Doğal olarak nasıl kilo vereceğinizi bilmek ister misiniz? Bunu merak ettiniz mi? Doğal kilo kaybı, kilo vermenin en etkili ve kalıcı yoludur. Kilo vermek zor bir yöntem değil ama daha sonra bu tonlanmış form çok zor bir iştir. Bu nedenle, bugün bu yazıda size kilo vermek için en iyi doğal ipuçlarını anlatıyoruz..

Evde Doğal Olarak Nasıl Kilo Verilir?

Aşağıda verilen kilo verme ipuçları, bu ek kiloyu vermede çok faydalıdır, ancak sabır kadar özveriyle de ipuçlarına göz kulak olmalısınız. Bu diyetle ilgili değil; kilo vermeniz için yeme alışkanlıklarınızda sürekli değişiklikler yapmakla ilgilidir. İnsanların çoğu kilo vermek istiyor ama uzun vadede sonuç alamıyorlar ve gerçekten farklı sağlık sorunlarından etkileniyorlar..

Evde Doğal Olarak Nasıl Kilo Verilir?:

Şimdi, burada size evde doğal olarak kilo vermek ve hem güzel hem de tonlu bir fiziğe ulaşmak için en iyi ipuçlarını veriyoruz..

1. Doğal Olmak:

Her şeyden önce kendinizi düzenli ve doğal tutmanız gerekir. Kilo almaya işaret eden televizyon izlemekten veya bilgisayar oyunları oynamaktan tembel olmamalısınız. Asansör, merdiven vb. eforu azaltan makinelerin kullanımından kaçmak, yağ yakmaya yardımcı olan bazı fiziksel aktiviteler yapmanızı sağlar. Her gün yemeklerden sonra yürümek zinde ve güçlü kalmanızı sağlar.

2. Yeterli Uyuyun:

Yeterli uyku, genel zihinsel ve fiziksel sağlık için önemli bir rol oynar. Sadece egzersiz yapmak için enerji sağlamakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanızı düzgün çalışma yönünde tutar. Her gece en az 8 saat uyumayı unutmayın. Saat 10 yatağa gitmek için en iyi zamandır.

3. Su:

İnsanların çoğu hayatlarında susuz kalır. Kilo vermek istiyorsan bol su iç. Kalorili içecekleri suyla değiştirmek büyük bir değişiklik yaratabilir ve su içmek iştah hissini ortadan kaldırabilir..

4. Egzersiz:

Sağlıklı bir egzersiz programına sahip olmak için spor salonunda saatler harcamanıza gerek yok. Markete yürüdüğünüz her yerde veya işte 15 dakika durup yürüyüşe çıktığınız her yerde bir şeyler yapmak bile kilo vermenize ve sağlığınıza destek olabilir. Yoga yapın veya Egzersiz yapın, ağırlığı artırın.

5. Gazlı İçeceklerden Kaçının:

Gazlı içecekler, paketlenmiş meyve suları gibi gazlı içecekler vücudunuzu etkiler. Kaloriler içlerinde yer aldığından vücudun ağırlığında artışa neden olur. Gazlı içeceklerin yerini, besin değeri yüksek ve sizi zinde tutan düşük kalorili doğal meyve suları alabilir..

5. Kilo Vermek İçin Meyve Tüketimi:

Karbonatlar, Proteinler, Vitaminler ve lif maddeleri, beslenme seviyelerinin şişmesinde fayda sağlayan meyvelerde ironiktir. Meyveler, sağlığı korumaya ve iştahı kapatmaya yardımcı olan sebzelerle karşılaştırılabilir faydalara sahiptir. Düşük kalorili içmeyi ve yüksek diyeti korumak için meyveler öğünlerle değiştirilebilir..

6. Bir Yıl Sonra Destekleyebileceğiniz Bir Rutin Hedefi:

Her gün sabah 5’te uyanmak, beş mili takip etmek heybetli olabilir, ancak bunu altı ay içinde yapacak mısınız? Haftada birkaç kez yürümek kulağa daha az canlandırıcı gelebilir, ancak sizin için işe yarayan buysa, bol bol! Sevinmiyorsanız ve inandırıcı bir şekilde sürdürebileceğiniz şeyler hakkında bir fikriniz yoksa, kendinizi bir hayal kırıklığı gibi hissetmeye hazırlıyorsunuz demektir..

7. Diyeti Engellemeyin:

Crack diyetler kötü bir teknikle zihinsel, duygusal ve bedensel sağlığınızı bozar. Ayrıca, şok diyetler nasıl yemek yediğinizi ve yaşam tarzınızı değiştirmez, onları kullanan çoğu insan bu kitleyi 5 yıl içinde geri kazanır. Gerçek ve kalıcı bir kilo değişikliğine sahip olmanın tek yolu, yaşam tarzınızı, egzersizin yanı sıra sağlıklı alımı değiştirmek veya değiştirmektir..

8. Bazı Sağlıklı Alışkanlıkları Benimseyin:

Bazen sağlıklı alışkanlıklar kilo vermeyi teşvik edebilir. Tembel olmamak ve bunun yerine daha aktif olmak, vücudun fonksiyonlarını artırabilir ve yağın yerleşmesine ve daha çok yakmasına izin vermez. Bu, her yaştan erkek ve kadın tarafından benimsenebilir ve ancak vücutlarına içsel olarak zarar vermeden doğal olarak kilo vermelerini sağlayacaktır. Bir şeyler yedikten sonra uyumak, makul olmayan kilo almanıza yardımcı olabilir. Bunun yerine, büyük bir yemekten sonra biraz yürümek veya gezinmek, sindirimi hızlandıracak ve aynı zamanda biraz kilo da azaltacaktır..

9. Protein Dolu Diyet:

Pek çok insan, açlığın kilo vermenin anahtarı olduğu konusunda bir yanılgıya sahiptir. Ama aslında değil. Açlık vücudumuza zarar verebilir ve bu, insanların sanki bir öğün atlıyormuş gibi diyetlerine daha fazla protein eklemelerinin nedenlerinden biridir, önceki öğündeki protein onları aktif ve çalışır durumda tutacaktır. Bu, doğal olarak kilo vermenin en iyi yollarından biridir..

10. Şeker:

Şeker tüketimini sınırlamak, etkili bir şekilde kilo vermenin en iyi yollarından biri olabilir. Bu nedenle, doğal olarak kilo vermek istiyorsanız, gıdalarınızda daha az şeker yemeye başlayın denilebilir. Bu, aşırı kilo sorunu yaşayan tüm erkek ve kadınların atması gereken en temel adımlardan biridir. O tombul göbeği gevşetmek istiyorsanız, yiyeceklerinizdeki şeker içeriğini azaltmak kilo vermenize yardımcı olabilir..

11. Kahveyi Şekersiz İçmek:

Bir çok insan bağımlıdır, bu nedenle ayrı bir noktaya değinmek gerekir. İyi miktarda kahve içmek, her fincanda şeker bulundurmak kadar kötü değildir. Kahvenizdeki şeker miktarını azaltmak, kilo vermenize yardımcı olabilir ve bu, kilo vermek için en iyi ve en etkili doğal tekniklerden biridir..

12. Mide Üzerindeki Vurgu:

Sadece mekik ve egzersizi yardımcı olmaz. Kilo vermeye istekliyseniz, o zaman kilit unsurlardan biri mide yağını atmaya biraz vurgu yapmaktır. Standart bir göbek şekline sahip olmadıkça ve olana kadar mekikleri düzgün bir şekilde yapamayacaksınız ve bu, koşu bandında veya merdiven mastarında önceden biriken karın yağını dökmeden yapılamaz..

Bununla birlikte, karın kasları veya yağ kaybetme söz konusu olduğunda, %60’ının diyete, geri kalanının da antrenmana bağlı olduğu unutulmamalıdır..

13. İşlenmiş Gıdalar:

Bu adam suçlu. İşlenmiş gıdalar bazen mide yağının aşırı birikmesine neden olabilir. İşlenmiş gıdalar sizin için gerçekten kötüdür ve vücudunuzu sadece kötü malzemelerle doldurdukları için işlenmiş gıdaları yemeyi bırakmalısınız. Bu yiyecekler genellikle uzun süre saklanır ve mide bulantısı için önemli faktörlerden biri olabileceği ve mide hastalığını da tetikleyebileceği için bu yiyeceklerin tüketilmemesi gerekir..

14. Bütün ve Tek Malzemeli Gıdaları Yemek:

Tek bileşenli gıdaları tüketmenin kilo vermek için gerçekten etkili olabileceği kanıtlanmıştır. Doğal olarak kilo vermek söz konusu olduğunda, bütün gıdaları yemek yardımcı olur. Bu aksaklığı yeme alışkanlığınıza uygulayarak şeker alımını kısıtlıyorsunuz ve dolayısıyla kilonuzu da azaltıyorsunuz..

15. Sıvı Kaloriler:

Bazen, ağırlıktaki ciddi bir değişiklikten sıvı kalorilerin sorumlu olduğu iddia edilebilir. Bu, günlük olarak sıvı içecek veya soda tüketimini azaltarak önlenebilir. Bu nedenlerden dolayı Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi gazlı içecek ve içecek yasaklanmıştır (obezite).

Evde kilo vermek için bazı doğal tekniklere ihtiyacınız varsa, yukarıda tartışılan bu noktalar, doğal olarak nasıl kilo vereceğinize dair çözümü bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu ipuçları, bazı alışkanlıkları benimseyerek ve kendinize bazı yeme sınırları çizerek sağlıklı bir şekilde kilo vermeye vurgu yapıyor..

Bu nedenle, bunlar doğal olarak kilo vermek için en iyi ipuçları ve umarım bu makaleyi hem çok yararlı hem de bilgilendirici bulursunuz. Fit kalmak!

Evde Doğal Olarak Nasıl Kilo Verilir