Mūsų, kaip keliautojų, pareiga yra elgtis atsakingai, nesvarbu, į kurią pasaulio dalį keliaujame. Turizmas atneša pajamų šaltinį vietos bendruomenėms ir jų šeimoms.

9 patarimai, kaip būti atsakingu keliautoju

Savo ruožtu mes esame atsakingi už tai, kad padarytume teigiamą poveikį aplinkai ir pagarbiai elgtumėmės su vietiniais žmonėmis, su kuriais bendraujame. Tam reikia tik susimąstymo ir svarstymo bei vietos sąmoningumo. Šie patarimai padės jums kuo geriau išnaudoti savo, kaip atsakingo keliautojo, patirtį.

1. Tyrimai:

Svarbu ištirti vietą, į kurią keliaujate, nes ji padeda susipažinti su vietine žmonių kultūra ir papročiais. Tai geriau pasiruošs kelionei į priekį ir leis priprasti prie aplinkos. Kelių pagrindinių žodžių mokėjimas vietine kalba visada yra papildomas pliusas, nes tai padės jums išsiversti.

2. Atsargiai rinkitės:

Užsakydami viešbučius, namelius ir pan., Atidžiai rinkitės kelionių teikėją. Įsitikinkite, kad jie turi patikimą ekologinę politiką ir praktiką ir kad jie yra tikro požiūrio, kad nesuklystumėte..

3. Tinkamai apsirenkite:

Atminkite, kad tai, kas jums gali atrodyti tinkama jūsų šalyje, gali būti netinkama jūsų lankomoje šalyje, ypač trečiojo pasaulio šalyse. Supakuokite drabužius, tinkamus dėvėti ir nepagarbius vietos žmonėms.

4. Pirkite vietinę produkciją:

Palaikykite vietinius pirkdami iš jų, o ne importuotas prekes. Kai kurioms skurdžioms šeimoms tai yra vienintelis pajamų šaltinis, todėl nors jūs padėsite jiems uždirbti papildomų pajamų, šis gestas suteiks jums naudingos patirties ką nors grąžinti vietos bendruomenėms.

5. Venkite vandens švaistymo ir šiukšlių:

Atostogų metu nešvaistykite vandens. Maudydamiesi duše, saikingai naudokite vandenį ir valydami dantis neleiskite čiaupo tekėti, nes daugelis šalių susiduria su vandens trūkumo problema, todėl nepadidinkite jų rūpesčių. Taip pat palaikykite švarią aplinką. Nepilkite jo buteliais ir kitomis atliekomis. Parodykite pavyzdį, išlaikydami vietą švarią, kad kiti keliautojai galėtų sekti jų pavyzdžiu.

6. Saugokite gamtą ir laukinę gamtą:

Lankantis laukinės gamtos draustiniuose netrikdo laukinės gamtos buveinių, kuriose gyvena daug nykstančių gyvūnų rūšių. Susilaikykite nuo gyvūnų šėrimo. Tai gali sutrikdyti jų natūralų valgymo procesą ir netgi palikti juos nepajėgiančius apsiginti, jei juos nuolat maitina žmonės. Būdami gamtos parkuose pasigrožėkite vaizdingu grožiu, bet nieko iš jo neimkite namo. Netrukdykite augmenijai skindami gėles ir augalus. Svarbiausia, norėdami parodyti savo paramą laukinei gamtai, nepirkite jokių prekių, pagamintų iš nykstančių rūšių.

7. Parodykite pagarbą vietinėms kultūroms ir šventoms vietoms:

Kruopščiai tyrinėkite vietos papročius ir tradicijas, kad nedarytumėte nieko, kas netyčia galėtų įžeisti vietos žmones. Pabandykite išmokti tarti tokius žodžius kaip „prašau“ ir „ačiū“ gimtąja kalba, todėl vietiniai gyventojai jus įvertins. Negalima įeiti į maldos vietas ir nefotografuoti be leidimo. Net nesiimkite žmonių be jų leidimo, o tai gali būti laikoma visišku nepaisymu.

8. Venkite duoti pinigų vaikų elgetoms:

Kad ir kaip be širdies atrodytų, neduokite pinigų vaikams, kurie ateina elgetauti. Dažniausiai juos siunčia tėvai, o kai kuriose vietose – prekeiviai vaikais, kurie juos naudoja savo klastingoms priemonėms. Geriausia būtų nusipirkti jiems ką nors valgyti ir, jei tikrai norite jiems padėti, įvairios nevyriausybinės organizacijos dirba, kad pagerėtų, ir jūs galite paaukoti tą patį..

9. Išsinuomokite vietos gidus:

Išsinuomokite vadovus, kai lankotės istoriškai svarbiose vietose. Vietiniai gidai gali suteikti išsamesnės informacijos apie vietos kultūros istoriją, o jūs savo ruožtu padėsite jiems užsidirbti pragyvenimui.