Visi turėjome iš savo senelių girdėti Chyawanprash svarbą. Tai jau daugelį metų egzistuojanti ajurvedos formulė, kuri apsaugo jūsų kūną nuo infekcijų, stiprindama imuninę sistemą. „Chyawanprash“ pranašumai apima apsaugą nuo kasdienių ligų, sezoninių negalavimų ir yra antioksidantų turtingas maistingas žolelių tonikas, naudojamas kaip populiari priemonė..

Chyawanprash privalumai

Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie Chyawanprash įtraukimo į savo kasdienybę naudą, kaip ją vartoti ir jo sudėtyje esančius ingredientus.

Kas yra Chyawanprash?:

„Chyawanprash“ yra ajurvedos priedas, kurio formulė yra žolelių pagrindu. Pirmą kartą jį paruošė rishi, vardu Chyawan, taigi ir pavadinimas. Jis iš dalies atrodo kaip vaisių uogienė ir turi saldų, rūgštų ir šiek tiek aštrų skonį. Šios tradicinės medicinos pagrindinė sudedamoji dalis yra amla su maždaug 50 maistinių medžiagų turinčių žolelių mišiniu.

„Chyawanprash“ formulė yra beveik 1000 metų ir turi daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, stiprina virškinimo sistemą, širdies sveikatą ir palaiko imuninę sistemą, nes joje gausu antioksidantų (1).

Rinkoje yra keletas prekės ženklų, kurie siūlo platų „Chyawanprash“ pasirinkimą. Nors kai kurie ingredientai gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklo, svarbiausi elementai yra šie:

 • Ashwagandha.
 • Amla.
 • Indijos ilgieji pipirai.
 • Baltas sandalmedis.
 • Neem.
 • Šafranas.
 • Tulsi.
 • Ardžuna.
 • Ghee.
 • Kardamonas.
 • Brahmi.
 • Dygminų medus.

Chyawanprash maistinės vertės:

Kaip aptarta aukščiau, „Chyawanprash“ yra daugybė ingredientų, kurie yra labai naudingi sveikai jūsų imuninei sistemai palaikyti. Tačiau iš visų amla yra pagrindinis ingredientas, turintis keletą mineralų ir vitaminų su galingais antioksidantais. 10 gramų Chyawanprash maistinė vertė yra:

 • 7,5 gramo angliavandenių.
 • 2,1 miligramo vitamino C.
 • 0,75 gramo bendro riebalų.
 • 0,5 gramo visų maistinių skaidulų.
 • 5 miligramai natrio.
 • 0,15 gramo baltymų.

Chyawanprash nauda sveikatai:

„Chyawanprash“ yra pripildytas vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie jūsų kūnui suteikia daug naudos sveikatai. Peržiūrėkime šį straipsnio skyrių, kad sužinotume visus kasdienio Chyawanprash vartojimo privalumus.

1. Gerina virškinimą ir medžiagų apykaitą:

Yra tikimybė, kad virškinimo sistemoje susikaupia toksinai, kai smulkios atliekos nusėda smulkias daleles žarnyne ir storojoje žarnoje. Chyawanprash valo virškinimo sistemą, valydamas virškinamąjį traktą. Jis taip pat pašalina žarnyną ir žarnyną, sumažindamas toksinų kaupimąsi (2).

Reguliarus Chyawanprash vartojimas padės pagerinti jūsų organizmo medžiagų apykaitą, veikdamas kaip stimuliatorius. Tai taip pat padeda sumažinti tokių ligų, kaip mėšlungis ir rūgštingumas, atsiradimą dėl savo maistinių elementų.

2. Stiprinkite imunitetą:

„Chyawanprash“ valgymo privalumai yra jūsų kūno imuniteto stiprinimas, nes jis laikomas tradiciniu bioaktyviu sveikatos papildu (3). Amla yra vienas iš svarbiausių Chyawanprash ingredientų, pasižyminčių adaptogeninėmis savybėmis ir turtingu vitamino C kiekiu, kuris padeda reguliuoti imunitetą ir padeda jūsų organizmui prisitaikyti prie streso (4).

Chyawanprash veiksmingai skatina mokyklinio amžiaus vaikų fizinį pasirengimą, pagerindamas imunitetą ir energijos lygį (5). Be to, remiantis tyrimais, jis parodė padidėjusį imuninės sistemos ląstelių aktyvumą.6).

3. Pagerina atmintį:

Cyawanprash gali būti veiksmingas amnezijos gydymas, nes jis turi anti-amnezinį poveikį. Chyawanprash vartojimas kasdien gali apsaugoti peles nuo atminties sutrikimo viename pelių tyrime (7). Nors reikia daugiau tyrimų, Chyawanprash turi teigiamą poveikį žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga, dėl savo antioksidacinių savybių.

4. Padeda gydyti kvėpavimo takų infekcijas:

Jei norite natūraliai skatinti savo plaučių galią, „Chyawanprash“ vartojimas gali padaryti neįtikėtiną darbą. Jis padeda išlaikyti kvėpavimo takus švarius ir skaidrius, maitindamas gleivinę. Be to, jis padeda palaikyti natūralų pasipriešinimą, suteikia jėgų, energijos ir dažnai naudojamas kaip tonikas žiemą. Taigi, savo bendrai sveikatai ir gerovei reguliariai vartokite Chyawanprash ir sėkmingai kovokite su infekcijomis.

5. Galingas antioksidantas:

„Chyawanprash“ sudėtyje yra daug ingredientų, turinčių daug antioksidacinių savybių, pavyzdžiui, vitaminas C su daugeliu kitų maistinių medžiagų. Antioksidacinės savybės atsiranda dėl kelių antrinių augalų metabolitų ir Phyllanthus Emblica turinio, sudarančio 90% jo masės. Šie antioksidantai vaidina svarbų vaidmenį palaikant jūsų kūno sveikatą (8).

6. Padeda suvaldyti kosulį ir peršalimą:

„Chyawanprash“ sudėtyje yra daug ingredientų, iš kurių garsiausia yra Indijos agrastas, suteikiantis keletą privalumų. Pirma, tai padeda stiprinti imuninę sistemą, taip užkertant kelią alergijoms ir peršalimams. Todėl, norėdami sumažinti pasikartojančius peršalimus ir viršutinių kvėpavimo takų ligas, kasdien vartokite Chyawanprash (9).

7. Pagerina smegenų funkciją:

Chyawanprash gali turėti teigiamą poveikį jūsų smegenų veiklai, nes turi antioksidacinių savybių. Tai taip pat gali turėti teigiamą poveikį amnezijos gydymui, nes turi amnezinių savybių.

Kasdien skiriant Chyawanprash, pelės buvo apsaugotos nuo atminties sutrikimo viename pelių tyrime (10). Taigi jis taip pat gali pagerinti mokymosi gebėjimus, veikdamas kaip atminties gerinimo priemonė.

Remiantis studijomis, atliktomis su kolegijos studentais, Chyawanprash vartojimas gali padidinti koncentraciją ir budrumą (11).

8. Išgrynintas kraujas:

Mūsų visų organizme yra daug toksinų dėl įtempto gyvenimo būdo, nepakankamo miego ar per didelio šlamšto maisto vartojimo. Deja, pagrindinė daugelio komplikacijų ir negalavimų priežastis yra šie kenksmingi toksinai, kaupiami mūsų kūne. Chyawanprash vartojimas padeda pašalinti toksinių elementų perteklių iš jūsų kūno ir taip išvalo kraują.

9. Padėkite išlaikyti reguliarų menstruacinį ciklą:

Menstruacinio ciklo patirtis nėra vienoda kiekvienai moteriai, tačiau nereguliarus menstruacinis ciklas tampa svarbia moterų problema dėl įvairių sveikatos priežasčių. Reguliarus Chyawanprash vartojimas užkirs kelią gimdos infekcijai ir reguliuoja kraujotaką joje esančių žolelių pagalba, taip natūraliai palengvindamas simptomus.

10. Tinka širdies veiklai:

Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje yra dar viena dažna problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės, nepriklausomai nuo lyties. „Chyawanprash“ nauda sveikatai yra žymiai sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu daro gerą įtaką širdies sveikatai (12).

Chyawanprash mažina cholesterolio kiekį, nes teigiama, kad jis turi antioksidacinių ir hipocholesteroleminių savybių, atsirandančių iš sezamo aliejaus ir amla (13).

11. Padeda išlaikyti svorį:

Chyawanprash puikiai tinka sveikai numesti svorio, nes jame gausu flavonoidų. Reguliariai vartojant, „Chyawanprash“ apsaugo nuo persivalgymo, nes jame gausu skaidulų ir būtinų maistinių medžiagų. Tai, savo ruožtu, neleis jums persivalgyti ir neleidžia priaugti svorio.

Taip pat galite išlaikyti tinkamą kūno svorį įtraukdami Chyawanprash į savo kasdienę mitybą, nes tai padeda pagerinti jūsų medžiagų apykaitą, nes sumažina blogojo cholesterolio kaupimąsi organizme (14).

12. Sumažina neigiamą rūkymo poveikį:

Rūkymas kenkia sveikatai, nesvarbu, ar jis aktyvus, ar pasyvus. Be to, tabako skleidžiami dūmai gali padidinti vėžio riziką, pažeisdami DNR. Chyawanprash sumažina žalą, susijusią su rūkymu DNR (15). Tačiau reikia daugiau tyrimų, susijusių su ilgalaikiu Chyawanprash veiksmingumu.

13. Stiprūs ir sveiki kaulai:

Chyawanprash vartojimas stiprina kaulus ir dantis, skatindamas kalcio absorbciją organizme. Be to, baltymų sintezė organizme padidėja vartojant Chyawanprash, nors baltymų Chyawanprash yra minimalus. Štai kodėl žymiai pagerėja raumenų lankstumas ir raumenų tonusas.

14. Padėkite kovoti su tuberkulioze:

Chyawanprash yra ajurvedinė kompozicija, kuri gali sumažinti plaučių tuberkuliozės simptomus, kai ji derinama su įprastais vaistais (16). Be to, tai padeda išvengti audinių pažeidimo esant inkstų ir kepenų ligoms, reguliariai vartojant Chyawanprash.

15. Pagerinkite odos spalvą:

„Chyawanprash“ nauda odai apima veido odos gerinimą, nes jame yra daug žolelių, įskaitant amla. Be to, Indijos agrastas turi daug vitamino C, antioksidanto, kuris mažina UV spindulių daromą žalą kovodamas su laisvaisiais radikalais ir taip pagerina odos spalvą (17).

16. Anti-senėjimas:

„Chyawanprash“ privalumai apima anti-senėjimo poveikį, nes sumažina odos pažeidimus dėl UV spindulių poveikio. Be to, Chyawanprash vartojimas sušvelnina organizmo mitybos lygį ir lėtina odos ląstelių senėjimą. Sudėtyje esantys antioksidantai veikia kaip anti-senėjimo priedas.

Chyawanprash šalutinis poveikis:

Chyawanprash turi vaistažolių preparatą, kuris padeda gydyti sveikatos būklę ir yra labai naudingas. Tačiau taip pat būtina vartoti reikiamą kiekį, kad būtų išvengta šalutinio poveikio. Tačiau šalutinis poveikis, kurį sukelia per didelis Chyawanprash vartojimas, yra:

 • Nevirškinimas.
 • Pilvo pūtimas.
 • Laisvos išmatos.
 • Pilvo pūtimas.
 • Pilvo pūtimas.

„Chyawanprash“ suteikia daug naudos sveikatai, naudodama savo tradicinę žolelių kompoziciją. Tai padidina terapinį produkto, padedančio gydyti kvėpavimo takų problemas, pagerina vaisingumą, gydo lytinį potraukį, pagerina širdies veiklą, stiprina imunitetą, naudingą sveikatai, veiksmingumą. Taigi mėgaukitės daugybe naudos sveikatai, suvartodami tinkamą Chyawanprash dozę. Nepamirškite pranešti mums, jei šis straipsnis jums buvo naudingas!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje paminėti patarimai ir pasiūlymai yra skirti informaciniais tikslais, o ne pakeičia profesionalias medicinos rekomendacijas. Prieš išbandant ką nors naujo, visada saugu pasikonsultuoti su gydytoju ar dietologu.

DUK:

1. Kiek kartų galime vartoti Chyawanprash?

Ans: Nors nėra specialios taisyklės vartoti Chyawanprash, tai priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip lytis, amžius ir kūno reikalavimai. Todėl prieš pradėdami vartoti Chyawanprash pasitarkite su gydytoju, ypač jei turite sveikatos sutrikimų.

2. Ar diabetu sergantys žmonės gali vartoti Chyawanprash?

Ans: Jei esate kalorijų žmogus ir sergate cukriniu diabetu, rinkoje yra keletas „Chyawanprash“ paketų be cukraus. Šiems pakeliams saldinti naudojami natūralūs saldikliai, tokie kaip stevija, medus.

3. Ar gerai vartoti Chyawanprash naktį?

Ans: Rekomenduojama didžiąją dalį „Chyawanprash“ suvartoti prieš pusryčius, nors ingredientai turi įtakos nustatant vartojimo laiką..