Joga yra viena iš stipriausių kūno mankštos formų, praktikuojama visame pasaulyje. Dauguma laiko teikiama pirmenybė, palyginti su įprastomis sporto salėmis, joga yra rami ir susikaupusi, tačiau niekada neatsitraukia nuo savo tikslo. Per jogą mes ne tik išlaikome savo fizinę pusiausvyrą, bet ir apsivalome nuo vidaus, kur paprastu jogos veiksmu galima pasiekti sudėtingą ramybę ir sielos ramybę. Kalbant apie daugybę įvairių rūšių, čia yra klasikinis jogos aktas, vadinamas Adho Mukha Svanasana arba, tiksliau, žemyn nukreiptas šuo.

Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza), kaip tai padaryti ir jos nauda

Kaip tai padaryti?

Prieš pradėdami suprasti, kaip šis pratimas gali jums padėti, čia yra išsamus žingsnis po žingsnio, kaip atlikti šią jogą. Kruopščiai balansuojant kūną keturiomis, atliekamas paprastas kvėpavimo pratimas, suderintas su kūno judesiu. Šis pratimas, taip pat plačiai žinomas kaip žemyn nukreiptas šuo, pavadino savo vardą iš pačios laikysenos, kuri primena keturių šunį.

Prieš pradėdami galite naudoti kilimėlį kaip pagrindą, kuris gali padaryti dalykus šiek tiek patogesnius. Dabar nusileiskite keturiomis, kad jūsų nugara būtų išlyginta su žeme. Pečių ašmenys turi būti plačiai atskirtos, o delnai remiasi į žemę iš abiejų pusių.

Dabar pradėkite iškvėpdami ir pakelkite apatinę dalį aukštyn, kad dabar suformuotumėte lanką, pilvą raižydami į vidų. Ištieskite rankas ir kelius, kad suformuotumėte tobulą apverstą V ir užfiksuokite padėtį kelioms sekundėms ar minutei prieš atleisdami laikyseną ir grįždami į pradinę padėtį. Atleisdami laikyseną, nepamirškite įkvėpti.

Kaip tai mums padeda?

Naudodamiesi šia joga savo rytinių darbų sąraše, galite atsisveikinti su tais užsispyrusiais nugaros raumenų skausmais. Kol jūs sukate ir tempiate kūną, didžiulė nugaros raumenų dalis yra lankstesnė. Tai taip pat yra geras pratimas gydant kaulų čiulpų problemas, kai jūsų stuburas greitai traukiamas ir tempiamas, taip užtikrinant jo lankstumą.

adho mukha svanasana

Atliekant šį pratimą taip pat galima išspręsti kaklo ir pečių problemas. Formuodami apverstą V, pabandykite išlyginti kaklą su žeme ir ištiesinkite rankas. Tokiu būdu galite gerai treniruoti pečių ir kaklo raumenis.

Geriausias virškinimas yra vienas iš malonių dalykų, kurie gali ištikti jus, kai pradėsite praktikuoti šį pratimą. Iškvėpimas, pauzė ir įkvėpimas sukantis ir tempiant save visada naudingas jūsų virškinimo sistemoms.

Vienas iš senėjimo trūkumų yra susidoroti su kraujospūdžio problemomis. Štai kodėl šis pratimas yra būtinas jums ir jūsų spaudimui, kurį atliekant šį pratimą galima išlaikyti pastovų lygį, kad būtų išvengta svyravimų.

Sunku kentėti nuo sinuso, ypač susidoroti su varginančiu skausmu, todėl tai yra idealus išbandymas kvėpuoti per šią laikyseną, kuri gali padėti išvengti sinusų skausmų.

Žemyn nusileidžiantis šuo teikia pirmenybę ne tik kūnui, bet ir protui, tikriausiai viena iš priežasčių, kodėl šį ekspertinį procesą galima palengvinti depresijai, nuovargiui, neramumui ir dirginimui. Depresija dažnai buvo susijusi su papildomomis kūno problemomis, todėl čia yra būdas jas visas pažaboti.