Yüz bakımı, kremler ve temizleyici yüz yıkama jelleri yardımıyla yapılan yüz masajlarıdır. Cildin yenilenmesine yardımcı olurlar. Kuru ciltler veya normal tenli kadınlar için yüz bakımı, besleyici kremler ve nemlendiriciler ile yapılır..

Kuru Ciltler İçin Yüz Bakımı

Evde Kuru Ciltler İçin Yüz Bakımı:

İşte kuru ciltler için en iyi 9 ev yapımı yüz bakımımız ve yüz ipuçları.

1. Kuru Ciltler İçin Klasik Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Klasik Yüz Bakımı

Klasik yüzler en iyi yüz maskeleridir, temizleme ve tonlama içerirler. Masaj manuel olarak yapılır veya elektronik ile bile yapabilirsiniz. Masaj maskesi yüz üzerinde koruyucu bir tabaka gibidir ve bu maske için yüzünüzün ihtiyaç duyduğu doğru masaj ve vuruşlarla mükemmel bir şekilde yapabildikleri için salonlarda en iyi şekilde yapılır. Bu kuru ciltler için iyi bir yüz.

2. Kuru Ciltler İçin Bitki Kökü Yüz Bakımı:

Bitki sapı yüz bakımı, cildin oldukça genç görünmesini sağlayan özel bir yüz bakımıdır. Bitki hücreleri cilde dışarıdan uygulanır ve cildin hücresel seviyesini arttırır. Ölü cilt hücrelerinin onarım sürecini aktive etmeye ve hatta bazen onları yenileriyle değiştirmeye yardımcı olur. Bayanlar, özellikle daha genç görünmelerine ve yaşlanma belirtilerini azaltmalarına yardımcı olduğu için bu yüze bayılıyor. Yüz kremi, maske, serum ve göz altı için jel içermelidir..

3. Kuru Ciltler İçin Platin Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Platin Yüz Bakımı

Platin yüz bakımı cildi gençleştirmeye ve enerji vermeye yardımcı olur. Hücresel seviye artar ve dokular güçlenir. Yüz, istenen nem seviyesini sağlar ve güzel bayanların gençliğini koruyan güçlü bir antioksidan görevi görür. Bu, kuru ciltler için en iyi yüz bakımıdır.

4. Kuru Ciltler İçin Gem Facial:

Kuru Ciltler İçin Gem Yüz Bakımı

Değerli taş yüz bakımı, değerli taşların doğal enerjisiyle yapılan çok eşsiz bir terapi türüdür. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal dengesizlikleri ayıklayarak hayatın düzene girmesine yardımcı olur. Taşlar detoksifiye edici bir şekilde çalışır. Cildin pul pul dökülmesine yardımcı olur ve yaşlanmayı önler. Ana bileşenler zümrüt, yakut veya safirden elde edilen küldür. Vücudu ve zihni rahatlatır ve cilt tonunu iyileştirir. Bu kuru ciltler için evde yüz bakımıdır..

5. Kuru Ciltler İçin Muz Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Muz Yüz Bakımı

Muz püresi, avokado yağı ve bal karışımı harika bir yüz maskesi görevi görür. Muz içerdiği vitaminler, potasyum, magnezyum ve yaşlanmayı geciktirici özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır. Muz bir yandan kurumuş cildi beslerken, diğer yandan bal ve avokado yağı nemlendirici görevi görerek cildin nefes almasına yardımcı olur. Bu kuru ciltler için doğal yüz

6. Kuru Ciltler İçin Shea Yağı ve E Vitamini Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Shea Yağı ve E Vitamini Yüz Bakımı

Shea yağı ve Vitamin E yüz bakımı, kuru sin dokuları için en hızlı ve anında yeniden yaşanabilir terapidir. Biraz stresli hissettiğinizde bu tarifi masaj yapabilirsiniz. Yıkandıktan sonra cildinizin rahat ve rahatlatıcı olduğunu göreceksiniz. Koku, bayanların bu kolay yüz bakımını sevmesinin bir başka nedenidir. Kuru ciltler için evde yüz bakımıdır..

7. Kuru Ciltler İçin Zeytinyağı ve Yumurta Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Zeytinyağı ve Yumurta Yüz Bakımı

Zeytinyağı ile birlikte yumurta yüz bakımı, kuru ciltler için en iyi yüz bakımlarından biri olarak kabul edilir. Tek ihtiyacınız olan bir yumurta sarısı ve bir çay kaşığı zeytinyağı. Karışımı kremsi hale gelene kadar karıştırın. Ardından normal temizleyicinizi alın ve yüzünüzü yıkayın. Ardından yumurta maskesini yüzünüze eşit şekilde yayın ve en az 20 dakika kurumasını söyleyin. Yumurta sarısı ve zeytinyağının bir araya gelmesi, cildin kurumasına ve donuklaşmasına besin sağlar. Yumurta yüz bakımı ayrıca yaşlanma karşıtı etkileri nedeniyle kadınların daha genç görünmesini sağlar. Evde kuru ciltler için yüz bakımıdır..

8. Kuru Ciltler İçin Süt Kremi ve Kivi Yüz Bakımı:

Kuru Ciltler İçin Süt Kremi ve Kivi Yüz Bakımı

Süt kremalı kivi püresi kuru ciltler için harika bir yüz maskesidir. Yapımı kolay ve yorucu bir günün ardından cildi gençleştirmek ve kaybettiği nemi geri kazanmak için kullanılabilir. Sütün kremsiliği harika, sütün iyiliği ve içerdiği vitaminler onu daha da mükemmel kılıyor. Kivi ise yumuşak bir his verir. Bazen sadece yüze süt kremi sürmek ve iki dilim kiviyi gözlere sürmek de yatıştırıcı bir etki sağlayabilir. Bu, kuru ciltler için ev yapımı yüz bakımıdır.