Hediyeleri paketlemek, kağıt kalitesine, kurdeleye veya mercan parçalarına vb. gereken özen gösterilerek gelir. Beyaz renkli hediye kağıdı üzerinde kadife renkli kurdele denemek, hediye paketine lüks bir görünüm kazandırır. Basılı alıntıların olağanüstü rötuşlarıyla bir hediye yapmak için bilgisayar, akıllı telefon gibi teknolojilerin yardımını alabiliriz. Dekoratif tip hediyeler için herhangi bir hediye paketine gerek yoktur. Sevdiklerinize vereceğiniz hediyeler, paketleme şekline biraz daha özen gösterilerek ekstra özel hale getirilebilir. Bu sarma fikirleri, size hangi DIY tekniklerini kullanabileceğinize dair bir fikir verecektir..

En İyi Hediye Paketleme Fikirleri:

İşte size kesinlikle yardımcı olacak birkaç fikir,

1. Şerit Etkisi:

Şerit Etkisi

Bir hediye kutusuna kurdele takmak, hediye paketlemenin en eski yöntemlerinden biridir. Yay şeklinde bağlanmış basit şerit ve uçlar, stil vermek için V şeklinde kesilir. Kullanılan şeritler normalde ambalaj kağıdının rengiyle zıttır..

2. Çiçek Ambalaj Kağıdı:

Çiçek Ambalaj Kağıdı

En yaygın ve zarif hediye ambalaj kağıdı çiçekli kağıttır. Bu çiçek tasarımları çok güzel ve çarpıcı görünüyor. Renkler koyu veya pastel olabilir. Kağıdın kendisi mat veya parlak olabilir.

3. Yeniden Kullanılabilir Hediye Paketi:

Yeniden Kullanılabilir Hediye Paketi

İşte harika bir hediye paketi fikri yapan lüks bir yeniden kullanılabilir hediye paketi. Kumaş önemli herhangi bir renkte olabilir. Alıcının kumaşı yeniden kullanabilmesi için uygun bir kurdele ile sarılır ve bağlanır. Küçük bir not da kurdeleye bağlı.

4. Çift Yay Stili:

Çift Yay Stili

Hediyeleri sarmak, birine bir şey sunmak için harika bir tekniktir. Çift yay stili iki ton kurdele kullanır. Birbirine bağlı iki fiyonk paketin üzerinde tam ve çarpıcı görünüyor.

5. Ponpon Hediye Paketleme:

Ponpon Hediye Paketleme

Ponponlar, hediyeleri sarmanın gerçekten sevimli bir yoludur. Tüylü yün topları, çocukların sevdiği yaratıcı hediye paketleme fikirleridir. Çeşitli renklerde iki veya üç adet ponpon yapıp sicim ile birbirine sarabilirsiniz..

6. Çift Astar Hediye Paketi:

Çift Astarlı Hediye Paketi

Bazı hediye paketleri tasarımları, iki tür şerit tarafından oluşturulan çift astarlı efektlerden yararlanır. Bu efekti elde etmek için geniş bir şerit ve ince bir şerit kullanmanız gerekecektir. Geniş olanı kağıda yerleştirilir ve ardından ince olan üzerine dizilir ve bir fiyonk ile bağlanır..

7. Çuval Sargısı:

çuval bezi

Festival için harika bir hediye paketleme fikri, kağıt yerine çuval bezi kullanır. Bu Noel hediye paketi, Noel temasında hediye etiketlerinin kullanılmasıyla şenlikli hale getirildi. Ağaç resimleri, yapraklar, kar taneleri ve hatta kutsal.

8. Doğum Günü Mumu Sarma:

Doğum Günü Mumu Sarma

Bu sevimli tarzda bir çocuğa bir hediye sunun. Burada kullanılan kağıt basittir. Daha sonra mum şeklinde kesilmiş renkli bantlarla süslenir. Çocuğun yaşına göre mum sayısını ekleyebilirsiniz..

9. Erkekler İçin Paketleme Fikirleri:

Erkekler İçin Paketleme Fikirleri

Babanıza veya herhangi bir erkeğe bir şey hediye ederken, bu sevimli kendin yap hediye paketleme fikrini deneyin. Burada kullanılan kağıtlar kesilip katlanarak gömlek ve takım elbise şeklinde papyon şeklindedir. Bu gerçekten eşsiz bir sarma tarzı.

10. Çocuklar için Noel Çikolataları:

Çocuklar için Noel Çikolataları

Bu harika sarılmış çikolatalarla çocukları mutlu edin. Bu Noel hediyesi paketleme fikri çok şirin. Kardan adamlar, şapka ve atkı yapmak için kesilmiş puantiyeli kumaştan yapılmıştır. Bunu deneyin ve çocukları mutlu edin.

11. Kağıt Üzerindeki Mürekkep Tasarımları:

Kağıt Üzerindeki Mürekkep Tasarımları

Kahverengi kağıt alıp üzerine güzel desenler çizerek basit bir tatil hediyesi paketi yapabilirsiniz. Hediye daha sonra sicime sarılır ve üzerine küçük bir tatil eşyası eklenir. Bu harika bir kişisel hediye yapar.

12. Şenlikli Tema Kağıdı:

Şenlikli Tema Kağıdı

Rengarenk ambalaj kağıtları arasında yılbaşı hediyesi ambalaj kağıtları en renkli ve parlak olanıdır. Bunlar, Noel ağaçları, çobanpüskülü, çorap, kar taneleri vb. gibi Noel’e ait her şeyin resimlerini içerir. Bunları hediyeleriniz için seçin ve bayram sezonunu neşeli hale getirin.

13. Eşsiz Kağıt Torbalar:

Benzersiz Kağıt Torbalar

Çeşitli temalarda sunulan bu benzersiz kağıt torbalarla yaratıcı olun. Erkekler için kravat, gömlek, takım elbise gibi şekillerde alabilirsiniz. Kadınlar için çanta, kalp vb. tarzlarda alabilirsiniz. O halde hediyenizi bu kese kağıdına koyun ve şık bir şekilde sunun..

14. Erkek Çocuklar İçin Hediyeler:

Erkek Çocuklar İçin Hediyeler

Erkeklere oynayacakları bir şey hediye etmek şimdiye kadarki en iyi şey. Onu biraz daha oyuncakla şaşırtarak bahsi yükseltebilirsin. Bu hediye paketleme teknikleri, arabalar için bir yol çizmek için siyah keçeli kağıt kullanır. Bu daha sonra hediye kağıdına eklenebilir. Arabalar kağıda yapışabilir.

15. Hediye Toppers:

Hediye Toppers

Hediyeleri paketlemek güzel ve şık görünüyor. Bunlar, hediye toppers ilavesiyle lüks hale getirilebilir. Bu toppers kağıt, ip, kurdele, yaprak, dal vb. ile satın alınabilir veya yapılabilir. Seçenekler çoktur ve devam edip en basit hediyenin çarpıcı görünmesini sağlayabilirsiniz..

Birine hediye vermeyi planladığımızda, hediye paketi için birkaç uygun adımı izlememiz gerekir, hediyenizi paketlemenin daha fazla yöntemi vardır, yoksa mağazanızdan da hediye paketi alabilirsiniz. Bir hediyeyi kendi fikrine göre paketlemeyi seven çok az insan var, bu yüzden bir hediyeyi paketlerken o zaman kağıt katlama, şerit metre ve son rötuştan emin olun. Küçük tebrik kartını temaya göre tırnak işaretleri ile kişiselleştirebilirsiniz. Bu tür şeyler duygularla ve kutlama alanıyla ilgilidir. Hediye paketleme teknikleri çok geniştir ve fikirlerinizle yaratıcı olabilirsiniz. Kurdele, her çeşit kağıt, çuval bezi, kumaş vb. deneyin. Hediyelerin her biri kabanlarla daha iyi hale getirilebilir..