En sevdiğiniz ünlülerin nasıl bu kadar kusursuz ve kusursuz bir yüz yapısına sahip olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kim Kardashian, kareena kapoor iyi tanımlanmış çek kemiklerine ve burnuna sahip, bunun arkasındaki sır “şekillendirme”. Yüz şekillendirme, en iyi özelliklerinizi vurgulamak ve aynı zamanda pek sevmediğiniz özelliklerin görünümünü değiştirmek için kullanılabilir. Şahsen biraz zaman alıcı olduğu için günlük olarak şekillendirmeyi sevmiyorum.

Yüzünüzü Nasıl Şekillendirirsiniz:

Şekillendirmenin temel olarak üç (beş?) temel faktörü vardır… Gölgeleme, vurgulama ve karıştırma, ardından tekrar karıştırma ve sonra biraz daha karıştırma.

yüz kontür nasıl

Yukarıdaki resim yüzünüzün hatlarını hissetmenize çok yardımcı olabilir. Doğru yerde birkaç koyu ve açık fondöten en iyi özelliklerinizi vurgulayabilir ve size mükemmel bir görüntü verebilir. Beyaz noktalar açık fondöteni ve koyu çizgiler daha koyu fondöteni gösterir, mükemmel konturun anahtarı harmanlamaktır..

Vurgulanan alanlar parlak ve “tepeler” iken, konturlar daha koyu ve “vadiler” gibi. Yoğunluk ve kontur oluşturmak için kırışık kısımlarında açık renk bronzlaştırıcı veya daha koyu göz farları kullanın. Ayrıca tüm yüzünüzü aydınlatmak için vurgulu kısımlarda vurgulayıcı kalemler veya aydınlatıcılar kullanın. Kesinlikle çok büyük ve inanılmaz bir fark yaratacak.

Şekillendirme İçin İhtiyacınız Olan Şeyler:

  • İhtiyacınız olan ilk şey, cilt tonunuza uygun, cilt tonunuzdan daha açık olan ve cilt tonunuzdan daha koyu olan üç temel fondöten..
  • Bir ayar tozu

İhtiyacınız Olan Fırçalar:

  • Vakıf fırçası
  • Karıştırma fırçası
  • Toz fırçası

Yüzünüze Kontur Uygulama Adımları:

Nemlendirdikten sonra cilt tonunuza uygun fondöten uygulayın..

Düz bir fondöten fırçası alın ve hafif fondöteni gözlerinizin altına ve alnınızın ortasına sürmeye başlayın. Ayrıca hafif fondöteni burnun kenarlarına, kaş kemiğinin altına ve çene çizgisi boyunca uygulayın. Daha iyi anlamak için yukarıdaki resme bakın. karıştırma.

Şimdi koyu fondöteni al ve elmacık kemiklerini içine çek, şimdi oraya uygula. Ayrıca alnın üst kısmına (çene çizginizi geliştirecektir) ve burnun her iki tarafına da uygulayın. Daha iyi anlamak için resme bakın, kahverengi çizgiler koyu fondöten uygulamasını gösteriyor.

Şimdi aynada kendinizi görün ve gülmeyin :P. Joker gibi göründüğünü biliyorum ama adımlar daha bitmedi. KARIŞTIRMA zamanı, her şeyi karıştırma fırçası veya fondöten fırçası ile karıştırın. Farkı kendiniz görene kadar karıştırmaya devam edin.

Karıştırdıktan sonra, her şeyi tozla ayarlayın. Daha belirgin bir görünüm için pudra fırçası kullanın ve puf veya sünger kullanmaktan kaçının.

Elmacık kemiklerinizin bu kadar belirgin veya burnunuzun bu kadar küçük göründüğünü görünce çok şaşıracaksınız, konturlama çok büyük bir fark yaratıyor. Yüzün daha ince görünecek evet bu teknik büyük bir fark yaratıyor.

Kontür için Bazı Hızlı İpuçları:

♦ Görünümünüzü daha uzun süre kalıcı kılmak için sıkıştırılmış veya gevşek yarı saydam bir pudra ile sabitleyin..

♦ Ten renginizle gerçekçi olun; çok karanlık veya açık gitmeyin.

♦ Karıştırırken, sonunda sert çizgiler olmaması gerektiğini unutmayın..

♦ Paradan tasarruf etmek için, şekillendirme için iki üç temel rengi olan bir fondöten paleti satın alın..

♦ Kare bir yüze sahipseniz elmacık kemiğinizin altına daha koyu bir fondöten kullanın. Fondöteni çene çizgisine doğru karıştırın, bu çene hattınızı daraltacaktır..

Umarım gönderiyi beğenmişsinizdir, herhangi bir sorunuz var mı? Yorumlara bırakın.