Hamilelik zamanları, tüm gıda maddelerine karşı ekstra dikkatli olmanız gerektiği için gerçekten tehlikeli bir zaman olabilir. Aldığınız, çünkü tehlikeli bir şey yemek gerçekten zararlı olabilir. Özellikle de bir değil iki kişilik besleyeceğiniz için. Aynı şey ve güvenlik talimatları içecek alımı için de geçerlidir. Bu zamanlarda birçok kadının daha uzun süre uyanık kalması gerekir ve kafein tüketmek hızlı bir rahatlama sağlayabilir ve fiziksel olarak aktif ve uyanık kalmanıza yardımcı olabilir. Ama ne yazık ki kafein hamilelikte bir çözüm değil. Kafein içmek hamileliğiniz sırasında komplikasyonlara neden olabilir. Sorunlarınıza çözüm bulmak için size Rooibos çayı getiriyoruz. Hamilelikte Rooibos çayı içmek de sorun değil.

Hamilelikte Rooibos Çayı

Hamilelikte Rooibos Çayının Faydaları:

Hamilelikte Rooibos çayı içmenin normal beyaz, yeşil veya kırmızı çay içmekten daha sağlıklı olduğu tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Aynı üretim kaynağına sahip olan çay bitkisi (camella sinesis). Hamilelikte rooibos çayı içmek, rahatsız uyku düzeninize yardımcı olur ve aynı zamanda bireyin zihninde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Hamilelik zamanlarında çok ihtiyaç duyulan şey. Tüm bunların özü, hamilelik sırasında rooibos içmenin iyi bir şey olduğu ve aynı zamanda büyük ölçüde yardımcı olduğudur..

Hamilelik sırasında Rooibos çayı içmenin birçok faydası arasında kabızlığı önlemesidir. Ayrıca sindirime yardımcı olur ve hamilelik sırasında yaygın bir fenomen olan mide bulantısı ve kusmayı giderir. Ayrıca demir ve diğer vitamin takviyeleri gibi kan hücrelerine gerekli besinleri sağlar. Rooibos’un ayrıca alerjik reaksiyonları tedavi ettiği kanıtlanmıştır ve sarhoş olabilir veya enfekte bölgelere topikal olarak uygulanabilir. Yani bu içeceğin tüm tıbbi değerlerinin yanı sıra güzel bir tadı da var. Çayın tatlı aroması size taze ve rahat hissetmeniz için yeterli olan iyi bir his verir. Ve böylece bu çay da sizi içten dışa iyi hissettirir..

Hamilelikte Rooibos Çayı Nasıl İçilir:

Hususlar:

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, Rooibos çayının tüm dünyada çok popüler bir içecek olduğunu ve bu nedenle hamilelik dönemlerinde bile tüketilmesinin güvenli kabul edildiğini söylüyor. Bununla birlikte, maksimum tüketim miktarı henüz profesyoneller tarafından keşfedilmemiştir. Ancak bitkisel değerleri göz önünde bulundurulduğunda, günde en az iki kez içilmesi güvenli kabul edilir. Ancak bitki çayı alımına ancak doktorunuzla görüştükten sonra başlamalısınız..

Dozaj:

En iyi etki için küresel olarak önerilen doz, en az 1-4 çay kaşığı rooibos çayının buharı tüten bir bardak ılık suya 10 dakika boyunca dökülmesidir ve günde en az üç kez alınması önerilir. Ancak, dozajın vücut tipinize uygun olup olmadığı konusunda tereddütleriniz varsa, o zaman bir doktora bile danışabilirsiniz..

Uyarı:

Bununla birlikte, diğer içecekler rooibos çayının tüm artıları ve eksileri gibi, Michigan Üniversitesi Sağlık Sisteminin keşfettiği bazı bilinen yan etkileri vardır. 2010 yılında rooibos çayının alınmasından sonra karaciğer toksisitesi ile ilgili birkaç vaka bildirilmiştir. Bu vakalar bir ilaç dergisinin 2010 sayısında rapor edilmiştir..

Bununla birlikte, içeceğin birkaç dezavantajını bir kenara bırakırsak, çay küresel bazda hamilelik sırasında içmek için güvenli olarak işaretlenmiştir ve bu nedenle şimdi iki kişilik besleyeceğiniz için içeceğinizi akıllıca seçmenize yardımcı olabilir. Doktorunuza danıştıktan sonra yukarıdaki içme programını takip etmek, birçok hamilelik komplikasyonunuzu çözmenize yardımcı olabilir..