Šiame straipsnyje skaitykite apie aukščiausią visų laikų kalnų grandinę – Himalajus ir įvairius Himalajų faktus. Įsikūręs Pietų Azijos širdyje, pavadinimas Himalajai reiškia „sniego buveinė“. Himalajų kalnų grandinė yra Tibeto, Indijos ir Nepalo žmonių pasididžiavimas ir džiaugsmas! Šiame straipsnyje sužinosite įvairius įdomius faktus apie Himalajus. Himalajai yra daugiau nei 7200 metrų aukščio ir išsidėstę užburiančiame maždaug 2400 kilometrų lanke. Tai atskiria Indijos subkontinentą nuo Tibeto plynaukštės.

Himalajų pasididžiavimas ir šlovė kyla iš jo pirmosios ir nuostabiausios savybės, tai yra aukščiausia kalnų viršūnė pasaulyje – Everesto kalnas. Šimtmečius Himalajų grožis traukė lankytojus toli gražu mėgautis išskirtine šios gamtos kūryba. Pateikėme jums įdomių Himalajų turizmo faktų. Tai kiekvieno alpinisto ir žygeivio svajonė ištirti nuostabią kalnų grandinę ir pasiekti jos zenitą. Dauguma induistų ir budistų mano, kad Himalajai yra religingi. Tokios intriguojančios kaip snieguotos viršūnės, čia yra keletas įdomių ir nuostabių faktų apie Himalajus.

Gražūs ir įdomūs faktai apie Himalajus Indijoje:

1. Jauniausia kalnų grandinė:

faktai apie Himalajus

Žvelgdami į Himalajų kalnų masyvo faktus, galime daryti išvadą, kad ši 70 milijonų metų jauna kalnų grandinė, Himalajai, yra viena iš jauniausių kalnų grandinių, liečiančių Nepalo, Tibeto, Indijos, Kinijos ir Pakistano šalių kraštus. Geologų atliekami bandymai, suformuoti dėl kontinentinio susidūrimo tarp Indijos ir Eurazijos tektoninių plokščių, užtikrino nuolatinį šios didžiulės kalnų grandinės judėjimą maždaug 20 mm per metus. Dėl šio nuolatinio judėjimo visas Himalajų regionas yra linkęs į žemės drebėjimus, nuošliaužas ir drebėjimus.

2. Sniego buveinė:

faktai apie Himalajus

Būdamas trečias pagal dydį ledo ir sniego telkinys pasaulyje, Himalajai yra apsnigti Himalajų kalnai, o aukštesni regionai yra padengti sniegu ištisus metus. Aplink kalnus yra apie 15 000 ledynų, kurių ilgis siekia 70 kilometrų. Jie taip pat veikia kaip gėlo vandens rezervuaras.

3. Ryški ekologija:

faktai apie Himalajus

Aukščiausi diapazonai yra nuolat uždengti ledu ir sniegu, o kalnų bazėje vyrauja atogrąžų klimatas. Aukščio įvairovė kartu su krituliais ir dirvožemio sąlygomis bei įvairia tekstūra leidžia klestėti reikšmingoms augalų ir gyvūnų rūšims. Yra įvairios augalijos: nuo atogrąžų lapuočių miškų kalnų papėdėje iki aukščiau esančių Alpių miškų.

4. Himalajų upės:

faktai apie Himalajus

Nuostabiausias faktas apie upes čia yra tas, kad sakoma, kad jos yra net senesnės už kalnų viršūnes! Trys pagrindinės Azijos žemyno upės: Indo, Jangdzės ir Gango-Brahmaputros upės iš tikrųjų kilo iš Himalajų.

5. Everesto kalnas:

Naujoji Zelandija Edmundas Hillary ir šerpų alpinistas Tenzingas Norgay 1953 m. Gegužės 29 d. Užkopė į aukščiausią pasaulio viršūnę, kurios aukštis buvo 29 029 pėdos, pirmasis pasiekęs šį žygdarbį. Kad ir koks viliojantis, Everesto kalnas taip pat pasirodė mirtinas, nusinešęs maždaug 150 žmonių gyvybes dėl nesėkmingo siekio pasiekti šio beprotiškai aukšto kalno viršūnę!

6. Himalajų laukinė gamta:

faktai apie Himalajus

Himalajuose gyvena daugybė gyvūnų. Ryškiausias iš jų yra Tibeto mėlynasis lokys, kuris yra 6–7 pėdų ilgio ir yra didžiausias pasaulyje. Be to, Himalajai, kuriuose gyvena sniego leopardas, siūlo idealią buveinę šiems aukštumų gyventojams. Himalajų papėdėse gausu įvairių elnių, laukinių ožkų ir avių veislių, iš kurių didžiosios Tibeto avys yra viena didžiausių laukinių veislių pasaulyje. Jis pasiekia 4–4 ir 1/2 pėdų ilgį.

7. Everesto kalno pavadinimas:

Nepalo vietinis Himalajų pavadinimas yra „Samgarmatha“, reiškiantis Visatos deivę arba „dangaus kaktą“. Savo tibetiečiai – „Chomolungma“. Galiausiai Everesto kalną pavadino seras Andrew Waugh’as savo pirmtako pulkininko sero George’o Everesto garbei, kuris XIX amžiaus pradžioje ir viduryje buvo Velso generalinis inspektorius Indijoje..

8. Valdovas Nepale:

Valdovas Nepale

Nepalas yra beveik visiškai užimtas Himalajų, kurie užima beveik trečdalį šalies. Tarp 15 aukščiausių pasaulio viršūnių Nepale yra 9 iš jų, kurių aukštis viršija 6000 metrų.

9. Didieji Himalajai:

Didžioji Himalajai

Didieji Himalajai vadinami aukščiausia Himalajų zona. Tai viena labiausiai neprieinamų vietovių pasaulyje dėl plačios sniego viršūnių linijos ir bauginančio aukščio, viršijančio 20 000 pėdų ribą!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Kokia yra Himalajų svarba?

Himalajai padeda sulaikyti kritulius Indijos subkontinente, todėl teritorija tampa šiek tiek drėgna. Šis klimatas yra ypač tinkamas įvairioms gyvybės formoms!

2. Kokia šios dienos temperatūra yra Himalajuose?

Himalajų klimatas svyruoja nuo atogrąžų iki Alpių. Himalajų klimatui didelę įtaką daro Indijos musonas, kuris Himalajuose lankosi nuo birželio vidurio iki rugsėjo pabaigos. Rytinis Himalajų ir vakarų Himalajų galas linkę tapti sausesni dėl mažesnio musono poveikio. Pietinėje kalno pusėje yra žalias ir drėgnas klimatas, o šiaurinėje pusėje yra daug šilčiau ir sausiau dėl lietaus trūkumo.

3. Kokie yra ryškiausi fiziniai Himalajų bruožai?

Keturiolika viršūnių Himalajų kalnuose viršija 8000 metrų.

Šitie yra:

 • Everesto kalnas (8848 metrai)
 • Godwinas Austenas (8611 metrai)
 • Kanchenjunga (8586 metrai)
 • Lhotse (8516 metrai)
 • Makalu (8463 metrai)
 • Cho Oyu (8201 metrai)
 • Dhaulagiri (8167 metrai)
 • Manaslu (8163 metrai)
 • „Nanga Parbat“ (8125 metrai)
 • Annapurna (8091 metrai)
 • „Gasherbrum I“ (8068 metrai)
 • Platus pikas (8047 metrai)
 • „Gasherbrum II“ (8035 metrai)
 • Shisha Pangma (8013 metrai).

Yra dar trisdešimt šeši kalnai, viršijantys 7200 metrų virš jūros lygio, tačiau mes, matyt, negalime jų įtraukti, kitaip sąrašas bus per ilgas! Tai yra keletas įdomių faktų vaikams apie Himalajų kalnus.

Himalajai yra puiki vieta būti, jei esate kalnų ir laukinės gamtos gerbėjas. Himalajų faktai vaikams įrodo, kad net vaikai gali aplankyti šią vietą. Jie yra privalomi nuotykių ieškotojams ir žygeiviams ir yra vienodai estetiški žmonėms, kurie nori ramybės ir paguodos gyvenime. Jei lankotės šioje dangiškoje vietoje, papasakokite mums apie savo patirtį. Pasidalinkite savo atsiliepimais. Tikimės, kad mūsų faktai jums buvo naudingi, ir linkime didžiausios sėkmės nuotykiams šiuose didinguose kalnuose! Praneškite mums, jei turite atsiliepimų.