İstenmeyen Nedir 72?

İstenmeyen 72 Tablet

İstenmeyen 72, korunmasız bir cinsel ilişkiden kaynaklanan beklenmedik bir hamilelikle karşılaştığınızda arkanızı kollayan bir oral kontraseptiftir. Tabletin korunmasız cinsel ilişkiden sonraki ilk 72 saat içinde çalıştığı ve etkili olduğu bilinmektedir. Mankind Pharma tarafından üretilen ve pazarlanan bu tabletler şerit başına bir adettir ve hamileliği önler. Hap, cinsel ilişkiden sonraki 3 gün içinde hamileliği engellediği bilinen bir hormonal kontraseptif olan 0.75 mg Levonorgestrel içerir..

İstenmeyen 72 Nasıl Çalışır??

İstenmeyen 72, doğum kontrolü olarak verimli çalışır. İşte işini nasıl yapıyor.

  1. Yumurtalıktan yumurta salınımını durdurur. İstenmeyen 72, bir yumurtanın serbest kalması durumunda spermin döllenmesini engeller..
  2. Hap ayrıca yumurtanın rahmin astarına yapışmasını önlemeye yardımcı olur. Hamilelik sadece yumurta rahme bağlandığında olur.

İstenmeyen 72’nin Bedeli Nedir??

Hap, tek bir hap için 75 INR’de fiyatlandırılır. Bununla birlikte, tableti birçok önde gelen ilaçla birlikte çoklu paket boyutlarında da bulacaksınız. Fiyatın da üreticiye bağlı olarak 75 ila 90 INR arasında değiştiği görülüyor. İstenmeyen 72, Mankind Pharma’nın bir ürünüdür..

İstenmeyen Ne Kadar Etkili 72?

Hapın etkili olabilmesi için mutlaka 1.5 mg İstenmeyen 72 olması ve 3 gün yani 72 saat içerisinde tek doz tüketildiğinde hapın yaklaşık %80-90 etkili olduğu iddia edilmektedir. Ancak 72 saatten daha geç bir süre içinde tüketirseniz, hapın etkisi sona erer..

Kaç Gün İstenmeyen 72 Çalışır?

Bu hap, adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içinde çalışır. Belirtilen öngörülen süreden daha geç tüketilmesi etkinliğini azaltır veya geçersiz kılar. Ayrıca, hapın önerilen dozunu almak ve talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek önemlidir..

İstenmeyen 72’ye sahip olmak güvenli midir??

Hepimizin sahip olduğu tek soru güvenlik endişesidir. Acil kontraseptifler, İstenmeyen 72 bile olsa, normal doğum kontrol çözümünüz olmamalıdır. İstenmeyen 72, başarı oranı talep ediyor ve oldukça etkili bir ilaç olarak oylanıyor olsa da, bunu daha uzun süre devam ettirmeyi düşünüyorsanız doktorunuza danışmanız her zaman güvenlidir..

İstenmeyen 72 İçin Güvenli Dozaj Nedir??

Hapın en iyi yanlarından biri “tek ilaç tek doz” ilaç olmasıdır. Bu, 72 saat içinde sadece bir kez almanız gerektiği anlamına gelir. Bu, daha yüksek doz gerektiren diğer kombinasyon haplarının aksinedir..

İstenmeyen 72 Nasıl Kullanılır ve Ne Zaman Alınır??

Su veya süt ile korunmasız cinsel ilişkiden sonra 3 gün veya 72 saat içinde hapı almayı unutmayın. Hapın başarısı ve etkinliği ancak belirtilen zaman diliminde aldığınızda işe yarayacaktır. Ondan sonra verimini kaybeder. Korunmasız seks yaptığınızı öğrendikten sonra hapınızı alın. Korunmasız seks hamileliğe neden olabilir ve doğum kontrol hapı almak döllenmeyi engeller..

İstenmeyen Alırken Jinekoloğunuza Danışmanız Gerekir 72?

Size sözümüz, doğum kontrol hapı kullanmadan önce daima doktorunuza danışın. Bir veya iki kez tavsiye edilmeyen ilaç tedavisi normal olsa da, vücut üzerindeki uzun vadeli etkileri ve uzun vadede sizi nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda daima doktorunuzla görüşmeyi unutmayın..

Peki, Onları Aldığınızda Ne Olur??

Tipik olarak, içindeki Levonorgestrel, her ikisi de yumurtanın gelişiminden sorumlu olan LH sürecini ve ayrıca FSH’yi durduracaktır. Bu nedenle, onları 72 saat içinde aldığınızda, genellikle vücudun onu bir bebeğe hazırlamak için alacağı herhangi bir gelişmeyi durdurursunuz..

İstenmeyen Durumlarda Alınması Gereken Önlemler 72

Bitkisel ve protein takviyeleri, vitaminler vb. gibi reçetesiz satılan ürünler de dahil olmak üzere şu anda kullanmakta olduğunuz ilaçlar ve sahip olabileceğiniz diğer alerjiler ve hastalıklar hakkında doktorunuzu bilgilendirmek her zaman güvenlidir. Sahip olduğunuz bazı sağlık koşulları, ilacın yan etkilerine duyarlı olmaya başlayabilir. Dozaj her zaman sağlık durumunuza bağlıdır. Unwanted 72’yi diğer ilaçlar ve bitkisel veya protein takviyeleri ile birlikte kullanırsanız, hapın etkisinin değişebileceğini unutmayın. Bu, yan etki riskini artırma potansiyeline sahiptir..

İstenmeyen 72’yi Normal Kontraseptif Olarak Kullanabilir misiniz??

Bir doktor buna her zaman hayır der. Prezervatif gibi düzenli doğum kontrol hapları kullanmak her zaman en iyisidir. Ancak doğum kontrol hapları, sadece %82 etkili olan prezervatiflere kıyasla %99.9 etkilidir. Oral haplara acil doğum kontrol hapları veya “ertesi gün hapı” denir ve uzun vadede kadın vücudu üzerinde potansiyel olarak birçok yan etkiye işaret edebilirler. Tavsiyemiz, kendi başınıza karar vermeden önce doktorunuzla konuşmanız olacaktır..

Emzirirken İstenmeden Alınabilir 72:

Emzirirken hamileliği kontrol etmek için prezervatif ve bakır T gibi diğer doğal yöntemleri kullanmak daha iyidir. Kullanmak istiyorsanız, kullanmadan önce bir doktora danışmanız daha iyi.

Çekilme Kanamasını Ne Zaman Bekleyebilirsiniz??

Hastaların yaklaşık yüzde 20’sinin hapı aldıktan sonraki bir hafta içinde kanaması olduğu bildirilmiştir. Aksi halde mevcut siklusta dahi düzensiz kanamalara neden olabilir. Adet dönemlerinize yakın tarihlerde çekilme kanaması da alabilirsiniz..

İstenmeyen 72 Adet Adet Gecikmesine Neden Olur?

Evet! İstenmeyen 72 adet, muhtemelen bir hafta kadar adet gecikmesine neden olabilir. Ancak bu bir kural değildir. Yeni astarın ne zaman büyüdüğüne ve tekrar dökülmeye ne zaman hazır olduğuna büyük ölçüde bağlıdır. Bu nedenle, olağandışı dönemleriniz veya gecikmeniz hap nedeniyle olabilir veya bazen olmayabilir. Yine de olağandışı bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza danışmanız iyi olur..

Drawl Kanaması Aşırı Olursa ve Durmuyorsa Ne Yapılmalıdır??

Hapı aldığınızda ve adet kanaması gibi gördüğünüzde kafanızın ne kadar karıştığını fark etmiş olmalısınız. Bu çekilme kanamasıdır. Aynı zamanda “sahte dönem” olarak da bilinir ve rahim size östrojen ve progesteron seviyelerinin düştüğünü ilettiğinde olur. Ancak bu çok normaldir. Aşırı kanamanız olduğunda veya aldığınız hapın markasını değiştirdiğinizde de doktorunuza danışmalısınız..

İstenmeyen 72 Hap Başarısız mı??

Herhangi bir acil kontraseptifte olduğu gibi, İstenmeyen 72’nin de başarısızlık şansı vardır. %80-90 başarı oranına sahipken 72 saat içinde alınırsa %10 başarısızlık şansı vardır. 72 saat sonra arıza oranı %40’a yükselir ve 72 saat sonra arızalanma olasılığı çok yüksektir..

Adet Kaçırılırsa (Hap Başarısız Olursa) Ne Yapılmalıdır??

Döneminizi kaçırdığınızı düşünüyorsanız, doğum kontrol hapının başarısız olduğu anlamına gelebilir. Bu gibi durumlarda, jinekoloğunuzu ziyaret etmek ve düzeltici önlemler almak daha iyidir. Hamileliğe hazır değilseniz, doktorunuz hamileliği sona erdirmek için bazı haplar yazabilir..

İstenmeyen 72’nin Gelecekteki Gebelik Üzerindeki Yan Etkileri

Şimdiye kadar doğum kusurları veya gelecekteki hamilelik hakkında rapor edilen herhangi bir vaka olmamıştır. Bununla birlikte, mide bulantısı, baş dönmesi ve diğer cilt alerjileri hapın bir sonucu olabilir..

İstenmeyen 72’nin Yan Etkileri Nelerdir??

İstenmeyen 72, oral kontraseptif olarak kesinlikle vücut üzerinde yan etkilere yatkındır. Bunların çoğu ‘normal’ olarak kabul edilir ve yalnızca olağandışı deneyimler olması durumunda dikkat edilir. Bununla birlikte, ciddi bir rahatsızlık hissediyorsanız veya vücudunuza neler olduğu konusunda en ufak bir endişeniz varsa, her zaman bir doktorla konuşmanızı tavsiye ederiz. Bunlara dikkat et.

  1. Oral kontraseptifler, hormonların işlerini yapmalarını kontrol etmede rol oynadığından, uzun süre kullandığınızda etkileri olabilir..
  2. Adet dönemlerinizi geciktirmeye veya erken yaşamaya hazır olun, bu adet döngüsünü etkileyebileceği anlamına gelir. İstenmeyen 72 adet adet yan etkisi adetten sorumlu hormonlarınızın doğal seyrini kısıtladığı için her an regl olmaya hazırlıklı olmalısınız..
  3. Hormonal dengesizlikler de onları tüketmekten kaynaklanabilir. İlişkili problemler baş ağrısı, saç dökülmesi, ruh hali değişimleri, cilt alerjisi ve aknedir..
  4. Gastrointestinal problemler de yaşayabilirsiniz.
  5. Oral kontraseptifin düzenli kullanımı da sürekli lekelenmeye neden olabilir. Vajinal akıntı da görülebilir.
  6. Emziriyorsanız, Unwanted 72’yi almadan önce daima doktorunuza danışın..

Bunlar, yan etkilerden bazıları ve bunları almadan önce bilmeniz gerekenlerin bir listesidir..

İstenmeyen 72 Tablet İçin Herhangi Bir Yer Değiştirme Var mı??

Hangisi Daha İyi Hap mı, İstenmeyen mi 72

İstenmeyen 72’nin ikameleri vardır ve I hapı, yaygın olarak kullanılan reçetesiz satılan haplardan biridir. Ipill veya İstenmeyen 72, her ikisi de aynı ilaç bileşimine sahiptir. Her ikisi de yaklaşık %95 başarı oranı göstermiştir. Pratik olarak, bunlardan hangisini önce alırsanız onu kullanabilirsiniz. Ancak ipill marka ve üretici olarak daha ünlüdür. Yani, insanlar ipill için oy kullandılar. Bu daha çok pazarlama stratejisiyle ilgili. Bununla birlikte, etkinlikleri açısından her ikisinden de emin olabilirsiniz..

İşte son noktamız. Vücudunuza olağandışı bir şey olduğunu hissetmeniz durumunda daima doktorunuza danışın. Ayrıca, İstenmeyen 72 kesinlikle etkili olmuştur, zamanın yaklaşık %95’i ve geri kalan %5’i muhtemelen sizin şansınızdır. Bunları belirtilen sürede almak, etkinliğinin çoğunu oluşturur. Bu oral kontraseptifler gerçekten de birçok çift için bir nimet olmuştur..