Afrika mangosu Hindistan pazarında çok ses getirirken, gerçekten kilo vermeye mi yardımcı olduğunu yoksa obez insanlar tarafından inanılan bir efsane mi bilmemiz gerekiyor? Çalışmalar, Afrika mangosunun kilo vermede faydalı olduğunu kanıtladı, ancak son yıllarda piyasaya çıkan bu son meyve üzerinde daha az araştırma yapıldığından işler hala o kadar net değil..

Afrika Mangosunun Kilo Kaybı İçin Faydaları

Bilimsel olarak Irvingia gabonensis (IG) olarak bilinir, Batı Afrika ormanlarında bulunur. Tarih, bu nadir meyvenin Afrika’nın Kamerun bölgelerinde keşfedildiğini söylüyor. Bitkinin tohumunun güçlü bileşenler içermesi gerekiyor. Tohumlar sadece toz haline getirilir ve piyasada bulunan takviyeleri hazırlamak için kullanılır. Meyve yeni değil ama onunla ilişkili kilo verme özelliği kesinlikle yeni ve popülerlik kazanıyor. Meyve özleri, kilo kaybı ve tıbbi faydalar sağlayabilen takviyeler şeklinde piyasada mevcuttur..

Araştırmalar, günde 150 mg’dan fazla Afrika mango takviyesi tüketen insanların kilo kaybı, yağ yakma ve açlık kontrolünde önemli gelişmeler olduğunu gösteriyor..

Afrika Mango Kilo Kaybında Tam Olarak Nasıl Çalışır:

Leptin, beyinden gelen açlık sinyallerini azaltan ve böylece gıda alımını baskılayan bir hormondur. Afrika mangosu, leptin oluşumuna ve düzenlenmesine yardımcı olur. Obez veya şişman insanlar çok fazla leptin üretir ve bunun sonucunda açlığı azaltmada daha az etkili olur. Afrika mangosu ayrıca glikoz seviyelerini düzenleyen bir protein olan Adiponektin’i de arttırır. Adiponektin ayrıca yağ asidi yıkımına yardımcı olur.

Afrika Mangosunun Kilo Kaybı İçin Faydaları

1. İşlenmiş ve Sağlıklı Olmayan Yiyeceklerin Arzusuna Karşı Savaşır:

Sürekli olarak dışarıda yemek yeme dürtüsü hissediyorsanız ve en sevdiğiniz ama şişmanlatıcı yemekler için can atıyorsanız, Afrika mangosu çözümdür. Afrika mangosu tüketimi, şımarttığımız gece yarısı atıştırmalıklarına ve abur cuburlara karşı hiçbir istek duymaz..

2. Midenizi Dolu Tutar:

Midenizi tok tutarak iştahı bastırmaya yardımcı olur, dolayısıyla sizi dışarıdan gelen yiyeceklerden uzak tutar. Ayrıca, sağlıklı bir diyet sürdürmeye ve yiyecek isteklerini bastırmaya yardımcı olur. Temel olarak vücut metabolizmasını arttırır ve açlığın kontrol altına alınmasına yardımcı olur..

3. Kolesterol Düzeyini Düşürür:

Kapsamlı araştırmalar, Afrika mangosunun uzun vadede daha iyi kalp işleyişi ile sonuçlanan kolesterol seviyelerini azalttığını kanıtlamıştır. Kolesterolü ortalamanın üzerinde olanlar tüketmeli.

4. Vücut Metabolizmasını Artırır:

Metabolizma vücudun yağ yakma sistemidir. Metabolizma düşük olduğunda, vücut kalori yakmada etkisiz hale geldiğinden bir kişi daha şişman olma eğilimindedir. Afrika mangosu vücudun metabolizmasını arttırır ve bu da kilo kaybına neden olur..

5. Enerjiyi Artırır:

Enerji arttıkça vücut daha çok çalışır. Normalden daha fazla aktivite yapmak için vücuttaki enerji seviyesini arttırır. Daha fazla aktivite yapmaktan zevk aldığımızda, yağ yakımına neden olur..

6. Termojenez Süreci ile Yağ Yakar:

Afrika mangosu, termojenez sürecinde yağ yakar – Vücudun çekirdek sıcaklığını arttırmanın bir yolu, bu da kas gücü kaybı olmadan büyük miktarda yağın yakılmasına neden olur. Yağ yakma takviyelerinde ve diğerlerinde yaygın olan gergin hissi yaşamadan yağ kaybetmek isteyenler için ideal bir seçimdir..

Amazon gibi çeşitli çevrimiçi web sitelerinde bulunan meyve veya takviyeleri satın alabilirsiniz. Pek çok şirket, daha fazla para kazanmak için gerçek maddeden daha fazla toz içeren ucuz ürünler sattığından, takviye satın alırken çok dikkatli olunmalıdır. Bu nedenle, bir ek satın almaya yatırım yapmadan önce, şirketi doğru bir şekilde araştırmalı ve ardından ilerlemelisiniz..