Joga yra senovinė gydymo ir kūno rengybos technika, kurią dabar naudoja daugelis ir kuri savo perspektyviu pobūdžiu užvaldė pasaulį. Per daug jogos yra tik kūno rengybos ieškotojas, tačiau tikroji nuostabios naudos tiesa dažnai yra pagrindinė ir paslėpta. Prieš tai, kai joga tapo sensacija, sporto salės ir dietinės tabletės veikė.

Vatayanasana (arklio poza) Kaip tai padaryti ir nauda

Bet dabar mes turime švelnų sprendimą, kaip gydyti save, nereikalaujant įtempto užsirašymo į sporto salę ar dietos. Joga turi didžiulį katalogą ir jame yra įvairių tipų treniruotės, iš kurių viena yra mūsų karšta tema šiandien. Šios pozicijos ar pozos pavadinimas vadinamas Vatayanasana.

Vatayanasana: patarimai pradedantiesiems:

Prieš pradėdami tai išbandyti, čia yra keletas patarimų, kuriuos turėtumėte žinoti pradedantysis.

 1. Nemėginkite šios pozos be priežiūros. Poza reikalauja didelio lankstumo.
 2. Paruoškite klubus maksimaliam lankstumui. Prieš pradėdami tai padaryti, šiek tiek pašildykite. Galite atlikti tokias pasiruošimo pozas kaip Ardha Baddha Padmottasana arba „Half Bound Lotus“. Lankstumas ateis su laiku. Būkite kantrūs ir kiekvieną dieną po truputį stenkitės.
 3. Popietės yra geriausias laikas pradėti. Jūsų kūnui reikia pakankamai energijos ir lankstumo klubų sukimui.
 4. Jei bet kuriuo metu jaučiate skausmingą skausmą ar diskomfortą, nedelsdami sustokite.

Kaip padaryti arklio pozą?

Kaip ir kiekviena joga, tai taip pat turi anglišką pavadinimą, jis vadinamas arklio poza arba, kaip mes tai vadiname, Vatayanasana. Skirtingai nuo daugelio lengvų pozicijų, tai pradedantiesiems yra šiek tiek griežta. Per sudėtingą posūkį ir tempimą pasiekiama galutinė šios laikysenos pozicija. Tačiau visada malonu žinoti, kad tinkamai praktikuojantis ir atsidavus, galite lengvai tai įvaldyti.

Be to, prieš pradėdami nuo žingsnių atlikimo gairių, galite paprašyti papildomos rankų poros, jei jums prireiktų pagalbos dėl pozos. Gera galinės sienos atrama taip pat turėtų padėti. Dabar, kai visi esame tame pačiame puslapyje, pradėkime išbandymą.

 1. Stovėdami ant jogos kilimėlio, giliai įkvėpkite.
 2. Jūsų stuburas yra išlygintas tiesiai prie kaklo ir apatinės galūnės lygiagrečiai viena kitai. Dabar pradėkite laikyseną, sulenkdami vieną koją, tarkime, kairę, nuo kelių ir delnu pakelkite ją į viršų, t..
 3. Šiuo metu papildoma rankų pora gali suteikti jums minkštą nugaros atramą, kai tobulinate ar subalansuojate savo poziciją grįždami į tiesius čiulpus, kojos vis dar sulankstomos ir įstrigo į kirkšnį.
 4. Dabar sulenkite dešinę koją žemyn, kol dešinė šlaunis bus lygiagreti žemei. Šiuo metu pajusite, kad kairysis kelias taip pat liečiasi su žeme, todėl lengviau subalansuoti.
 5. Kai jūsų čiulpai vis dar tiesūs, dabar pakelkite rankas ir susukite jas viena su kita taip, kad ji suformuotų susuktą juostelę. Tai reiškia, kad jūsų alkūnės turėtų baigtis šalia jūsų krūtinės lygio, rankos tęsiasi aukščiau.
 6. Šiek tiek pakreipkite galvą atgal ir palaikykite tokioje padėtyje geras 60 sekundžių. Praktikuodami tai taip pat galite praleisti gerą minutę, kol lėtai atsiribosite nuo pagrindinės padėties.
 7. Tada pakartokite pozą ir priešingoje pusėje.
 8. Tai vienas pilnas komplektas. Pakartokite rinkinį du kartus per dieną.

Kokie yra privalumai?

Taigi, kokia yra vatayanasana nauda? Štai jo poveikis mūsų organizmui.

 1. Tai geras kaulų stiprinimo pratimas, kai ekspertai netgi sako, kad su šia laikysena galima išgydyti nedideles klubo ar apatinių galūnių deformacijas. Be deformacijų, šį pratimą galite naudoti stiprindami apatinius kūno kaulus, kad jie būtų lankstesni.
 2. Tas pats pasakytina apie raumenis, viso kūno raumenis, kurie dabar susipainioja, atrišdami įtempimo mazgus, kurie trukdytų jiems lankstumo. Štai kodėl pradiniai etapai gali būti susiję su tam tikrais raumenų skausmais, tačiau tinkamai juos praktikuojant palengvėtų.
 3. Ši joga daugiausia žinoma dėl savo tinkamos kraujotakos, kuri atliekama visame kūne, kai pasirenkate šią jogą. Posūkiai ir tempimai yra tik pagalbininkas.
 4. Jei sergate artritu, ši poza padės sušvelninti su ja susijusį standumą ir skausmą.
 5. Jis pasirodė esąs naudingas kirkšnies ir šlaunikaulio išvaržos atvejais.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

Prieš pradėdami į juos žiūrėti rimtai, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.

 • Būtinai turėkite ekspertą, kuris padėtų jums pagalbos rankas. Niekada nebandykite to daryti kaip pradedantysis.
 • Jei turite problemų su keliais, laikykitės atokiau nuo arklio pozos jogos.
 • Pasiruoškite dideliam lankstumui ir pasiruoškite prakaituoti.

Kontraindikacijos:

Esama klubo, kelio ar kulkšnies trauma yra dažna kontraindikacija.

Traumų tikimybė paprastai sutelkiama aplink klubą, kelį ir kulkšnį. Galimas ir pusiausvyros praradimas. Todėl griežtas atsargumo žodis yra praktika prižiūrint. Nors tai gali būti tufas, joga vis dėlto yra labai naudinga kūnui. Šiai tarpinei jogos asanų praktikai reikės giliai susikaupti. Išlaikykite ištvermę!

Vaizdo šaltinis: „Shutterstock“