Gün geçtikçe çevre kirlendiğinden ve herkes yoğun bir programa girdiğinden, erken yaşlarda insanların göz altı morlukları oluyor. Bu halkalar gözlerin hemen altında olduğu için görünüşünüzü büyük ölçüde etkiler, hatta bazen kendinizi bilinçli hissetmenize ve zaman zaman hasta veya sağlıksız görünmenize neden olur. Bir kişi parlak bir cilde sahip olsa da, gözlerin altındaki koyu lekeler kalabalıkta donuk bir görünüm verir ve sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. İdeal yol, sistematik bir yaşam sürmenizi ve dengeli beslenmenizi sağlamaktır..

Her Cilt Tonunda Koyu Halkaları Tedavi Etmek İçin Basit İpuçları

Koyu Halkaların Nedenleri Nelerdir:

Yaşlılıktan veya ebeveynlerimizden miras kalan bir özellikten kaynaklanmadıkça, göz çevresindeki koyu halkaların ana nedenleri aşağıdadır..

– Stres ve Yetersiz Uyku:

Yumuşak derinin altında daha fazla kan vardır ve bu deri kanın sert kırmızı renginden dolayı koyu renk gösterir..

– Sıvı birikmesi:

Aşırı ağlama nedeniyle, gözyaşındaki yüksek tuz konsantrasyonu nedeniyle su göz altındaki yumuşak cilde doğru akar ve halkalara neden olur..

– Kötü Yeme Alışkanlıkları:

Demir, melanin ve kolajen eksikliği

– Madde veya alkol bağımlılığı.

Koyu Halkaları Aydınlatmak İçin Doğal Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Korunma tedaviden daha iyidir. Bu basit ipuçlarını kullanırsanız, koyu halkalardan kurtulmak kolaydır. Bu aptal kanıt ilaçları içerir. İşte bu makale, göz çevresindeki koyu halkaları önlemek için en iyi ev yapımı çözümlerden bazıları hakkında sizi bilgilendirecektir..

Tembel Kadınlar için Ev Yapımı Koyu Çember İpuçları:

1. Hindistan Cevizi ve Salatalıklı Güçlü Paket:

Gerekli Malzemeler: Bir çay kaşığı öğütülmüş taze hindistan cevizi, iki yemek kaşığı rendelenmiş salatalık birkaç damla limon suyu ve 2 çay kaşığı çin kili ve karıştırmak için soğuk süt,

Başvuru Süreci:

Tüm malzemeleri karıştırın ve pürüzsüz bir macun yapın ve paketin göze damlamamasını sağlayarak gözlerin altına veya etkilenen bölgeye uygulayın..

Kurumasını bekleyin veya 20 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada üç kez uygulayın ve gözle görülür değişiklikleri görün.

1.1 – Salatalık dilimleri kullanmak, koyu halkalar için muhtemelen en eski güzellik ipucudur. Koyu halkaları hızla gidermek için bilinen bir çözümdür. Göz bölgelerinizde ısı ve kirlilik emici görevi görür. Uzanıp iki salatalık dilimini gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika dinlendirin. Bunu günlük yap.

2. Papaya ile Dark Patch’i Kaldırın:

Gerekli Malzemeler: İki çay kaşığı olgunlaşmış papaya püresi, birkaç damla bal ve bir tutam zerdeçal

Başvuru Süreci:

Papaya, A vitamininin bir güç bankası olduğundan ve göz çevresindeki koyu lekeleri gideren hidroksi asitler içerdiğinden.

Balı olgunlaşmış papaya püresi ile karıştırın ve etkilenen bölgeye uygulayın..

15 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Bu meleksi görünümler için günlük olarak uygulayın.

3. Muhteşem Yumurta Beyazları:

Gerekli Malzemeler: Bir yumurtanın sadece beyazı ve uygulamak için bir fırça

Başvuru Süreci:

Temiz bir yüze yumurta akını fırça ile sürün ve kurumasını bekleyin. Soğuk suyla ve mümkünse iki hafta boyunca günlük olarak yıkarlar ve göz altındaki koyu lekelerin nasıl kaybolduğunu görürler. koyu halkalar nasıl kaybolur.

4. Muhteşem Rendelenmiş Patates:

Gerekli Malzemeler: Bir adet orta boy patatesi temizleyip rendeleyin ve suyunu çıkarın..

Başvuru Süreci:

  Taze patates suyunu pamuk yardımıyla göz ve çevresindeki koyu halkalara uygulayın ve kuruduktan sonra aynı işlemi tekrar uygulayın Köknarını 3 kez tekrarlayın ve son olarak normal suyla yıkayın..

5. Harika Domates ve Limon Suyu:

Gerekli Malzemeler: İki çay kaşığı taze domates suyu ve birkaç damla limon suyu.

Başvuru Süreci:

  Hem domates hem de limon doğası gereği sitriktir ve ağartma özellikleri koyu halkaları kolayca giderir. İyice karıştırın ve pamuk top ile koyu halkalara uygulayın. Etkili sonuçlar için günlük olarak uygulayın.

6. Bal ve Süt Tozu:

Gerekli Malzemeler: 1 yemek kaşığı süt tozu ve bal

Başvuru Süreci:

Bal ve süt tozu karışımı, koyu halkalar için ev yapımı bir ipucu gibidir. Bir yemek kaşığı süt tozu ve yeterli miktarda bal ile macun yapın. Bu karışımı koyu halkalarınıza uygulayın ve yok olmalarını izleyin. Ek bir avantaj, çok doğal ve güvenli bir çözüm olmasıdır..

Koyu Halkalar İçin Bitkisel İpuçları:

1. İnanılmaz Aloe Vera:

Gerekli Malzemeler: Bir kaşık taze aloe vera jeli ve birkaç damla gül suyu

Başvuru Süreci:

Bu bitkisel bitki, koyu halkalar üzerinde görkemli bir şekilde çalışır. Her iki malzemeyi de karıştırın ve yatmadan önce uygulayın ve 23 dakika masaj yapın ve gece boyunca bırakın. Ertesi sabah yıkayın ve bir ay boyunca her gün yapın ve koyu halkalar nasıl kaybolur?.

2. Sihirli Nane Yaprakları:

Gerekli Malzemeler: 20-30 nane yaprağı ve iki çay kaşığı sızma zeytinyağı

Başvuru Süreci:

Nanenin ağartıcı özelliği olduğu ve zeytinyağı nemlendirdiği için cildi detoksifiye eder. Bir karıştırıcıda, her iki malzemeyi de pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın. Karışımı temiz yüze uygulayın, 15-20 dakika sonra yüzü normal suyla yıkayın ve etkili sonuçlar için bir hafta boyunca her gün uygulayın..

3. Bitki Çayı İçmek ve Poşet Kullanmak:

Gerekli Malzemeler: İki adet Papatya çayı veya poşet çay.

Başvuru Süreci:

Çay ve özellikle Papatya çayı, ciltteki küçük kan damarlarını kısıtlayan kafein içerdiğinden ve tanenler kan dolaşımını uyarır. Çay poşetlerini bir saat buzdolabında bekletin ve koyu halkaları kapatacak şekilde yerleştirin. 15 dakika bekletin ve haftada üç kez aynısını yapın ve değişiklikleri görün..

Stresinizi atmanıza ve kolayca rahatlamanıza yardımcı olması için yatmadan önce için. Papatya, stres ve kaygı düzeylerini serbest bırakmaya yardımcı olan iyileştirici özelliklere sahiptir..

Koyu halkalar için etkili bir ipucu, gözlerinize çay poşetleri kullanmaktır. Kafeinli çay poşetlerini buzdolabınızda bırakın. Bir süre sonra nemli çay poşetlerini gözlerinize uygulayın. Çayda bulunan tanen, renk bozulmasına karşı çalışır. Bunu günde on beş dakika yapmak size çok yardımcı olacaktır..

4. Olağanüstü Badem ve Hindistan Cevizi Yağı:

Gerekli Malzemeler: Birkaç damla Tatlı Badem ve Hindistan Cevizi Yağı:

Başvuru Süreci:

Badem yağı k vitamini açısından zengindir ve kan dolaşımını büyük ölçüde iyileştirir. Hindistan cevizi yağı cildi derinlemesine besler ve cildi nemlendirir. Her iki yağı da karıştırın ve etkilenen bölgeye 2-3 dakika masaj yapın. Bu işlemi yatmadan önce yapın ve bir gece bekletin, ertesi sabah yıkayın..

5. Fantastik Cadı Hazel:

Gerekli Malzemeler: Sadece yumurta akı ile birlikte birkaç damla Witch Hazel.

Başvuru Süreci:

İkisini bir kapta karıştırıp bir saat buzdolabında bekletin. Temiz yüze parmak uçlarınızla veya pamuk top ile uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra normal su ile temizleyin ve daha hızlı sonuçlar için günlük olarak uygulayın..

Tembel Kız Koyu Halkalar İçin Doğal İpuçları:

1. Multani Mitti:

Gerekli Malzemeler: Bir çay kaşığı multani mitti ve biraz süt ile pürüzsüz bir macun elde edin.

Başvuru Süreci:

Multani mitti, kan dolaşımını arttırdığı ve cilde yatıştırıcı bir etki sağladığı için koyu halkaları çıkarmanın harika bir yoludur. Her iki malzemeyi de karıştırın ve pürüzsüz bir macun yapın ve etkilenen bölgelere uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından normal suyla temizleyin ve daha iyi sonuçlar için haftada üç kez uygulayın..

2. Yoga yapın:

Yoga, kan dolaşımını hızlandırdığı veya kanalize ettiği, gergin kasları ve yorgun sinirleri gevşettiği ve böylece koyu halkalardan sorunsuz ve doğal bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olduğu için koyu halkaları azaltmanın başka bir doğal yoludur..

3. Bol Su İçin:

Daha az sıvı veya su tüketmek, koyu halkalara neden olan bir nedendir. Bu nedenle düzenli olarak günlük 10-12 bardak su tüketin ve cildi nemli tutun. Cildi nemli tutun ve doğal olarak koyu halkalardan kolayca kurtulun.

4. Yatıştırıcı Sandal Ağacı Maskesi:

Gerekli Malzemeler: İki çay kaşığı sandal ağacı suyu ve birkaç damla gül suyu.

Başvuru Süreci:

Sandal ağacı iltihabı hafifletir ve rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Her iki malzemeyi karıştırın ve etkilenen bölgeye uygulayın ve 20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Bu doğal ürünü günlük olarak uygulayın ve sihrin gerçekleştiğini görün.

5. Yeterli Uyku:

Hepimizin telaşlı bir yaşam tarzı ve sıkı teslim tarihleri ​​olduğu için, hepimiz bunu uyku saatlerini telafi ederek yaparız. Bu nedenle, iyi bir uyku, koyu halkaları azaltmanın doğal bir yolu olduğu için günde en az 6-7 saat uyumak gerekli ve zorunludur..

6. Badem Yağı:

Badem yağını göz çevresine nazikçe uygulayın ve gece boyunca bırakın. Bu, zaman içinde test edilmiş bir çözümdür. Soluncaya kadar işlemi tekrarlamaya devam edin.

7. Rahatlayın:

Koyu halkalara karşı bir başka ipucu da rahatlatıcıdır. Rahatlamak, iyi uyumanıza, dinlenmenize ve düzgün yemek yemenize izin verecek olan stresinizi ve endişenizi öldürür. Rahatlamanın en etkili yolu meditasyondur. Meditasyon yaparken düşünceleriniz stres ve gerginliklerinizden arınarak cildinizi ve vücudunuzu rahatlatacaktır..

Koyu Halkalar İçin Diyet İpuçları:

1. Tüketici Dengeli Diyet ve Çarpışmasız Diyet:

Damak tadınızı cezbedeceği için hızlı ve abur cuburları tercih edersiniz, ancak güzel görünmek için temel mineraller ve vitaminler içeren dengeli beslenmeniz çok önemlidir. Cildi sarktırdığı ve hatta cildi gerekli vitaminlerden mahrum bıraktığı için anında kilo vermemelisiniz..

2. Yemekte bol miktarda Lif ekleyin:

İçerisinde taze sebze, meyve, yulaf ezmesi, yapraklı sebzeler güçlü antioksidanlara sahip olduğu ve koyu lekelerin ana etkeni olan hücresel hasarlara karşı cildi koruduğu için çok önemlidir. Bu yüzden yüksek lifli diyet tüketin ve cilt sağlığını iyileştirin.

3. Sigarayı ve Alkol İçmeyi Bırakın:

Sigara içiyorsanız ve düzenli olarak alkol alıyorsanız, yakın gelecekte kesinlikle göz altı morluklarınız olacaktır. Bu kötü alışkanlıklar göz çevresindeki derinin incelmesine neden olduğu için alt göz kapağı altındaki kasların görünmesine ve koyu halkaların daha belirgin hale gelmesine neden olur..

4. A, C ve E Vitaminlerini Diyete Dahil Edin:

Vitamin eksikliği nedeniyle insanların koyu halkadan etkilenmesi çok yaygın hale geliyor. Bu nedenle, kılcal damarları güçlendirmek ve koyu halkalardan kurtulmaya yardımcı olması için portakal, papaya, sebze, A c ve E Vitamini yüksek kuru meyveler gibi meyveleri dahil etmek zorunludur..

5. Yüksek Demir Diyetini Başlatın:

Anemi, göz altında koyu halka oluşumundan büyük ölçüde sorumludur, bu nedenle protein açısından zengin diyet oksijenli kan tedarikini arttırdığı ve koyu halkaları onardığı için Demir açısından zengin içerik yemek son derece önemlidir..

Koyu Halkalar İçin Güzellik İpuçları:

Artık ne yapacağımızı bildiğimize göre, elimizdeki sorunu ele alalım. Aşağıdakiler, karanlık rakun gibi gözleri tedavi etmenin yollarıdır..

1. Cildi Temiz Tutun:

Yüzünüzü dışarıdan geldiğinizde ve hatta içeride olsanız bile düzenli olarak hafif yüz yıkama ile yıkamanız veya temizlemeniz çok önemlidir, böylece toz partikülleri ve ölü deri hücreleri ciltten sıyrılır..

2. Yüzü Fırçalayın:

Yüzü ev yapımı temizleyici veya herhangi bir kozmetik temizleyici ile ovmak, ölü derinin pul pul dökülmesine yardımcı olur, kiri yok eder ve yüze taze bir görünüm kazandırır ve hatta göz altındaki koyu halkaları azaltır..

3. Cilt Nemlendiriciyi Uygulayın:

Cildi nemlendirdiği ve yüze ışıltılı bir ışıltı kazandırdığı ve hatta göz altındaki koyu halkaları azalttığı için nemlendirici uygulamayı unutmayın..

4. Gül Suyu Uygulayın:

Gül suyu doğal bir toner görevi görür ve cildi gençleştirir, etkilenen bölgeye yatıştırıcı bir etki verir. Pamuklu pedleri gül suyuna batırın ve günlük olarak koyu halkalara uygulayın ve koyu halkaların nasıl kaybolmaya başladığını görün..

5. Harika Limon Suyu:

Limon suyunun ağartıcı özellikleri vardır, uygulaması göz altındaki koyu halkaları azaltmaya veya azaltmaya yardımcı olur..

6. Koyu Halkalar İçin Sıcak Su:

Gözlerinizi ılık suyla yıkayın ve bunu soğuk suyla takip edin..

  • Bu, gözlerdeki kan dolaşımını iyileştirir ve onları yatıştırır..
  • Ayrıca gözleri temiz tutar ve tıkanıklık yapmaz..

Koyu Halkalar İçin Makyaj İpuçları:

Bazen sadece günlük hayatımızda dikkatli davranarak zor sorunları çözebiliriz. Koyu halkaların sağlık ihmalinden kaynaklanması gerekmez. Bazen bazı çok temel şeylere gereğinden fazla bakmaktan kaynaklanabilir..

  • Makyaj sırasında göz bölgelerini dikkatli kullanın. Koyu halkalar oluşturan tıkanıklığa yol açabileceğinden gözlerin yakınlarını ovalamaktan kaçının..
  • 15 dakikalık uygulamadan sonra her zaman göz altı kremi veya jeli temizleyin..
  • Göz çevresindeki cildi daha hızlı yaşlandırdığı için uyumadan önce makyajı çıkarın.
  • Alanı nazikçe temizlemek için yumuşak bir pamuklu ped kullanın..
  • Göz çevresine yakın kimyasallara dokunmaktan kaçının.

Böylece artık size en uygun olan herhangi bir yöntemle koyu halkalardan kolayca kurtulabilir ve kolayca net görünümler elde edebilir ve görünümünüzü harika bir şekilde sergileyebilirsiniz..