Bhujangasana arba kobros poza yra viena iš lengviausių ir efektyviausių jogasanos pozų. Tai aštuntasis „Surya Namaskara“ arba saulės pasveikinimo žingsnis. Puikiai atlikta poza panaši į kobrą išskleistomis iltimis, todėl ji yra žinoma kaip „Kobros poza“ arba „gyvatės poza“. Ši asana, turinti daug fizinių ir fiziologinių privalumų, turi būti atliekama, kad išliktų tinkama ir sveika. Atlikdami šią paprastą asaną, galite suaktyvinti 4 iš 7 pagrindinių kūno čakrų. Šiame straipsnyje mes pateiksime išsamią informaciją apie bhujangasana, kaip tai padaryti tobulai, įprastas klaidas, kurių reikėtų vengti, naudą, variantus, atsargumo priemones, kontraindikacijas ir daug daugiau. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite čia, o išsamią informaciją rasite bhujangasana vaizduose.

Bhujangasana joga

Kas yra Bhujangasana joga („Cobra Pose“)

Pavadinimas Bhujangasana kilęs iš sanskrito žodžio „bhujang“, reiškiančio gyvatę ar gyvatę. Todėl asana dar vadinama Kobros poza; kobros jogos poza arba kobros asana. Ši asana yra nugaros poza, kai žmogus pozoje primena gyvatę su pakeltu gaubtu. Asana yra Surya Namaskar (saulės pasveikinimo) sekos dalis, taip pat asanos Padma Sadhana. Asana yra labai naudinga ir žinoma, kad ji pažadina kundalini, naikina ligas ir taip pat padidina kūno šilumą. Padaryti bhujangasana pozą yra tikrai paprasta ir todėl nepaprastai naudinga kūnui.

„Bhujangasana“ vaizdai, žingsniai, privalumai ir atsargumo priemonės:

Žemiau pateikiama išsami informacija apie bhujangasana ir paaiškinimas, kaip tai padaryti, su nuotraukomis ir žingsnis po žingsnio instrukcijos kartu su jų bhujangasana jogos privalumais, pakeitimai, patarimai pradedantiesiems ir kiti patarimai, kaip lengvai sekti šią jogos pozą.

Bhujangasana jogos žingsniai su vaizdais:

Bhujangasana jogos žingsniai su vaizdais

Kaip atlikti Bhujangasana?

 1. Pradėkite gulėdami ant pilvo, delnus padėję po pečiais. Alkūnės turi būti prigludusios prie liemens. Pėdų viršūnės turi būti prispaustos prie kilimėlio, taip pailgindamos kojas.
 2. Paspauskite dubens kaulą žemyn ir taip pat suaktyvinkite šlaunies raumenis. Tai darydami turite pajusti, kad po uodegos kaulu susilenkia, kai pilvas susitraukia ir palaiko stuburą.
 3. Dabar įkvėpkite ir prispauskite rankas prie žemės, pailgindami rankas taip, kad krūtinė būtų pakelta į priekį ir aukštyn.
 4. Toliau, kaip daryti kobros pozą, reikia laikyti uodegos kaulą žemiau, kai dubens kaulas juda link bambos. Šis dubens pakrypimas padėtų išlaikyti lankstumą apatinėje stuburo dalyje.
 5. Pakelkite save tik iki tos vietos, kur dubens kaulas lieka ant žemės, ir nejaučiate spaudimo apatinėje nugaros dalyje.
 6. Spauskite pečių ašmenis į nugarą, nebūdami stiprūs nugaros raumenims. Padėkite alkūnes arti šonkaulio, šiek tiek sulenkdami alkūnes. Padarykite nugaros raumenis, o rankos dirba šioje padėtyje.
 7. Pakelkite akis ir smakrą, išlaikydami patogią erdvę per pakaušį. Laikykite šią pozą 20-30 sekundžių, giliai įkvėpkite.
 8. Paskutinio kvėpavimo metu lėtai iškvėpkite, nuleiskite galvą ir krūtinę. Pajuskite, kaip ilgėja stuburas, rankomis tempdami liemenį į priekį.
 9. Įkvėpkite ir pakelkite save iki rankų ir kelių, o iškvėpdami grįžkite prie vaikiškos pozos.

„Bhujangasana“ privalumai & Atsargumo priemonės:

„Bhujangasana“ privalumai & amp; Atsargumo priemonės

Reguliarus bhujangasana joga daro mūsų kūnui naudingą šiais būdais:

Fizinė nauda:

 1. Šia bhujanga joga siekiama padidinti stuburo lankstumą ir jį sustiprinti.
 2. Jis ištempia įvairias kūno dalis, tokias kaip krūtinė, pečiai, plaučiai ir pilvas.
 3. Kobros poza stiprina nugaros raumenis ir rankas.
 4. Atliekant šią asaną, ištempiami ir masažuojami vidaus organai.
 5. Asanos atlikimas padeda atverti plaučius ir širdį.
 6. Tai padeda stimuliuoti pilvo organus, taip pat stangrina sėdmenis.

Terapinė nauda:

 1. Yra žinoma, kad jogos asanos Bhujangasana naudingos žmonėms, sergantiems astma.
 2. Yra žinoma, kad šios asanos atlikimas ramina išialgiją.
 3. Tai padeda sumažinti stresą ir nuovargį.
 4. Tai taip pat yra viena iš geriausių pozų tiems, kurie turi spondilito problemų.

Bhujangasana jogos („Cobra Pose“) pakeitimai:

„Cobra Pose“ modifikacijos

Geriau vengti šios pozos ant žemės, jei esate standus. Palaikykite metalinę kėdę prie sienos ir atlikite šią pozą rankomis ant priekinio sėdynės krašto ir kojų kamuoliais ant žemės.

Galite sulenkti alkūnes po pečiais ant grindų, kad sumažintumėte apatinių nugaros raumenų darbą.

Tai yra pažangus bhujangasana variantas ir taip pat žinomas kaip Bheka Bhujangasana. Šioje pozoje kojos sulenktos nuo kelių, o pėdos sukryžiuotos po šlaunimis. Rankos dedamos į namaskaro mudrą tiesiai po kaklu. Atliekant šią pozą, nugaros dalies intensyvumas padidėja daug kartų.

Atsargumo priemonės Bhujangasana joga („Cobra Pose“):

Atsargumo priemonės „Cobra Pose“

Čia yra bhujangasana pranašumai & atsargumo priemonės. Esant šioms aplinkybėms, reikėtų vengti bhujangasana:

 • Šios asanos turi vengti žmonės, turintys nugaros traumų ir riešo kanalo sindromą.
 • Venkite šios asanos, jei jums skauda galvą.
 • Nėščios moterys neturėtų atlikti šios asanos.
 • Tie, kuriems buvo atlikta vidaus organų operacija, neturi atlikti šios asanos.
 • Žmonės, sergantys stuburo ar riešo artritu, neturi atlikti šios asanos.
 • Žmonės, turintys problemų su išvarža, turėtų vengti bhujangasana.

„Cobra Pose“ patarimai pradedantiesiems:

Kobros pozų patarimai pradedantiesiems

Pradedantiesiems gali būti labai sunku, todėl geriau nepersistengti. Norėdami rasti aukštį, kuriuo galite atlikti šią asaną, neįtempdami nugaros, sekundei nuimkite rankas nuo grindų. Rastas aukštis bus per prailginimą.

Parengiamosios ir tolesnės pozos:

Sethu Bandha Sarvangasana ir Urdhva Mukhasvanasana yra šios asanos parengiamosios pozos. Dauguma užpakalinių asanų gali būti atliekamos kaip tolesnės „Bhujangasana“ asanos.

Dabar mes pateiksime šiek tiek daugiau informacijos apie bhujangasana ar kobros pozą. Pirma, leiskite mums daugiau sužinoti apie senovinę ir originalią jo prasmę ir kilmę. Nuoroda į šią ypatingą pozą buvo paimta iš Rašto, žinomo kaip Gheranda Samhita, o šio žodžio prasmė sako, kad reikia laikyti bambą prie didžiojo piršto, paliestą prie pagrindo, ir tada pakilti kaip gyvatės gaubtas. Sakoma, kad Bhujangasana arba kobros poza sužadina kūne ugnį, kuri savo ruožtu degina visas ligas ir stimuliuoja „kundalini“. Yra daug kitų bhujangasana privalumų..

Tikrai sakoma, kad nepriekaištingą sveikatą galima pasiekti, jei turite tinkamiausią virškinimo sistemą ir žinodami bhujangasana veiksmus, jums bus lengviau išlaikyti tokias sveikatos sąlygas. Taip yra todėl, kad kobros poza yra viena iš geriausių šiam tikslui, ji taip pat uždega virškinimo galią, kuri savo ruožtu sudegina visas blogąsias bakterijas ir ligas sukeliančius mikrobus, taip pat reguliuoja energiją naudingiausiais keliais..

Kokios yra pasiruošimo ir tolesnės jogos pozos „Cobra“ pozai?

Prieš praktikuodami bhujangasana veiksmus ir naudą, galite pereiti prie paprastos Sahadža hasta Bhujangasana. Baigę praktikuoti kobros pozą, galite išbandyti daugybę pozų vienas po kito. Tai yra Vakra hasta Bhujangasana, Niralamba Bhujangasana, Shalabhasana, Naukasana ir Dhanurasana.

Paimkime daugiau patarimų apie Bhujangasana jogą („Cobra Pose“):

Visų pirma, nebūkite griežti savo kūnui ir neverskite jo pasitempti, kai jis nebegali. Tai neatneš jums jokios bhujangasana naudos; tai turės neigiamą poveikį organizmui. Yra priežasčių, dėl kurių pamatysite, kad kai kuriems žmonėms šioje padėtyje klubai yra tiesiai ant grindų, o kai kuriems – pakelti. Priežastis ta, kad kai kurie žmonės yra lankstesni nei kiti. Kita priežastis yra ta, kad rankų ilgis ir kiekvieno kūno formos nėra vienodos, todėl gali būti skirtumų. Tačiau tai nereiškia, kad bhujangasana nauda skirsis.

Antra, nesistenkite per daug, nes tada nepavyks atlikti tikslios pozos. Tai reiškia, kad jums reikia atpalaiduoti daugiausia nugarą, kad gautumėte teisingą padėtį. Jei esate įsitempęs ar patyrusį stresą, negalėsite gauti tos arkos, kurios reikia Bhujangasanai ir be kurios nenaudinga praktikuoti šią pozą. Joga taip pat yra nuraminti, todėl turėtumėte tai padaryti.

Trečia, jums visais atžvilgiais reikia kūno pusiausvyros, todėl pabandykite subalansuoti jogos pozas. Norėdami subalansuoti kūno lankus ir svorį, galite praktikuoti Shalabhasana iškart po Saral hasta Bhujangasana ir pereiti prie kitos versijos.

Kada neturėtumėte daryti Bhujangasana?

Kada neturėtumėte daryti Bhujangasana

Praktikuojant Bhujangasana yra keletas atsargumo priemonių ir kontraindikacijų. Nėščios moterys ir tos, kurios kenčia nuo sunkių stuburo problemų, opų ir išvaržų, neturėtų praktikuoti šios pozos. Ši poza yra geriausia tiems, kurie turi standžią nugarą, taip pat tiems, kuriems yra mėnesinės. Jei jums buvo atlikta plaučių, širdies, nugaros, smegenų ir panašių operacijų, tada ši kobros poza jums vėl yra griežtas „ne-ne“. Be to, jūs neturėtumėte vienu metu pratęsti šios asanos praktikos laiko ir trukmės. Pirma, turėsite tai padaryti maždaug 10 sekundžių ir pakartoti maždaug 5 kartus, tada padidinkite iki 1 minutės, o po to 5-10 minučių.

Bhujangasana joga („Cobra Pose“) - žingsniai ir jos nauda

Mokslas už Bhujangasanos:

Bhujangasana yra viena iš universalių jogos pozų, turinčių didžiulę naudą sveikatai. Kaip išvardyta aukščiau, ši kobros poza, kaip antai, stiprina ir tonizuoja stuburą, taip pat daro virškinimo sistemą ir kvėpavimo sistemą efektyvesnę. Tai netgi efektyviai atveria keturias pagrindines čakras, būtent Visuddhi čakrą, Anahatčakrą, Manipuros čakrą ir Svadisthanačakrą. Ši asana praktikuojama atmerktomis akimis, taip pat pagerina regėjimą ir optinius nervus.

Taigi, ar nustebote pamatę, kokia galinga ir naudinga gali būti paprasta asana? „Bhujangasana“ iš esmės yra labai lengvai atliekamų ir vis dar labai naudingų asanų sąrašo viršuje. Jei turite sėslų darbinį gyvenimo būdą ir įtemptą tvarkaraštį, tai dar svarbiau, kad suteiktumėte šiai asanai vietą savo užimtame grafike. Tai ne tik padidins jūsų efektyvumą, bet ir atleis jus nuo sėdimo gyvenimo būdo šalutinio poveikio. Pasidalykite su mumis, kokį skirtumą patyrėte įtraukę „bhujangasana“ į savo kasdienį gyvenimo būdą. Tai paskatins jūsų kolegas skaitytojus įdiegti tą pačią gerą praktiką ir savo gyvenime.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Kokius raumenis veikia kobra?

Ans: „Bhujangasana“ yra labai paprasta ir efektyvi poza, stiprinanti riešus, rankas, nugarą ir pečius. Jis taip pat ištempia pilvo raumenis, taip pat gimdos raumenis. Be šių raumenų, Bhujangasana taip pat veiksmingai aktyvuoja 4 iš 7 pagrindinių mūsų kūno čakrų.

Q2. Koks skirtumas tarp „Cobra“ pozos ir į viršų nukreiptos šuns pozos?

Ans: Pagrindinis ir svarbiausias skirtumas tarp kobros pozos ir į viršų nukreiptos šuns pozos yra kojų padėtis. Bhujangasanoje jūsų kojos iki šlaunų liečiasi su grindimis, o tik liemuo yra virš žemės. Į viršų nukreiptas šuo kelia kojas ir dubenį gerokai virš žemės, o spaudžia pirštus.

Q3. Kaip išmokti Kobros pozuoti?

Ans: Šie veiksmai padės jums tobulai atlikti kobros asaną jogoje:

 • Atsigulkite ant grindų ant krūtinės
 • Tvirtai prispauskite kojų, šlaunų ir gaktos viršų ant žemės ir delnus laikykite šalia pečių
 • Įkvėpdami ištiesinkite rankas, pakeldami liemenį nuo grindų ir pakildami į aukštį, iki kurio galite išlaikyti gaktos ir kojų ryšį..

Q4. Ar Bhujangasana yra bloga nugarai??

Ans: Bhujangasana gali būti laikoma veiksminga poza gydant ir malšinant apatinės nugaros dalies skausmą. Tačiau kartais, atlikdami šią asaną, žmonės skundžiasi ir patiria skausmą apatinėje nugaros dalyje. Esant tokiai situacijai, o ne keliant liemenį, reikia paliesti galvą prie grindų ir stengtis suimti pagrindinius raumenis, kurie bus skirti krūtinės ląstos stuburo ilginimui, o ne ypač nugaros lenkimui. Tai yra vienas iš esminių variantų, kurį galima praktikuoti, jei jaučia skausmą apatinėje nugaros dalyje.

Q5. Ar „Cobra Pose“ tinka išialgijai??

Ans: Kobros poza yra viena iš geriausių pozų, padedančių padidinti stuburo lankstumą. Jis ištiesia krūtinę, taip pat sustiprina pečius ir stuburą, veiksmingai malšina išialgijos skausmą ir diską. Taigi bhujangasana yra galinga asana, kuri gerai ištempia stuburo raumenis.

6 klausimas. Ar Bhujangasana padeda jums padidinti ūgį??

Ans: Bhujangasana tempia ir stiprina pečių, krūtinės ir pilvo raumenis. Tai taip pat stimuliuoja augimo hormonus ir pagerina laikyseną. Dėl visų šių veiksnių padidėja žmogaus ūgis. Taigi galima teisingai pasakyti, kad bhujangasana padeda jums padidinti ūgį.

7 klausimas: kokios yra bendros klaidos atliekant Bhujangasana?

Ans: Toliau pateikiamos dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių reikia vengti darant kobros jogos pozą:

 • Tarpai tarp kojų – žmonės linkę laikyti kojas arti vienas kito, tačiau idealiu atveju jos turėtų būti dedamos klubų atstumu.
 • Rankos padėjimas – rankas reikia laikyti pečių atstumu. Laikydami rankas plačiau nei tai, negalėsite gauti optimalios nugaros arkos.
 • Per daug stumti – „Bhujangasana“ kalba apie teisingą laikyseną, o ne apie tai, kaip aukštai save pakeliate. Reikia prisiminti, kad bhujangasana yra susijusi su stuburo ištempimu ir stuburo ištempimu.
 • Užrakinanti alkūnė – kiekvienas turi skirtingą lankstumą, todėl tai nėra privaloma, jei jaučiate malonų stuburo tempimą.