Ar žinojote, kad birželio 21 -oji yra Tarptautinė jogos diena? Augant supratimui apie jogą, daugelis iš mūsų jau užsiregistravo į vieną ar kitą kursą. Prieš tvirtindami, kad įvaldėme meną, turime žinoti ir suprasti jogos istoriją. Nuo ko prasidėjo joga? Kas išrado meną? Kokios yra jogos rūšys? ir daug daugiau, yra žinių vandenynas, apie kurį galima sužinoti.

Joga tapo neišvengiama žmogaus gyvenimo dalimi, jos čiuptuvai paplitę visame pasaulyje. Dabar tai yra viena iš labiausiai pageidaujamų klasikinių priemonių, skirtų sveikai atjauninti sielą ir kūną. Kartu su fizine ir psichine nauda, ​​joga yra ir dvasinis gydytojas, su sąlyga, kad jos laikomasi su didžiausiu atsidavimu ir reguliarumu.

Jogos istorija ir jos reikšmė išsamiai

Nepaisant to, kad nėra eilės įrodymų, patvirtinančių kilmę, visi pripažino, kad šios gražios meno formos šaknys slypi giliai Indijos civilizacijoje. Joga sanskrito kalba reiškia sąjungą, tai reiškia susivienyti su dieviškąja galia. Nenuostabu, kad joga dabar yra viena iš labiausiai priimtų artėjimo prie žmogaus sielos formų. Leiskite sau daugiau sužinoti apie jogos kilmę ir jos istoriją.

Trumpa jogos istorija:

Štai jogos istorijos santrauka, kuri gali jus sudominti:

Priešistorinė joga:

Įvairūs antspaudai, surinkti iš Indo slėnio civilizacijos liekanų, nustato jogos paplitimą tuo laikotarpiu. Nors mokslininkai teigia, kad antspaudai rodo artimus įvairių sėdinčių ir stovinčių asanų panašumus, jie taip pat sutinka su įtikinamų įrodymų trūkumu.

Vedų ​​asociacija:

Vedų ​​kunigai praktikavo įvairias jogos asanas, vien tik sutelkdami dėmesį į sielą, atlikdami įvairias apeigas ir ritualus. Tai, kaip rodo tyrimai, yra šiuolaikinių jogos asanų pirmtakai. Vedinėse Brahmanose ir Atharva Vedoje gausu nuorodų į įvairias kvėpavimo ir gyvybiškai svarbios energijos valdymo technikas, kurios dabar žinomos kaip Pranajamos ir Bandhos..

Klasikinis prisilietimas:

200 nelyginių Upanišadų, atsiradusių per šią erą, įvairiais atvejais cituoja plačias diskusijas, kurios vedų eroje vyko apie jogą. Šios diskusijos buvo sutelktos į tris pagrindines temas – Brahmaną, Atamaną ir abiejų santykį. Jogos terminas pirmą kartą buvo vartojamas Katha Upanishad, kuris atsirado 400 m. Joga tame Šventajame Rašte buvo apibrėžta kaip griežtos žmogaus pojūčių kontrolės su visa koncentracija demonstravimas, taip sukuriant aukščiausią palaimos būseną.

Upanišados taip pat kalba apie nadis (venas) ir kvėpavimo būdus, tačiau čakrų sąvoka buvo pristatyta tik aštuntajame amžiuje. „Shvetashvatara Upanishad“ netgi kalba apie kvėpavimo ir minčių santykį, kaip įvaldyti protą ir kaip joga gali būti naudinga.

Mahabharata ir Bhagavad-Gita taip pat nurodo jogos egzistavimą, kur apie juos buvo kalbama kaip apie dvasinius būdus. Pastarojoje Krišna kalbasi su Ardžuna apie tris jogos rūšis – karmą, Džnana ir Bhakti, o Mahabharatos Šanti Parva kalba apie Nirodos jogą (nutraukimo joga)..

Klasikinis atlaidumas:

Laikotarpis tarp 200 ir 500 m. Pr. M. – Mauryano ir Guptos laikais – atsirado įvairių įsitikinimų mokyklos. Tiksliau tariant, induizmas, džainizmas ir budizmas atsirado lėtai, ir tai atvėrė kelią jogos plėtrai..

„Patanjali Touch“:

Radža joga ir įvairios jogos sutros, atsiradusios su samkiečių ir budistų įtaka, nepaprastai prisidėjo prie šiandieninės jogos. Patanjali yra populiariai žinomas kaip „oficialios jogos filosofijos sudarytojas“.

„Yogacara“ mokykla:

Klasikinis induizmas pagimdė šią jogos formą, kuri buvo paplitusi Guptos laikotarpiu. Joga buvo apibūdinta kaip gairė ar skeletas, leidžiantis užsiimti įvairiomis praktikomis, kurios galiausiai paskatino nušvitimą.

Vidurio amžiaus švytėjimas:

Bhakti judėjimas, kurį sukėlė alvarai iš Pietų Indijos, visoje Indijoje buvo paplitęs XII – XV a. Per šį laikotarpį atsiradusios vaišnavos ir šaivos tradicijos įkvėpė pamaldumo sampratą su meditacija, todėl Viraha Bhakti [susitelkimas tik į Viešpatį Krišną] koncepcija (gimusi kartu su Bhagavata Purana) įgijo didesnę reikšmę.

Tai buvo laikas, kai žmonės pradėjo daugiau sužinoti apie tantros įtaką jogai. Tantra ir joga yra du skirtingi būdai atsiriboti nuo fizinio pasaulio. Nors „Tantra“ pabrėžia visišką išorinių išteklių metamorfozę, užtikrindama visišką atsiribojimą savo valia, joga vadovaujasi laipsniško išorinio poveikio suvaržymo metodu. Bet kuriuo atveju dėmesys buvo sutelktas į visišką išgelbėjimą, atsitraukiant nuo visuomenės įtakos, laikinai arba visam laikui.

Hatha joga atsirado iš Tantros jogos, ir pamažu ji tapo pagrindiniu šios meno formos praktikavimo būdu. Vimalaprabha, budistinis tekstas, paskelbtas XI amžiuje, cituoja apie šį jogos požiūrį. Šis požiūris labiau sutelktas į fizinį ir visišką apsivalymą prieš bandant išgelbėti.

Sikizmas taip pat daug prisidėjo prie jogos XV ir XVI a. Tai buvo laikas, kai tik gimė religinis įsitikinimas. Šį įsitikinimą inicijavęs Guru Nanakas atsiribojo nuo įvairių induistų praktikų ir prisirišo prie Hatha jogos. Taigi atsirado žinoma Nama joga arba Sahadža joga.

Joga šiandien:

Visa jogos perspektyva labai pasikeitė; yra begalė formų. Nors Hatha joga vis dar yra viena iš svarbiausių formų, yra daugybė jogos formų, kurios gimė ir užaugo. Kundalini joga, Tantra joga, nuoga joga, jėgos joga – jūs vadinate, kad turite versiją. Joga nebelaikoma religiniu reikalu; jis turi daugybę privalumų.

Joga ir toliau klesti ir skleidžia savo mokymus, peržengdama griežtas ir neįveikiamas kultūros ir kalbos ribas. Išsamiai pažinti šį gražų meną tikrai naudinga. Galite ir toliau kalbėti apie jogą … tai nesibaigianti ir turtinga diskusijų tema. Pradėkite čia iš karto, kad nuodugniai pažintumėte jogą …

Jogos rūšys:

Čia yra trumpas žvilgsnis į populiariausias jogos formas, išrastas visame pasaulyje:

Hatha joga:

Tai yra bendras terminas, naudojamas visoms fizinės jogos praktikoms. Daugiausia dėmesio skiriama kvėpavimui, pozoms ir meditacijai. Hatha joga puikiai tinka atsipalaiduoti ir palengvinti fizinius bei psichinius negalavimus.

Ajengaro joga:

Ši jogos forma yra pavadinta įkūrėjo B.K.S Iyengaro. Tai nuostabi priemonė palengvinti traumas ir sąnarių ligas. Ši joga apima teisingą kūno išlyginimą labai atsargiais judesiais. Tai taip pat apima daugybę rekvizitų ir puikiai tinka lankstumui ir stiprumui pasiekti.

Kundalini joga:

Tai viena sudėtingiausių jogos formų, apimanti dvasinį pabudimą. Tai gana vargina protą ir kūną ir apima daugybę kvėpavimo, mudrų ir meditacijų su giedojimu. Tai turi būti atliekama prižiūrint apmokytam Guru.

Aštanga joga:

Ashtanga joga, dar vadinama „aštuonių galūnių keliu“, yra viena populiariausių jogos garsenybių. Tai aukštesnio lygio joga, apimanti daugybę Surya namaskarų ir sudėtingų pozų. Jis taip pat žinomas terminu „miltelinė joga“.

Vinyasa joga:

Tai labai sudėtinga procedūra, apimanti daugybę pozų. Yra greiti judesiai, kai negalite ilgai laikytis vienos pozos. Jums reikia sklandžiai šokinėti iš vienos pozos į kitą, todėl širdies plakimas tiesiog eina labai greitai.

Bikramo joga:

Iš pradžių sukurta jogos guru Bikramo Choudhary, ši praktika atliekama šildomoje 41 laipsnių Celsijaus patalpoje, esant maždaug 40 procentų drėgmės. Tai 90 minučių seka, apimanti 26 pozas, atliekamas du kartus.

Kripalu joga:

Tai jogos forma, sukurta siekiant dvasingumo. Tai apėmė psichinį sąmoningumą ir savirealizaciją, o ne fizinius aspektus. Tai atliekama naudojant Pranajamą, gilų atsipalaidavimą ir meditaciją.

Jivamukti joga:

Ją 1949 metais įkūrė Sharon Ganon ir David Life. Tai padės jums susipažinti su Jivamukti gyvenimo stiliumi, kuris apima sanskrito raštų, poezijos ir muzikos studijas kartu su asanomis. Norėdami tai padaryti, turite būti vegetaras.

Tikimės, kad šie jogos faktų ir istorijos aspektai jus sužadino. Kartu su šiais tradiciniais jogos metodais yra daug kitų praktikų, tokių kaip ožkų joga, alaus joga, oro joga ir kitos netradicinės formos. Tai kūrybinės jogos praktikos, sukurtos skatinti žmonių susidomėjimą ir motyvuoti juos lankyti užsiėmimus. Tačiau įprasta jogos forma visada yra geriausia, nes ji yra pagrįsta išsamiais tyrimais ir moksliniais tyrimais. Jei norite pasidalyti kitais patarimais ir faktais apie jogą, praneškite mums komentaruose!

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Kokia Om reikšmė jogoje?

Om yra ypatinga mantra, kurios garsas apima tam tikrą vibraciją. Šis garsas atitinka ritmą su gamtos garsais, tokiais kaip lapų ošimas, jūros bangų garsai ir pan. ryšys su mūsų siela.

2. Ar svarbu joga užsiimti vegetarizmu?

Vienas iš jogos principų yra Ahimsa arba Nesmurtas. Tačiau tai tiesiogiai nereiškia, kad negalima valgyti mėsos. Daugiausia nurodoma nustoti kenkti sau, pavyzdžiui, fiziškai ar psichiškai. Pasirinkimas visada priklauso nuo jūsų požiūrio. Vegetarizmas yra gera praktika, kuri gali teigiamai paveikti jūsų kūną. Štai kodėl kai kurie jogos specialistai siūlo to laikytis.

3. Kuo joga skiriasi nuo treniruočių salėje?

Treniruotės sporto salėje apima tik fizinius pratimus naudojant kūną, rekvizitus ar įrangą. Kita vertus, joga apima tiek fizinį, tiek psichinį sąmoningumą. Tai padeda sinchronizuoti kūną su protu ir kvėpavimu, kad nukreiptų mūsų vidinę energiją. Taigi, jūs būsite geresnis žmogus, kupinas teigiamų minčių ir geros energijos, kartu su tinkamu kūnu.

4. Ar joga susijusi su induizmu?

Ne! Joga nėra susijusi su jokia religija. Tai senovės praktika, kuri buvo pradėta Indijoje prieš daugelį amžių. Nors joga yra susijusi su kai kuriomis hindiizmo ir budizmo filosofijomis, ji jos neskelbia ir neplatina savo praktikams. Praktikuodami jogą laisva valia galite sekti savo religiją.

5. Kokių dalykų reikia norint pradėti jogą?

Norint pradėti jogą, reikia teigiamo proto ir ryžto. Laikykitės atokiau nuo visų baimių ir įeikite į klasę be jokių kliūčių. Tačiau siekiant patogumo ir lankstumo patartina dėvėti laisvas ir kvėpuojančias jogos kelnes. Nešioti jogos kilimėlį privaloma. Norint atsipalaiduoti, siūloma gera, raminanti aplinka.