Hamilelik döneminiz boyunca kilo verme diyeti yapmak için kesinlikle doğru zaman değil: Yiyecek alımınızı kısıtlamak sizin ve gelişmekte olan bebeğiniz için potansiyel olarak tehlikelidir. Hamilelik sırasında aşırı kilo almamak için yediklerinizi yakından takip etmenize rağmen. Bazı durumlarda hamileliğin ilk aylarında bazı kadınlar iştahlarını kaybeder ve bu nedenle doğal olarak kilo verirler. Fazla kilolu olmanın yüksek tansiyon veya şeker hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabileceği doğrudur, ancak hamileliğinizden önce zaten fazla kiloluysanız, hamilelik sırasında diyet yapmak sağlık sorunları yaşama şansınızı azaltmaz ancak yine de hamilelik sırasında güvenli diyetler yapar. hamilelik geçerli bir seçenek

Hamilelikte Diyet Yapmak Güvenli mi?

Sizin ve doğmamış bebeğinizin doğru miktarda enerji ve protein aldığından emin olmak için dengeli bir gıda alımı olmalıdır. Sağlıklı bir hamilelik sırasında, hem anne hem de çocuk iyi durumdayken, hazımsızlığa neden olabilecek yağlı gıdalar dışında herhangi bir gıda kısıtlaması önerilmemektedir. Bazı durumlarda doktor hamile anneye neyi tüketmesi ve neyi tüketmemesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunur. Bu duruma göre değişir. Doğru ve zamanında kullanıldığında herhangi bir diyeti hamilelik sırasında güvenli bir diyet haline getirmek.

1. Kan Basıncı:

Hamilelikte Diyet Yapmak Güvenli mi 1

Hamilelik sırasında bir kadının vücudunda çok fazla değişiklik olur ve yemek sırasında kan şekeri çok düşer ve diyet yapmayı planlıyorsanız, kendinizi hasta, yorgunluk, mide bulantısı ve aç hissedebilirsiniz. Bu nedenle, hamileliğiniz boyunca her zaman kendinize daha büyük bir öğün ayarlamanız gerekir, çünkü sadece kendinizi beslemeniz değil, aynı zamanda çocuğunuzu da beslemeniz gerekir. Çocuğunuza doğal bir şekilde büyümesi için tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi vermek için günde en az 230 ila 240 kalori fazladan yiyecek almak ideal olarak gereklidir, bu nedenle hamile kadınların ne yapmaları gerektiğini bilmeleri için güvenli diyetler oluştururken. Hamilelik döneminde bebeğiniz büyüdükçe gıda alımı artmalıdır..

2. Sağlıklı Diyet İhtiyaçları:

Hamilelikte Diyet Yapmak Güvenli mi 2

Hamile bir anne büyüyen bebeğini desteklemek için çok çaba sarf eder ve bazı diyetler sizi bebeğin büyümesini ve gelişimini etkileyebilecek besinler, önemli vitaminler ve mineraller açısından yetersiz bırakabilir. Hamileliğiniz sırasında her zaman biraz kendinizi şımartabilirsiniz çünkü biraz kilo almak iyi bir şeydir. Bu zamanlarda, bebeğinizi sağlıklı tutmak için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu gösteren küçük istekler hissedersiniz..

3. Yüksek Besin Alımı:

Hamilelikte Diyet Yapmak Güvenli mi 3

İdeal olarak, hamile bir anne hamilelik sırasında biraz kilo almalıdır. Aldığınız her şey bebeğiniz tarafından paylaşılır ve bir diyete gitmeye karar verirseniz, bu sizi rahatsız eder çünkü bebekler genellikle ne istediklerini sağlamak için oldukça etkilidir, ancak daha önce belirtildiği gibi büyümeleri etkilenebilir. Rahat bir yürüyüş yaparak, biraz yoga yaparak veya egzersiz yaparak ve diyetinizi sağlıklı tutarak formda kalmayı düşünmek daha olasıdır çünkü daha büyük resim, hayatınızın geri kalanında gerçekten sağlıklı kalmanız gerektiğidir. Hamilelikte diyet yapmak güvenli midir sorusuna cevap vermek gerekirse; evet, bebeğinize sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu doğru beslenmeyi verdiğiniz sürece güvenlidir. Bunu yapabilir ve aynı anda bir diyet uygulayabilirseniz, herkes mutludur..

Diyet yapmak, sağlıklı kalabilmek için herkesin belli bir noktada yapması gereken bir şey ama hamilelikte zorluk olarak karşımıza çıkabiliyor ama bu imkansız olduğu anlamına gelmiyor. Sağlıklı yiyecekler yiyerek günde doğru miktarda kalori tüketirseniz, siz ve bebeğiniz mutlu olursunuz..