Herhangi bir kadın için en keyifli ve mutlu an hamileliktir. Bir kadın anne olur ve mutluluk kelimelerle anlatılamaz. Ancak hamilelik kendi zorluklarıyla birlikte gelir – vücut değişiklikleri, kilo alımı ve ne değil! Doğumdan sonra, bir kadın genellikle kilo aldığını ve tekrar kaybetmenin oldukça zor olduğunu fark eder. Bugün, hamilelikten sonra kilo vermenin en iyi yolları ile karşınızdayız.!

Hamilelikten Sonra Kilo Nasıl Verilir?

Kilo vermek oldukça zor bir iş olabilir. Uygun tıbbi gözetim altında doğru miktarda uygun diyet, güvenli yaşam tarzı değişiklikleri yapılması gerekir. Görevinizi kolaylaştıracak kanıtlanmış ipuçlarından ve yöntemlerden bazılarını görelim – evde hamilelikte kilo nasıl verilir!

Hamilelik Sonrası Kiloyu Azaltmak Neden Önemlidir??

Hamilelik evresi ve süreci annenin kilo almasına neden olur. Ayrıca, doğumdan sonra emzirmekten ve yeni bir bebeğe bakmaktan sorumludur. Hamilelik sırasında ortalama kilo alımı, bir kadının orijinal ağırlığına bağlı olarak 10-17 kg civarında olduğu söylenir. Sağlıklı bir vücut ve zindelik seviyesini korumak gerektiğinden, yeni annelerin bile yavaş yavaş kilo vermesi çok önemlidir. Ancak bunun tek seferlik bir görev olarak gelmemesi gerektiğini unutmamak gerekir. Fazla kiloları ancak doğumdan ve bebek doğumundan sonra en az altı ay sonra vermeyi düşünebiliriz. Bu sağlıklı kilo kaybına yardımcı olur.

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir:

Fazla kiloların tıbbi gözetim altında sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde verilmesinin her zaman gerekli olduğunu unutmayın. Bu bölümde sizlere hamilelikten sonra nasıl doğru bir şekilde doğal yollarla kilo verileceğinin bir resmini vereceğiz. Sağlıklı kilo kaybı için diyet, güvenli egzersizler ve ev ilaçları gibi çeşitli yöntemler vardır. Buradaki nihai hedef, hamilelikten sonra hızlı bir şekilde zayıflamak veya zayıflamak değil, sağlıklı olmaktır. İşte başlıyoruz!

1. Kilo Kaybı İçin Yiyecek ve Diyet:

Yiyecek & Hamilelikten Sonra Kilo Vermek İçin Diyet

Fazla kiloları azaltmak için sağlıklı bir kilo verme yöntemini sürdürmek gerekir. Doğumdan ve hamilelikten sonra kilo vermek için sağlıklı bir diyet ve beslenmenin nasıl yapılacağına dair bazı öneriler..

 • Diyeti asla aksatmayın. Yeni bir anne olarak siz de emziriyorsunuz ve bu nedenle ekstra beslenme ve bakıma ihtiyacınız var..
 • Kalori sayımı üzerinde çalışın. Hamilelik sonrası dönemde toplam kalori alımını günde yaklaşık 500 kalori kadar yavaşça azaltabilirsiniz, bu da haftada yaklaşık 0,5 kg kilo vermenize yardımcı olabilir. Unutmayın, kilo verme rejiminiz sırasında süt üretimi konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi de alıyor olacaksınız..
 • Lif oranı yüksek yiyecekler alın. Herhangi bir çözünür lif, kişinin daha tok hissetmesini sağlayabilir ve açlık seviyelerini azaltabilir..
 • Proteinleri asla unutma. Yiyeceklerinizde daha fazla protein alımı, genel kalori alımını azaltacaktır. Bu, vücuda yeterli besinleri ve aynı zamanda gerekli vücut enerjisini verir. Bunlara yağsız et, yumurta, kuruyemiş, kuru meyve ve süt ürünleri dahildir..
 • Rafine karbonhidrat içeren yiyeceklerden kaçının. Herhangi bir şekerli içecek, kek ve hamur işleri gibi tatlılar ve diğer fırınlanmış yiyecekler tekrar kilo alımına neden olabilir..
 • Son olarak, yeni bir anneyken ve emzirirken asla alkol almayın. Bu, anne sütü üretimini azaltabilir ve ayrıca alkol süt yoluyla bebeğe geçebilir..

Diyet için bu kolay ve doğru ipuçlarıyla, hamilelikten sonra bile egzersiz yapmadan hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ancak aktif vücut, hepimizin bildiği gibi, kişinin zinde ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle, aktiviteler her zaman tavsiye edilir!

2. Kilo Kaybı için Egzersizler:

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir 3

Sadece doğru beslenme değil, hamilelik sonrasında emzirme döneminde bile basit egzersizler ve kardiyo ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Egzersizler doğru beslenme ile birleştiğinde ayda ortalama 1,5 kg’ın üzerinde kilo verebilirsiniz. Basit yürüyüş, koşu ve koşu da sihri yapabilir. Alternatif olarak, basit yoga egzersizlerini bile seçebilirsiniz. Bebeğinizle uzun akşam yürüyüşleri yapabilir ve anların tadını çıkarabilirsiniz. Unutmayın, sezaryen veya sezaryen sonrası kilo vermek için çalışıyorsanız, asla sert ve yoğun egzersizler veya antrenmanlar yapmamanız çok önemlidir. Ayrıca, egzersiz rutinine başlarken tıbbi sağlayıcınızın tavsiyesini almayı asla unutmayın..

3. Kilo Kaybı İçin Evde Tedavi Yöntemleri:

Doğru diyet ve güvenli egzersiz rejiminin yanı sıra, belirli ev ilaçlarının bebekten sonra hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olabileceğini unutmayın. İster normal doğum, ister ameliyatla doğum yapmak annelerin mutlu ve sağlıklı kalmasında büyük rol oynar. Özellikle daha önce düşük yaptıysanız, bunların genel olarak sağlıklı bir varlık için çok önemli olduğuna dikkat etmelisiniz..

 • Genel stresi azaltmak ve vücuda uygun dinlenme sağlamak için doğru miktarda uyku gereklidir. Bu da kilo kaybı üzerinde olumlu ve doğru bir etkiye sahip olabilir..
 • Her zaman sulu kalın. Her gün gerekli miktarda su alın.
 • Aktif kalmak. Hem annenin hem de bebeğin sağlığını ters yönde etkileyebileceğinden asla pasif veya tembel olmayın..

4. Emzirme ve Kilo Vermedeki Önemi:

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir 2

Emzirmenin bile kilo vermeye önemli ölçüde yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Evet, doğru duydunuz! Hem anneye hem bebeğe besin sağlar, rahim boyutunu giderek küçültür, hem anne hem de bebekte hastalık riskini azaltır..

Emzirmenin annenin bebek öncesi kilosuna daha hızlı ve hızlı geri dönmesine yardımcı olabileceğini kanıtlayan çalışmalar bile var. Bağışıklığı son derece artırır ve genel sağlık yararlarına yardımcı olur. Düzenli emzirme bu nedenle hem anneye hem de bebeğe çok iyi gelir.

Kayıp için Ek İpuçları:

 1. Yemek ve egzersiz rutininin yanı sıra doğumdan sonra kilo vermeye yardımcı olacak birkaç öneri daha var..
 2. Düzenli bir diyet uyguladığınızdan emin olun. Emzirme nedeniyle birkaç günde fazladan kaloriye ihtiyacınız olabilir; tereddüt etme. Ama bu, istediğiniz her şeyi yiyip bitireceğiniz anlamına gelmez.!
 3. Stresi azalt. Mutlu ve pozitif kalın. Zihinsel barış da kilo kaybına katkıda bulunmak için eşit olumlu sonuçlara sahiptir..
 4. Yoğun işlenmiş gıdalar ve unlu mamuller bulundurmayın. Bu, kilonuzu büyük ölçüde artırabilir.
 5. Hem anne hem de bebek sağlığına zararlı olabileceğinden sigara ve alkolden kaçının..
 6. Motive kalın. Motivasyonunu asla kaybetme. Bu aşamada her zaman bir destek grubu bulabilir ve kilo vermede birbirinize yardımcı olabilirsiniz..

Hamilelikten Sonra Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yardım Alma:

Yeni bir anne olmak oldukça zorlu ve göz korkutucu bir görev olabilir. Uykusuzluk, stres ve yaşamdaki yeni koşullar nedeniyle olumsuz sağlık etkilerine neden olabilecek depresif bir ortam gibi çeşitli faktörler vardır. Doğum sonrası depresyon, bugünlerde görülen yaygın vakalar arasındadır ve gerektiğinde ve gerektiğinde bunu kabul etmek ve yardım almak esastır. Hamilelik öncesi kilonuza ve vücudunuza geri dönmek her zaman iyidir, ancak unutmayın ve zaman alır. Bu yüzden asla endişelenmeyin, aksine zamana bırakın. Yardıma ihtiyacınız varsa ve depresyonda hissediyorsanız, asla iletişime geçmeyi unutmayın. Gerekirse bir tıp doktoruna veya aile hemşiresine veya psikoloğuna gidin.

Hamilelikten sonra kilo vermek kolay bir iş değildir. Herhangi birinden büyük zaman ve çaba gerektirir. Umarım hamilelikten sonra nasıl kilo vereceğinize dair bu rehber size yardımcı olmuştur. Bize düşüncelerinizi bildirin!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Ünlüler hamilelikten sonra nasıl kilo veriyor??

Cevap: Ünlülerin genel olarak doğum sonrası sağlıklı kilo vermelerine yardımcı olan kişisel beslenme uzmanı, diyetisyen ve eğitmenleri vardır. Kilo vermek için sağlıklı bir diyet ve uygun yaşam tarzı ile aynı rutini ve adımları takip etmek gerekir. İster ünlüler, ister bizim gibi ortalama bir insan; sır aynı – sağlıklı bir diyet ve güvenli egzersizler.

S2. Yeni anneler hamilelikten sonra kilo verme adımlarına ne zaman başlayabilir??

Cevap: Genel olarak kilo vermek için diyet ve egzersize başlamadan önce en az altı ay beklenmesi önerilir. Bu, vücuda orijinal aşamaya geri dönmek için gerektiği kadar iyi zaman verir ve ayrıca hazırlanmaya yardımcı olur..

S3. İkizlerden sonra nasıl kilo verilir??

Cevap: İkiz doğurmak ikinci bir iş olabilir – iki bebeğe bakmak ve diğerlerinden daha fazla vücut ağırlığına sahip olmak. Ayrıca bakım faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyulan enerji göz önüne alındığında, diğerlerine göre daha fazla beslenme ve gıda alımı gerekir. Bu nedenle, kilo verme prosedürü ve sırları aynı kalırken (sağlıklı beslenme, egzersiz ve huzurlu yaşam tarzı), gıda alımını her zaman gerektiği gibi artırabilirsiniz. Ancak kötü bir diyeti ortadan kaldırmayı asla unutmayın. Düzenli fiziksel aktiviteleri asla atlamayın. Zaman ver ve kesinlikle sonuca ulaşacaksın.

S4. Doğumdan sonra ne kadar kilo kaybı mümkün olabilir??

Cevap: Orijinal ortalama vücut ağırlığınıza, bebeğin ağırlığına ve sağlık koşullarına bağlıdır, herhangi bir kadının doğumdan sonra 5-8 kg civarında kaybetmesi mümkündür. Belirtildiği gibi, düzenli sağlıklı bir diyet ve egzersiz, kişinin kilo vermesine yardımcı olabilir. Bu sadece kilo vermekle ilgili değil, aynı zamanda hamilelikten sonra kiloyu sürekli sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde korumakla da ilgilidir..