Jei esate nuotykių narkomanas ir mėgaujatės jauduliu, kupinu iššūkių sau, šuolis su parašiutu yra tik jums skirtas sportas. Tai reiškia tiesioginį tikėjimo šuolį iš lėktuvo dideliame aukštyje. Praėjus tam tikram laiko tarpui, nusileidžiant žemiau nusileidžia parašiutas. Tai, kas kadaise buvo naudojama kariuomenės orlaivių technikai, dabar tapo nuotykių sportu, populiariu tarp daugelio žmonių įvairiose pasaulio vietose. Visada imamasi saugos priemonių, kad niekas nesusidurtų su sunkumais.

Štai keletas įdomiausių faktų apie šuolį su parašiutu:

šuolis su parašiutu

Faktai apie šuolį su parašiutu:

  1. Kapitonas Kittingeris garsėja tuo, kad sumušė aukščiausio šuolio su parašu rekordą (nuo beveik 102 800 pėdų). Nusileidęs 85 000 pėdų, jis atidarė parašiutą nusileisti. Tačiau reikia pažymėti, kad šį rekordą sumušė Feliksas Baumgartneris, nusileidęs iš maždaug keturių mylių aukščio.
  2. Manoma, kad laisvo kritimo metu vėjas, skriejantis pro ausį, yra didesnis nei 100 mylių per valandą. Tai reiškia, kad esate kurčias daugeliui garsų, kuriuos galbūt norėsite išgirsti laisvo kritimo metu. Tai taip pat reiškia, kad negalėsite išgirsti nė vieno kolegos parašiutininkų, nes vėjas užblokuos jūsų klausos galimybes. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mūsų ausys „krenta“ nusileidžiant lėktuvu ar vairuojant.
  3. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais parašiutinių šuolių įvyksta gerokai daugiau nei 2 milijonai. Be to, svarbu pažymėti, kad iš šių parašiutų; mirčių vidutiniškai yra apie 35, o tai gali būti padaryta mažiau nei 1% visų per metus įvykusių šuolių. Todėl sakoma, kad šuolis su parašiutu gali būti laikomas saugesniu, nei įprastą dieną vairuoti įprastą automobilį.
  1. Jei jums patinka nuotykių kelionės su draugais, šuolis su parašiutu yra tinkama sporto šaka. 2006 metais maždaug 400 nardytojų iš net 31 šalies užtruko vos 80 sekundžių, kad suformuotų gėlių kompoziciją danguje. Šis žygdarbis buvo atliktas šiek tiek daugiau nei 23 000 pėdų aukštyje. Šis konkūrus šuolis iki šiol yra laikomas vienu pavojingiausių sporto istorijoje. Dabar tai vadinate nuotykiais!
  2. Vienas iš įdomiausių faktų apie šuolį su parašiutu yra tas, kad asmeniui, vardu Jonas, priklauso tatuiruotės, padarytos laisvai krentant iš 4000 m aukščio, rekordas. Kilęs iš Švedijos, jis ant rankos išsitatuiravo akronimą WFFT. Ką reiškia WFFT? Na, tai reiškia pirmąją pasaulyje laisvo kritimo tatuiruotę. Už šį žygdarbį jis vis dar vadinamas vietiniu didvyriu. Bravo!
  3. Jei manoma, kad šuolis su parašiutu yra skirtas tik vyrams, tuomet jūs negalite labiau klysti. Georgina Broadwick, 1913 m., Buvo pirmoji moteris, šokusi parašiutu iš lėktuvo. Šis žygdarbis buvo atliktas virš Los Andželo. Tinka, kad ji atliko tokį drąsų veiksmą virš „Angelų miesto“. Kodėl vyrams turėtų būti linksma??
  4. Fredas Mackas, būdamas 100 metų, buvo seniausias žmogus, šokęs su parašiutu. Jis pažadėjo tai padaryti baigęs šimtmetį ir liko ištikimas savo žodžiui. Jis tikrai tarnauja kaip didžiulis įkvėpėjas.
  5. Toni Stadler iš Pietų Afrikos šalies buvo jauniausias žmogus, šokęs parašiutu būdamas ketverių. Jis tai padarė iš 10 000 pėdų aukščio.
  6. Michaelas Zangas, pasiekęs 500 šuolių per vieną dieną, sukūrė naują pasaulio rekordą. Jis tai atliko mažiau nei 3 minučių intervalais.