Jogos asanos yra paprasčiausias ir lengviausias būdas sumažinti antsvorį ir medituoti kūną bei protą. Senoviniai jogos asanų praktikos tipai suteikia daug naudos protui ir kūnui, įskaitant kitus privalumus, tokius kaip stiprybės ir lankstumo suteikimas, streso malšinimas ir net daugelio ligų gydymas.

Joga yra susijusi su mūsų kūno ištempimu įvairiomis formomis ir meditacija. Jogos pozos, tokios kaip Surya Namaskar (Saulės pasveikinimas), Dhanurasana (Bow Pose), Bhujangasana (Cobra poza), Kapalabhati pranajama joga ir daugelis kitų veiksmingų jogos asanų padeda sumažinti mūsų svorį ir pilvo riebalus.

Įvairios jogos asanos, kurias turėtų žinoti kiekvienas pradedantysis

Kantrybė yra raktas į jogą. Tvirtas atkaklumas, paremtas aistra užsiimti joga, yra būtinas. Sunkus darbas, atsidavimas ir tinkama mityba gali natūraliai numesti svorio. Numesti svorio nėra sunku, tačiau turime nepamiršti, kad norint numesti svorio nepakanka vien tik kontroliuoti mitybos įpročius. Straipsnyje pateikiami jogos pozų pavadinimai, taip pat joga pradedantiesiems. Visa tai susiję su jų atlikimu!

Pradedančiųjų jogos asanos, kurių reikia nepamiršti

50 pagrindinių jogos pozų pradedantiesiems:

Turime reguliariai pradėti fizinius pratimus ryte ir vakare, taip pat kontroliuoti savo mitybos įpročius. Taigi, pradėkite praktikuoti jogos asanas, kad išlaikytumėte gerą sveikatą. Pradedantiesiems apšilimas ar tempimo pratimas yra pirmasis žingsnis. Pirmiausia turite išsiaiškinti jogos tempimo asanų sąrašą ir jų naudą. Mes išvardinome keletą geriausių jogos pratimų ir pozicijų su nuotraukomis, kurios padės jas efektyviai atlikti.

Pagrindinės jogos pozos pradedantiesiems, kurias galima padaryti namuose

Skirtingi jogos asanų tipai vyrams ir moterims:

Vyrai ir moterys sveikam gyvenimui renkasi jogą. Čia paaiškiname, kokios yra geriausios ir pagrindinės jogos asanos, ir išsamios informacijos apie jas anglų ir sanskrito kalbomis su nuotraukomis.

1. Lėto tempimo jogos asana kaklui:

Lėto tempimo jogos asana kaklui

Norėdami pradėti nuo jogos asanų, pirmiausia turėtumėte pradėti nuo pagrindinių pratimų, tokių kaip lėti kaklo tempimai. Rekomenduojama kelis kartus pakartoti šiuos jogos lėtus kaklo tempimus, nes tai palengvina kaklo įtampą ir įtampą. Šią pagrindinę jogos pozą galima greitai atlikti stovint bet kur, tiesiog sėdint ant kėdės!

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Atlikdami šią Asaną, jūsų kaklas turi būti tiesus, nesulenktas į priekį ar atgal ir nesilenkti iš abiejų pusių.

2. Viso kūno joga Tadasana – kalnų poza:

Viso kūno joga Tadasana - kalnų poza

Tadasana taip pat žinoma kaip kalnų poza, ir tai yra viena geriausių jogos asanų. Reguliariai praktikuojant šią jogos asaną kiekvieną rytą, gerai masažuosime rankas, nugarą, stuburą ir visą kūną. Tai yra labiausiai rekomenduojama asana, skirta ir ūgiui didinti.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Jūs turite valgyti bent 4–6 valandas prieš atlikdami šią Asaną.

3. Nuolatinė sulankstoma poza (Uttanasana joga):

Nuolatinė sulenkimo poza - „Uttanasana“ jogos pranašumai

„Uttanasana“ yra lenkimo į priekį poza, kuri atleidžia mus nuo streso ir nerimo. Sujungus ranką, šis stovėjimo į priekį variantas suteikia gilų pečių tempimą. Pririšdamas rankas, jis taip pat leidžia rankoms išsitiesti ir įtempti pečius, kad atsipalaiduotų. Tai taip pat sugrąžina kraują į smegenis ir tuo pačiu puikiai ištempia kojas.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Ši asana turėtų būti atliekama tik tuščiu skrandžiu.

4. Trikampio poza (Trikonasana joga) pradedantiesiems:

Trikampio poza - Trikonasana joga nėštumo metu

Šis trikonasana pratimas tempia ir stiprina raumenis, taip pat gerina mūsų kūno funkcijas. Tai geras jogos pratimas nėščioms moterims. Tai padeda sumažinti kraujospūdį, stresą ir nerimą, taip pat pagerina viso kūno kraujo funkcijas. Ši paprasta jogos asana pagerina mūsų pusiausvyrą & koncentracijos galia. Ši asana taip pat pašalina riebalus iš juosmens ir šlaunų.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Kaip ir kitos asanos, net ir šios asanos atveju būtina, kad žarnynas būtų tuščias.

5. Lanko poza (Dhanurasana joga):

Lanko poza - Dhanurasana joga riebalams mažinti

Dhanurasana yra labai veiksminga svorio metimo programa. Ši jogos poza labai padeda sumažinti pilvo riebalus. Jis stiprina kulkšnis, šlaunis, kirkšnis, krūtinės ir pilvo organus bei nugaros smegenis. Ši jogos padėtis gerina inkstų, kasos, kepenų, plonosios ir storosios žarnos funkcijas. Jis taip pat veikia kaip streso malšintojas ir suteikia lankstumo nugarai. Tai pagerina virškinimo funkciją ir pašalina dujas.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei neturite migrenos ar galvos skausmo, neturėtumėte to daryti.

6. Surya Namaskar (Saulės pasveikinimas):

Jogos Surya Namaskar (saulės pasveikinimas) sąrašas

Visas „Surya Namaskar“ raundas laikomas dviem dvylikos pozų rinkiniais, o antrajame serijoje pasikeičiama, kai priešinga koja pirmiausia judinama. Tai pagerina lankstumą, jėgą, pusiausvyrą, sumažina stresą ir nerimą, sumažina apatinės nugaros dalies skausmo simptomus, sutrumpina gimdymą ir pagerina gimdymo rezultatus, sumažina miego sutrikimus ir hipertenziją. Tai taip pat padidina energiją ir sumažina nuovargį bei yra labai naudinga sergant astma & lėtinėmis ligomis. Tai yra pagrindinė jogos asana, skirta ištiesti kojas ir sumažinti svorį.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Prieš pradėdami nuo Surya Namaskar, visada sušilkite.

7. Kapalbhati Pranajama jogos poza pradedantiesiems:

Kapalbhati Pranajama jogos poza, turinti daugiau naudos

Kapalbhati pranajama joga yra labiausiai rekomenduojamas kvėpavimo pratimas, kuris gydo mūsų skrandžio sutrikimus ir numeta svorio. Pratimai 5 minutes Kapal Bhati pranajama reguliariai pašalina toksinus ir padidina medžiagų apykaitą. Jis taip pat gydo vidurių užkietėjimą, rūgštingumą, diabetą, astmą ir įvairius kvėpavimo sutrikimus, sinusus ir net plaukų slinkimą. Tai jogos poza, veiksminga norint numesti svorio (daugiausia pilvo riebalų). Reguliariai atliekama, ji laikoma efektyviausia jogos asana.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Tai yra atpalaiduojanti asana, kurią reikia atlikti pratimo pabaigoje, kad atpalaiduotumėte visą kūną.

8. „Bound Angle Pose“ – „Baddha Konasana“ joga pradedantiesiems:

„Bound Angle Pose“ - „Baddha Konasana“ joga pradedantiesiems

Ši jogos asana pradedantiesiems padeda atverti klubus ir palengvinti išialgijos diskomfortą, kurį gali pabloginti ilgas sėdėjimas. Sėdimasis nervas prasideda apatinėje nugaros dalyje ir eina žemyn abiem kojomis, o sėdimojo nervo skausmas gali atsirasti, kai nervas yra kažkaip suspaustas. Ilgas važinėjimasis ir ilgas sėdėjimas tai apsunkina.

9. Atpalaiduojanti jogos asana (Eagle Twist Yoga):

Atpalaiduojanti jogos asana - Eagle Twist joga

Ši jogos asana padeda atsipalaiduoti ir taip pat yra puikus būdas padidinti stuburo lankstumą iš vienos pusės į kitą. Reguliariai praktikuojant šį jogos pratimą kiekvieną dieną galima sumažinti skausmą apatinėje pilvo dalyje ir apatinėje nugaros dalyje.

10. Poza ant galvos (Sirsasana jogos poza):

Poza ant galvos - Sirsasana jogos poza geresnei sveikatai

Ši jogos poza gali išgydyti nemigą (miego sutrikimą), stuburo problemas, taip pat pagerina koncentraciją & psichinė pusiausvyra. Tai pagerina smegenų kraujotaką ir pagerina smegenų funkcijas bei atmintį. Net žmonės, sergantys kepenų liga, prasta kraujotaka ir galvos skausmu, turėtų reguliariai atlikti šią jogos asaną.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Ši Asana turėtų būti atliekama griežtai prižiūrint, kitaip tai gali sukelti rimtą sužalojimą.

11. Sarvangasana (peties stovas) pradedantiesiems:Jogos Sarvangasana pozos (peties stovas) privalumai

Ši jogos poza stiprina ir gydo nugaros skausmus bei gerina kūno atsparumą. Tai taip pat išlaiko mūsų veidą šviesų ir pašalina tamsų ratą. Tai padeda numesti svorio reguliariai mankštinantis. Taip pat žinoma, kad jis pagerina kraujotaką, virškinimo funkcijas, kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje ir ištaiso netinkamą kasos veiklą..

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Įsitikinkite, kad tai darote tik tuščiu skrandžiu.

12. Paschimottanasana (priekinė lenkimo poza):

Paschimottanasana jogos poza (lenkimo į priekį)

Paschimottanaasana apima viso kūno tempimą nuo mūsų galvos iki kulnų. Ši asana ypač rekomenduojama moterims po gimdymo, siekiant sumažinti pilvo riebalus ir tonizuoti pilvo-dubens organus. Jis stiprina nugaros raumenis, taip pat labai naudingas didinant ūgį. Tai ištempia stuburą ir suteikia daugiau lankstumo mūsų kūnui.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant šią Asaną: Ši asana neturėtų būti atliekama, jei priekinis lenkimas jums yra problema.

13. Plūgo poza (Halasana jogos poza):

Plūgo poza - Halasana jogos pozos privalumai

Halasana taip pat žinoma kaip Plūgo poza, kuri stiprina mūsų nugaros raumenis ir suteikia lankstumo. Jis gydo nevirškinimą ir vidurių užkietėjimą, taip pat mažina stresą. Jis stimuliuoja pilvo organus ir gydo pilvo problemas. Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, turėtų tai daryti reguliariai. Padeda stiprinti ir lankstinti nugaros smegenis, stiprina pilvo raumenis, mažina stresą ir gydo menopauzės simptomus.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Atlikite šią asaną prižiūrint, kitaip galite tapti rimtų sužalojimų aukomis.

14. Ardha Halasana (pusės plūgo poza):

Pusiau plūgo poza - „Ardha Halasana“ nauda sveikatai

Pusiau plūgo poza yra jogos asana, panaši į Uttanpadasana, kuri yra naudinga pilvo organų funkcijoms gerinti. Ši lengva jogos asana labai greitai stimuliuoja pilvo organus ir gydo vidurių užkietėjimą bei nevirškinimą. Tai taip pat sumažina pilvo riebalus ir tonizuoja šlaunies bei klubo raumenis. Jis gydo skrandžio sutrikimus ir gerina virškinimą, apetitą, pašalina dujas ir yra naudingas gydant artritą ir juosmens spondilitą.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Tai geriausia asana žmogui, kuris susiduria su virškinimo problemomis.

15. Bhujangasana („Cobra Pose“):

Kobros poza - Bhujangasana joga numesti svorio

Bhujangasana (kobros poza) duoda puikų rezultatą tiems, kurie nori numesti svorio ir pagreitinti medžiagų apykaitą. Ši poza gerina kepenų, inkstų, kasos ir tulžies pūslės funkciją. Jis natūraliai gydo nemigą (miego sutrikimą), stuburo problemas, nevirškinimą ir vidurių užkietėjimą. Tie, kurie kenčia nuo kepenų ligų, galvos skausmo, blogos kraujotakos, gali būti išgydyti šia asana.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Atlikite šią asaną tik tuščiu skrandžiu.

16. Pavanamuktasana (vėjo šalinimo poza):

„Pavanamuktasana“ jogos poza su privalumais (vėją šalinanti Asana)Pavanamuktasana yra tikrai veiksminga jogos pozicija šalinant dujas iš skrandžio ir gerinant virškinimo sistemą. Ši asana labai tinka visiems pilvo organams; taip pat gydo rūgštingumą ir mažina riebalus. Jis stiprina nugaros raumenis ir gydo nugaros skausmus. Norint gauti plokščią skrandį, šią asaną reikia atlikti reguliariai. Tai viena iš paprasčiausių jogos pozų pradedantiesiems.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Ši asana yra būtina tiems, kurie turi skrandžio problemų.

17. Uttana Padasana (pakelta koja):

Pakelta koja - Uttana Padasana jogos padėtis

Uttana padasana, pakelta kojos poza yra naudinga tiems, kurie turi nugaros skausmą ir skrandžio sutrikimus. Tai gerai stiprina pilvo raumenis. Šią jogos asaną galime praktikuoti pakeldami ir vieną koją. Norėdami gauti plokščius ir stiprius pilvo raumenis, ši asana veikia kaip magija. Tai naudinga tiems, kurie kenčia nuo dujų problemų, artrito skausmo, širdies problemų ir juosmens & nugaros skausmas.

18. Setu Bandhasana jogos poza (tilto poza):

Tilto poza - Setu Bandhasana jogos poza

Mes paprastai linkę pamiršti bet kokius pratimus kojoms stiprinti, nes labiau rūpinamės savo viršutinės kūno dalies išvaizda. Tačiau didžiąją valandų dalį praleidžiame tik ant kojų, todėl turėtume pradėti treniruotes, skirtas kojoms stiprinti. Ši jogos poza, setu bandhasana stiprina kojas, nugarą ir kaklą. Tai suteikia didelę pusiausvyrą mūsų kūnui.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Venkite šios asanos nėštumo metu.

19. Vajrasana (deimantinė poza):

Deimantinė poza - Vajrasana jogos nauda sveikatai

Vadžrasana yra paprasčiausia iš visų jogos asanų, kurią galima praktikuoti ir po pietų ar vakarienės. Vadžrasana taip pat žinoma kaip „deimantinė poza“, kuri geriausiai tinka kvėpavimo pratimams ir meditacijai. Asmuo, kenčiantis nuo sąnarių skausmo, turėtų vengti šios asanos. Ši jogos asana ramina protą ir suteikia stabilumo, gydo vidurių užkietėjimą, skrandžio sutrikimus, rūgštingumą ir padidina virškinimo procesą. Tie, kurie kenčia nuo dujų problemų, gali tai praktikuoti iškart po pietų ar vakarienės. Ši asana veikia kaip skausmą malšinantis vaistas artritu sergantiems pacientams.

20. Half Twist Pose (Matsyendrasan) pradedantiesiems:

Pusė sukimo poza - Matsyendrasana joga sveikatai

Ardha matsyendrasana padidina deguonies tiekimą į plaučius ir padidina lankstumą & stuburo slankstelių funkcijos. Jis taip pat ištempia nugaros raumenis ir stuburą bei atpalaiduoja klubo sąnarių sustingimą. Tai viena iš tobulų jogos pozų, kuri taip pat naudinga gydant diabetą, vidurių užkietėjimą, stuburo problemas, gimdos kaklelio spondilitą ir šlapimo takų sutrikimus.

21. Ananda Balasana („Happy Baby Pose“):

Lengva joga Ananda Balasana: laiminga kūdikio poza

Happy Baby jogos asana pradedantiesiems. Ši jogos asana puikiai ištempia klubo sąnarius, kurie gali sustingti per daug sėdint. Ši poza protiškai ramina, tuo pačiu fiziškai stimuliuoja, todėl tai yra puiki mankšta dienai, kai turime daug tvarkaraščio. Ši poza pailgins apatinę nugaros dalį ir leis ištempti klubus. Tai viena iš pagrindinių jogos asanų.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Tai atpalaiduojanti asana, kurią reikia atlikti pratimo pabaigoje.

22. Balasana (vaiko poza):

Atlikite „Balasana“ balko skausmui (vaiko poza)

Ši jogos poza yra labai paprasta, tačiau raminanti poza, kurią galime atlikti ir lovoje. Tai puikus jogos pratimas kenčiantiems nuo nugaros skausmų, nes jis tempia ir atpalaiduoja stuburą. Jis taip pat tempia ir stiprina klubų, šlaunų ir kulkšnių raumenis. Nėščios moterys ir kenčiančios nuo aukšto kraujospūdžio turėtų vengti Balasana.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Nėščios moterys ir kenčiančios nuo aukšto kraujospūdžio turėtų vengti Balasana.

23. Shavasana (lavono poza):

„Shavasana“ proto sveikatai (lavono poza)

Ši asana skirta gulėti kaip lavonas. Ši jogos asana yra gana universali asana, ir tai daryti prieš miegą padeda ištuštinti mintis, kad jos nesulaikytų jūsų nakties, arba išnaudoti ryto laiką, kad nusistatytumėte kitos dienos ketinimus. Tai viena geriausių jogos pozų, padedančių atsikratyti įtampos, kad galėtume gerai išsimiegoti.

24. Virabhadrasana (kario poza):

Viso kūno joga Virabhadrasana (kario poza)

Ši poza atrodo kaip kareivis karo padėtyje, todėl ji vadinama Virabhadrasana (kario poza). Tai puiki jogos padėtis nėščioms moterims, suteikianti lankstumo visam kūnui ir stiprinanti kojas, rankas, apatinę nugaros dalį ir tonizuojanti apatinę kūno dalį. Tai taip pat padeda didinti mūsų kūno ištvermę, koncentracijos galią ir pusiausvyrą. Tai atleidžia mus nuo skausmo menstruacijų metu.

25. Ustrasana (kupranugario poza):

Daugelis jogos Ustrasana (kupranugario pozos) privalumų

Nors praktikuojame šią pozą, mūsų kūnas atrodo kaip kupranugario forma, todėl ji vadinama Ustrasana. Ši jogos asana ypač tinka esant nugaros problemoms, atpalaiduojančiam protą, kraujotakai, kvėpavimo sistemai, endokrininei ir nervų sistemai. Padeda padidinti krūtinės apimtį ir plaučių talpą, suteikia lankstumo krūtinei, pilvui ir kaklui. Tai naudinga astma sergantiems pacientams ir padeda sumažinti riebalus iš skrandžio.

26. Garudasana (Erelio poza):

Papildomos jogos pozos Garudasana (Erelio poza) privalumai

Ši asana gali atrodyti kaip daug sukimo ir posūkio pratimų, tačiau tai nėra taip sunku atlikti. Reguliariai praktikuojant šią jogos pozą, ji padeda sumažinti papildomus riebalus šlaunyse & rankos. Tai taip pat pagerina mūsų kūno pusiausvyrą.

27. Natarajasana (šokio valdovas):

Daugiau jogos pranašumų Natarajasana (šokio valdovo poza)

Tai viena iš geriausių jogos asanų tiek vyrams, tiek moterims. Natarajasana taip pat žinoma kaip šokio pozos valdovė, nes ji primena jos laikyseną. Ši poza padeda pagerinti kūno pusiausvyrą, koncentraciją. Jis stiprina klubo, šlaunų ir krūtinės raumenis. Tai taip pat padeda sumažinti svorį ir pagerina mūsų laikyseną bei pusiausvyrą.

28. Naukasana laikysena (valties poza):

Naukasana laikysena jogoje (valties poza)

Ši asana taip pat vadinama valčių jogos poza. Naukasana padeda stiprinti plaučius, kepenis ir kasą. Tai taip pat padeda pagerinti kraujo apytaką ir išlaikyti cukraus kiekį. Jis stiprina šlaunų, klubų, kaklo ir pečių raumenis ir padeda sumažinti pilvo riebalus. Tai taip pat pagerina inkstų, skydliaukės ir prostatos liaukų veiklą.

29. Marjariasana (katės poza):

Marjariasana jogos poza proto kūnui (katės poza)

Ši katės poza yra puikus pratimas jogos treniruotėje. Tai sukuria mūsų stuburo lankstumą ir atleidžia mus nuo nugaros skausmų. Tai pagerina mūsų kraujotaką ir virškinimą. Ši treniruotė yra viena geriausių jogos pozų, taip pat tonizuoja mūsų pilvą ir padeda atsipalaiduoti. Pažvelkite į aukščiau esančią jogos nuotrauką, kad gautumėte aiškų vaizdą.

30. Utthita Hasta Padangusthasana (ištiesta rankų iki kojų poza):

Utthita Hasta Padangusthasana (ištiesta ranka iki kojų pirštų)

Ši asana tinka ištempti kūno dalis, tačiau neturėtume ištempti savo galimybių ribų. Ši asana gerai masažo mūsų stuburą, apatinę nugaros dalį, klubus, kojas & rankas. Tai taip pat padeda sumažinti riebalus nurodytose kūno vietose.

31. Hasta Uttanasana (pakeltų ginklų poza):

Hasta Uttanasana joga, skirta daugiau kvėpavimo (pakelta ginklų poza)

Tai viena iš paprasčiausių jogos asanų, kur jūs tiesiog turite ištempti save. Atsistokite tiesiai ir ištieskite rankas virš galvos. Pabandykite ištiesti tiesiai iš pilvo ir pakreipti atgal, kad padarytumėte arkos dalį. Taip galite ištempti visą liemenį nuo pilvo iki rankų galo. Tai taip pat žinoma kaip pakelta rankos poza ir ši jogos asana padeda padidinti deguonies suvartojimą ir ištempti raumenis.

32. Hastapadasana (priekinė lenkimo poza):

Vardas Hastapadasana jogoje (į priekį lenkimo poza)

Tai yra viena iš jogos asanų, kurią galite praktikuoti bet kuriuo paros metu. Jis yra labai efektyvus energijos stiprintuvas, taip pat pagerina kraujotaką. Jis tęsiasi beveik į visus kūno raumenis ir gali atnešti į jūsų kūną greitą švytėjimą dėl kraujotakos atgaivos. Tokiu atveju jūs tiesiog turite įkvėpti, užblokuoti, pakeldami rankas virš galvos, tada pasilenkite į priekį, kad paliestumėte kulkšnis ir rankas, padėtas žemiau kojų.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Nėščioms moterims neleidžiama daryti šios asanos.

33. Prasarita Padottanasana (plačios kojos į priekį):

„Prasarita Padottanasana“ su veiksmingu naudojimu (plačios kojos į priekį)

Tai dar viena Padottan asanos versija ir yra labai veiksminga jogos mankšta mažoms ligoms, kurios apima galvos ir kūno skausmus. Ši asana, reguliariai praktikuojama, taip pat gali išgydyti tam tikrą depresiją, kurią išgyvenate. Tai galite padaryti lengvos jogos pradedantiesiems sąrašo dalimi, nes tai tikrai paprasta. Pirmiausia turite išskleisti kojas, o tada abiem rankomis pasilenkti, kad prisiliestų prie žemės.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei tai darote pirmą kartą, atlikite tinkamą priežiūrą, kad išvengtumėte kritimo ar sužeidimų.

34. Vrikshasana joga (medžio poza):

Vrikshasana jogos ar medžio pozos naudojimas

Tai dar viena lengva jogos pozų ir dažnai praktikuojama kaip „SuryaNamaskar“ sesijos dalis. Jį geriausia praktikuoti atvirame ore, anksti ryte, kaip tik jo pavadinimui. Taip yra dėl net tokių medžių kaip atviras oras ir saulės spindulių, kuriuos jie gauna anksti ryte. Ši jogos padėtis padeda padidinti susikaupimą ir susikaupimą. Norėdami tai padaryti, turite stovėti ant vienos kojos, o kita – užrakinta už kelių, o rankos maldos pozoje pakeltos virš galvos..

35. Ardha Chakrasana (pusės rato poza):

Puse rato poza - Ardha Chakrasana Padėkite tonizuoti savo kūną

Jei manote, kad pageidaujate, kad jogos asanos tonizuotų visas jūsų kūno dalis, tuomet šią savo jogos pozų, kurias turite praktikuoti kasdien, sąraše turite turėti. Joga yra disciplina, todėl ją praktikuodami turite laikytis reguliarumo. Norėdami tai padaryti, turite išmokti nugarą, bet ne visą. Atsistokite prieš pakeltą platformą arba žemą stalą ir pasilenkite atgal, kad paliestumėte tą patį.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Nebandykite šios Asanos, jei patyrėte kaklo, peties ar stuburo traumą.

36. Viparita Virabhadrasana (atvirkštinio kario poza):

Viparita Virabhadrasana (arba) atvirkštinė kario poza

Tai yra vienas iš jogos pratimų pavadinimų, kurie yra bet kuriame jūsų patikrintame sąraše. Dabar mes jau žinome apie Virabhadrasaną arba tiesiog kario pozą. Tai tik atvirkščiai. Čia mes pasukame dešinėn iš kitos kūno pusės, šiek tiek pasukdami. Tai labai naudinga tonizuojant juosmens ir pilvo raumenis, taip pat gydo stuburo skausmus ir kitas tokias problemas.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Nebandykite šios Asanos, jei patyrėte kaklo, peties ar stuburo traumą.

37. Čakrasanos joga (viso rato poza):

Čakrasanos joga naudojama sveikatai ar viso rato pozai

Anksčiau mes skaitėme apie „Half wheel“ pozą arba „Ardha chakrasana“, kuri yra daugiau lengvos jogos asanos pradedantiesiems dalis. Šiuo atžvilgiu jis yra kitame lygyje ir yra labiau pažengusi laikysena. Čia jūs turite stovėti ir pakelti rankas, kai pakreipiate atgal, kad lėtai suformuotumėte nugarą. Tai labai naudinga gydant stuburo problemas, nes ištempia visus jūsų nugaros raumenis. Ši laikysena taip pat padeda išlaikyti virškinimo sistemos pusiausvyrą. Tai yra vienas iš didžiausių jogos asanų privalumų, turintis puikią naudą sveikatai.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei bandant pirmą kartą prireikia pagalbos arba galite susižeisti.

38. Praktikuokite Ardha Chandrasana (Half Moon Pose):

Pusė mėnulio poza - praktikuokite Ardha Chandrasana, kad suvaldytumėte streso problemas

Tai dar viena jogos asana, padedanti nugarą sutvarkyti. Taip yra todėl, kad kiekvieno žmogaus nugara ir stuburas yra labiausiai linkę į stresą. Dirbdami sėdime ilgas valandas, o stuburas pirmiausia nukenčia. Reguliariai praktikuodami šią laikyseną, galite išgydyti visas stuburo ir nugaros problemas, taip pat išialgijos skausmą.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei esate vertigo pacientas, būkite atsargūs arba visiškai venkite.

39. Adho Mukha Svanasana:

Adho Mukha Svanasana joga virškinimo sveikatai

Galite tiesiog pasirinkti šią jogos asaną iš šio veiksmingų jogos pozų sąrašo. Tai taip pat žinoma kaip žemyn nukreipta šuns laikysena. Būtent tada, kai beveik visiškai sulenkiate priekį, tik klubo dalis nukreipta į viršų. Ši jogos poza yra labai naudinga ir laikoma jogos poza moterims. Taip yra todėl, kad reguliariai tai gali išgydyti menopauzės simptomus ir subalansuoti mėnesinių ciklą. Apskritai ši asana taip pat padeda subalansuoti virškinimo sistemos veiklą, taip išlaikant rūgštingumą ir dujas.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Venkite šios asanos nėštumo metu arba turite kaklo ar nugaros problemų.

40. Vyaghrasana (tigro poza):

Vyaghrasana jogos skausmui malšinti (tigro poza)

Ši jogos asana taip pat žinoma kaip statinė tigro poza ir yra dar viena priemonė nugaros skausmui gydyti. Tai ypač sutelkiama į apatinę nugaros sritį ir ištempia raumenis bei audinius, todėl palengvina skausmą konkrečioje srityje. Čia pirmiausia turėsite užimti keturkojo padėtį arba kaip norite nuskaityti. Dabar ištieskite į priekį, pakelkite alternatyvią ranką ir koją ir ištempkite ją tiesiai.

41. Joga Bakasana (varnos poza):

Joga Bakasana ir jos privalumai (varnos poza)

Tai yra vienas iš jogos asanų pavadinimų, kurie paprastai yra pažengusio jogos praktikos etapo dalis. Tam tikrai reikia daug atsidavimo, lankstumo ir stiprybės. Turite subalansuoti visą savo kūną ant delnų ir pakelti save, kad vėl sulenktumėte kojas, kad susidarytų formacija, kuri atrodo kaip krano kūnas. Ši jogos poza labai padeda tonizuoti rankas, taip pat pašalinti riebalus iš pilvo dalies.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Ši asana yra skirta svorio centrui išlaikyti ant rankų, todėl bet koks skubėjimas gali rimtai pakenkti.

42. Makarasana (krokodilo poza):

Jogos makarasana (arba) Krokodilo poza

Tai vienas iš labai populiarių jogos asanų serijos pratimų pradedantiesiems. Taip yra todėl, kad tai tikrai nėra sunku ir tai yra tik atpalaiduojanti laikysena, kurią kiekvienas gali lengvai padaryti. Vienintelis dalykas yra tai, kad jūs turite žinoti kvėpavimo procesą, kuris yra svarbiausias dalykas, kai kalbama apie jogos asanas. Ši asana ypač naudinga atpalaiduojant raumenis ir malšinant skausmus, tokius kaip apatinės nugaros dalies skausmai ir išialgija..

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei turite kaklo traumų, venkite spausti kaklą.

43. Salabhasana (skėrių poza):

Salabhasana (skėrių poza) jogos poza pradedantiesiems

Tai yra viena iš daugelio naudingų jogos asanų, nes tai padeda malšinti skausmą ir labai gerai padeda numesti svorio. Čia reikia ištiesti abi rankas tiesiai gulint ant priekio. Dabar pakelkite kojas tiesiai ir kartu aukštyn ir gerai kvėpuokite. Įsitikinkite, kad nespaudžiate rankų. Tai pagreitina medžiagų apykaitą, dėl kurios užkertamas kelias riebalų susidarymui, taip pat naudinga esant virškinimo sutrikimams.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei turite kaklo traumą, venkite spausti kaklą.

44. Bhekasana (varlių laikysena):

Įprasta jogos poza Bhekasana arba varlės laikysena

Tai kūno tonizuojanti jogos poza, kuri nėra labai sunki. Šią jogos asaną turite išbandyti, jei manote, kad reikia sušvelninti klubus ir sėdmenis. Norėdami tai padaryti, turėsite atsigulti ant pilvo, o dabar pakelkite save iki krūtų ir vėl iš nugaros, turite atsukti abi kojas nuo kelių, kad galėtumėte jas laikyti. Tai suteikia jums malonų tempimą ir taip tonizuoja dalis.

45. Gomukhasana joga (karvės galvos poza):

Karvės galvos poza - Gomukhasana jogos praktika seksualinėms problemoms spręsti

Tai pažangi joga, atliekama dėl tam tikrų priežasčių. Tai gali atlikti tiek vyrai, tiek moterys. Tai ypač naudinga vyrams, nes palengvina seksualines problemas ir pagerina santuokinius santykius. Gomukhasana praktika taip pat padeda išgydyti išvaržą.

46. ​​Virasana jogos poza (herojaus poza)

Hero poza jogoje - Virasana jogos poza ir nauda

Šis vėl yra pažengęs jogos asanų etape ir yra naudingas sąnarių skausmams ir problemoms. Šios laikysenos jogos praktika ilgainiui daro jus lankstesnius ir palengvina visas kūno dalis. „Virasana“ praktika taip pat padidina medžiagų apykaitą organizme ir pagerina kraujotaką net sąnariuose. Ši asana gali parodyti greitą veido švytėjimą, kuris atsiranda dėl tinkamos kraujotakos.

47. Supta Virasana joga (atsilošusi herojaus poza):

Supta Virasana joga pilvo sveikatai (atsilošusi herojaus poza)

Taip pat, žinoma kaip herojaus atsilošimo poza, tai nėra labai sunku praktikuoti. Tokiu atveju jūs tiesiog turite padaryti Vadžrasaną ir atsigulti, pritvirtindami kojas tokioje padėtyje. Šio tipo jogos asanos yra labai naudingos virškinimo sistemai ir jos tinkamam funkcionavimui. Be to, ši jogos poza neleidžia per dideliems riebalams kauptis organizme, ypač pilvo srityje.

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami šią Asana? Jei turite kaklo sužalojimą, venkite šios asanos.

48. Kumbhakasana (lentos poza):

Efektyvi joga Kumbhakasana (lentos poza)

Ši laikysena taip pat žinoma kaip lentos poza ir ją gali praktikuoti kiekvienas, nes tai tikrai labai paprasta. Būtinai pradėkite tai daryti bent dešimt kartų, o po to palaipsniui didinkite iki 15, o vėliau – 20 kartų. Tai atrodo paprasta, bet labai veiksminga tonizuojant daugelį kūno dalių. Tai apima klubus, juosmenį, pilvą, rankas ir pečius. Praktikuokite šią jogos pozą kiekvieną dieną, jei norite išsiugdyti tonizuotus pilvo raumenis.

49. Vasisthasana (šoninė lentos poza):

Kaip padaryti Vasisthasaną jogoje - (šoninės lentos poza)

Geriau žinomas kaip šoninė lentų jogos poza ir ankstesnės versijos, čia turėsite pakelti kūną, remdamiesi viena ranka, kuri bus plokščia iki alkūnės. Pakelkite ir uždėkite kitą ranką ant juosmens, laikydamiesi protingos padėties. Tai padeda tonizuoti papildomas riebalų rankenas, dėl kurių jūsų juosmuo atrodo blogai ir yra užsispyręs.

50. Utthanas Pristhasana (driežo poza):

Utthanas Pristhasana ir jų nauda (driežo poza)

Taip pat žinoma kaip driežo poza, tai labai padeda sumažinti stresą, nuovargį ir įtampą. Ši poza tikrai atrodo sudėtinga, bet taip nėra. Tai galite padaryti norėdami atsipalaiduoti savo kūnui po sunkios darbo dienos. Tai akimirksniu veiksminga ir labai, labai raminanti kūną.

Jūs galite padaryti savo kūną stiprų ir sveiką, visų pirma naudodami įvairias jogos asanas ir taip pat įgyti psichinę ramybę. Joga yra psichikos ir kūno terapija, kaip mes jau žinojome, ir yra keletas jogos pozų. Tai tampa vis naudingiau, jei kasdien tinkamai treniruojatės.

Prieš darydami šias asanas, būkite atsargūs:

Kodėl joga? Joga labai naudinga jūsų sveikatai. Tačiau labai svarbu, kad tai padarytumėte teisingai. Visada patartina, kad prieš užsiimdami joga namuose, turite išmokti tinkamos jogos asanų atlikimo technikos. Didelė tikimybė, kad jei asanos padarytos neteisingai, tai gali neigiamai paveikti sveikatą.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos jogos pozoms

Toliau pateikiamos įvairios atsargumo priemonės, kurių reikia imtis atliekant jogos asanas, ir kontraindikacijos, kurių reikia laikytis atsargiai ir laikyti įspėjamuoju ženklu:

 • Atlikite jogą visiškai ramiai. Tai yra vienas iš gyvybiškai svarbių reikalavimų prieš pradedant jogą.
 • Pasirinktas drabužis labai paveiks jūsų asanas. Darydami jogą rinkitės patogius drabužius. Jogos pozos, kurias norite daryti, lems drabužius, kuriuos turėtumėte dėvėti.
 • Niekada nedarykite jogos ant plikos žemės. Naudokite jogos kilimėlį.
 • Laikykitės tinkamo hidratacijos.
 • Venkite valgyti prieš užsiimdami joga arba išlaikykite pakankamą laiko tarpą tarp valgio ir jogos laiko.
 • Jei turite kokių nors pilvo problemų, tada asanos, apimančios visas pozas, dėl kurių reikia sukti, sukti ar įtempti pilvo raumenis, tada susilaikykite nuo tokių asanų.
 • Rūgštinio refliukso atveju reikia griežtai vengti bet kokių asanų, kurių galva turi būti žemiau skrandžio, bet kokių inversinių asanų.
 • Dėl nugaros skausmo pacientai maloniai kreipiasi į gydytoją dėl pratimų, kuriuos galite atlikti ir kurių reikėtų vengti, nes tai gali pabloginti situaciją.

Šalutinis jogos poveikis:

Joga gerina jūsų lankstumą ir protinius sugebėjimus. Tačiau tam tikromis sąlygomis yra tam tikras šalutinis poveikis. Pažvelkime į galimą jogos poveikį:

 • Glaukomos komplikacijos – sergant glaukoma yra didesnis spaudimas už akių obuolių, o tai ilgainiui gali prarasti regėjimą. Situaciją gali apsunkinti tam tikros jogos asanos, tokios kaip stovėjimasis ant galvos, stovėjimas ant rankų, pečių stovas, kuris padidina spaudimą akims.
 • Pacientams, sergantiems kraujospūdžiu, stiprus kvėpavimas ir įvairios jogos pozos, apimančios apversimą, gali pabloginti situaciją.
 • Pažangios jogos asanos turėtų būti praktikuojamos tinkamai vadovaujant, kitaip tai gali sukelti rimtą nugaros traumą.
 • Raumenų traukimas ar raumenų įtempimas yra dažnas jogos šalutinis poveikis, kurį sukelia netinkama laikysena.

Joga yra nuostabus dalykas, ir tai turi būti jūsų gyvenimo būdo dalis, kad galėtumėte laimingai ir sveikai gyventi. Tačiau labai svarbu, kad prieš praktikuodami juos namuose be nurodymų teisingai išmoktumėte daryti jogos asanas. Joga yra susijusi su pozomis, o tobula laikysena yra labai svarbi, kad asanos veiktų jums tinkamu būdu. Norėdami gauti geriausius rezultatus, užbaigkite pratimą 5 minučių jogos meditacija ir pamatysite, kaip padidėja energijos lygis.

Jogos ekspertai ir jų atsiliepimai:

1. Ana Forrest

Ana Forrest

Apžvalga: Ana Forrest yra Forrest jogos kūrėja 1982 m., Kuri vadovaujasi principais, būtent kvėpavimu, jėga, vientisumu ir Dvasia. Remdamasi Ashtanga Vinyasa elementais, jos Forrest joga yra žinoma dėl savo stiprybės, intensyvumo ir ilgo pozicijų laikymo. Ana Forrest, būdama 18 metų, tapo sertifikuota jogos instruktorė ir yra tarptautiniu mastu žinoma dėl savo gydymo ir jogos praktikos..

2. Briohny Smithas

Briohny Smithas

Apžvalga: Briohny Smith yra Los Andžele įsikūręs jogos instruktorius ir visame pasaulyje žinomas kaip inversijos deivė. Ji pirmą kartą jogos išmoko dar 1999 m., O dabar pati yra instruktorė ir dėsto jogą pagal savo prekės ženklą „Fit Flow Yoga“ Los Andžele. Ji keliauja po pasaulį, kad galėtų tęsti pamokas ir rekolekcijas.

3. Janet Stone

Janet Stone

Apžvalga: Yogini Janet Stone savo jogos mokymo kelionę pradėjo 1996 metais Indijoje. Ji išmoko Vinjasa jogos ir jos mokymai yra energingi ir yra nuostabus Vinyasa ilgo derinys su giedojimu, kvėpavimu, sąmoningumu, judesiu ir humoru. Janet buvo pristatyta įvairiuose leidiniuose, tokiuose kaip „Elephant Journal“, „Yoga Journal“ ir „Yoga Flow Magazine“. Šiuo metu ji vadovauja 200 valandų „Vinyasa“ mokytojų rengimo programai ir veda įvairius seminarus bei rekolekcijas JAV, Indijoje ir Meksikoje.

4. Kino MacGregoras

Kino MacGregoras

Apžvalga: Kino MacGregoras pirmą kartą pradėjo mokytis Ashtanga būdamas 19 metų, o po trejų metų praktikos ji praleido septynerius savo gyvenimo metus tyrinėdama įvairius Ashtanga mokymus. Būdama 29 metų ji gavo jos kūrėjo Shri K. PattabhiJois sertifikatą mokyti Aštanga jogą. Jos „Youtube“ sekėjų skaičius yra beveik 5 milijonai peržiūrų, ji netgi parašė 2 „Ashtanga Books“ ir sukūrė 6 „Ashtanga“ jogos DVD. Ji veda mokymo programas visoje Azijoje.

5. Sadie Nardini

Sadie Nardini

Apžvalga: Sadie yra „Rockstar“ jogos mokytoja ir turi didžiulį gerbėjų sekimą. Ji yra puiki trenerė ir niekada nesileidžia pasidalinti savo įžvalgomis su savo pasekėjais praktikuojant jogą. Ji yra „Core Strength Vinyasa“ jogos įkūrėja ir 19 savo gyvenimo metų praleido studijuodama mitybą, filosofiją, jogos discipliną ir anatomiją. Ji yra įvairių jogos knygų autorė ir rašo tarptautiniams jogos ir sveikatingumo leidiniams.