Pavadinimas „Paschimottanasana“ kilęs iš sanskrito kalbos ir yra 3 žodžių „Paschim“, reiškiančio Vakarus, Utana, kuris reiškia ruožą, ir asana, reiškiantis pozą, derinys. Įdomu tai, kad pagal vakarietišką filosofiją mūsų kūno priekis vadinamas Rytais, o nugara – Vakarais ir kadangi ši asana labiau ištempia nugaros raumenis, ji gavo šį pavadinimą. Tai klasikinė Hatha jogos poza, turinti daug būdingų privalumų. Šiame vadove mes suteiksime jums išsamią informaciją apie Paschimottanasana, įskaitant veiksmus, kuriuos reikia atlikti, kaip įvaldyti, patarimus pradedantiesiems, variantus pažengusiems specialistams, naudą, atsargumo priemones ir daug daugiau. Skaitykite čia, kad sužinotumėte apie šią klasikinę asaną, vadinamą Paschimottanasana.

Paschimottanasana joga (sėdint į priekį) Kaip daryti & amp; Privalumai

Ar kada susimąstėte, kodėl mūsų seneliai gyveno sveikiau ir ilgiau? Gali būti daug priežasčių, pavyzdžiui:

 • Sveikos mitybos įpročiai.
 • Švarus oras.
 • Natūralūs papildai.
 • Holistinis gyvenimo būdas.
 • Pozityvus mąstymas.
 • Natūralus ir paprastas gyvenimas.
 • Pakankamai miego.
 • Pakanka pramogų.
 • Mažiau įtampos ir rūpesčių.
 • Pratimas.

Taip, paskutinis, pratimas ir jiems nereikėjo siurbti geležies ar įgyti skausmo. Senovės jogos menas ir mokslas padėjo mūsų seneliams išlikti sveikiems ir tinkamiems. Tą patį šiais laikais taiko milijonai žmonių visame pasaulyje.

Paschimottanasana joga (sėdintis į priekį):

Paschimottanasana joga

Taigi, jei jūs taip pat tikite natūraliais būdais, o ne geležimi siurbiančiomis fiaskomis, mes paprašysime jūsų perskaityti ir daugiau sužinoti apie jogą, ir tai yra įvairi nauda. Šiandien norėtume daugiau kalbėti apie Paschimottanasana, vieną iš jogos šakų. Jis taip pat žinomas kaip intensyvus nugaros tempimas. Todėl skaitykite toliau ir būkite gerai informuoti apie tą pačią paschimottanasana jogą (sėdimas į priekį).

„Paschimottanasana“ pažodžiui reiškia intensyvų vakarų ruožą. Ji taip pat žinoma kaip sėdinti į priekį lenkimo poza. Nors poza atrodo paprasta, ją atlikti šiek tiek sunku. Asanoje daugiausia dėmesio skiriama kūno stuburui. Šios asanos ir Paschimottanasana vaizdų Paschimottanasana privalumai yra paminėti žemiau.

Kaip atlikti Paschimottanasana jogos žingsnius, privalumus, pakeitimus ir atsargumo priemones:

Paschimottanasana joga sėdi į priekį

Šiame vadove bus paaiškinta, kas yra paschimottanasana, kaip atlikti Paschimottanasana veiksmus, naudą, atsargumo priemones ir pakeitimus, taip pat patarimai pradedantiesiems.

Žingsniai:

 1. Ši asana turi būti padaryta pradedant personalo poza arba dandasana. Štai dandasanos žingsniai

Dandasana:

 1. Pradėkite sėdėdami ant žemės ištiesę kojas į priekį.
 2. Tvirtai padėkite delnus šalia klubų ir sėdėkite vertikaliai. Dabar sulenkite kojas. Šlaunys turi būti tvirtos ir tonizuotos, o kojos turi būti sulenktos viena kitos link taip, kad apkabintų jūsų vidurinę liniją.
 3. Dabar nubrėžkite dubens dugną, įtraukite apatinį pilvą, pailginkite kaklą ir pakelkite smakrą.
 4. Dabar dėmesys turi būti nukreiptas į jūsų stuburą, turi būti natūralios formos. Jei sėdėtumėte prie sienos, pajustumėte įdubimą už nugaros ir kaklo. Tai reiškia, kad jūsų stuburas yra natūraliai išlygintas.
 5. Iš dandasanos įkvėpkite ir pirštais siekite dangų, kad prailgintumėte šoninius kūnus.
 6. Iškvėpdami įtraukite vidines kirkšnis į dubenį, užtikrindami, kad liemuo būtų ilgas.
 7. Dabar lenkitės į priekį – ne lenkdami juosmens, o klubo sąnario. Ištieskite uodegos kaulą nuo dubens galo.
 8. Šioje laikysenoje, jei jūsų rankos paliečia pirštus, rankomis patraukite už kojų išorės.
 9. Jei nepavyksta paliesti kojų pirštų, laikykite rankas ant blauzdų.
 10. Laikykitės šios pozos keletą įkvėpimų, užtikrindami, kad kiekvieną kvėpavimą pagilintumėte pozą. Žiūrėkite į kojas ir ilgai laikykite stuburą.
 11. Kiekvieną kartą įkvėpdami pakelkite liemenį ir pailginkite. Kiekvieną kartą iškvėpdami atleiskite liemenį į priekį. Reguliariai praktikuodami, jūs taip pat galėsite ištiesti rankas už kojų.
 12. Likite šioje pozicijoje bent 1–3 minutes ir grįžkite į dandasaną.

Paschimottanasana Asana (sėdimos priekinės lenkimo pozos) privalumai:

Toliau pateikiami Paschimottanasana privalumai, tiek fiziniai, tiek terapiniai.

Fizinė nauda:

 1. Žinoma, kad ši asana stimuliuoja kūno organus, tokius kaip kepenys, inkstai, gimda ir kiaušidės, ir padeda jiems puikiai veikti.
 2. Jis gerina apetitą, virškinimą, gydo ligas, taip pat kontroliuoja nutukimą.
 3. Atliekant šią asaną ištempiamas stuburas, pečiai ir blauzdikauliai.

Terapinė nauda:

 1. Manoma, kad asana nuramina žmones, kurie patiria nerimą ir galvos skausmą. Taip pat žinoma, kad jis mažina nuovargį ir stresą.
 2. Tai taip pat naudinga žmonėms, turintiems tokių problemų kaip aukštas kraujospūdis, nemiga, sinusitas ir nevaisingumas.
 3. Moterys, turinčios menstruacijų nepatogumų, taip pat gali atlikti šią asaną.
 4. Su šia asana taip pat galima gerai kovoti su menopauzės nepatogumais
 5. Ši asana ramina protą ir gali išgydyti lengvą depresiją.

Paschimottanasana jogos (sėdėjimo į priekį) modifikacijos:

Šios asanos variantas yra Urdhva Mukha Paschimottanasana arba aukštyn kojomis intensyvus vakarinės pozos ruožas. Tai galima padaryti atlikus šiuos paprastus veiksmus:

 1. Pradėkite gulėdami ant nugaros. Iškvėpkite ir sulenkite kelius į liemenį.
 2. Įkvėpdami ištieskite kulnus link lubų.
 3. Iškvėpdami pakelkite kojas į grindis, padėkite jas virš galvos.
 4. Tai darydami įsitikinkite, kad nepakeliate dubens nugaros nuo grindų.

Paschimottanasana jogos modifikacijos

Norint atlikti šią pozą, pageidautina sėdėti ant sulankstytos antklodės, nes tai padaryti yra sunku. Pirmuoju bandymu pasiekti visą posūkį į priekį nėra lengva. Norėdami gauti intensyvesnę pozos versiją, galite pastatyti bloką prieš kojas, kad galėtumėte jas naudoti kaip kojų pratęsimą.

Atsargumo priemonės paschimottanasana joga (sėdint į priekį):

Yra tam tikrų paschimottanasana atsargumo priemonių ir kontraindikacijų. Asana netinka žmonėms, turintiems šias sąlygas:

 1. Apatinės nugaros dalies sužalojimai (tačiau juos galima atlikti padedant treneriui).
 2. Astma
 3. Viduriavimas
 4. Nėščios moterys bet kokiomis aplinkybėmis turėtų vengti šios asanos.

Atsargumo priemonės Paschimottanasana joga

Paschimottanasana pradedantiesiems – patarimai:

 1. Pradedantieji, atlikdami šią asaną, neturi prisiversti lenkti į priekį. Jei atlikdami šią asaną jaučiate skausmą ar diskomfortą, turite nedelsdami grįžti į pradinę padėtį.
 2. Aplink kojas galite naudoti spąstus, kad netiesiogiai liesdami pirštus galėtumėte naudoti atviras rankenas.

Parengiamosios ir tolesnės pozos:

Paschimottanasana parengiamosios pozos yra balasana, uttanasana ir Janusirsasana.

Leiskite mums išsamiai žinoti viską apie parengiamąsias paschimottanasana pozas ir paschimottanasana naudą. Ši laikysena yra sėdimoje padėtyje, ir prieš atlikdami paschimottanasana veiksmus, turite laikytis bent 5 kartus Ardha Paschimottanasana. Prieš tai darydami, taip pat reikėtų praktikuoti Vadžrasanos jogos pozą. Prieš pradėdami paschimottanasana, taip pat galite maždaug 5 kartus sekti Vajrasana laikyseną su šlifavimo staklės poza..

Tai labai įdomi laikysena ir taip pat turi daug naudos. Šiame užsiėmime jūs vėl darote sėdimą lenkimo jogą į priekį. Ką reikia padaryti, tai sėdėti tiesiu stuburu ir tada išskleisti kojas priešais save. Baigę tiesiog ištraukite rankas ir tada suglauskite jas lygiagrečiai veidui. Dabar lėtai pasukite šį užsegimą, kaip tai atsitinka šlifavimo staklėse, ir taip praktikuojate laikyseną. Ardha Padma Bandhasana ir Ugrasana (žiauri poza) yra dvi paschimottanasana pozos.

Kada neturėtumėte praktikuoti Paschimottanasana:

Visiems pratimams visada yra prieštaravimų, ir kiekvienas iš jų yra šiek tiek netinkamas kai kuriems žmonėms. Šiuo atveju žmonės, kuriems buvo atlikta pilvo operacija, neturėtų daryti tokios pozos. Jei operacija buvo atlikta neseniai, tai jums dar griežtesnis „ne-ne“. Taip pat žmonėms, kenčiantiems nuo išialgijos ir disko paslydimo, patariama išvis nesimokyti paschimottanasana žingsnių.

Keletas Paschimottanasana jogos patarimų ir gudrybių:

Norėdami gauti tinkamą paschimottanasana naudą, turėtumėte laikytis tam tikrų patarimų ir draudimų, kurie netgi palengvina laikyseną. Norėdami išlaikyti laikyseną, pabandykite rankomis liesti kojų pirštus ir stumti nosį iki kelių. Tai visiškai teisingas būdas tai padaryti.

Griežtas „ne-ne“ yra kelio lenkimas, nes tokiu būdu neturėsite jokios naudos praktikuodami sėdintį į priekį lenkimą ir taip pat bandysite sulenkti nugarą. Taip yra todėl, kad visada turėtumėte palengvinti ir atpalaiduoti nugarą, o lenkiant ją laikyti tiesiai, gali kilti tam tikrų problemų.

Kur slypi anatominis dėmesys Paschimottanasana joga?

Puikus anatominis šios praktikos dėmesys yra apatinėje ir viršutinėje nugaros dalyje, šlaunikaulio srityje, pilve ir pan. Sakoma, kad reguliariai praktikuojant šią jogos pozą, menstruacijų sutrikimai išnyksta. Tai taip pat yra graži ir holistinė priemonė nuo ligų ir negalavimų, tokių kaip virškinimo problemos, kepenų problemos, diabetas, inkstų problemos ir kolitas.

Apskritai ši jogos poza yra naudinga visam kūnui, ji tęsiasi nuo galvos iki kojų pirštų ir net kūno šonų, o tai kitaip nepasitaiko vienoje pozoje. Be to, daugiausia dėmesio skiriama pilvui, kuris savo ruožtu yra kažkaip susijęs su kvėpavimo sistema. Taigi šios laikysenos praktika išgydo kvėpavimo ir virškinimo sistemos problemas.

Paschimottanasana joga yra labai naudinga jogos padėtis, o ne visai sudėtinga. Turite nepamiršti patarimų ir to, ko laikytis, ir toliau praktikuoti paschimottanasana veiksmus.

Mokslas už Paschimottanasana:

Tai holistinė asana, suteikianti tobulą tempimą nuo viršaus iki kojų pirštų. Dėl priekinių raumenų susitraukimo, kuris natūraliai vyksta naudojant šią asaną, sukuriamas spaudimas krūtinei ir pilvui, todėl pagerėja pilvo liaukų ir kvėpavimo sistemos veikla. Pagerėja kraujotaka nugaroje, todėl stuburo nervai yra tonizuojami ir pagerėja lankstumas. Nadiai yra išgryninti ir net kundalini pažadinami.

Paschimottanasana yra viena iš klasikinių asanų, kuri, reguliariai praktikuojama, gali būti nepaprastai naudinga ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. Tam tikrus psichosomatinius negalavimus, kurie nėra gydomi medicinos pasaulyje, galima lengvai išgydyti reguliariai praktikuojant šią asaną. Vykdydami aukščiau išvardintus veiksmus ir patarimus, galite greitai įvaldyti šią asaną. Taigi ar jau pradėjote praktiką? Pasidalykite savo patirtimi su mūsų skaitytojais toliau pateiktose pastabose.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ką reiškia Paschimottanasana?

Ans: Paschimottanasana yra sanskrito žodis, sudarytas iš 3 žodžių, būtent Paschim, kuris reiškia vakarus, Uttana, kuris reiškia ruožą, ir asana, o tai reiškia pozą. Pavadinimas kartu reiškia, kad priekinis priekis lenkiasi. Kiti Paschimottanasana pavadinimai yra Ugrasana, intensyvus nugaros tempimas ir arši ar galinga poza.

Q2. Kaip išlaikyti nugarą tiesią lenkiantis?

Ans: Šie veiksmai padės jums išlaikyti nugarą tiesią, kai lenkiatės:

 • Laikykite galvą aukštai, smakrą į vidų ir suspauskite pečių ašmenis
 • Išlaikykite įprastą apatinės nugaros dalies lanką.
 • Švelniai patraukite pilvą, kad jis būtų lygus
 • Nors keliai nukreipti į priekį, nukreipkite kojas tiesiai prieš save
 • Kai stovite ilgas valandas kaip virtuvėje, patartina vieną koją laikyti ant mažos taburetės ir dažnai keisti koją..

Q3. Kaip pertvarkyti savo kūną?

Ans: Šie pratimai padės greičiau sureguliuoti kūną:

 • Atsistokite tiesiai, kojas šlaunikaujant, ir ištieskite rankas į šonus pečių lygyje
 • Atsigulkite ant nugaros, pakelkite kojas ir padėkite jas ant kėdės sėdynės
 • Atsistokite taip, kad nugara remtų sieną, o keliai ir pėdos būtų atskirti

4 klausimas: kaip sužinoti, ar stuburas nesuderintas?

Ans:  Toliau pateikiami keli paprasti būdai, kaip sužinoti, ar stuburas nesuderintas.

 • Kai atsiguli, tavo viena koja yra trumpesnė nei kita
 • Stovint vienas klubas yra aukščiau už kitą
 • Jūsų stuburas pasisuko į dešinę arba į kairę pusę
 • Jūsų judesiai yra nenormalūs arba jūsų raumenys yra subalansuoti.

Q5. Kaip paliesti galvą iki kelio į priekį?

5 atsakymas: Šie veiksmai padės jums paliesti galvą prie kelio į priekį jų nesulenkiant:

 • Sėdėkite tiesiai ant kilimėlio, abi kojas ištiesę priešais save
 • Dabar sulenkite dešinįjį kelį ir padėkite dešinės kojos pėdą po dešine šlaunimi
 • Pasukite liemenį į kairę koją
 • Dabar giliai įkvėpkite ir ištieskite abi rankas aukščiau ausų
 • Dabar išlaikykite savo ilgį išilgai stuburo ir iškvėpdami sulenkite į priekį. Tegul rankos krinta visur, kur jos natūraliai
 • Sugrįžę į pradinę padėtį, įkvėpkite 4-5 kartus ir įkvėpkite.
 • Tą patį pakartokite su kita koja

6 klausimas. Kaip tu moki Paschimottanasana?

Ans: Šie veiksmai padės jums įsisavinti Paschimottanasana:

 • Lenkdamiesi į priekį, visada iškvėpkite. Tai pailgins jūsų liemens priekį.
 • Atlikdami pratimą, laikykite kojas arti viena kitos
 • Sustokite, kai jaučiate tempimą nugaroje ar šlaunyse, net jei neliesite kojų pirštų.
 • Kartokite lėtai ir palaipsniui, jūsų lankstumas pagerės, ir jūs galėsite tai įvaldyti.

Q7. Ar lenkimasis į priekį kenkia jūsų nugarai?

Ans: Pasilenkimas į priekį gali pakenkti jūsų nugarai, ypač kai jūsų mokytojas ar treneris jus traukia į priekį, nes tai gali plyšti raiščius ir arba rimtai sužeisti stuburo diską.