Dviračių sportas yra lengviausia transporto priemonė, taip pat vienas iš geriausių būdų išlaikyti savo kūną tinkamas ir lieknas. Tačiau dauguma dviratininkų mėgėjų susiduria su problemomis, dėl kurių jie turi atsisakyti savo pomėgių, pavyzdžiui, kopti į kalnus ar lenktyniauti šlapiu keliu lietaus sezonu ar net važiuoti su vaikais. Čia yra straipsnis, kuriame apibendrinami geriausi dviračių sporto patarimai, kuriuos gali tekti žinoti bet kuriam dviratininkui mėgėjui.

dviračių patarimai pradedantiesiems

1. Žiūrėkite „The Corners“:

Posūkiai dideliu greičiu ir lietingu sezonu tikrai yra sunkus darbas. Įsitikinkite, kad savo kūną pasvirote labiau nei dviratį. Tokiu būdu galėsite išlaikyti pusiausvyrą, net jei jūsų dviratis slysta virš alyvos dėmių ar dažų linijų. Turite perkelti kuo daugiau svorio į išorinį pedalą.

2. Dėvėkite apsauginius šalmus:

Profesionaliems dviratininkams privaloma dėvėti apsauginius šalmus. Neseniai mirus Kazachstano lenktynininkui Andrejui Kivilevui lenktynėse Paryžius – Nica, šis faktas atsidūrė dėmesio centre ir dabar įprasta dėvėti apsauginius šalmus. Tarptautinė dviratininkų sąjunga pritarė šiai rezoliucijai, priskirdama privalomą šalmo dėvėjimą profesionaliems dviratininkams. Tai saugos dviračių patarimai pradedantiesiems.

3. Sureguliuokite sėdynę pagal savo patogumą:

Sėdynės reguliavimas yra nepaprastai svarbus, kad būtų išvengta opų. Per maža sėdynė nesuteikia pakankamai vietos tinkamai sulenkti kojas, todėl per daug spaudžia tarpkojį. Jei sėdynė yra per aukšta, jums sunku pasiekti pedalus, o tai sukelia pernelyg didelį spaudimą ir sukelia trintį. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų sėdynė nėra per daug pakreipta. Dėl to jūs nuolat stumdote savo balną ir atsiranda balno opos.

4. Dėvėkite paminkštintas dviračių šortus:

Kitas būdas išvengti balnelio opų ar kitų lytinių organų problemų – dėvėti paminkštintas dviračių šortus be apatinių. Dviračių šortai sumažina trintį siūlėse. Papildomas paminkštinimas sušvelnina jautrias vietas. Tačiau dėl šios priežasties dviračių šortai greitai susitepa. O geros higienos laikymasis labai svarbus ir dviratininkams! Taigi nedėvėkite šortų, kol jie nebuvo kruopščiai išvalyti. Tai yra svarbūs dviračių patarimai pradedantiesiems.

5. Aprūpinkite savo dviratį įrankiais, padedančiais laipioti:

Jei esate įpratę važiuoti dviračiu uolėtame kalvotoje vietovėje, tuomet verta sumontuoti dviratį pavaromis, kad būtų lengviau pakilti. Didelės žvaigždės sukuria nedidelę pavarą ir yra daug lengviau sukamos. Pavaros padeda padaryti jūsų dviratį tinkamesnį kopiant į aukštas kalvas.

6. Stabdžių kaladėlių remontas:

Stabdžių kaladėlės sauso sezono metu veikia gerai ir puikiai. Tačiau drėgno treniruočių sezono metu per gumines stabdžių trinkeles išnyra lietaus vanduo ir smėlis. Dauguma ratlankių sukasi visiškai, kol trinkelės nesugeba jų sustabdyti. Taigi lietaus sezono metu nuolat tikrinkite stabdžių kaladėles ir važiuodami nepamirškite jų ir planuokite iš anksto bei stabdykite anksti. Tai yra geriausi dviračių patarimai pradedantiesiems.

7. Likite sėdėdami lipdami į kalną:

Stovėjimas padeda labiau spausti jūsų pedalus ir taip padeda dirbti su daugiau pavarų. Bet sėdėti sėdint, o lipant į kalną yra gera praktika, nes tai sumažina širdies plakimą ir taip sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos stresą.

8. Reguliariai naudokite grandininį tepalą:

Gerai sutepta grandinė užtikrina sklandų jūsų dviračio važiavimą. Tai ypač svarbu lietaus sezono metu. Eikite į priekį ir įpilkite kuo daugiau storo tepalo. Tikrai geriau nuvalyti visą tepalą, kad jūsų grandinė rūdytų ir užšaltų per lietų. Tai yra naudingi dviračių patarimai pradedantiesiems lietaus sezono metu.

9. Apšvieskite savo dviratį lietingu sezonu:

Gera įkraunama LED šviesos sistema, pritvirtinta prie jūsų sėdynės ir rankenų, pasirodo esanti labai naudinga lietaus sezono metu, kai daugumos vairuotojų vizija nėra visiškai pažangi.