Keskin bir zihne sahip olmak, herkesin sahip olmadığı güzel bir niteliktir. Bununla birlikte, başka çeşitli aktiviteler uygulayarak belirli bir süre boyunca keskin bir zihin oluşturabilirsiniz. İyi bir tutuma sahip olmak o kadar basit olmasa da, kişinin bakış açısı o kişinin ait olduğu arka plan türü tarafından kopyalandığından, hayattaki her duruma karşı iyi bir tutum elde etmek için iyi bir yetiştirme ve iyi ebeveynlik şansına sahip olmanız gerekir! Ancak kişi bu özelliklerin her ikisine de sahip olmak istiyorsa veya kendi tutumunu ve zihninin keskinliğini geliştirmek istiyorsa aşağıdaki ipuçlarını takip edebilir..

Keskin Bir Zihin ve İyi Tutum Nasıl Korunur?

Hatırlamaktan Çok Yazmayı Deneyin:

Hatırlaması gereken zihne bağlı kalmak yerine, önemli görevler ve günün hatırlatıcısı yazmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Böyle bir önerinin sizi toplum içinde komik gösterebileceğini düşünebilirsiniz ama hiç de öyle değil çünkü böyle yaparak ve yapmanız gereken şeyleri hatırlayarak hayatınızda bir disiplin bulacaksınız. Zihniniz ne kadar keskin olursa olsun, her şeyi hatırlayamazsınız. Bu nedenle, denemek için kendinizi yıpratmayın. Bir şeyleri hatırlamak yerine yazmayı öğrenmek yardımcı olur.

Gizli Yeteneklerinizi Bulun veya Gözlemleyin:

Her şeyi kolayca kavrayabiliyor musun? Rakamları bir kerede hatırlayabiliyor musunuz? Yoksa bir şeyleri gözlemlemede iyi misin? Bunlar, herkesin kendi içinde bulamayacağı yeteneklerden bazılarıdır. Kendinize bakmalı ve hangi konuda iyi olduğunuzu görmelisiniz. Ve bu yeteneği takip edin ve onu tutkunuza dönüştürün! Bulamazsanız üzülmeyin. olarak, bir tane geliştirebilirsin.

Zihinsel ve Fiziksel Egzersiz:

Zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı olmak gerçekten önemlidir, sadece doktorların söylediği gibi değil, gerçek hayatta da başkalarına karşı tutum ve davranışlarınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Örneğin Vücudunuz zinde ve sağlıklıysa, günlük işleri daha kolay yapmak için daha kendinden emin ve enerjik hissedecek, bu kalite ile her zaman alanınızda lider olacaksınız. Ayrıca, tek başına gerilimi azaltmak düşünce kalıplarınızı iyileştirebileceğinden, gerilimi gidermeye yardımcı olacaktır. Bu, daha az gerginliğe neden olacak ve zihninizi keskinleştirecektir. Zaman geçtikçe daha iyi bir tutum geliştirmeye başlayacaksınız..

Biraz Daha İpuçları:

1. Uyku, keskin bir zihin ve iyi bir tutum tutmak için gerçekten çok önemlidir. Uyumak, yatakta yatıp yuvarlanmakla karıştırılmamalıdır. Birkaç saatlik iyi bir uyku (en az 8 saat), saatlerce süren uykusuzluktan uyuyanlardan daha iyidir..

2. Bir şey yapmadan önce iyice düşünün ve her zaman iyi tavsiyeler alın..

3. Alkol tüketiminizi minimumda tutmaya veya tamamen bırakmaya çalışın ve uyuşturucudan uzak durun.!

4. Sizden daha keskin beyinlere sahip arkadaşlar edinin ve onları sağlıklı bir rakip olarak görün.

5. Aritmetik hesaplamaları hızlı bir şekilde yapmak için yeni formüller oluşturmayı deneyin veya daha fazlasını öğrenmek için internette gezinebilirsiniz. Örneğin.

6. 433 ve 433’ü eklemeniz gerekiyor, iyi 33+33=66 ve 4+4=8. Böylece toplam 866 elde edeceksiniz..

7. Market alışverişi yaparken, eşit miktarlarda yapmak yerine toplamları yuvarlamaya çalışın. Hesap makinesi kullanmamaya çalışın. Örneğin Bir şey 0,69 sent ise, bunu kafanızda 0,70 sente yuvarlayın. Kasada her zaman tam miktara (dolar bazında) yaklaşacaksınız..

8. Ayrıca bilgi edinmek için bilgili kitaplar ve gazeteler de okuyabilirsiniz..

9. Hikaye kitapları okumak sadece çocuklara göre bir şey değil! Bunları da okumalısınız, zihninizin keskinleşmesine yardımcı olur..