Vadžrasana:

Ar bandėte vajrasana? Ar norite išbandyti vajrasana jogą? Deimantinė arba Vajrasana poza jogoje matuojama kaip geriausi kvėpavimo ir meditacijos judesiai. Tai viena iš paprastų asanų, kurias galima praktikuoti net po pietų ar vakarienės, reguliariai praktikuojant šį kvėpavimo pratimą, pavyzdžiui, pranajama, kapalbhati, anulom vilom sėdint šioje pozoje, kūnas bus kietas, nes deimantas Vajrasana yra sanskrito žodis, dviejų žodžių mišinys – „vajra“ ir „asana“. Vajra reiškia „deimantas“, taip pat asana reiškia pozą, todėl pavadinimas deimantinė poza.

Vadžrasana joga (deimantų poza), kaip tai padaryti ir nauda

Deimantinė poza arba vajrasana yra sėdima jogos poza ir naudojama apmąstymams, pasitikėjimui savimi ir įkvėpimui, be to, kaip streso malšintojas. Didžiausia „Diamond Pose“ dalis yra ta, kad ši asana gali pasirodyti be streso bet kuriai kūno daliai. Deimantinė poza pažįstama dėl energijos skleidimo. Vėliau nei asana jūsų kūnas priverčia jus jaustis teigiamai ir gyvybingai.

Kaip atlikti Vajrasana jogos (deimantinės pozos) žingsnius ir privalumus:

Šiandien mes čia norime paaiškinti žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip daryti vajrasana jogą ir jų naudą, taip pat patarimus, kaip imtis atsargumo priemonių pradedantiesiems, siekiant geresnės sveikatos.

Vajrasana deimantinės pozos žingsniai:

Vajraasana 2

 • Sulenkite kojas atgal ir atsisėskite už kelių.
 • Jūsų stuburas, kaklas, galva turi būti tiesūs, be to, užsandarinkite akis.
 • Tikslus delnas, kurį reikia išlaikyti ant dešinio kelio, be to, kairysis delnas turi būti paliktas ant kairiojo kelio ir alkūnės tiesia linija.
 • Pažvelkite į priekį ir apskritai įkvėpkite.
 • Kol išlaisvinate kvėpavimą, tikėkite, kad galite pašalinti visus sutrikimus, kylančius iš nosies.
 • Palikite šiuos veiksmus 5–7 minutėms, taip pat padarykite pertrauką. Galite padidinti laiką 15-20 minučių.

Vajrasana ar deimantinės pozos pranašumai:

Vajraasana 1

Ši vajrasana joga turi tam tikrų privalumų, susijusių su keliais. Ši laikysena stiprina įvairius raumenis, susijusius su keliais, ir gali būti naudojama kelių stiprinimo programa. Nugaros raumenys yra labai ištempti, ir tai yra vienas geriausių faktų apie vajrasana jogą. Tarp daugelio vajrasana pranašumų šis yra gana naudingas ir populiarus tuo pačiu metu.

Atlikdami šią asaną, jūs taip pat atsikratysite skrandžio opos problemų. Įrodyta, kad vajrasana arba deimantų poza taip pat pašalina rūgštingumo problemas. Tai gali padėti lengvai suvirškinti pilną maistą.

Poza taip pat yra labai rekomenduojama ir pageidaujama meditacijos poza. Norint pasinaudoti šia meditacine laikysena, atliekant vajrasana jogą reikia praktikuoti tinkamą kvėpavimą. Lėtas ir ritmingas kvėpavimas jums bus labai naudingas. Įrodyta, kad laikysena yra naudinga pašalinant apatinės nugaros dalies problemas.

 • Jis išskiria sėdmeninį skausmą.
 • Deimantinė poza 5-7 minutes gali treniruotis pėsčiomis.
 • Deimantinės pozos padeda sumažinti dujų susidarymo sunkumus, jei ši asana yra tiesiai šalia valgio.
 • Visas virškinimo sunkumas, jei jis išgydomas ir padidina virškinimo galią.
 • Be to, atsiskyrę kraujo užkimšimai pagerina kraujotaką.
 • Palaikykite kojų raumenis.
 • Deimantų poza palengvina stresą ir suteikia dvasinę ramybę.
 • Visoje deimantinėje pozoje energija stumiama į viršutinę kūno dalį ir leidžia jaustis atjauninančiai ir energingai.
 • Deimantinė poza spinduliuoja kraujo tiekimą ir padeda organizmui kovoti su ligomis, stimuliuodama imuninę sistemą.
 • Įprasta deimantinės pozos praktika padeda sulaikyti juosmens ir nugaros skausmus.
 • Deimantinė poza yra patvirtinta moterims, tuo tarpu ji nesuteikia dubens įtampos, deginimo pojūčio ir juosmens skausmo menstruacijų metu.
 • Deimantinė poza padeda moterims, kenčiančioms nuo menstruacijų sutrikimų ar abortų susijusių problemų.
 • Ši deimantinė poza atsikratys visos vidurių užkietėjimo problemos. Riebalinis pilvas ir skrandis bus apibendrinti dažnai praktikuojant šią asaną.
 • Deimantinės pozos padeda sumažinti dujų susidarymo sunkumus, jei ši asana yra tiesiai šalia valgio.
 • Ši poza taip pat laikoma veiksminga jogos poza, stiprinančia blauzdos ir šlaunies raumenis.
 • Nėščioms moterims taip pat naudinga užtikrinti normalų gimdymą.
 • Be to, tai padeda atkurti blužnies, inkstų ir žarnyno darbą, taip pat ir lytinius organus.

Atsargumo priemonės Vajrasana ar deimantinei pozai:

Prieš atliekant šią vajrasana jogą, reikia turėti omenyje kai kuriuos dalykus.

Kai kurių kaulų specialistų teigimu, žmonės, turintys kelio problemų, turėtų vengti šios jogos asanos. Tai gali sukelti daugiau kelio sutrikimų ir pabloginti kelio būklę. Jei jaučiate kelio skausmą, prieš pat šokant į šią jogos pozą rekomenduojama tai pataisyti. Remiantis vajrasana jogos tyrimu, galima teigti, kad dėl šios laikysenos gali nukristi pėda, o tai iš esmės yra žala bendram pluoštiniam nervui. Pėda vilks vieną sužeistą dėl šios jogos. Tai apsunkins pėdos nugarą ir gali būti per didelio skausmo priežastis.

Vajrasana buvo šių metų pagrindinės kojų pirštų traumos priežastis. Jei patiriate tokią traumą, rekomenduojama kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją ar šios srities specialistą, nes tai gali pasirodyti daug kenksmingiau. Vaikščiodamas žmogus gali patirti didžiulį pirštų skausmą, kurį gali sukelti žalingas šios asanos poveikis.

Pėdos nugaros dalis bus jutimo praradimas ir ten nieko nepajusite. Toks jutimo praradimas gali atsirasti ir priekinėje, ir apatinėje šoninėje kojos dalyje. Ši tamsi vajrasanos pusė taip pat žinoma kaip „jogos pėdų lašas“.

Pradedančiųjų patarimai Vajrasanai ar deimantinei pozai:

 • Mažiausias laikas praktikuoti deimantinę pozą yra trys minutės.
 • „Diamond Pose“ nėra jokių laiko apribojimų, ir jūs galite tai daryti tol, kol manote, kad esate patenkinti.
 • Geriau atlikti deimantinę pozą tyloje ir atviroje vietoje, kad jūsų protas būtų ramus ir gautumėte gryno oro kvėpavimo pratimams, susijusiems su deimantine poza.
 • Nėra aiškaus deimantinės pozos tvarkaraščio ir šią asaną galima atlikti net vėliau nei valgis.

Svarbūs faktai apie Vajrasana jogos laikyseną:

Vadžrasana yra sanskrito žodis. „Vajra“ reiškia „perkūnas“, kuris taip pat reiškia deimantą. Štai kodėl ši asana vadinama deimantine jogos poza. „Asana“ reiškia „sėdynė“. Tai taip pat reiškia laikyseną. Asanos paprastai atliekamos tuščiu skrandžiu, nes atliekant bet kokią jogos pozą skrandis yra pakankamai spaudžiamas. Tačiau „Vajrasana“ galima atlikti bet kada. Šią asaną galima atlikti iškart pavalgius. Vienas iš svarbiausių faktų apie šią asaną yra tai, kad ji padeda virškinti (aptarta anksčiau). Tam daugelis jogos praktikų atlieka šią jogos pozą pilnu skrandžiu arba iškart po valgio. Efektyviau šią jogą atlikti po valgio, nes tai atleis jus nuo virškinimo problemų.

Kitas svarbus faktas apie vajrasana jogą yra tas, kad yra nepaprastai naudinga ir populiari šios jogos pozos versija, vadinama Supta Vajrasana jogos poza. Tai yra atsilenkusi vajrasana jogos versija, kai rankos remiasi į grindis iki šlaunų ar kamieno šonų. Delnai turi būti nukreipti į viršų. Ši laikysena dar vadinama atsilošusi herojaus poza arba jogos poza.