Genellikle insanlar kepek terimini genellikle kafada meydana gelen pul pul bir yüzey durumu olarak bilirler. Bununla birlikte, bundan muzdarip birçok insan, burnunun kenarlarında, kulaklarında oldukça kırmızı ve kabuklu olan pullardan da muzdariptir ve bunlar aynı zamanda kulak arkalarında, göz kenarlarında veya burun kenarlarında da olabilir. veya çenede veya alında, bunlar kafa derisindeki durumun bir nedeni olabilir. Bunlar sırta yayılabileceği gibi vücudun ön bölgelerine de yayılabilir..

Bunlar genellikle bakterilerin tetikleyicisidir ve bu nedenle kırmızımsı çıbanlara veya küçük sivilcelere neden olurlar. Bu, diğer vücut bölgelerine yayılmadan önce tedavi edilmelidir. İnsanlar genellikle durumu kötüleştiren ve daha fazla enfeksiyona yol açan bunu delmeye çalışırlar..

Yüzdeki Kepek Nasıl Giderilir

Yüzdeki Kepek Nedenleri ve Nedenleri:

Bu tür pullar için kalıcı bir tedavi yoktur. Bununla birlikte, uygun losyonlar ve tıbbi tedavilerin topikal olarak uygulanıp uygulanmadığı kontrol altında tutulabilir. Genellikle bunlar, bir kişinin vücudunda çeşitli hormonal değişikliklere uğraması nedeniyle oldukça mümkün olabilen hormonal nedenlerle tetiklenebilir..

Bazen tiroid bezlerinin çalışması ya da aşırı stres, yanlış çalışmasına ve uygunsuz yağ salgılanmasına neden olabilir ve bu da bu soruna yol açabilir. Ayrıca, kişinin bu durumdan neden muzdarip olduğunu bilmek için kişinin düzenli rutini de dikkate alınmalıdır..

Bunu kontrol altında tutmak için kişinin yapması gereken temel şey, kafasını temiz tutmaktır. Bunun için çeşitli losyonlar ve ilaçlı kremler bulunabilir. Kaşlarda da sorun varsa başka tedaviler denenmelidir..

Ancak pirition çinko sabunlarının bu durumda oldukça yardımcı olabileceği bilinmektedir ancak bunlar reçete ile kullanılmalıdır. Bunlar, bu tür durumlarda da etkili olduğu bilinen diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Ayrıca stresin bu sorunu tetiklemede önemli bir neden olabileceği görülmektedir..

Bununla birlikte, bir kişi alanları temiz tutuyorsa, o kişinin hala bundan muzdarip olduğu görülebilir ve bu sorun uygun şekilde tedavi edilmiyor. Bunun nedeni kötü beslenme ve stres olabilir. Anksiyete genellikle, bunun gibi çeşitli sorunlara yol açabilen hormonların yanlış işleyişi ile ilgilidir. Bunlar bir psikologla konuşarak ve ayrıca diyeti geliştirerek kontrol altında tutulmalıdır..

Bir kişi, vücudun içeriden düzgün çalışmasını sağlamak için uygun meyve ve diğer besinleri almalıdır. Genellikle bağışıklık sistemi bu sorunla savaşmaya çalışır ve bu da buna yol açar. Bu nedenle bunlar, bir tıp uzmanı tarafından büyük bir mikroskop altında başın kapsamlı bir şekilde kontrol edilmesiyle yapılmalıdır..

Yüzdeki Kepek Nasıl Tedavi Edilir:

1. Yüzdeki kepekten kurtulmak için sabun temizleyiciler Ketoconazole çubukları gibi hatta krem ​​formlarında günde bir veya iki kez kullanılabilir. Bu 4 hafta boyunca haberde tutulmalı ve eğer durum düzelmez veya düzelmez ise detaylı bir muayene için doktora başvurulmalıdır..

2. Kalsinörin inhibitörlerinin de bu problemlerde etkili olduğu bilinmektedir. Doktorlar, sorunun yayılma derecesi konusunda tavsiyede bulunmalıdır. Bu daha sonra buna göre tedavi edilmelidir.

3. Hidrokortizon Losyon, herhangi bir gelişme olup olmadığını görmek için birkaç gün süreyle uygulanabilir. Bu aynı zamanda yüzdeki kepek sorununun düzgün bir şekilde tedavi edilebilmesi için rutin olarak takip edilmelidir. Yüzdeki ve vücudun diğer bölgelerindeki sorunu tedavi etmek için çeşitli ilaçlar da önerilebilir..