Sveika mityba yra neišsami be žaliosios arbatos. Ši arbata, kaip rodo pavadinimas, yra pagaminta iš neoksiduotų žaliosios arbatos lapų. Bendra šio gėrimo paruošimo taisyklė yra įpilama tik karšto vandens kartu su citrina ar medumi. Skirtingai nuo įprastos arbatos, pienas į receptą nepridedamas. Ar kada susimąstėte, kodėl? Štai atsakymas! Žalioji arbata ir pienas nesveikina vienas kito! Žalioji arbata su pienu, nors ir tinkama vartoti, nėra pageidautinas jos paruošimo būdas. Skaidri žalioji arbata visais atžvilgiais nusveria žaliąją arbatą pieno pagrindu. Išsamiau suprasime šią sąvoką ir išsiaiškinkime savo faktus!

Ar galime gerti žaliąją arbatą su pienu?

Ar galime gerti žaliąją arbatą su pienu??

Pagrindinė taisyklė, kurios reikia laikytis ruošiant žaliąją arbatą, tai daryti tik su vandeniu. Manoma, kad pieno pridėjimas prie žaliosios arbatos atims visą žaliosios arbatos gėrį ir sumažins naudą sveikatai. Pieną sudaro baltymas, vadinamas kazeinu, kuris netelpa į žaliosios arbatos molekulių struktūrą. Jis reaguoja su katechinais, esančiais žaliojoje arbatoje, ir sumažina jų stiprumą. Nors tai nėra pavojinga, pridedant pieno gali sumažėti žaliosios arbatos nauda sveikatai.

Ar pieno pridėjimas prie žaliosios arbatos sumažina naudą sveikatai??

Kai į žaliąją arbatą pridedama pieno, jos nauda sveikatai gerokai sumažėja. Štai trys pagrindinės priežastys, kodėl žalioji arbata pieno pagrindu nėra puiki idėja:

1. Sumažinti antioksidantai:

Pagrindinė priežastis, kodėl žalioji arbata teikiama pirmenybė kitoms arbatoms, yra didelis antioksidantų kiekis. Įpylus pieno, jame esantys baltymai suriša arbatos polifenolius. Taigi antioksidacinė galia sumažėja beveik 18%. Tačiau pridedant sojos pieno šis antioksidantų nuostolių procentas gali būti sumažintas.

2. Svorio padidėjimas:

Žalioji arbata ir pienas atskirai suteikia daug naudos sveikatai. Tačiau, kai jie abu yra sujungti, pieno kalorijos pridedamos prie žaliosios arbatos, o tai lemia svorio padidėjimą. Be to, žalioji arbata su pienu gali sumažinti medžiagų apykaitą ir sutrikdyti virškinimą.

3. Sumažinta mityba:

Žaliojoje arbatoje gausu daug maistinių medžiagų, tokių kaip EGCC, 1-teaninas, amino rūgštys, vitaminas K, vitaminas C ir kt., O piene-daug kalcio ir baltymų. Sujungus abi sudedamąsias dalis, šios maistinės medžiagos bus prarastos ir nebebus prieinamos organizmui.

Žalioji arbata ir pienas neabejotinai yra supermaistas, būtinas gerai sveikatai. Tačiau jie tiesiog neveikia kartu! Jei jums patinka gerti žaliąją arbatą su pienu, galite tai padaryti, tačiau atminkite, kad negalėsite atsiimti nė vieno ingrediento naudos. Pabandykite priderinti savo gomurį prie skaidrios arbatos, pridėdami šiek tiek medaus ir citrinos sulčių! Nors ji gali būti ne tokia kreminė ir putojanti kaip jūsų pieno arbata, ji tikrai siūlo jums geros sveikatos kremą!