Bir moda dergisinin size sağlayacağı çok yönlü seçeneklerde kendinizi şımartmak oldukça kolaydır. Ancak son zamanlarda trendler daha çok bakım ve stilin bir arada olduğu orta boy saçlara odaklanıyor. Şimdi moda ile yapılan en son çalışmalar sürekli olarak buklelere odaklanıyor ve bugün bu makaleye ilham veren şey tam olarak bu. Genellikle yaygın bir düşünce buklelerin esnek kalabalığa uymadığını söyler ve bu yüzden bu makalede spor yapabileceğiniz farklı orta kıvırcık saç modellerini görüyoruz..

Orta Kıvırcık Saç Modelleri Ana

Bir moda dergisinin size sunduğu geniş seçenek yelpazesinde kendinizi kolayca kaybedebilirsiniz; Ancak orta boy saç modelleri trend listesinde! Orta boy bir saç kesimi, izleyenleri etkili bir şekilde etkilemek için uygun bakım gerektirir. En son moda güncellemeleri buklelerden çok bahseder ve bu makalenin bugün için ilham aldığı yer burasıdır. Kıvırcık saçın öne çıktığı ve kendine has bir çekiciliği olduğu, kalabalığın içinde kolayca fark edilebildiği ve spor yapanı da öne çıkardığı biliniyor! Spor yapabileceğiniz farklı kıvırcık saç türlerine bir göz atalım!

Omuz Boyu Saçlı Kadınlar İçin En Son Kıvırcık Saç Modelleri:

Burada, Resimlere sahip kadınlar için en iyi 9 orta kıvırcık saç modelimiz var. Bunlar kadınlar için son moda ve en yeni orta kıvırcık saç modelleri..

1. Büyük Kıvrılma:

Orta Kıvırcık Saç Modelleri 1

Klasik bukleler her zaman kalın tenli güzelliklerin tercihi olmuştur. Bu saç modellerindeki bukleler, genellikle şekillerini veya dokularını koruyan, kaba ve kalın olma eğiliminde oldukları için serttir. Öte yandan, bu bukleler, bir body con elbise ya da gündelik bir kot pantolon olsun, hemen hemen her görünümle mükemmel bir ikili oluşturacaktır..

 • Uygun Durum: Gündelik geziler, Resmi olmayan buluşmalar, Buluşmalar vb..
 • İdeal Yaş: Genç kadınlar ve gençler üzerinde iyi görünüyor.
 • Giymek için En İyi Sezon: Tüm sezonlar.
 • Uygun elbise: Günlük giyim, kot pantolon ve üst, vb.

2. Yumuşak Bukleler:

Orta Kıvırcık Saç Modelleri 2

Bu görünümdeki bukleler çok daha resmi ve yumuşak plaj dalgaları oluşturmak için yumuşatılmış. Bunlar ana akım sert bukleler olmayabilir, ancak buklelerinizde biraz dalga yapmak her zaman görünüşünüzden en iyisini alır. Sadece saçınıza kişilik katmakla kalmaz, aynı zamanda stil katsayınızın bozulmadan kalmasını sağlar..

 • Uygun Taraflar: Resmi toplantılar, İş toplantıları, Aile işlevleri vb..
 • İdeal Yaş Grubu: Her yaş grubu, ancak özellikle orta yaşlı iş kadınları bu tarza ihtiyaç duyabilir..
 • Giyilecek En İyi Sezon: Tüm sezonlar.
 • Uygun Elbise: Resmi kıyafetler, Etnik giyim ve gündelik olarak da spor yapılabilir!

3. Midilli:

Orta Kıvırcık Saç Modelleri 3

Kıvırcık bukleli bir midilli, yoğun sabahlar için sadece bir saç modelidir. Eğeler ve kahve fincanı arasında gidip gelirken saçınızı şekillendirmenin en hızlı ve en moda yolu, onları arkadan toplayıp yeleyi basit bir kravatla tasmak. Saç tokasını gizlemek için midilli şal hilesi kullanılabilir..

 • Uygun Taraflar: İş, Ofis ve gündelik olarak da spor yapılabilir.
 • İdeal Yaş Grubu: Çalışan kadınlar ve üniversiteli kızlar.
 • Mükemmel Sezon: Belirli bir sezon yok.
 • Uygun Elbise: İş kıyafetleri ve gündelik kıyafetler üzerinde iyi görünecek.

4. Yarım Çörek:

Yarım Çörek

Çörekler sonsuza dek en moda saç modellerinin en iyi seçimi olmuştur. Özel bir kırmızı halıdan alnınızdaki aptal kilitleri çıkarmaya kadar, ancak herkesin favorisi ve burada bunun için klasik bir modifikasyonumuz var. Saçı ikiye bölün, ön yarısını bir topuzla bağlayın ve gerisini bırakın. Önde biraz gevşek bukleler bırakmak görünümü tamamlayacaktır..

 • Uygun Taraflar: Hafta sonu partileri, gündelik buluşmalar, geziler vb..
 • İdeal Yaş Grubu: Gençler, üniversiteli kızlar ve kadınlar.
 • En İyi Sezon: herhangi bir mevsim.
 • Uygun Elbise: Günlük giyim ve sarees.

5. Sahil Görünümü:

Plaj Görünümü

Bu orta kıvırcık saç modeli, kabarık ve kabarık olduğunda her zaman en iyisidir ve bu nedenle bu saç modelinde bukleler daha dağınık ve düzensiz olsa da, saç seyrelmesi sorununuz varsa, havadar bukleleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Saç tüylerini arttırmak için bu saç stilini dar vücut elbiseleri ile eşleştirin.

 • Uygun Taraflar: Plaj partileri, gündelik buluşmalar ve geceler, vb..
 • İdeal Yaş Grupları: Her yaş grubu, özellikle kadınlar.
 • En İyi Sezon: Saç modeli önemli bir yaz görünümüdür ancak her mevsimde giyilebilir..
 • Uydurma Elbiseler: Mayo vb. gibi dar vücut elbiseleri ile uyumludur..

6. Çörek:

çörek

Yüksek bir düğüm, tüm yaz sorunlarının sonudur. Sıcaklığı modada yenmek için tacın etrafında toplanmanız ve toplanıp sıcak bir düğüme bağlanmanız gerekiyordu. Arkada bir fiyonk veya süslü bir kurdele bu sefer harikalar yaratacaktır..

 • Uygun Taraflar: Dışarı çıkmak, Günlük geziler, partiler vb..
 • İdeal Yaş: Gençler, üniversiteli kızlar ve genç kadınlar.
 • En İyi Sezon: Bu özel bir yaz stili.
 • Uygun Elbise: Günlük kıyafetler, tişörtler vb..

7. Örgü Bandı:

Örgü Bant

Örgüler her zaman eğlenceli ve heyecan verici olmuştur, herhangi bir saç stiline hayat verir. Bu basit görünümü elde etmek için, kilidin bir parçasını yandan ayırarak başlayın ve diğer ucuna örerek yerine sabitleyin..

 • Uygun Taraflar: Üniversiteye veya partilere, vb..
 • İdeal Yaş: Gençler ve genç kadınlar.
 • Mükemmel Sezon: Belirli bir sezon yok.
 • Uygun Elbise: Rahat kıyafet.

8. Düşük Topuz:

Düşük Topuz

Düşük topuzlar genellikle sofistike ile iyi gider ve bu nedenle düğün günü için saçınızı alçak bir topuz haline getirin ve görünümünüze eklemek için yeterince buklelerin açık olduğundan emin olun. Topuz, bobin pimleri ile yerine sabitlenebilir ve bir yere sıkışmış süslü bir klips kimseye zarar vermez.

 • Uygun Taraflar: Düğün partileri, İş toplantıları vb..
 • İdeal Yaş Grupları: Tüm yaş grupları, özellikle genç kadınlar.
 • En İyi Sezon: Belirli bir sezon yok.
 • Uygun Elbise: Zarif önlükler, Parti elbiseleri, vb.

9. Yumuşak Şelale:

Yumuşak Şelale

İşte hepimizin beklediği prenses bukleler. Bunlar kasıtlı olarak kafanızdan yuvarlanan yumuşak buklelerdir ve başınızın genişliği boyunca örülmüş klasik bir şelale sadece mükemmel bir arkadaştır..

 • Uygun Taraflar: Resmi toplantılar, konferanslar vb..
 • İdeal Yaş Grupları: genç bayanlar için uygun.
 • En İyi Sezon: Her mevsim giyebilir.
 • Uygun Elbise: Resmi giyim, uzun elbiseler vb..

Ek İpuçları:

 1. Kuru ve yıpranmış saçları tedavi etmek için saçınıza badem yağı sürün..
 2. Doğal saç yağlarının uygun şekilde düzenlenmesi için 2-3 gün sonra saçınızı düzenli olarak yıkayın..
 3. Sıcak su, saçınızdaki koruyucu yağları yok ettiği için saçınızı kuru ve kırılgan hale getireceğinden, sıcak suyla duş almayı atlayın..
 4. Son durulamadan sonra saçlarınıza bir yemek kaşığı limon suyu sürün. Kuru saçlardan kurtulmak için saçınızı havluyla kurulayın ve ardından her zamanki gibi şekillendirin..
 5. Kuru, bölünmüş uçları ortadan kaldırmak için en az altı haftada bir saçınızı uygun şekilde kısaltın.
 6. Islak saçın normal saçınızdan üç kat daha zayıf olduğu ve bu nedenle kırılma olasılığı daha yüksektir. Havlu saçınızı uygun şekilde kurutun. Şimdi geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı nazikçe çözer.

Kısacası, orta bukleler bir saç modeli olarak harika görünür ve tamamen trend belirleyicidir. Birçok kadın, saçlarına benzersiz bir stil kazandırdığı ve yaşıtları üzerinde önemli bir etki bıraktığı için bukleleri tercih eder. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok saç modeli var ama biz buklelere karar verdik çünkü çok yakında çok öfkelenecekler (zaten öyleler). Hanımlar, mükemmel bir sarmal görünüşünüzün yanı sıra kişiliğinizin tüm yönlerinde harikalar yaratır, bu yüzden saç malzemelerinizi alın veya orta boy saçlarınızı kıvırmak için hemen en yakın salona koşun.!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Kıvırcık saçlar kuruduktan sonra nasıl güzel görünür?

Cevap: Saçınızın kurumadan önceki kadar iyi görünmesini sağlamak için doğru rutini uyguladığınızdan ve doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun. Kıvırcık dünyanın tüm harika ürünlerini denediyseniz, ancak saçınızın güzel görünmesini hiçbir zaman başaramıyorsanız, rutininiz doğru değildir. Ancak, yönteminiz oldukça iyiyse ve henüz sonuç alamıyorsanız, ürünlerinizi yenileriyle değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir..

S2. Kıvırcık saç bakımı zaman alıcı mı?

Cevap: Hiç de bile! Diğer önemli şeyleri yaparken bile kıvırcık olabilirsiniz. Saçları yıkamak ve ürünleri uygulamak genellikle en az 10 ila 15 dakika sürer. Şimdi, onu bir çuvala koyabilir veya başka şeyler yaparken kurumaya bırakabilirsiniz, bu kadar basit!

S3. Kuruduktan sonra bukleler kabarırsa ne yapmalı?

Cevap: İki durum vardır: ya ürününüzü çok fazla kullanıyorsunuz ya da çok az kullanıyorsunuz. Her ikisi de kıvırcık buklelere yol açar. Yalnızca ürünün etiketinde belirtilen veya bir uzman tarafından tavsiye edilen uygun miktarı kullanın..

S4. Yağlı, yağlı ve düz bukleler için ne yapılmalı??

Cevap: Pekala, aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı bu sorunla karşı karşıya olabilirsiniz – çok fazla yağ kullanıyorsunuz, saçınızı bukleler yerine şekillendirmek için yağlar kullanıyorsunuz veya belki de herhangi bir ürünü çok fazla kullanıyorsunuz. Aynı zamanda, çok sık birlikte yıkarsanız ve ürün birikimini netleştirmek için şampuan kullanmazsanız da olabilir. Sadece uygun ürünleri uygun miktarlarda kullanmaya özen gösteriniz..