Demek çocuğunu dünyaya yeni kabul eden şanslı yeni anne sensin. Bebeğinizle ilgilenirken, saçınızı ve cildinizi ihmal ettiniz. İyi haber. Bu geçicidir ve yakında muhteşem haline geri dönecektir. Elbette rejiminizin yakında değişmesi ve dikkat etmesi gerekiyor.

hamilelikte cilt bakımı

Hamilelik boyunca ve sonrasında saçlarınız ve cildiniz birçok şanstan geçer. Bazıları akne ve çatlakları içerir – en yaygın olanları, nadir olanlar ise hiper pigmentasyon, alopesi ve benzerlerini içerir..

Saç Ve Cilt Sorunları Nasıl Azaltılır:-

Hamilelik sonrası saç bakımı için şunlara dikkat edilmelidir.

1. Sağlıklı Beslenin:

Saç bakım rejiminizi sağlıklı beslenmekten bir adım öne çıkaran hiçbir şey yoktur. Diyetinizin antioksidanlar içerdiğinden ve elma, muz, kuru erik gibi meyveler açısından zengin olduğundan emin olun. Bunun nedeni, antioksidanların kökleri güçlendirmeye yardımcı olurken, diyete her zaman demir ve vitamin bakımından zengin meyveler tarafından destek verilmesidir..

2. Saç Derinizi ve Saçınızı Temiz Tutun:

Güçlü bir şampuan kullanmayın. Bunun yerine nazik bir saç dökülmesini önleyici olana geçin. Kırılmayı önlemek için saçınızı düzenli olarak şekillendirin. Bunların yanı sıra, zamanınız kısıtlıysa kuru şampuan kullandıktan sonra saç kremi içinde bir süre bekletin..

3. Saçları Çekip Bağlamaktan Kaçının:

Saçınızı bağladığınızda, saç derinizi zorlayarak saçlarınızın daha da kolay dökülmesine neden olacağından sıkıca çekmekten kaçının. Islak saçları yazmaktan kaçının.

4. Vitamin Takviyeleri:

Hamilelik sonrası saçınızın belli ki biraz gençleşmeye ihtiyacı olacaktır. B ve E vitamini gibi takviyeleri düzenli olarak kullanmayı deneyin, saçınızın gücünü geri kazanacak ve böylece daha dolgun saçlara sahip olacaksınız..

5. Kimyasal İşlemler:

Saçınızı hamilelikten hemen sonra boyamayın çünkü bu daha önce hiç olmadığı kadar saç dökülmesine neden olabilir..

6. Harika Bir Kısa Saç Kesimi Alın:

Yüzünüzü daha dolgun gösteren ve böylece kendinizi mutlu ve yüksek hissetmenizi sağlayan müstehcen kısa saç.

Deri:-

Hamileyken ve sonrasında cilt sorunlarını azaltmak için bu püf noktaları yardımcı olacaktır..

1. Akne için:

Yüzünüzü günde iki kez hafif bir temizleyici ile temizleyin. Tercihen hafif olan nemlendirici sürmeyi asla unutmayın. Gözenekleri tıkadıkları için yağlı olanlardan bir süre uzak durun. Gözenekli bir ovma kendi başına kötü bir fikir değildir. Temiz bir cilt elde etmek için günlük kullanım için aloe vera ve okaliptüs takviyeleri satın alın..

2. Pigmentasyon için:

Yaklaşık bir yıl içinde tüm lekeleriniz kaybolmalıdır. O zamana kadar içeride kalın ve dışarı çıkmanız gerekirse, ağır SPF formüllü bir güneş kremi kullanın. Cildi beslemek için günlük nemlendirici kullanın ve özellikle pigmentli ciltler için yapılmış kremleri kullanın..

3. Koyu Halkalar ve Kabarık Gözler İçin:

Her gün en az 8 bardak su için ve kısa şekerlemeler yapın. İşin püf noktasını hemen görmek için badem yağı ile zenginleştirilmiş bir göz kremi kullanın..

4. Çatlaklar için:

Bu, en başından kaçınılması gereken bir durumdur. Bu yüzden E vitamini veya zeytinyağı açısından zengin bir nemlendirici deneyin. Sorunlu bölgelerinize, özellikle göğüsler, kalçalar, göbek ve iç uyluklara odaklanın..

Günde iki kez masaj yapın.

Hamilelik sonrası sağlıklı cilt ve saçın anahtarı sakin, mutlu ve stressiz kalmaktır! Bir anne olarak zamanınızın tadını çıkarın ve vücudunuzun doğal olarak iyileşmesine izin verin.