Jogos asanas gali šlifuoti visi, nepriklausomai nuo jų savijautos ir amžiaus. Jogos pozos buvo atskirtos į esminius/ mėgėjų, vidurinius ir pažengusius. Asmenys šlifuoja asanas pagal savo jogos lygį. Repeticinė joga nuolat padeda jums išlikti tinkamam ir atstatytam.

Rajakapotasana (balandžių poza) Kaip tai padaryti ir jų nauda

Rajakapotasana kitaip vadinama „karaliaus balandžių laikysena“. Tai šiek tiek kontrastuoja su balandžių laikysena jogoje. Šios asanos pavadinimas kilo iš sanskrito termino „raja“, reiškiančio „valdovas“, „kapota“, reiškiančio „balandį“, ir „asana“, reiškianti „laikysena“ arba „vežimas“..

Rajakapotasana taip pat gali būti išdėstyta nepaprastomis nugaros lenkimo pozomis ir dažnai užsakoma naudojant progresyvias jogos asanas. Šiame straipsnyje ne tik pateikiamas žingsnis po žingsnio vadovas, kaip tiksliai praktikuoti šią pozą, bet ir išvardijami įvairūs privalumai, variantai, atsargumo priemonės ir patarimai, susiję su „Rajakapotasana Pose“.

Kaip padaryti Rajakapotasana ir jos privalumai:

1. Poza:

 • Norėdami pradėti šią poziciją, pirmiausia turėtumėte atvykti į Adho Mukha Shvanasana (šuo žemyn). Tuo metu padėkite dešinįjį kelį taip, kad jis remtųsi už dešiniojo riešo.
 • Tada sulenkite dešinįjį kelį ir išlyginkite jį ant žemės taip, kad jūsų kelias liestų dešinę ranką, o pirštai – kairę ranką. Tuo tarpu nuleiskite kairę koją ant žemės.
 • Leiskite apatinei nugaros daliai išsitiesti, ištiesdami uodegos kaulą į priekį ir žemyn, kad gaktos būtų pritrauktos prie bambos. Kairė klubo pusė turėtų būti link dešiniojo kulno, kad kairysis tarpkojis būtų ištiestas.
 • Pasukite kairįjį kelį ir kairiąja ranka į kairę koją.
 • Pakelkite galvą, kol padas palies aukščiausią galvos tašką arba bus šalia jo. Šioje pozicijoje būkite apie kelias minutes.

2. Privalumai:

 •  Tai padeda ištiesti kaklą, pečius, vidurinę dalį, tarpkojį, žarnas ir šlaunis.
 •  Tai padeda atgaivinti žarnyno organus.
 •  Tai įtikinamai atveria vidurinę dalį ir pečius.
 •  Naudingos programos:

a) Teigiama, kad standartinė šios pozicijos praktika sėkmingai gydoma ir gydoma šlapimo problema.

b) Kadangi laikysena giliai įtrina skrandžio organus, ji padeda pagerinti absorbciją ir atgaivinti nepažeidžiamą sistemą.

3. Atsargumo priemonės:

Laikykitės atstumo nuo šios pozos, kad išvengtumėte žandikaulio, apatinės kojos, kelio pažeidimo ir įtemptų šlaunų ar klubų. Šis nugaros lenkimas yra tikrai ekstremalus lenkimas, ir tik patyrę ekspertai turėtų to siekti.

4. Patarimas pradedantiesiems:

Pradiniame etape studentai nėra pasirengę specialiai suspausti pėdos rankomis. Norėdami išspręsti šią problemą, puikus šios pozicijos pradedančiojo patarimas yra tas, kad galite pasinaudoti dirželiu kojai laikyti. Taip pat kartais gali būti varginanti nuleisti išorinę priekinės kojos klubo dalį ant žemės. Norėdami išspręsti šią problemą, galite pasinaudoti antklode, kuri storai sugriuvo po klubu. Be to, galite paprašyti, kad kas nors kitas padėtų jums pakelti rankas.

5. Variacijos:

 • Viena iš labiausiai naudingų veislių, skirtų vienos kojos karališkosios balandžio pozai, yra leisti vidurinei kreivei virš priekinio blauzdos. Ištieskite rankas, kad išsitiestumėte išilgai jogos kilimėlio. Leiskite antakiams pailsėti, laikydami juos jogos aikštėje, sugriuvusioje antklodėje ar ant rankų. Jūsų priekinė koja turėtų atlaikyti jūsų kūno svorį.
 • Kita alternatyva yra ištiesti priekinę koją, kaip iš dalies. Ši veislė gali būti labiau varginanti asmenims, kurie nėra tokie prisitaikę ir nesugeba padaryti bendro susiskaldymo.