Vėžlių rūšys yra labai įvairios, apie 356 rūšys gyvena sausumoje ir vandenyje. Jie yra įvairių dydžių, kai kurie yra net 5 pėdų, o kiti – tik 4 colių. Vėžlio kiautas yra kaulinė struktūra su viršutiniu sluoksniu ir apatiniu sluoksniu, sujungtu iš šonų. Jį sudaro kaulai ir kremzlės. Viršutinis vėžlio apvalkalo sluoksnis yra žinomas kaip „Carapace“, o apatinis – „Plastron“. Vėžlių klasifikaciją galima suskirstyti į 2 pogrupius – Cryptodira, kurioje vėžliai atitraukia galvas į lukštus ir Pleurodira, kai vėžliai sulenkia ilgus kaklus į lukštus. Vėžlys veisiasi krante ir nededa kiaušinių po vandeniu.

vėžlių rūšis

Skirtumai tarp vėžlio ir vėžlio:

Dažniausiai terminas vėžlys reiškia vandens rūšis, gyvenančias vandenyje. Vėžlys reiškia sausumos rūšis, gyvenančias sausumoje.

Vėžlių kiautas yra storas ir sunkus, o vandens vėžlių lukštai yra minkštesni ir lengvesni. Tai užtikrintų, kad jie plauktų lengvai, nenuskendę.

Vėžliai turi galūnes, kurios yra pritaikytos plaukti, pavyzdžiui, tinklelio pėdos su ilgomis nagomis. Vėžliai turi trumpas, tvirtas kojas. Dėl sunkių vėžlių kriauklių kartu su trumpomis kojomis jo judėjimas tampa labai lėtas.

Vėžlių tipai Indijoje:

Indijoje yra vėžlių pavadinimų sąrašas,

1. Alyvuogių Ridley vėžlys:

„Olive Ridley“ vėžlys yra antras mažiausias jūrų vėžlys pasaulyje. Tai labiausiai paplitusi vėžlių rūšis ir paprastai žinoma kaip Ramiojo vandenyno Ridley jūrų vėžlys. Jo mokslinis pavadinimas yra Lepidochelysolivacea. Šio tipo vandens vėžliai priklauso Cheloniidae šeimai ir yra Indijos, Ramiojo vandenyno ir Atlanto vandenynuose. Unikalus šios vėžlių rūšies bruožas yra masinis lizdavimas, kai tūkstančiai patelių kartu paplūdimyje deda kiaušinius.

Jie užauga iki 2 pėdų ir sveria apie 35–40 kg.

 • Maistas: Jie yra mėsėdžiai ir minta medūzomis, mažesnėmis žuvimis, sraigėmis, krabais ir kt.
 • Gyvenimo trukmė: Maksimalus amžius 50 metų
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

2. Žaliasis vėžlys:

Žaliosios jūros vėžlių rūšis priklauso Cheloniidae šeimai, o jos mokslinis pavadinimas yra Cheloniamydas. Jis taip pat žinomas kaip žaliasis vėžlys, Juodosios jūros vėžlys arba Ramiojo vandenyno žaliasis vėžlys ir dažniausiai randamas Indijos, Atlanto ir Ramiojo vandenynų. Jis vadinamas žaliu vėžliu dėl žalių riebalų, esančių žemiau alyvuogių ar juodųjų žiedų. Ši vėžlių rūšis migruoja didelius atstumus tarp maitinimo vietų ir lizdavietių.

Suaugęs jūrų vėžlys užauga iki 1,5 mt. Ilgas ir sveria apie 100 kg.

 • Maistas: Jie visų pirma yra žolėdžiai, minta jūros žolėmis.
 • Gyvenimo trukmė: Maksimalus amžius 80 metų
 • Apsaugos būsena: Nykstantis

3. „Hawksbill Turtle“:

„Hawksbill“ vėžlys yra Ramiojo vandenyno, Atlanto ir Indijos vandenynų pakrantėse. Ši vėžlių rūšis priklauso Cheloniidae šeimai. Jo mokslinis pavadinimas yra „Eretmochelys imbricate“. Šių vėžlių rūšių viršutinėje žandikaulyje yra aštrus taškas, kuris padeda išgauti maistą iš rifų. Jis turi galūnes, kaip plekšnės.

Suaugęs Hawksbill vėžlys sveria apie 80 kg ir yra iki 3 pėdų ilgio. Paprastai jie randami koralų rifuose.

 • Maistas: Jų racioną daugiausia sudaro jūros kempinės
 • Gyvenimo trukmė: Nežinoma
 • Apsaugos būsena: Kritiškai nykstantis

4. Sunkus vėžlys:

„Loggerhead“ vėžlys yra vandeninių vėžlių rūšis, priklausanti Cheloniidae šeimai. Šio tipo vėžlys randamas Indijos vandenyne, Atlanto ir Ramiojo vandenyno regionuose, mokslinis šio vėžlio pavadinimas yra Carettacaretta. Viršutinė kaklo dalis ir šonai yra rudi, o šonai ir apačia geltoni. Karamelė yra padalinta į dideles plokšteles. Šios rūšies vėžliai yra didžiausi pasaulyje kietai apvalkaluoti vėžliai. Jie gyvena vandenynuose ir sekliuose pakrančių vandenyse.

Suaugusio žmogaus galvos dydis yra apie 35 colius ir sveria apie 135 kg.

 • Maistas: „Loggerhead“ vėžlių rūšys yra visaėdės ir minta smulkiais jūros gyvūnais.
 • Gyvenimo trukmė: Apie 47-67 metus
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

5. Vėžlys iš odos:

Mokslinis odos vėžlio pavadinimas yra Dermochelyscoriacea. Jis taip pat vadinamas liustu. Ši vėžlių rūšis yra didžiausia tarp visų rūšių vėžlių. Skirtingai nuo daugelio kitų vėžlių, jo išorinis apvalkalas (karapas) yra padengtas oda ir riebiu minkštimu ir nėra kaulėtas. Jis yra vietinis Ramiojo vandenyno, Indijos ir Atlanto vandenynuose. Vėžlių buveinė yra jūrose ir vandenynuose.

Suaugusio odinio vėžlio dydis yra apie 380 kg ir 1,55 m.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis minta medūzomis.
 • Gyvenimo trukmė: 50 ar daugiau metų
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

6. Indijos atvarto apvalkalo vėžlys:

„Indian Flap Shell Turtle“ yra vėžlių rūšis, randama Pietų Azijos gėluose vandenyse. Jo mokslinis pavadinimas yra Lisemyspunctata ir priklauso Trionychidae šeimai. Jis pavadintas „Flapshell“, nes turi odos atvartus, kurie uždengia galūnes, kai jie atsitraukia į apvalkalą. Indijos vėžlys yra pritaikytas išgyventi sausros sąlygomis. Jis naudojamas siekiant sumažinti taršą tam tikruose vandens telkiniuose, nes jie minta sraigėmis, vabzdžiais ir vandens gyvūnais.

Suaugęs auga iki 14 colių.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis yra visaėdė ir minta varlėmis, žuvimis, augalų lapais, gėlėmis & vaisiai.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Mažiausiai susirūpinimo

7. Indijos softshell vėžlys:

Indijos Softshell vėžlys taip pat žinomas kaip Gango softshell vėžlys. Ši vėžlių rūšis randama Pietų Azijoje, daugiausia Gango, Indo ir Mahanadi upėse. Jo mokslinis pavadinimas yra Nillssoniagangetica ir priklauso Trionychidae šeimai. Ant gaubto yra aštuonios poros pakrantės plokščių su neaiškiomis tamsiomis akių dėmėmis. Ši vėžlių rūšis laikoma šventa ir prižiūrima Orisos šventyklose.

Suaugęs šios rūšies vėžlys užauga iki 37 colių.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis yra visaėdė ir minta žuvimis, gyvulinėmis medžiagomis ir vandens augalais.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

8. Indijos vėžlys su stogu:

Indiškas vėžlys su stogu gavo savo vardą dėl skirtingo stogo viršutinėje jo apvalkalo dalyje. Ši vėžlių rūšis randama pagrindinėse Pietų Azijos upėse. Jo mokslinis pavadinimas yra Pangshuratecta ir priklauso geoemydidae šeimai. Jame yra padidėjęs gaubtas su juoda galva ir oranžiniais žandikauliais bei šonais. Indijos vėžlys su stogu dažniausiai randamas tyliuose vandenyse, pavyzdžiui, upeliuose ir tvenkiniuose. Tai dažnas augintinis Indijoje.

Suaugęs vėžlys gali užaugti iki 9 colių.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis yra visaėdė ir minta vandens augalija.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Mažiausiai susirūpinimo

9. Raudonai karūnuotas stogo vėžlys:

Raudonai karūnuotas vėžlys su stogu yra vėžlių rūšis, randama Pietų Azijos gėluose vandenyse. Tai vandens vėžlių rūšis. Jo mokslinis pavadinimas yra Batagurkachuga ir priklauso Geomydidae šeimai. Tačiau patinai yra tik pusės dydžio. Šios vėžlių rūšys mėgsta kaitintis saulėje. Jis buvo nuimtas mėsai ir kriauklėms, o kartu su buveinių praradimu ši vėžlių rūšis tapo nykstanti. Suaugusios patelės užauga iki 22 colių ir sveria apie 25 kg.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis yra visaėdė ir minta vandens augmenija.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Kritiškai nykstantis

10. Indijos palapinės vėžlys:

vėžlių rūšys Indijoje

Indijos palapinės vėžlys yra vėžlių rūšis, daugiausia randama Indijoje ir Bangladeše. Jo mokslinis pavadinimas yra Pangshura tentoria ir priklauso Geomydidae šeimai. Dažniausiai jų yra gėlo vandens upėse ir pelkėse. Indijos palapinės vėžlys turi 3 porūšius. Jie priklauso vėžlių tipams Indijoje. Jie mėgsta kaitintis saulėje ant žemės ir uolų, galvomis pasukę aukštyn.

Tai maža rūšis, kuri užauga tik iki 11 colių.

 • Maistas: Ši vėžlių rūšis yra visaėdė ir minta vandens augmenija.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinoma
 • Apsaugos būsena: Mažiausiai susirūpinimo

4 populiariausi vėžlių tipai Indijoje:

Žemiau išvardytos kelios įprastos vėžlių rūšys Indijoje,

1. Indijos žvaigždės vėžlys:

vėžlių tipai Indijoje

Indijos žvaigždžių vėžlių mokslinis pavadinimas yra Geocheloneelegans ir priklauso Testudinidae šeimai. Ši vėžlių rūšis daugiausia randama Indijos, Pakistano ir Šri Lankos sausose vietose ir krūmų miškuose. Indijoje jis yra labai populiarus kaip egzotiškas augintinis.

Šio vėžlio gaubtas yra pražūties formos, formuojantis juodos ir geltonos spalvos kauburėlius. Ji turi unikalią savybę, kai apverčiama atgal į vertikalią padėtį.

Jis gali užaugti iki 10 colių ilgio.

 • Maistas: Ši rūšis daugiausia yra žolėdė ir minta žolėmis, vaisiais ir gėlėmis.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

2. Azijos miško vėžlys:

skirtingų rūšių vėžlių

Azijos miškas taip pat žinomas kaip Azijos rudasis vėžlys ir daugiausia aptinkamas Pietryčių Azijoje. Ši vėžlių rūšis yra viena iš primityviausių rūšių. Jo mokslinis pavadinimas yra Manouriaemys ir priklauso Testudinidae šeimai. Tai didžiausias vėžlys žemyninėje Azijos dalyje. Yra 2 pripažinti porūšiai. Tai vienintelė rūšis, kurioje patelė deda kiaušinius į jos pastatytą lizdą.

Jis gali užaugti iki 25 kg svorio.

 • Maistas: Ši rūšis daugiausia yra žolėdė ir minta žolėmis, vaisiais ir gėlėmis.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Kritiškai nykstantis

3. „Travancore“ vėžlys:

vėžlių veislės

„Travancore“ vėžlys yra daugelyje regionų, tokių kaip Karnataka. Mokslinis šio vėžlio pavadinimas yra Indotestudotravancorica. Jie yra kalvotose vietovėse, pavyzdžiui, miškuose, ir yra visaėdžiai. „Travancore Tortoise“ paprastai būna neaktyvus vasarą ir liks paslėptas po lapais. Paprastai juos galima rasti amžinai žaliuojančiuose Vakarų Ghatų miškuose.

Jis gali užaugti iki 30 cm ilgio ir yra vienas iš vidutinio dydžio vėžlių.

 • Maistas: Jis gali valgyti bet ką iš vaisių, daržovių, varlių, skerdenų ir net grybų.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

4. Pailgas vėžlys:

Pailgas vėžlys yra vienas gražiausių Indijos vėžlių. Mokslinis pavadinimas yra Indotestudoelongata. Jį galima rasti kalvotose sausumos vietovėse, kuriose auga puiki augmenija. Pailgas vėžlys taip pat vadinamas geltongalviu vėžliu, o vietinis asamo vardas yra Halodhiakaso. Paprastai jis yra žolėdis.

Jis gali užaugti iki 33 cm ilgio.

 • Maistas: Visų rūšių augmenija, vaisiai, gėlės ir kt.
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Apsaugos būsena: Nykstantis

Įdomūs faktai apie vėžlius ir vėžlius:

 • Vėžliai yra viena iš primityviausių būtybių ir egzistuoja daugiau nei 215 milijonų metų.
 • Kai kurios vėžlių rūšys deda kiaušinius į smėlį ir leidžia jiems išsiristi savarankiškai. Tuomet išsiritę kiaušiniai keliauja į jūrą, rizikuodami, kad bus anksčiau.
 • „Loggerhead“ jūros vėžlio paveikslas balzamuojamas ant 1000 USD vertės Kolumbijos peso monetos. Tai taip pat oficialus Pietų Kalifornijos valstijos roplys.
 • Indijos vėžlių kiautas yra naudojamas medicininiais tikslais Indijoje ir Kinijoje. Kinijoje kriauklė sudeginama ir sumalama aliejumi odos ligoms gydyti.
 • Indijos minkštųjų vėžlių rūšys laikomos šventomis ir prižiūrimos Orisos šventyklose.

Vėžliai ir vėžliai šioje žemėje gyveno daugiau nei 215 milijonų metų ir išgyveno daugybę nelaimių. Pamatysite daug vėžlių paveikslų ir vėžlių vaizdų, kurie yra patrauklūs. Jie išsivystė ir prisitaikė prie įvairių vėžlių rūšių. Tačiau žmogus, įsikišęs, aplinkoje sukėlė nelaimingų atsitikimų, dėl kurių visuotinis atšilimas, vandens telkinių išeikvojimas ir didelė tarša.

Dėl to daugelis vėžlių ir vėžlių rūšių išnyko ir daugelis jų pateko į nykstančių kategoriją. Siekiant apsaugoti šias vėžlių rūšis, visos žmonių rasės turi dėti bendras pastangas.