Dışarıdaki tüm annelere ve hamile bayanlara kocaman bir başparmak yukarıya ve size büyük bir selam, çünkü hiçbir erkek hamilelik sorunları ve doğumdan geçme yeteneğine sahip olamaz. Bu makale özellikle hamile kadınlar içindir, hamileliğin pek fazla sorunu olmayacak gibi görünüyor, ancak sadece eklemeye devam ediyor ve kadınların karşılaştığı bu tür bir sorun, hamileyken ağız kokusu sorunudur. Peki ağız kokusu hamilelik belirtisi mi? Cevap Evet.

Ancak aşağıda listelenen hamilelikte ağız kokusu için belirli nedenler, semptomlar, önleme ve çareler vardır. Ancak hala sebebini belirleyemiyorsanız veya belirtileri bulamıyorsanız, muhtemelen sabahları fırçalamayı unuttunuz demektir..

nedenler:

Ağız kokusu herhangi bir kişi için aşağılayıcı bir kabustur ve hamile kadınlar için de farklı değildir. Hamilelikte ağız kokusunun birkaç nedeni vardır ve merak etmeyin çözülebilir..

1. Kötü Ağız Hijyeni:

Hamilelik sırasında ağız kokusunun en önemli nedenlerinden biri kötü ağız hijyenidir. Hamile kadınlar oldukça sık yemek yemek zorundadır ve eğer şekerli bir diyet ise ağızda sorunlara neden olur ve bu da ağız kokusuna neden olur..

2. Diş Problemleri:

Herhangi bir hamile kadında diş problemleri ortaya çıkmaya meyillidir, çünkü hamile kadınlar sabah bulantısı geçirmeye eğilimlidir ve bu da kusmaya neden olur ve kusma meydana geldikten hemen sonra ağız yıkanmazsa diş problemlerine neden olabilir..

3. Kuru Ağız:

Ağız kokusunun yaygın nedenlerinden biri ağız kuruluğudur, yavaş tükürük üretimi nedeniyle ağız kuruluğu oluşur. Hamile kadınlar genellikle karşılaştıkları dehidrasyon sorunu nedeniyle ağız kuruluğu yaşarlar. Ayrıca çeşitli ilaçların alınması nedeniyle hamile kadınlar ağızda ağız kokusuna neden olan ağız kuruluğu çekerler..

4. Tıbbi Durumlar:

Kadınlarda boğaz enfeksiyonu, sinüzit vb. herhangi bir tıbbi durum varsa ağız kokusu gelişme riski artar..

5. Yiyecek:

Soğan, sarımsak ve şekerli yiyecekler gibi birçok gıda maddesi ağız kokusuna neden olur. Bakteriler ağza girer ve ağızda sıkışan yiyecek parçacıkları ile reaksiyona girerek ağız kokusuna neden olur..

Belirtiler:

Ağız kokusunun hamilelikten kaynaklanıp kaynaklanmadığına dair aklınızda bir şüphe varsa, işte size yardımcı olacak birkaç semptom

 •  Kahvaltıda bütün acı otları yemiş gibi ağzınızda acı bir tat.
 •  Ağzın yakında kuru bir toprağa dönüşecekmiş gibi hissettirirdi..
 •  Dilinizi kurye için sarılmış gibi hissedersiniz.
 •  Boğazda dikenli his
 •  Ve sonunda diş macunu reklamında en yaygın şekilde gösterilen şeye sahip olursunuz: Plak

Tedavi:

 •  Öncelikle her sabah hatasız fırçalayın.
 •  Kendinizi nemli tutun.
 •  Sabah bulantısı sırasında ağızda kalan kusmuk parçacıklarının ağzını çalkalayın..
 •  Diş hekiminize ödeme yaptığınızı unutmayın, bu nedenle hamilelik sırasında güvenle kullanılabilecek herhangi bir özel diş macunu veya ağız gargarası isteyin..

Önleme:

 • Düşük şekerli iyi bir diyete bağlı kalın ve hamilelik sırasında ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olacaktır. Ve yine de tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız, o zaman biraz meyve alın..
 • Diş hekiminize danışın ve ağız kokusunu önlemenin taze nane veya maydanoz yaprağı çiğnemek gibi doğal yollarını sorun. Ancak bu konuda aşırı heveslenmeyin ve diş hekiminiz tarafından onaylanmadıkça herhangi bir doğal ilaç veya önleme yönteminden kaçının..
 • Ağız kokusunun kocanızı rahatsız etmesini istemiyorsanız, iyi bir ağız sağlığı şarttır. Bu nedenle özellikle hamilelik döneminde düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin ve ortaya çıkan diş problemlerini önceden fırçalayın..

Hamileliğin her kadın için heyecan verici bir deneyim olduğunu kimse inkar edemez. Elbette, ağız kokusu talihsiz bir dezavantaj gibi görünüyor ama artık bununla nasıl başa çıkacağınızı biliyorsunuz! Ne kadar aşağılayıcı olsa da, şimdi kötü nefesin seni üzmesine izin verme.