Bu yesteryear’ın Bollywood şarkısını “Mehndi LagakeRakhna, Doli Sajak keRakhnaa…” hatırlıyor musunuz? Kabaca “Prensin seni de götürmek için yoldayken Mehendi’ni giy, tahtırevanını süsle” anlamına gelir! Geleneksel bir düğün kutlamasını başlatmanın ilk adımı olduğu için vurgu daha çok Mehendi’de. Mehendi tasarımınız ne kadar pigmentli olursa, evlilik hayatınızın o kadar iyi olacağına dair inançlar da var! İster hikayeler ister gerçekler olsun, basit bir Mehandi tasarımını uygulamak bile ellerimizin güzel görünmesini sağlamanın yanı sıra sayısız sağlık yararı sunar.!

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Ancak, bu Kına vücut sanatı geleneği ne zaman ve nerede başladı? Kına ile insan derisini süsleme sanatı, bu formun ne kadar eski olduğunu gösteren eski Hindu Vedalarında bahsedilmiştir. 12. yüzyılda Babürler, vücutları süslemek için el ve bacaklarda karmaşık Mehndi tasarımları tanıttı. Zamanla, desenler ve teknikler çağdaş zevklere ayak uydurmak için değişti.

Mehendi’nin sadece gelinlere özel olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! Başlamak için bu basit Mehendi tasarımlarından ilham alarak bu sanatı uygulayabilirsiniz.!

Yeni Başlayanlar İçin Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları:

Mehndi’yi uygulamanın karmaşık bir iş olduğunu ve bir fincan çayınız olmadığını düşünüyor musunuz? Pekala, her gün pratik yaparsanız roket bilimi olmaz. Temel kalıplarla başlayın ve güven kazandıkça karmaşıklıklar eklemeye devam edin. Ya kendiniz yapabilirsiniz ya da arkadaşınızdan biraz zaman ayırmasını ve bir süre ellerini ödünç vermesini isteyebilirsiniz. Tamamen hazır olduğunuzda, 30 dakikadan daha kısa bir sürede zarif ve güzel bir desen oluşturabilirsiniz. Onun için hazır mısın? İşte başlamak için basit ve güzel Mehndi tasarımlarının birkaç görüntüsü:

1. Amrita’dan Hint-Arap Sanatı:

Basit Mehndi Tasarımı

Arap tasarımlarının hayranıysanız, neden uygulamanıza onlarla başlamıyorsunuz? Avucunuzu süslemek için birden fazla öğeyi birleştiren bu son modele bir göz atın. İlk bitkisel motifler, çapraz çizgiler, girdaplar, noktalar, çizgiler vb. gibi geometrik unsurlarla daha da geliştirilen elin yan tarafına çizilir. Buradan fikir alabilir ve kendi ifadenizi yaratabilirsiniz Mehdi sanatı!

 • Uygun Durum: Aile toplantıları, geleneksel pijamalar ve hatta yakın bir arkadaşın düğünü gibi küçük etkinlikler için idealdir. Tasarım ayrıntılı, ancak bunaltıcı değil. Yani durumlar için beklemenize gerek yok!
 • Tasarım Yerleştirme: Ellerin Önü ve Arkası. Ayakta da deneyebilirsiniz.
 • Uygun Cilt Tonu: Avuç içleri genellikle vücudun geri kalanından daha açık renkli olduğu için herhangi bir cilt tonu.
 • Eşleşen Süsler: HaathPhool, Bilezikler veya Açıklama Yüzükleri.

2. Kolay Lotus Mehndi Tasarımı:

Lotus Kolay Mehndi Tasarımı

Sıklıkla gördüğümüz kolay mehndi görsellerindeki basit çiçekler dışında, lotus yapımı oldukça basit olan başka bir çiçektir. Ve bu lotus motifi daha fazla gölgelendiğinde daha geleneksel bir görünüm verir. Bu basit mehndi tasarımında, nilüfer ve mango yaprakları tamamen basit bir görünüm vermek için güzel bir şekilde kullanılmıştır..

 • Uygun Durum: Festivaller ve aile partileri için uygun
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Etnik ve geleneksel bir kıyafetle eşleştirin

3. Tasarımcı Nashwah Khan’ın Sanatını Kontrol Eder:

Güzel Mehndi Tasarımı

Çekler her zaman yeşil tasarımlardır ve asla modası geçmez! Onlar basit, ama çok şık! İşte geleneksel çeklerin tarzının tamamen yeni bir düzeye taşındığı böyle bir fikir. Kolay bir mandala deseni ile çevrili, elin ortasında şirin bir kalp şeklinde tasarımla başlar. Kenarlar, zahmetsizce güzel görünmesi için farklı türde çapraz çizgilerle süslenmiştir..

 • Uygun Durum: Bu Arap tarzı tasarım, nişan ve diğer ritüeller gibi düğün öncesi törenler için uygulanabilir. Diwali gibi aile toplantıları ve festivaller için harika görünüyor!
 • Tasarım Yerleştirme: Desen, avuçlarınızın arkasında iyi çalışır
 • Uygun Cilt Tonu: Pigment için açık ve orta ten tonları ellerde gösterilmelidir.
 • Eşleşen Süsler: Sade bileklik, çiçekli takılar veya deyim manşetler.

4. Üç Parçalı Basit Mehndi Tasarımı:

Üç Parçalı Basit Mehndi Tasarımı

Bu, avuç içinde üç parça halinde yapılan güzel ve zarif görünümlü basit bir Mehandi tasarımıdır. Bu tasarımda kullanılan belirli bir motif yoktur. Bunun yerine, avuç içi kısımları karmaşık ayrıntılarla dolduruldu ve ardından üç parçanın tamamında tek tip bir yaprak anahattı ile ana hatları çizildi..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım yalnızca etnik ve ağır geleneksel kıyafetlerle iyi gider.

5. Sanatçı Nashwah’ın Gül Sanatı:

Sanatçı Nashwah'tan Gül Sanatı

Karmaşıklığı bir çentik artırmak istiyorsanız, bu benzersiz dantelden ilham alan tasarım gerçekten iyi çalışıyor. Elinizin arkasına basit eğriler kullanarak birkaç gül ve yaprak kazıyarak başlayın. Sağlam görünmeleri için onları kına macunu ile doldurun. Şimdi petek deseni kullanarak etraflarına ağlı bir desen çizin ve dışta kıvrımlı bir desenle bitirin. Tam bir görünüm için parmaklarda çapraz kontroller ve kıvrımlar kullanın!

 • Uygun Durum: Bu tasarım doğum günü partileri, aile toplantıları, festivaller ve hatta Sangeeth için denenebilir..
 • Gövde Yerleşimi: Elinizin arka tarafı için uygundur
 • Uygun Cilt Tonu: Adil ve daha açık ten tonları için en iyisi
 • Eşleşen Süsler: Yığılmış Yüzükler, Taş Bilezikler ve Çiçekli Takılar

6. Amrita Kale’den Ayrıntılı Bacak Mehendi:

Ayrıntılı Bacak Mehendi By Amrita Kale

Bu muhteşem Mehendi tasarımı göründüğü kadar zor değil! Temel vuruşlarda ustalaştıktan sonra, onları bir araya getirmeniz çok kolay hale geliyor. İlk olarak, tasarımın başlangıç ​​noktasını belirtmek için bir çizgi çizin. Gösterildiği gibi ayak bileği seviyesinde veya dizin biraz altında yapabilirsiniz. Bunu taban olarak kullanarak, daha küçük vuruşlar eklemeye devam edin ve tüm alanı kaplamak için bunları çarpın. Bacakları ayak parmaklarına kadar süslemek için kalın çizgiler, ince çizgiler, köşegenler, kubbeler, tembul yaprakları, çiçekler vb. gibi farklı teknikleri birleştirin..

 • Uygun Durum: Tasarım, düğün günlerinde gelinler için en iyisidir. Daha küçük olaylar için desenin boyutunu küçültebilirsiniz..
 • Tasarım Yerleştirme: Bacaklar için en iyisidir ve duruma bağlı olarak, sadece yürüyerek veya diz seviyesinden oluşturabilirsiniz..
 • Uygun Cilt Tonu: Açık tenli kadınlar için en iyisi
 • Eşleşen Süsler: Polki burun halkaları ile tıknaz metalik Payal’ı tercih edin.

7. Kına Cennetinden El Süsleme Sanatı:

Kına Cennetinden El Süsleme Sanatı

Bir çırpıda oluşturabileceğiniz bu kolay Mehendi tasarımını deneyin! Tek yapmanız gereken kalın vuruşlar, eğriler, daireler ve işte pratik yapmak! Bunu koninizle yapmaya hazırsınız. Elinizin arkasından başlayın ve orta parmağa kadar ortasını çizin. Şimdi bu boşluğu daha küçük öğelerle doldurun ve parmağınızın ucuna kadar uzatın. Minimalist bir görünüm için daha geniş ve temiz görünmesini sağlayın!

 • Uygun Durum: Bu, buluşmalar, kolej partileri ve gündelik geziler gibi basit durumlar için en iyisidir ve geleneksel bir Mehendi’den çok bir Kına dövmesi gibi çalışır..
 • Gövde Yerleşimi: Avucunuzun arkasına uygun
 • Uygun Cilt Tonu: Açık ve orta cilt tonlarında daha iyi görünüyor
 • Eşleşen Süsler: Bilezik ve bileziklerden kaçının. Tasarımı öne çıkarmak için bir pırlanta yüzük seçin.

8. Sarala Arvind’den Güzel Girdaplar ve Çizgiler Sanatı:

Sarala Arvind'den Güzel Girdaplar ve Çizgiler Sanatı

Swirls and Lines, en kolay el yapımı Mehendi tasarımlarından biridir. Basit bir el bükümüyle, bunun gibi zahmetsizce güzel bir desen oluşturabilirsiniz. Başlamanın en iyi yolu, ana hatları çizmek ve kalan alanı doldurmak için kullanmaktır. Akılda kalıcı bir görünüm için koninin ucunu kullanarak noktalar gibi küçük ayrıntılar ekleyin. Dramatik bir dokunuş eklemek için parmaklarınızın her biri için farklı bir desen kullanın.

 • Uygun Durum: Bir sonraki aile toplantınız veya kolej partiniz için bu tasarımı deneyin ve övgülerin akmasını bekleyin.!
 • Tasarım Yerleştirme: Bu desen elinizin arkasında çalışır
 • Uygun Cilt Tonu: Üzerinde kızarıklık daha belirgin olduğu için daha açık ten tonları için idealdir.
 • Eşleşen Süsler: Tasarımınızı öne çıkarmak için ışıltılı takılar giyin!

9. Tasarımcı Kale’den Floral Payal Art:

Tasarımcı Kale'den Floral Payal Art

Bu güzel desenle Mehendi tasarımlı bir bacakla deney yapın! Payal veya özel günlerde giyilen halhalların güzelliğinden ilham alıyor. Eşmerkezli daireler kullanarak merkezi bir çiçek motifi ile başlayın. Her birini eğriler, noktalar ve çizgiler gibi küçük ayrıntılarla süsleyin. Şimdi, bu tasarımın ayak bileklerinde daha küçük bir versiyonunu oluşturun ve halhal zincirlerine benzemek için bağlantı çizgileri çizin. Ayak parmakları neden boş bırakılır? Bu minik broşürleri çizmek için kına konisinin ucunu kullanın..

 • Uygun Durum: Bu zarif tasarım, Gelin işlevleri ve düğünler için uygundur. Erkeğinizi etkilemek için Karva Chauth gibi özel etkinlikler için de deneyebilirsiniz.!
 • Gövde Yerleşimi: En iyi ayağın üstünde ve ayak bileklerinde yapılır.
 • Uygun Cilt Tonu: Adil ve buğday ten tonları pigmenti iyi gösterebilir.
 • Eşleşen Süsler: Payal, Bileklik burun halkaları, Basit Bilek zincirleri

10. Orlando Sanatçı Kale’den Lotus Paisley Tasarımı:

Orlando Sanatçı Kale'den Lotus Paisley Tasarımı

Bu tasarımı bir gelin adayı üzerinde deneyin ve onun minnettarlığını sonsuza kadar kazanın! Bu sanatsal desen, Lotus, Mango Paisley, çiçekler, yapraklar vb. gibi Hinduizm’in tüm önemli sembollerini içerir. Bu çarpıcı güzel Mehendi sanatını üretmek için tüm basit unsurları birleştirir. Bilek kısmından başlayarak en sevdiğiniz motifleri rastgele sırayla çizin ve detayları girdaplar, kalın noktalar ve düz çizgiler kullanarak doldurun. Bu kadar!

 • Uygun Durum: Bu, Diwali, Durga Pooja vb. gibi düğünler ve hayırlı günler için özel olarak yaratılmıştır..,
 • Gövde Yerleşimi: Ana deseni avucunuzun ön tarafında kullanabilir ve sırt tarafında daha da uzatabilirsiniz..
 • Uygun Cilt Tonu: Palmar tarafında ise cilt tonu konusunda endişelenmenize gerek yok..
 • Eşleşen Süsler: Geleneksel tapınak bilezikleri, Lakshmi Kasu süsleri giyin.

11. Kına Sanatçısı ABD’den Simetrik Güzellik Sanatı:

Simetrik Güzellik Sanatı Kına Sanatçısı USA

Mehendi sanatında ustalaşmak için Simetrinin ince nüanslarını da öğrenmeniz gerekir. İşte merkezi Mandala motifinin dört tarafı simetrik desenlerle süslendiği bir örnek. Üst kısımda ise geleneksel Arap tarzı tasarımı parmaklarınızda kullanabilirsiniz. Lotus motifini hatırlıyor musunuz? Bu güzelliklerden birkaçını bileğinize ekleyin ve çapraz çizgilerle detaylandırın. Son bir dokunuş için bilek bölgesine yarım mandala çizin.!

 • Uygun Durum: Bunu aile düğünleriniz, festivalleriniz ve büyük toplantılarınız için deneyin. Kesinlikle bir trend yaratacaksınız!
 • Gövde Yerleşimi: Bu, avucunuzun ön tarafında güzel görünüyor, parmaklarınızı kapatıyor.
 • Uygun Cilt Tonu: Tasarım açık ten tonlarında güzel görünüyor
 • Eşleşen Süsler: Biraz renk eklemek için aynalı iş bilezikleri veya ipek iplik aksesuarlarına gidin

12. Mumbai Sanatçısı Khan’dan Çağdaş Serbest El Sanatı:

Mumbai Sanatçısı Khan'dan Serbest El Sanatı

Serbest el Mehendi, yaratıcılığınızı keşfetmenin ve deneme özgürlüğünün tadını çıkarmanın en iyi yoludur. İlk olarak, çekler, noktalar, basit çiçekler, kubbeler ve yapraklar gibi temel öğeleri uygulayın. Şimdi avucunuzun alt köşesinden bir daire ile başlayın ve alternatif desenlerle doldurmaya devam edin. Tüm boşluklar doldurulana kadar fikri daha da geliştirin. Dağınıklıktan kaçının ve düzgün bir yüzey elde edin.

 • Uygun Durum: Bu temel tasarım, sosyal toplantılar, festivaller, arkadaşların düğünleri veya gündelik buluşmalar gibi etkinliklere uygundur..
 • Gövde Yerleşimi: Bu tasarımı yapmak için avucunuzu kullanın. Bir veya iki eleman alabilir ve arka tarafı da doldurabilirsiniz..
 • Uygun Cilt Tonu: Adil ila orta ten tonları bu tasarımı iyi taşıyabilir.
 • Eşleşen Süsler: HaathPhool, Zincir Bileklikler ve 2 parmak yüzük

13. Zıt Motif Desen Kolay Mehndi Tasarımları:

Zıt Motif Desen Kolay Mehndi Tasarımları

Gördüğünüz gibi, bu havalı ve kolay mehndi tasarımı için aynı desen ters çevrildi ve tekrar çizildi. Bu nedenle, deseni bir kez çizdiğinizde, ikinci kez sizin için daha kolay olacaktır. Mehndi koniniz işbirliği yaparsa en temiz tasarımla kalacaksınız..

 • Uygun Durum: Bu, aile işlevleri ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüm eklemek için Hint veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

14. Mughlai-Arapça Kolay Mehndi Tasarımı:

Mughlai-Arapça Kolay Mehndi Tasarımı

Bu, zor görünebilecek ancak uygulanması oldukça kolay olan daha sofistike ancak yeni basit bir mehndi tasarımıdır. Tüm bilmeniz gereken, mükemmel bir şekilde biraz çaba gerektirebilecek bir koniyi nasıl kavrayacağınızdır, ama o kadar. Külah kullanmayı biliyorsanız bu çiçekli kına sizin için çok kolay olacaktır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için en iyi ve en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuzun ayaklarına ve elin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Yalnızca etnik giyim ve mücevherlerle eşleştirilebilir.

15. Yüzük Tarzı Basit Mehandi Tasarımları:

Yüzük Tarzı Basit Mehandi Tasarımlar

Her yeni başlayanın kesinlikle denemesi gereken mükemmel bir basit mehndi tasarımı bu tasarımdır. Peri ışıklarını andıran deseni ile tasarım, çiçek demeti ile eş zamanlı olarak çok yaratıcı ve göz alıcı görünüyor. Çok güzel el takılarına benziyor. Parmaklar ise basit tutulmuştur..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve hatta düzenli partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüme eklemek için Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin. Bu tasarım için zengin kıyafetlere ihtiyacınız yok.

16. Ağır Basit Mehendi Tasarımı:

Ağır Basit Mehendi Tasarımı

Bu en son basit mehndi tasarımıdır. Dışarıdaki tüm yaratıcı genç ruhlar tarafından sevilen bir tasarım. Arapça tasarımlar, biraz pratik gerektirebilecek çok şık bir mehndi görünümü elde etmek için Mughlai tarzı mehndi tasarımları ile karıştırılmıştır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza, ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Görünüm ve görünüme katkıda bulunmak için Hint-batı kıyafetleri veya etnik giyim ile birlikte mücevherlerle eşleştirin.

17. Mükemmeliyetçinin Kolay Mehandi Tasarımı:

Mükemmeliyetçinin Kolay Mehandi Tasarımı

Bu, ideal mükemmeliyetçinin basit mehndi tasarımı seçimidir. Desen, her parmağın ucunu kaplayan noktalı kontroller de dahil olmak üzere, dolgu olarak kullanılan birden fazla tasarımla elin arkasına yayılan mükemmel bir eğriyle yayılır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller veya toplantılar için en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüm için etnik kıyafetler ve zengin aşınma ile eşleştirin.

18. Çocuklar İçin Basit Mehndi Tasarımları:

Çocuklar için Basit Mehndi

Bu oldukça bir tasarım ve çoğu avuç içi küçük kına ile kapladığı için çocuklar için uygun. Bu özensizlikten dolayı her yere yayılan kınayı halleder. Sınırların dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Bundan sonra, kınayı iyi doldurmanız yeterlidir. Bir kez bittiğinde, kurumasını bekleyin ve çocuğunuz sabırlıysa parmaklarını yapın. Bir festival öncesi veya küçük bir ev puja töreni için küçük bir aile toplantınız varsa, bu mehndi tasarımını kendiniz de deneyebilirsiniz. Mehandi ile geleneksel forma çok fazla zorlamadan tamamen sığacaksınız..

 • Uygun Durum: Festivaller ve aile toplantıları gibi küçük durumlar için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım sadece Hint kıyafetleriyle iyi gidebilir

19. Karmaşık Basit Mehndi Tasarımı:

Karmaşık Basit Mehndi Tasarımı

Bu özel tasarım aynı zamanda karmaşıklığı nedeniyle biraz daha fazla çaba gerektirebilecek ancak elde edemeyeceğiniz hiçbir şey gerektirmeyen en son basit mehndi tasarımıdır. Tasarım, ana vurgusu olarak tekrarlayan desenlerle ve karmaşık detaylandırma parmaklarıyla doldurulmuş, basit ve zariftir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu sadece etnik giyim ile iyi takılar ve görünüme eklemek için bilezik gibi aksesuarlar ile eşleştirilmelidir..

20. İki Motif Kolay Mehendi Tasarımı:

İki Motifli Kolay Mehendi Tasarımı

Güzel ama çok basit bir mehndi tasarımı, sadeliği motiflerinde yatmaktadır. Tavus kuşu motifleri ve yuvarlak uçlu çiçekler, bilekten işaret parmağına kadar uzanan mükemmel bir bant oluşturmak için elin her tarafına yapılmıştır..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve küçük toplantılar için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya seçtiğiniz herhangi bir kıyafetle eşleştirin.

21. Türk Esinli Basit Mehndi Tasarımı:

Türk Esinli Basit Mehndi Tasarımı

Çeşitli kültürlerin önemli bir parçası olan tüm desen ve motif stillerinden oluşan basit bir mehndi tasarımı, mehndi becerilerinizi mükemmelleştirmek için mükemmel bir tasarımdır. Türk esintili kareli desenler ve Arap motifleri ve tasarımın sonunda bir gül onu benzersiz kılıyor.

 • Uygun Durum: Düğün etkinlikleri ve etkinlikleriyle birlikte aile etkinlikleri ve toplantıları için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Değerli geleneksel kıyafetler ve etnik kıyafetlerle eşleştirin, çünkü bu en uygunudur ve yalnızca bu kıyafetlerle iyi gider.

22. İnanılmaz Ayak Dövmesi:

Ayak Dövmesi mehndi tasarımı

Bacaklar, üzerlerine mehndi ka tasarımları dövüldüğünde zarif bir görünüm kazanır. Üzerindeki sine dallı güzel mango desenleri ona kadınsı ve incelik katıyor. Bu tür dövmeler, ayaklarınızı görünür kılan tasarımcı elbiseler üzerinde taşınır..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve düzenli toplantılar için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri ve hatta etnik giyim ile eşleştirin; bakmak için iyi chappals ekleyin.

23. Geleneksel Kolay Çiçek Kına Tasarımları:

Geleneksel Kolay Çiçek Kına Tasarımları

Bu geleneksel çiçek basit mehndi tasarımı ve yapımı çok kolaydır. Arka avuç kısmında büyük bir çiçek oluşturulur, bu daha sonra küçük desenlerle veya gölgeli olarak ince bir şekilde detaylandırılır. Bu tür tasarımın parmakları, avuç içi tasarımlarını tamamlayabilecek basit bir mehndi tasarımıyla doldurulur..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri, küçük durumlar ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Etnik kıyafetlerle eşleştirin

24. Basit Büyük Çiçek Mehandi Tasarımı:

Büyük Çiçek Mehndi Tasarımı

Merkeze bakıldığında, bu büyük çiçekler merkeze uygulandığında korkak bir görünüm verir. Bu çok basit mehndi tasarımında çiçek temiz olmalı ve yapraklarının gölgelenmesine izin vermelidir..

 • Uygun Durum: Festivaller ve normal partiler için uygun
 • Tasarım Yerleştirme: Görünüme şıklık katabilecek bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı ve gündelik kıyafetlerle eşleştirin

25. Düğün için Sevimli Mehndi Tasarımları:

Düğün için Sevimli Mehndi Tasarımları

Bu parçalara takacak başka Mücevherleriniz varsa, bu basit mehndi tasarımındaki karmaşık desen ve motiflerden arka tarafınızı serbest bırakabilirsiniz. Hint düğünlerinde genellikle kızlara ağır mücevherler yüklenir, bu da bazen biraz dağınık olur. Bu yüzden takı takmayı planladığınız kısımlara mehndi uygulamaktan kaçının..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve küçük etkinlikler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik kurtalar ve geleneksel kıyafetlerle eşleştirin

26. Eller İçin Basit Mehndi Tasarımları:

ELLER İÇİN BASİT MEHENDİ

Ağır kıyafetinizle kolayca gidebilecek sade bir Mehandi tasarımı almayı planlıyorsanız, bu tasarım bu tür sorunları çözmek için uygundur. Tavus kuşu ve küçük gözyaşı motifleri ile bu mehndi tasarımında ne kadar güzel çiçeklerin yaratıldığını görebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Festivaller ve partiler için uygun
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza, kollarınıza, ellerinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin

27. Basit Dairesel Mehndi Tasarımları:

DAİRESEL MEHNDI TASARIMLARI

Çalışan bir kızsanız ve ofise temiz ellerle gitmeniz gerekiyorsa, bu tür kız gibi tasarımları kullanabilirsiniz. Sırtı tamamen temiz tutarak, bu basit dairesel motifleri parmaklara uygulamanız yeterlidir. Kendinize modaya uygun bir görünüm vermek istiyorsanız, bu en yeni ve basit mehndi tasarımı iyi çalışacaktır..

 • Uygun Durum: Gündelik durumlar ve gündelik partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece parmaklarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Tüm kıyafetlerle iyi gidebileceği için en sevdiğiniz kıyafetlerden herhangi biriyle eşleştirin

28. Basit Yapraklar ve Çiçekler Mehndi Tasarımı:

Basit Yapraklar ve Çiçekler Mehndi Tasarımı

Tüyler, çiçek desenleriyle birleştirildiğinde dövme tasarımları kadar iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda en güzel basit mehndi tasarımlarından bazılarıdır. Bunlar muhtemelen İran kına sanatı tasarımlarıdır ve şimdi her yerde insanlar tarafından sevilmektedir. Bunlar zengin, modaya uygun ve nadirdir, bu nedenle bu düğün sezonunda bunlardan birini deneyebilirsiniz. Bunlar seçiminize bağlı olarak büyük veya küçük olabilir ve çiçekler daha sanatsal olabilir. Yapraklar daha yumuşak tasarımlar yapar ve böylece yeni gelin için mükemmel mehndi tasarımları.

 • Uygun Durum: Evdeki festivaller ve partiler için en uygun olabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüm için Hint-batı kıyafetleri veya etnik giyim ile eşleştirin.

29. Ön El için Farklı Mehendi Tasarımı:

Ön El için Farklı Mehendi Tasarımı

Bu basit & Kolay Mehandi tasarım görseli, normal desenden ayrılarak farklı bir form uygulandı. Mehndi tasarımı avuç içini kaplar, ancak sadece bir başparmak ve küçük bir parmakla bir parmakla bağlanır. Üç yapraklı tasarımların bordürlerini karartmak bu tasarımın daha göz alıcı görünmesini sağlamıştı..

 • Uygun Durum: Festivaller ve partiler için uygun
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleriyle dövülebilir

30. Sırt El için Sun Floral Mehndi Tasarımı:

Arka El için Sun Floral Mehndi Tasarımı

Avucunuzun basit mehndi tasarımlarında daha fazla kontrast oluşturmak için avuç içi kısmınızı mehndiden temiz tutabilirsiniz. Ellerinizi doldurmak için basit noktalar ve büyük ayçiçeği desenleri kullanabilirsiniz. Ve çiçekleri gölgelendirebilir veya tamamen doldurabilirsiniz, çünkü çiçeğin doldurulması tasarımın tüm görünümünü değiştirebilir..

 • Uygun Durum: Bu tasarım, festivaller ve aile işlevleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı ve etnik kıyafetlerle iyi uyum sağlar

31. Farklı Renkler Mehndi Tasarımları:

Farklı Renkler Mehndi Tasarımları

Bu, çiçekler, tavus kuşu motifi ve eşit olarak yayılmış noktalarla yapılmış çok kolay ve basit bir mehndi tasarımıdır. Tasarımınıza daha fazla ayrıntı ve kontrast eklemek için siyah mehndi kullanabilirsiniz. Parmak uçları tamamen s şeklinde noktalarla kaplanmıştır ve tırnaklar kıyafete uygun şekilde boyanmıştır..

 • Uygun Durum: Çocuklar ve yaşlıların partileri, aile etkinlikleri ve etkinlikleri için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Zarafet eklemek için etnik giyim ile eşleştirin.

32. Basit Glitter Mehndi Tasarımları:

PARLAK MEHNDI TASARIM

Sade ve sade kına tasarımınızın size istenen tatmini sağlamadığını düşünüyorsanız, geçici parıltılı yapıştırıcı kullanarak göz alıcı hale getirebilirsiniz. Basit tasarımınıza fazladan parıltı uygulamamaya dikkat edin, çünkü bazen tasarımı da gözden kaçırır..

 • Uygun Durum: Aile ve gündelik partiler için uygundur. Düzenli kullanım için de uygulanabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En sevdiğiniz kıyafetlerden herhangi biriyle eşleştirmeyi seçebilirsiniz

33. Havalı Zigzag Mehandi Desenleri:

Havalı Zigzag Mehandi Desenleri

Bu kolay mehndi tasarımı, çiçek ve yaprak yapımında kötü olan kızlar içindir. Bu tasarımda, zincir benzeri bir etki yaratmak için daireler birbirleriyle birleştirilir. Parmaklar, tasarımı tamamlayan zikzak desenler için de kullanılıyor. Alt kısımda sadece birkaç tembul-fındık yaprağı kullanılmıştır..

 • Uygun Durum: Yakın aile etkinlikleri ve düğün etkinlikleri için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım geleneksel ve etnik kıyafetlerle eşleştirilebilir.

34. Basit Arapça Mehndi Tasarımları:

eller için basit mehandi tasarımları

Çiçekleri seven ve onları mehndi tasarımınızda tam olarak nasıl kullanacağını bilmeyen bir kız, yukarıdaki resimden harika bir ipucu alabilir. Küçük lotus birbirinin tersi yönde yaratılmıştır. Bu basit mehndi tasarımı, elleri neredeyse temiz tutar ve çiçek, tatlı ve sade bir görünüm verir..

 • Uygun Durum: Festivaller ve gündelik işlevler veya normal kullanım için de uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya favori gardırobunuzdan herhangi biriyle eşleştirin.

35. Tüm Durumlar İçin Güzel Mehandi Tasarımı:

Tüm Durumlar için Mehandi Tasarım

Bu, en kolay ama en güzel basit mehndi tasarımlarından biridir. Sadece birkaç farklı boyutta çiçek eklenerek el temiz tutulur. Çiçekler, yaprakları da gölgeleyerek çok ince detaylandırılmıştır. Parmaklar, birkaç çapraz ve yarım çiçek motifli büyük bir mehndi tasarımı için kullanılır. Sınırları daha net tanımlamak için noktalar kullanıldı.

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım, Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirildiğinde iyi gider.

36. Ofis Partileri için Mehndi Tasarımları:

Ofis Partileri için Mehndi Tasarımları

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, basit mehndi tasarımınızda aynı kalıpları benzer şekilde takip edebilirsiniz. Parmakların sadece bir kısmı kullanılır, kalan parmaklar ve avuç içi temiz bırakılır. Bu tür korkak tasarımlar, aksesuar olarak da çalışabilecekleri için bazı ofis partileri için uygundur. Ancak motifleri doldururken ve gölgelerken dikkatli olun. Noktalar gibi küçük detayları eklemeyi unutmayın.

 • Uygun Durum: Herhangi bir uygulama seansı veya gündelik etkinlikler için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza ve kollarınıza da uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım herhangi bir batılı veya etnik kıyafetle iyi gidebilir

37. Eller İçin İslami Basit Mehndi Tasarımları:

eller için basit mehendi tasarımları

Bu yeni basit mehndi tasarımı size yapmanın zor olduğu fikrini verebilir, ancak daha yakından bakarsanız çok basit bir tasarım. Düz çizgiler, birkaç çapraz çizgi, kutular, yarı dairesel tasarımlar ve birkaç nokta. Bu, tüm avuç içini kaplayan basit ama zarif bir tasarımdır. Hatta tasarımın kusursuz görünmesine yardımcı olacak birkaç kutuyu ve dairesel motifleri gölgeleyebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve nişan etkinlikleri için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin

38. Basit Kalp Geri El Tasarımı:

Basit Mehndi Tasarımları

Bu tasarım çiçek, kalp ve geleneksel tasarımın bir karışımıdır. Mehndi, kalbin Merkeze geldiği elin arka tarafında güzelce taşınır. Kalbin ortasına bir isim de ekleyebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Bu tasarım en uygunudur ve aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bunu etnik giyim ile eşleştirmeyi seçebilirsiniz..

39. Adım Adım Basit Çiçek Mehndi Tasarımı:

Adım Adım Basit Çiçek Mehndi Tasarımı

Mehndi tasarımlarının genellikle işaret parmağı ile başladığını gördük. Ancak bir değişiklik için yukarıdaki resimde görüldüğü gibi tasarımınıza orta parmaktan da başlayabilirsiniz. Burada benzer çiçek motifleri kullanılır, ancak boyutları farklıdır. Orta parmak ucundan başlayarak bileğe doğru çiçek boyutu giderek artar. Çiçeğin gölgelenmesi ve birkaç boş dairenin çizilmesi bu tasarımı tamamlar..

 • Uygun Durum: Aile içindeki dini bayramlar veya küçük etkinlikler için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu, Hint-batı kıyafetleri ve kurtalarla eşleştirilebilir..

40. Sevimli Parmak Mehndi Tasarımları:

Sevimli Parmak Mehndi Tasarımları

Kumaş/kıyafet tasarımına göre basit bir kına tasarımı da uygulanabilir. Yukarıdaki resimde mehndi tasarımı, kumaş tasarımına oldukça tamamlayıcıdır. Parmak tasarımlarını avuç içi ile birleştirmek için noktalar kullanılmıştır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi kullanım için bu tasarımı Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

41. Ağır Mehndi Tasarım Vuruşları:

AĞIR MEHNDI TASARIM

Bu kadar kolay ama ağır bir tasarım oluşturmak için, yeni basit mehndi vuruşlarına dikkat edilmelidir. Mehndi konisinin üst kısmında iğneye benzer küçük bir kesik olması gerekir, böylece vuruşlar son derece ince olabilir. Daha ince vuruşların yardımıyla basit bir mehndi tasarımı bile göz alıcı görünebilir. Yukarıdaki resimde yapraklar tasarımın ana odak noktasıdır. Daha küçük yapraklar parmakları tutmak için her zaman en iyi seçenektir. Ve her tasarımın net bir şekilde farklılaşması için çift anahat kullanılmıştır..

 • Uygun Durum: Bu büyük ve ağır tasarım, aile etkinlikleri ve festivaller için en uygun olanıdır..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için Hint-batı kıyafetleri veya lehengas gibi etnik kıyafetlerle eşleştirin.

42. Basit Gelin Mehndi Tasarımları:

BASİT GELİN MEHNDI

Bu sizin düğününüzse ve tamamen geleneksel bir yola gitmek istiyorsanız, klasik görünümünüzü tamamlamak için yuvarlak büyük avuç içi tasarımlarını kullanabilirsiniz. Parmaklar, içlerinde birkaç çiçek kesiği bulunan basit bir mehndi tasarımıyla yarı doludur..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Basit düğün etkinlikleri için de kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulamayı seçebilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Geleneksel kıyafetlerle iyi gidecek bir tasarım uygulayın

43. Doğrusal Mehndi Tasarımları:

Doğrusal Mehndi Tasarımları

Bu tür tasarımlar, basit mehndi tasarımları listesinin bir parçası olabilir, ancak gerçek şu ki, gelin tasarımları gibi ağır tasarımlar yapmak istediğinizde uygun bordürlerdir. Bazen bu tasarımları bant olarak da kullanabilirsiniz ve sadece bunların çeşitlerini birbiri ardına yapabilir, ikisinin ortasında küçük boşluklar bırakarak avuç içine ve arkasına yapıştırılmış şeritler gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ertesi gün işe gitmek ve avucunuzun temiz olmasını istiyorsanız çok şık görünüyorlar çünkü sadece üst kısımda da yapılabilir..

 • Uygun Durum: Bu basit tasarım, aile işlevleri ve etkinlikleri için en uygun olanıdır..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve bilek bölgenize uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için Hint-batı kıyafetleri veya etnik kurtalarla eşleştirin

44. Geleneksel Gujarati Kolay Mehndi Kalıpları:

Geleneksel Gujarati Kolay Mehndi Desenleri

Bunlar, her durum için yapılabilecek kolay mehendi tasarımları. Rangolis sırasında yaptığımız gibi çiçek yaprakları, neredeyse tamamını kaplayabileceği için avucunuzun ortasında yapılırsa bağımsız tasarımlar olarak da iyi görünebilir. Yuvarlak yaprakları olan dairesel çiçekler, her zaman yapılan diğer basit mehndi tasarımlarından bazılarıdır ve zamanınız bittiğinde basitçe ‘shagun’ amacına hizmet eder, ancak mehndi’nin de yapılması gerekir..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve herhangi bir festival için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint ve etnik kıyafetlerle en iyi şekilde eşleşir

45. Zengin Çiçek ve Tavus Kuşu Mehndi Tasarımları:

Zengin Çiçek ve Tavus Kuşu Mehndi Tasarımları

Mutlak gelin koleksiyonu, bunlar gibi zengin mehndi tasarımları içerir. En güzel mehndi tasarımları, ellerde boşluk bırakmamak için aynı çiçek, ağ ve nokta desenlerine sahiptir. Bu tasarımlar, büyük gününüzde sadece avuç içi tasarımları istemediğiniz için ayaklarınızın üstünde ve dirseğe doğru da yapılabilir, değil mi? Bu tasarımların yanlış gitme olasılığı daha azdır, ancak mehndi konisinin ağzının çok büyük kesilmediğinden emin olun çünkü daha fazla karmaşıklık için sadece ince iplere ihtiyacımız var..

 • Uygun Durum: Bu tasarım, düğün ve nişan törenleri veya büyük etkinlikler için en uygunudur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm ve görünüm için ağır bir geleneksel kıyafetle eşleştirin.

46. ​​Çapraz Çiçek Mehndi Tasarımları:

Çapraz Çiçek Mehndi Tasarımları

Bunlar, tüm güzel basit mehndi tasarımlarının en kolayı çünkü herhangi bir komplikasyona ihtiyacınız yok. Bu tür tasarımlar, özellikle temiz tutmayı sevenler ve yalnızca avuç içinde ve ellerinin üstünde bir bant tasarımı isteyenler içindir. Bunlar bileğinizden başlayıp orta parmağa veya belki yüzük parmağınıza kadar gelebilen çapraz tasarımlardır. Parmakların geri kalanı en temiz tasarım için olduğu gibi bırakılabilir veya noktalarla süslenebilir ve parmak uçlarını renklendirilebilir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Düğün organizasyonlarında da uygulanabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için etnik ve düğün kıyafetleriyle eşleştirin

47. Çiçek Bantları Mehandi Tasarımı:

Çiçek Bantları Mehandi Tasarım

Bunlar daha çok dövmelere benziyor ve daha az zengin mehndi tasarımları gibi. Ayrıca bunlar, modayı korumayı sevenler için en iyi basit mehndi tasarımlarından bazıları. Bunlar, büyüklükleri farklı olan üç veya daha fazla çiçekten oluşan bir sıraya sahip olabilen tek, dikey şeritler veya rakhiler gibidir. Bunları mehndi tasarımları olarak kullanmak yerine, onları sırtınıza veya boynunuzun altına kına dövmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında parmaklar ve bilekler için de şık desenlerle derli toplu tutmak istediğinizde bu tasarımları en iyi şekilde kullanabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Festivaller ve partiler için uygundur. Kıyafetinize bir görünüm katabilecek resmi olmayan etkinlikler için de uygulanabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, ellerinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım hem lüks hem de moda olduğu için Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

48. Mehendi Sanatçısı Divya Patel’den 3D Çiçek ve Yaprak Tasarımı:

Mehendi Sanatçısı Divya Patel'den 3D Çiçek ve Yaprak Tasarımı

Bu backhand Mehendi tasarımının oluşturulması oldukça basittir. Özenle yapılmış bir çiçek deseni ile başlayın ve etrafına yaprak demetleri ekleyin. Bir inç boşluk bırakarak aynı yapıyı tekrarlayın. Şimdi boş alanı bir ağ desenine benzeyen ince çizgilerle doldurmaya başlayın. Bunu üst kısımda yeniden oluşturun, ancak bunun yerine kalın vuruşlar kullanın. 3D gerçekçiliği getirmek için gölge tekniğini kullanın!

 • Uygun Durum: Bu modern Mehendi tasarımı, akşam partileri, Sangeeth ve sosyal toplantılar için idealdir..
 • Gövde Yerleşimi: Bu desen elinizin arkasına uygundur
 • Uygun Cilt Tonu: Birçok nazik vuruş içerdiğinden, daha açık ten tonları renge iyi yanıt verir..
 • Eşleşen Süsler: Bilezikler ve bilezikler gibi koordineli çiçek temalı takılar

49. Mehndi Doodles Sanatı:

Mehndi Doodles Sanatı

Zengin tasarımlar ve ayrıca basit mehndi tasarımlarından bazılarını oluşturan bunlar, her durumda iyi görünüyor. Bu, üniversite derslerini çok sıkıcı bulduğunuzda ancak sınıfta kalmanız gerektiğinde defterinizin arkasına bir şeyler karalamak gibidir. Bu güzel tasarımlarla ellerinizin tamamını doldurabileceğiniz gibi, elinizdeki farklı tasarımlar arasındaki boşlukları doldurmak için de kullanabilirsiniz. Bu mehndi tasarımları da ayaklarınızda çok güzel görünecek ve kesinlikle düğününüz için deneyebilir veya bu sezon evlenecek biri için yapabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Bu tasarım aile etkinlikleri ve festivaller için iyi görünebilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Kıyafetlere bir görünüm katmak için etnik giyim ve kurtalarla eşleştirin.

50. Dairesel Mehndi Desenleri:

Dairesel Mehndi Desenleri

Bu, avucunuzun ortasında Rangoli tipi bir daire bulunan basit mehndi tasarımlarından biridir ve daha sonra içinde ne isterseniz onu yapıyor. Ayrıca zarif bir görünüm için en dıştaki dairenin dış çevresine minik yapraklar yapabilirsiniz. Bu tür dairesel basit mehndi tasarımlarının katmanları vardır; bu, dairenin kararacak kadar küçük olduğunu bulana kadar her dairenin içinde daha küçük bir daire olduğu anlamına gelir. Bu mehndi sanatı, eğer gelin adayı iseniz, ellerinizin üstünde veya ayaklarınızın üstünde yapılacak bir tasarım olarak da kullanılabilir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Büyük durumlara da uygulanabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, ellerinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle veya hatta düğün kıyafetleriyle eşleştirin

51. İzole Mehandi Tasarımı:

İzole Mehandi Tasarım

Bunlar muhtemelen, gelinin ellerini ve ayaklarını süslemek için düğün amacıyla yaygın olarak kullanılan Pakistanlı mehndi tasarımlarıdır. Çoğunlukla Müslüman düğünlerinde görülen bu bağımsız tasarımlar, en iyi sade mehndi tasarımlarından bazılarıdır ve konik görünüme sahiptir. Bileklerin altından başlayabilir ve ardından parmaklarınızın ucuna doğru hareket edebilirsiniz. Sadece bu tasarımların tıpkı çapraz çiçekli tasarımlar gibi parmaklarınızın ucuna tam olarak ulaşmadığından emin olun ve dikkatlice görün..

 • Uygun Durum: Yalnızca aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için etnik ve geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

52. Soyut Çiçek Mehndi Tasarımı:

ÖN VE ARKA EL MEHNDI

Harika tasarımlardan bazılarına “temel tasarımlar” da denir, çünkü bunlar başlangıçta sanatçının avucunuzun bir köşesinden başladığı tasarımlarla aynıdır. Böyle bir Mehendi deseni yapıldığında, avucun yarısı zaten kaplıdır ve bu tasarımlarda gölgeli kısımlar da vardır. Muhteşem görünüyorlar ve isterseniz diğer genişleyen tasarımların temelini otomatik olarak oluşturuyorlar. Bunlar ayrıca elinizin üstünde yapılabilir ve mehndi’nin en yaygın tasarımlarından bazıları olarak hizmet edebilir..

 • Uygun Durum: Bu temel tasarım, küçük etkinlikler ve festival etkinlikleri için en uygunudur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Görünüm için Hint-batı veya etnik giyim ile en iyi çiftler

53. Nihai Gelin Mehndi Tasarımı:

Nihai Gelin Mehndi Tasarımı

Hepsinden en zengini, bu etnik, dikişsiz çiçekli yeni basit Mehendi desenleri, büyük işlevler sırasında en iyi şekilde görünür. Tasarım o kadar zengin ki, desenlerin hiçbiri arasında tek bir boşluk yok. Bunlar muhteşem görünüyor ve genellikle tam el mehndi tasarımları olarak kullanılıyor. Bunlar en güzel mehndi tasarımlarından bazılarıdır ve onları benzersiz bir şekilde isteyen herhangi bir gelini etkileyebilir. İşin eğlenceli yanı, renk çıktıktan sonra, ellerinizi kuruttuğunuzda, karmaşıklığından dolayı kimse bir hata bile bulamıyor..

 • Uygun Durum: Bu tasarım bir düğün veya nişan töreni ile iyi gidebilir
 • Tasarım Yerleştirme: Ağır olduğu ve görünüm kattığı için bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: İçindeki lüks tasarım nedeniyle ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

54. Çocuklar İçin Kolay Mehndi Tasarımları:

Çocuklar için Kolay Mehndi Tasarımları

Bazen ellerinizde yapmış olduğunuz temel Mehandi tasarımını nasıl genişletmeniz ve kamufle etmeniz gerektiği konusunda kafanız karışır. Böyle bir sorunun çözümleri, verilen resimdekiler gibi çocuklar için basit mehndi tasarımlarıdır. Geniş motifli ve hiç zorluğu olmayan blok desenlerdir. Yaptığınız ana tasarım ne olursa olsun bunları uzatabilir ve her şeyin harika görünmesini sağlayabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Küçük aile etkinlikleri ve festivaller için çocuklar için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik veya gündelik kıyafetlerle en iyi şekilde eşleşir

55. Arka Spiral Dairesel Mehandi Tasarımı:

Geri Spiral Dairesel Mehandi Tasarım

Kolay Mehandi tasarımları listesinden bahsetmişken, bunlar listenin başında gelir. Bunlar, boşlukları dolduran bloklar ve spiral daireler oluşturan çiçekler ve yapraklardan başka bir şey değildir. Karmaşık ve zengin mehndi tasarımlarının sizin için bir fincan çay olmadığını bildiğinizde, bu güzel mehndi tasarımları, aslında sizin için bir as harfi ile gününüzü kurtarabilir. Sadece zikzak deseninde çiçekler yapın ve ardından onları her alternatif köşede bırakın. Tamamen bittiğinde, dairesel formlarda spiraller yapın ve işiniz bitti..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve festivaller veya partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kolunuza ve avuç içlerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik kıyafetler ve kurtalarla en iyi şekilde eşleştirin.

56. Yeni Başlayanlar İçin Basit ve Kolay Mehndi:

Yeni Başlayanlar İçin Basit ve Kolay Mehndi

Bunlar, temel olarak basit, zengin ve karmaşık görünümlü oldukları için en basit mehndi tasarımlarından bazılarıdır. Bu mehndi tasarımlarının ana kamuflajı, taç yaprağı desenleri, noktalar ve çizgiler yardımıyla yapılır. Sadece dalgalı mehndi tasarımları yapmanız ve ardından bunları çizgiler, büyük ve küçük noktalar ve yuvarlaklarla süslemeniz gerekiyor. Akılda tutulması gereken tek şey bu tasarımların oranlarıdır. Ayrıca, en basit tasarımlar bile yanlış gidebileceğinden, bu kalıplardan herhangi birini aşırı derecede yapmadığınızdan emin olmalısınız..

 • Uygun Durum: Festivaller veya gündelik işler ve hatta küçük aile etkinlikleri ve toplantıları için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım sadece etnik giyim ile uyumludur.

57. Eşsiz Yüzük Mehendi Desenleri:

dairesel Mehndi Desenleri

Bu, avucunuzun orta kısmı için en uygun olan basit ve kolay bir mehndi modelidir. Tek yapmanız gereken düz bir halka çemberi yapmak ve ardından kenarlıkları güzel ve dikkatli bir şekilde yapmak. İçeride daha sonra yapmanız gereken bir boşluk olacak. Ardından Mehendi’nin kalan tasarımlarını parmaklarda ve elin üstünde yapmalısınız ve sonra tekrar boşlukları doldurmaya başlamalısınız. Tamamen işiniz bittiğinde, yüzüğe geri dönmeniz ve güzel bir şekilde doldurmak için yüzük merkezinin içinde tasarımlar yapmaya başlamanız gerekir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Batı veya Hint kıyafetleriyle eşleştirin.

58. Peacock Mehndi Arka Eldeki Tasarımlar:

tavus kuşu mehndi tasarımı

Bir Rangoli veya geleneksel bir kumaş nakışı veya hatta bir mehndi tasarımı hakkında konuşun ve tavus kuşları en iyi mehndi tasarımlarını oluşturur. İşte mehndi’niz için temel tasarımlar olarak kullanabileceğiniz güzel tavus kuşu mehndi desenlerinden bazıları. Bunları, halihazırda yapılmış temel tasarımlara çeşitler ve eklemeler olarak da kullanabilirsiniz. Bunlar uzun olanlar olduğu için, dirseğin iç tarafına kadar bilek altından ve diğer kısımlara çekilmek için en uygun olanlardır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Zarif bir görünüm eklemek için bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım, yalnızca etnik giyimde en iyi sonucu verir.

59. Lotus Mehandi Tasarımlarının Yaprakları:

Lotus Mehandi Tasarımları

Avuç içi merkezinde birçok taç yaprağı olan bir nilüfer gibi birkaç büyük çiçek de bu basit mehndi tasarımı için harika bir fikir. Bu tür bir tasarımla parmak kısımlarını doldurmaya gerek yoktur. Daha fazla ayrıntı için nilüferin yapraklarını da gölgeleyebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Bu tasarım festivaller ve normal partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım gündelik kıyafetlerle kombinlendiğinde iyi gider

60. Sevimli Mandala Mehndi Tasarımları:

Sevimli Mandala Mehndi Tasarımları

Rangoli tasarımlarını ararken ‘mandala’ terimini duymuş olmalısınız, ancak bunlar aynı zamanda en güzel Mehendi tasarımlarından bazılarını oluşturuyor. Bunlar uzun veya kısa olabilir, ancak özellikle bu türden bahseder; onlar her zaman dikeydir. Bunları bant ve bordür olarak kullanmak her zaman daha iyidir ve bunlar diğerlerinden biraz daha zordur. Bu mehndi tasarımlarını güzel bir şekilde yapmanın püf noktası, tasarımı kağıda almak ve ardından aynı turuncu eskiz kalemini avucunuzun üzerine çizmektir. Eskiz kısmını bitirdikten sonra, kına külahı ile gerçek Mehendi tasarımına başlayabilirsiniz. Eskiz kalemlerinizle yaptığınız tüm çizgileri kapattığınızdan emin olun; aksi halde kötü görünecek.

 • Uygun Durum: Yalnızca aile etkinlikleri ve festivaller veya toplantılar için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüm için Hint-batı kıyafetleri veya kurtalarla eşleştirin.

61. Rajasthani Gelin Mehandi Tasarımları:

RAJİSTAN GELİN MEHNDİ

Tüm bunlardan en iyi mehndi tasarımları çoğunlukla gelinlik amaçlı kullanılır. Zengin ve muhteşem görünüyorlar ve onları tamamlamak için uzman ellere ihtiyaçları var. Hala en iyi arkadaşınıza onun için mehndi yapacağınıza söz verdiyseniz, güvende olmak ve olası tüm hileleri denemek her zaman iyidir. Bunun için ana çalışmaya başlamadan önce tasarımı indirdiniz ve birkaç kez uyguladınız. Şimdi sivri uçlu yeni bir turuncu veya kahverengi eskiz kalemi alın ve tüm mehndi tasarımını arkadaşınızın avuçlarında yapın. Sonunda işiniz bittiğinde, kalemle yapılan çizgileri kapatmak için kına ile aşırıya kaçmaya başlayabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Bu aynı zamanda düğün etkinliklerine de uygulanabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza, kolunuza ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu zengin tasarım, yalnızca ağır giysiler ve geleneksel giysilerle kullanılabilir..

62. Çiçekler ve Yapraklar Mehndi Tasarımı:

Çiçekler ve Yapraklar Mehndi Tasarım

Bu çiçek desenlerini yapmayı gerçekten seviyorsanız ancak zamanınız azalıyorsa, sizin için bu ideal tasarım fetişinizi halledecektir. Sadece yaprakların her iki tarafındaki çiçeklerin aralıklarının doğru yapıldığından emin olun..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve festivallerle en iyi şekilde gider.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarımla her şey iyi gideceğinden, Hint-batı kıyafetleri veya normal giyim ile eşleştirin.

63. Basit İplik Tipi Mehndi Tasarımı:

Basit İplik Tipi Mehndi Tasarımı

Eh, bu günlerde Mehandi’nin güzelliğinden kaçış yok. Yaratıcılığınızla başlamak için bu basit mehndiyi deneyin. Bu basit mehndi tasarımlarıyla bebek adımlarında ustalaştıktan sonra, kısa sürede kendinizi en zor kına sanatlarını ele geçirirken bulacaksınız. Özellikle bunu çizmek çok kolay. Sadece anahattı takip edin ve yaratıcı çalışmalarınız olarak iç detayları örtün. Bu mehndi’yi arkadaşlarınıza daha fazla deney yapmak için sergileyebilir ve fikirlerini isteyebilirsiniz. Üç parmak tasarımsız kaldı. Sadece serçe parmağın avuç içinde basit Mehandi uzantısı vardır, bu da tasarımın daha az zaman almasını sağlar.

 • Uygun Durum: Yalnızca aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Şıklık katmak için bunu avuç içlerinize veya ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu, Hint-Batı kıyafetleri veya etnik kurtalarla iyi gider..

64. İç Çiçek Desenli Mehndi:

İç Çiçek Desenli Mehndi

Çok karmaşık bir çiçek deseninden kaçınmak için, bunun gibi kolay mehndi tasarımlarına odaklanabilirsiniz. Sadece göze hitap etmekle kalmaz, aynı zamanda ana hatlarıyla çizilmesi de kolaydır. İç çiçek deseni kalın, mehndi desenidir. Çok geleneksel olarak yapılır ve tüm durumlar için gidecektir. Parmakların hepsi aynı tasarıma sahiptir ve görevinizi daha da basitleştirir. Odağınızı avucunuza yerleştirebilir ve boşluk ve anahat ile düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu hile yapmalı.

 • Uygun Durum: Bu tasarım en çok aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı ve etnik kıyafetlerle iyi uyum sağlar.

65. Olağandışı Arap Spiralleri Mehndi Tasarımı:

Arapça Spiraller Mehndi Tasarımı

Bu tam olarak karşılaşacağınız en kız gibi model değil, ancak benzersizliği nedeniyle kesinlikle göze çekici görünüyor. Tasarımın aslında bir çiçek veya yaprak gibi herhangi bir temel motifi yok. Spiralli, çoğunlukla üzerindeki kına ile elinizi zarif gösterme işini yapıyor. Tasarım hiç de karmaşık değil. Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz tasarımlardan biridir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Günlük günler için de başvurabilirsiniz..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetlerinden herhangi biriyle eşleşir

66. Çiçek Desenli Yağmur Damlaları Kolay Mehandi Tasarımı:

Yağmur Damlaları Kolay Mehandi Tasarım

Bu yeni başlayanlar için muhteşem bir mehndi tasarımı. Çiçek deseninin tüm dikkati avucunuza nasıl bu kadar güzel bir şekilde getirdiğini kendiniz görebilirsiniz. Parmaklar ve bilek, mehndi’ye farklı bir moda yaklaşımı veren yapraklı bir desene sahiptir. En çok Rakhi veya Eid gibi durumlar ve hatta küçük aile toplantıları için uygundur. Bu tasarımın öne çıkması için en iyi fikir, önce boşluk ve detaylara ne kadar dikkat etmek istediğinizi önceden çalışmak olacaktır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize, ellerinizin arkasına ve kollarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım sadece Hint kıyafetleri ve etnik giyim ile iyi gider..

67. Tek Taraflı Mehandee Deseni:

basit Mehndi Deseni

Bu, şimdiye kadar gördüğünüz olağan çiçek tasarımına çok sanatsal bir yaklaşım. Farklıdır çünkü tüm motifler sadece parmaklar için değil avuç için de sadece bir tarafa odaklanmıştır. Temel fikri alırsanız tasarım çarpıcı ve ana hatlarıyla kolayca anlaşılır. Avucunuzdaki ilk çiçekle başlayın ve ardından eşit aralıklarla devam edin ve daha fazlasını çizmeye devam edin. Kurumasını bekleyin ve ardından isterseniz iç detayları ekleyin..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller gibi küçük etkinlikler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: En iyi görünüm için Hint-batı kıyafetleri veya kurtalarla eşleştirin.

68. Kolay Klasik Mehndi Arap Tasarımı:

Klasik Mehndi Arap Tasarımı

Bu basit mehndi tasarımı için, avuç içi merkezini temiz tutmanız gerekir, bu nedenle aralığın nasıl ayarlanacağına odaklanın. Ardından, spiralleri yerleştirin ve sonuna bir nokta ekleyin. Bu klasik desenle parmaklarınızı doldurun. Ardından, avucunuzun içinde baş parmağınızın karşı köşesini seçin ve tekrarlayın. Yerleştirdiğiniz basit alan, Mehandi’nin nasıl ortaya çıktığının tüm dinamiğini değiştirebilir..

 • Uygun Durum: Normal aile işlevleri ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bir görünüm eklemek için bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu sade ama zarif tasarım, geleneksel kıyafetler ve kurtalarla iyi bir şekilde kombinlenebilir..

69. Ayaklar İçin Basit Madalya Kına Tasarımı:

Ayaklar İçin Kına Tasarımı

Ayak parmaklarında spiral olarak zikzak desen kullanılmış, diğer parmaklar ise farklı bir tasarımla işlenmiştir. Bu basit mehndi tasarımının biraz daha zamana ihtiyacı var, çünkü parmakların yanlışlıkla dokunarak birbirlerinin tasarımları ile örtüşmemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayaklardaki başparmak kınasının devamı ise tüye benzeyen tek bir motife sahiptir. Çizim yaparken bu taslağı aklınızda tutabilirsiniz ve bu size hakkını verecektir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya etnik giyim ile eşleştirin.

70. Eller için Basit Mehndi Tasarımları:

Eller için basit Mehndi Tasarımları

Basit mehndi tasarımları görüntüler ararken, bu, partideki en basitlerden biridir. Yapılışı da göründüğü kadar kolay. Hiçbir şekilde övgü almayacak bir tasarım düşünebilirsiniz, ancak mehndi ile yapılan deneylerin kapsamının çok fazla olduğunu da hatırlamanız gerekir. Tasarımı tamamlamak için taşlar, pırıltılar ekleyebilir, farklı renklerde kına kullanabilirsiniz. Neden tüm bu eğlenceyi bırakıp, ustalaşması daha zor bir kına sanatında zaman harcayasınız ki??

 • Uygun Durum: Festivaller için en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya etnik giyim ile eşleştirin.

71. Ayçiçeği Esinli Basit Mehndi Tasarımı:

ÇİÇEK MEHNDİ TASARIM

Bu çok basit Mehandi tasarımı, doğal olanlardan daha doğru yaprakları olan el yapımı bir ayçiçeğine çok benzeyen merkezdeki çiçeği vurgular. Tasarımın geri kalanı, çok düzgün bir desen ve şekilde yayılmış daireler, noktalar ve gözyaşı damlalarından oluşur..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri için uygundur ve hatta düzenli toplantılar bu tasarım için en iyisi olabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Tüm kıyafetler bu tasarımla iyi gidebileceğinden, Hint-batı kıyafetleri ve hatta etnik kıyafetlerle eşleştirin.

72. Topuklar için Mehndi Tasarımı:

Topuklar için Mehndi Tasarımı

Desen size nasıl görünüyorsa, Yapraklar veya kelebekler, gezintiye çıkacaksanız, buna bir şans verin. Son zamanlarda pedikür yaptırdığınız ayaklarınıza dikkat çekecek ve ayakkabılarınız hakkında merak uyandıracaktır. Tabii ki, Mehandi kendi içinde kaçınılmaz olarak çok kolay ve çok güzel görünüyor. Oturmak için zar zor yarım saatiniz varsa bunu kolayca deneyebilirsiniz. Bu tasarımın en iyi yanı, bütün gün bir yerde oturmak zorunda olmamanızdır. Faaliyetlerinize bağımsız olarak devam edebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Küçük aile etkinlikleri ve toplantıları için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Görünümü eklemek için bunu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu, geleneksel giyim ve yüksek topuklu ayakkabılarla iyi gider..

73. Dairesel Çiçekler Arapça Kolay Mehndi:

basit arapça mehndi tasarımı

Listedeki en kolay mehndi tasarımlarından biridir, sadece elinizde tur yapan farklı boyutlarda motiflere sahip bir daire ile. Yine de harika görünmüyor mu? Her zaman yaratıcılığınızı gösterebilir ve çevrenizdeki desen için yaptıklarınıza daha fazla içerik ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, temel fikir, çizgiyi bileğinize doğru inerken farklı çevrelerle daire içine almaktır. Hem avucunuzdan başlayıp daha sonra aşağıya ya da parmağınızdan istediğiniz gibi uzanabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Bu basit tasarım, normal günlük giyim ve gündelik durumlar için bile uygulanabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım herhangi bir kıyafetle iyi gidebilir.

74. Rakhi Mehendi Tasarımı:

Rakhi Mehdi Tasarım

Söylemeye gerek yok, bu, çevreler sadece anlaşma gibi göründüğü için Rakhi günü için mükemmel görünüyor. Hem çocukların hem de yetişkinlerin elinde mükemmel görünecek şekilde kolayca oluşturulabilir. Aralık, çiçek sayısından fazla olabilir; Gerçekten sana kalmış. Avucun geri kalanı, bu tasarımı tamamlayan diğer motiflerle süslenebilir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleriyle en iyi şekilde eşleşir

75. Güzel Kolay Tek El Mehandi:

Kolay Tek El Mehandi

Bazen gorintaku’yu iki elinize tek başınıza uygulamak sıkıcı bir iş olabilir ve iyi denetlenmesi gerekir. Bu, tam tersine, kelimenin tam anlamıyla konuşmak, dupatta veya pallu’yu tutmanız gereken durumlar için mükemmeldir ve bu nedenle bir eli kapalıdır. Bütün fikir, çiçeklerle başlamak ve ilerledikçe tasarımınızı ilerletmek. Ortak bir çizgi veya başka bir ortak motif kullanarak tüm motifleri birbirine bağlamayı unutmayın. Yaratıcılığınızı serbest bırakın ve bundan iyi bir sonuç çıkmasını sağlayın.

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için çok uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ellerin arkasına da uygulanabilir.
 • Eşleşen Süsler: Görünüme eklemek için Hint-batı kıyafetleri veya etnik giyim ile eşleştirin.

76. Olağanüstü Palm Mehndi Tasarımı:

YENİ MEHANDİ DESENLERİ

Bu basit mehndi tasarımı, çok az motif ve tasarım kullanılmasına rağmen çok güzel. Çoğunlukla çiçek desenlerinin yarım tomurcuğunun temel bir taslağına sahiptir. Başlamak için, tomurcukla başlayın ve ardından onu çevreleyen spiralleri yapın. Daha dramatik bir görünüm vermek için burada gösterilen spiraller yerine her zaman taç yaprağı benzeri dalgalar yapabilirsiniz. Her ikisi de eşit derecede muhteşem görünecek. Dilerseniz her ikisini de farklı zamanlarda deneyebilir ve nasıl gittiğini görebilirsiniz..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bu tasarımı avuçlarınıza ve ellerinizin arkasına uygulamayı seçebilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: En uygun ve yalnızca etnik giyim ile eşleştirilmiş.

77. Geometrik Mehndi Tasarımı:

Geometrik Mehndi Tasarımı

Ne kadar zor görünse de, nasıl çalıştığını anladıktan sonra bu Mehandi’yi yapmak kolaydır. Önce Çapraz üst üste binen çizgileri yapın. Eşkenar dörtgeni göründüğü gibi ele almayın, bunun yerine her şeyi önce bir çizgiler ağı olarak ele alın. Bir sonraki hareketinize kadar biraz kurumasını bekleyin. Bundan sonra alternatif olarak boş bırakmayı düşündüklerinizin kenarlarını karartın ve geri kalanına balık benzeri pullar ekleyin. Bak ve işte, yeni tasarımın hazır.

 • Uygun Durum: Bu tasarım, aile işlevleri ve toplantıları için çok uygundur..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bunu en iyi geleneksel ve etnik giyimle eşleştirin.

78. Yuvarlak Motif Kolay Mehndi:

Yuvarlak Motif Kolay Mehndi

Yaptığınız alışılmış çiçek desenlerinden sıkıldıysanız bu motif sizi kandırmalı. Tasarımın ne kadar güzel göründüğüne bakın. Parmaklar gerçekten çok fazla ayrıntıya sahip olmadığı için odağınızı avucunuzda tutun. Nihai hedef, genel tasarımın mükemmel görünmesini sağlamaktır. Daireyi mümkün olduğunca yuvarlak yapmaya çalışın ve işinizin yarısı bitmiş olsun. Bu, tamamen eşleşen akıllı bir desenle mükemmel ve kolay mehndi tasarımları listesinde birincil yeri kaplar.

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüme eklemek için Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

79. Ayrıntılı Çiçek Mehedi Tasarımı:

Basit Çiçek Mehndi Tasarımı

Mehendi çoğunlukla tekil vuruşlarla tasarlanmıştır, bu da ona kırık çizgilerin görünümünü vermez. Bu, tasarımın mümkün olduğunca kusursuz görünmesini sağlamak için önemli bir adımdır. Sonuçta, desen daha fazla aralıklı olduğunda, hataları bulmak daha kolay hale gelir. Odak noktanız avuç içi motifinizde kalmalı ve sonunda kınayı mükemmelleştireceksiniz..

 • Uygun Durum: Bu tasarım, aile işlevleri ve günlük gündelik kullanım için çok uygundur..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri ve hatta en uygun etnik giyim ile eşleştirin.

80. Cesur Tavus Kuşu Mehndi Bilek İçin Kolay Tasarım:

Kolay tavus kuşu mehandi tasarımı

Tüm tavus kuşu desenlerinin sınırlı olduğunu ve karmaşık tasarımlar için tasarlandığını kim söyledi? Bu senin yanıldığını kanıtlayacak. Davet için giydiğiniz kıyafete bağlı olarak ayaklarınızdan bileğinize ve hatta omuzlarınıza veya sırtınıza kadar motifin her yerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tasarım o kadar çok yönlü ama sofistike ki sonunda mükemmel görünecek.

 • Uygun Durum: Bu, herhangi bir zamanda giyebileceğiniz normal bir günlük gündelik tasarımdır..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ellerinizin arkasına veya avuç içlerinize uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Herhangi bir kıyafet ve kıyafetle eşleştirilebilir.

81. Palm Geleneksel Basit Mehandi Tasarımları:

Palm Basit Mehandi Tasarımları

Avucunuzun önünü boş bırakmak istiyorsanız, bu stil sizin için hile yapmalı. Bu mehndi tasarımı güzel bir şekilde yaratılmıştır ve çizilmesi en kolay çizgi ve desenlere sahiptir. Sadece hangi çizginin hangi ucu karşıladığını kontrol etmeniz gerekiyor. Kısa sürede muhteşem görünen Mehandi ile sonuçlanacaksınız.!

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Ayrıca düğün günlerine ve etkinliklere de dahil edilebilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • eşleşen süsler: Etnik veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin

82. Modern Kolay Mehendi Tasarımı:

Kolay Mehdi Tasarımı

Çiçek desenleri gerçekten sizin tarzınız değilse, bu güzel mehndi ile herkesi şaşırtın. Çoğu çizgi ve spirali yapmak ve kullanmak kolaydır. Parmaklarda mükemmel aralıklı spiraller yapmak için kaba bir tabaka üzerinde birkaç kez alıştırma yapın. Bu sonucu daha da iyi hale getirecek.

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu hem basit etnik giyim hem de ağır giysilerle iyi bir şekilde eşleştirilebilir..

83. Kolay Hint Mehandi Tasarımı:

Kolay Hint Mehandi Tasarımı

Bunun için mehndi konisine dikkat edin, çünkü hassasiyetteki tek bir eksiklik birçok hata anlamına gelebilir ve bu, tasarımın düzensiz görünmesine neden olabilir., Bu kına sanatının en iyisini ortaya çıkarmak için anahat mükemmel olmalıdır. Odağınızı ve sabrınızı koruyun, bu işleri sizin için daha da kolaylaştıracaktır..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve toplantıları için en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarımı her türlü kıyafete uygun olduğu için herhangi bir kıyafetle kombinleyebilirsiniz..

84. Güzel Asya Mehndi Tasarımları:

KOLAY MEHNDI TASARIMLARI

Bu tasarımlar, tüm durumlar için basit olan en iyi Mehandi tasarımlarından bazıları olarak derecelendirilmiştir. Bunlar zengin ve nispeten basittir çünkü zenginlik karmaşıklığı gözden kaçırır. Bu tasarımları daha da güzel yapan şey, bu tasarımların bazı bölümlerinin boşluklar doldurularak karartılması, diğer bölümlerin ise sadece basit karalamalar olması ve bu da muhteşem bir hal alıyor. Mehandi’niz kuruduğunda turuncu ve koyu bordonun etkisi harika görünüyor çünkü elin her yerinde gölgeler var. Bunlar gelin tasarımları için iyi parçalardır, ancak bu tür tasarımları yalnızca elleriniz iyiyse denemek her zaman iyidir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygundur. Düğün organizasyonlarına da uygulanabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bir görünüm eklemek için Hint-batı kıyafetleri veya kurtalarla eşleştirin.

85. Evlilik için Renkli Mehndi Tasarımı:

GELİN MEHENDİ TASARIMLARI

Özel gününüz olduğunda ve en iyi mehndi tasarımları bile size eski püskü göründüğünde, yeni bir şeyler deneyebilirsiniz. En güzel kına tasarımlarından herhangi birini ve tasarımların geliştirilmiş kısımlarını farklı renkler veya vücut boyaları ile deneyin. Mehandi tasarımcısına seçiminizi söyleyin ve özelleştirmenin geri kalanını onlara bırakın. Sadece çok fazla renk koymadığınızdan emin olun çünkü bu, otantik mehndi’nin zenginliğini ve güzelliğini gölgede bırakabilir, ancak bir ton daha fazla parlaklık zarar vermez..

 • Uygun Durum: Düğün törenleri ve durumlar için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu tam eller üzerinde uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Görünüm ve görünüm için geleneksel ağır kıyafetlerle eşleştirin.

86. Ayak Deseni Kolay Mehandi Tasarımları:

Ayak Modeli Kolay Mehandi Tasarımları

Koniyi iyi tutmayı ve kına akışını eşit tutmayı biliyorsanız, bu kolay mehndi tasarımı sizin için çocuk oyuncağı olmalıdır. Bu, büyük resimde tasarımı vurgulamak için geleneksel kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabılarla mükemmel bir uyum sağlayacaktır..

 • Uygun Durum: Bu tasarım gündelik günlük kullanım veya aile toplantıları için kullanılabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Şıklık ve görünüm katmak için bunu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bir görünüm vermek için Hint-batı kıyafetleri ve yüksek topuklu ayakkabılarla eşleştirin.

87. Arapça Son Basit Mehndi Tasarımı:

Arapça Son Basit Mehndi Tasarımı

Bu, mükemmel bir aile dostunun düğününe uygun en son basit mehndi tasarımıdır. Özellikle bazı ilginç tırnak sanatlarıyla uygulanması kolaydır ve bakması çok güzeldir. Tasarımın başparmak tarafına eğimli olması, diğer tarafı boş bırakarak benzersiz ve özel görünmesini sağlar..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya seçtiğiniz herhangi bir kıyafetle eşleştirin.

88. Yan Avuç içi ve Arka Mehendi:

YAN PALM MEHNDI TASARIMLARI

Bu tür kolay Mehendi tasarımı, avuç içinde ancak yarım tarafta gerçekleştirilir. Aynı zamanda, geri kalanı arka tarafta gerçekleştirilir. Avuç içindeki geleneksel tasarım ve arkadaki çiçek tasarımı, ona harika bir görünüm kazandırıyor. Bu tür tasarımlar küçük işlevler için moda.

 • Uygun Durum: Bu tasarımı aile işlevleri ve toplantıları için uygulayabilirsiniz..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kolunuza ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu, etnik giyim ile en iyi şekilde eşleştirilebilir.

89. Basit Renkli Gelin Mehdi:

Basit Renkli Gelin Mehdi

Bu mehndi tasarımı, çoğunlukla nişan işlevleri için gelinlerin ellerinde görülür. Basit tasarıma çekiciliğini artırmak için renkli bir doku verilir. Yapraklı ve şarap dallı çiçek deseni hem ellere hem de bacaklara göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Kıyafetinize uygun renk kombinasyonları da yapabilirsiniz. Ayrıca, Mehandi’yi süslemek için farklı renkli taşlar ve çiçek baskılı elmaslar kullanılabilir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri ve hatta geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

90. Sanatçı Hayat Tarafından Görkemli Dans Eden Tavus Kuşu Tasarımı:

Görkemli Dans Eden Tavus Kuşu Tasarımı Sanatçı Hayat

Bu muhteşem tavus kuşu motifine aşık olmamak elde değil. Muhteşem kuş, onu hayata geçirmek için en ince ayrıntılar kullanılarak yaratılmıştır. Bunu da birkaç ipucu kullanarak yapabilirsiniz. İlk olarak, avucunuzun ortasına kuşun ana hatlarını çizin. Şimdi, aradaki boşluğu doldurmak için küçük vuruşlar kullanın. Büyük bir görünüm kazandırmak için çiçekler, çizgiler, noktalar ve diğer tekrarlayan vuruşların bir kombinasyonunu kullanın. Son olarak, bitirmek için gaga, gözler vb. gibi daha fazla ayrıntı ekleyin..

 • Uygun Durum: Bu minimal tasarım, festivaller, nişanlar, aile toplantıları vb. gibi küçük etkinlikler için iyi çalışır..,
 • Gövde Yerleşimi: Tüm detayların iyi görünmesini sağlamak için bunu yapmak için avucunuzu kullanın..
 • Uygun Cilt Tonu: Açık ve orta cilt tonları için ideal.
 • Eşleşen Süsler: Bilezik, bilezik, manşet gibi tavus kuşundan ilham alan aksesuarlar.,

91. Basit Pırlanta Bilek Bandı Tasarımı:

Basit Pırlanta Bilek Bandı Tasarımı

Mehndi ka tasarımları ile bileklik tipi bir görünüme sahip olmak istersiniz. Elin arkasına çizilen bu tür tasarımlara gidin. Elmas şeklindeki tasarım, ona basit ama göz alıcı bir görünüm kazandırır. Pırlantaları birbirine bağlayan basit noktalar, küçük incilerle zincir görünümü verir. Kıvrımlı yapraklar ve tasarım güzelliğine katkıda bulunur.

 • Uygun Durum: Düzenli ve gündelik günlük durumlar için en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Birçok kıyafetle kombinlenebilir.

92. Koyu Çiçek Tasarımı:

koyu çiçek mehndi tasarımı

Elin arkasında yapılan bu koyu çiçekli tasarım çok zarif görünüyor. Güzel kıvrımlı Asma dalları ve yaprakları ile çiçek tasarımları yapılarak yapılır. Bu tasarım, küçük durumlar veya mehndi sevenler için yaygın olarak taşınır. Bir ele çiçek parmak bileklik görünümü vermek rutin bir tasarımdır..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüme eklemek için geleneksel ve etnik giyim ile eşleştirin.

93. Basit Kına Omuz Dövmesi:

Basit Kına Omuz Dövmesi

Kına veya mehndi dövme tasarımları bu günlerde popüler hale geldi. Genellikle etkinliklerde, partilerde veya düğünlerde taşınırlar. Güzel bir bluz veya tasarımcı elbisesi giyseniz bile görülebilecek bir yerde dövme yapıyorlar. Genel olarak, bu tür dövmeler genellikle omuz, sırt veya bel üzerinde tercih edilir. Asma dalları tasarımı, çiçek tasarımları veya geleneksel Mehendi ile güzelce taşınırlar..

 • Uygun Durum: Geziler ve partiler için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu boyun bölgenize uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Görünüme katkıda bulunabilecek derin boyunlu bluz veya üst ile Hint-batı kıyafetleri ile eşleştirin.

94. Tek Palmiye Kına Sanatı:

Tek Palmiye Kına Sanatı

Parmaklar sadece bütünün kapladığı mehndi olduğundan, odaklanmanız gereken sadece avuç içi var. Avucunuzdaki dairesel motif mükemmelse, anlaşmayı imzalayacak ve yakında herkesin övgüsünü kazanacaktır. Tüm etkinlikler için basit ve kolay mehndi tasarımlarıyla en iyi günlerden biri..

 • Uygun Durum: Bu tasarım, düzenli amaçlar için ve ayrıca küçük partiler ve etkinlikler/toplantılar için uygun olabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Görünüme eklemek için bunu avuç içlerinize uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Bu tasarım etnik kıyafetlerle eşleştirilebilir.

95. Kalp Kına Dövme Tasarımları:

Kalp Kına Dövme Tasarımları

Ayaklar genellikle mehndi tasarımları için zarif bir görünüm sağlar. Bacaklara tırmanan Asma dallarına benzer yapılabilirler. Bu tasarım herkesin kalbini hareket ettiriyor. Farklı şekillerdeki sevimli kalplere melek görünümü vermesi için kanatlar verilmiştir. Böyle bir tasarımın kullanıcısı özgürlük, aşk ve sonsuzluk belirtilerine sahiptir..

 • Uygun Durum: Küçük toplantılar veya partiler ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: yüksek topuklu batı ve geleneksel kıyafetlerle eşleştirilebilir.

96. Çiçekli Sırt Mehendi Tasarımı:

Geri Mehendi Tasarım

Bu kına mehndi tasarımı, yalnızca bir bakışta izleyicinin cazibesini yakalar. Birkaç kıvrımlı dalı ve küçük çiçek desenli büyük bir çiçek, herhangi bir çift işlevi veya evlilik için tasarımcı giyiminde baştan çıkarıcı görünüyor. Farklı bir görünüm kazandırmak için renklerle de tasarlanabilir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu boyun bölgenize veya kollarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

97. Basit Yapraklar Mehandi Tasarımı:

basit mehandi tasarımı

Yapraklar ve asma dalları, sade ve benzersiz bir görünüm vermek için yeni evli gelinleri her zaman cezbetmiştir. Ayrıca gelinin yeni ilişkiye kendini adadığının ve yeni sürprizlere hazır olduğunun bir simgesidir. Bu tasarım aynı zamanda bir bilek parmak bandı verir. Kıvrımlı tasarımında yeni bir gelinin sahip olması gereken tüm zarafeti taşır..

 • Uygun Durum: Bu tasarım, düzenli kullanım ve gündelik durumlar için uygun olabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleri veya seçtiğiniz herhangi bir kıyafetle eşleştirin.

98. Arapça ve Geleneksel Mehndi Tasarımı:

ARAPÇA Mehndi Tasarım

Bu, hem Arapça hem de geleneksel mehndi tasarımlarını birleştiren benzersiz bir tasarımdır. Dış mehndi kalın yapılır ve iç dolgu geleneksel tasarımlarla yapılır. Güzel mango tasarımı, çeşitli tasarımlar ve noktalarla dolu kıvrımlı dalları ile sofistike görünüyor. Böyle bir tasarım, mutlulukla yeni bir hayatın taze başlangıcını sembolize eder..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve festivaller için en uygun olabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Yalnızca etnik giyim ile eşleştirin.

99. Paisley Sırt El Tasarımı:

Paisley Sırt El Tasarımı

Paisley mehndi tasarımları bu güzel tasarıma ilham veriyor. Eşsiz bir görünüm veren herhangi bir kızın backhand’ini süslüyor. Spiral tasarım ve yan çiçek tasarımlarından oluşan dalların kombinasyonu, ona harika bir görünüm kazandırır. Genellikle modaya uygun geleneksel kıyafetler üzerinde modaya uygun bir kına tasarımı olarak taşınır..

 • Uygun Durum: Herhangi bir gündelik toplantı veya etkinlik için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ellerinizin arkasına ve avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Normal kıyafetlerle veya hatta seçtiğiniz herhangi bir kıyafetle en iyi şekilde eşleştirilebilir.

100. Arka El Taş Mehandi Tasarımı:

Arka El Taşlı Mehandi Tasarım

Bu tasarım, geleneksel kabile tasarımına bir bakış atmanızı sağlar. Bu tasarıma kalkan Mehendi tasarımı da denilebilir. Dallardan çıkan birkaç küçük yaprakla dal görünümü verilir. Daha çekici hale getirmek için, çiy damlası görünümü veren beyaz taşlar kullanılır. Bu mehndi tasarımı sadece koruma anlamına gelir.

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Her şeyle iyi gittiği için Hint-batı kıyafetleri veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

101. Tavus Kuşu Tüyü Tasarım Mehandi:

Tavus Kuşu Tüyü Tasarım Mehandi

Bu Arapça sade Mehandi tasarımı, muhteşem bir görünüm ve renk veren kalın mehndi isteyen gelinler arasında popülerlik kazanmıştır. Bazıları da bu tür tasarımları yapmak için siyah mehndi kullanır. Tasarıma, bir bilek bileziği ve ağlı parmaklı bir yüzük oluşturan tavus kuşu tüyü görünümü verilmiştir. Tavus kuşu saflığı, sevgiyi, özeni ve inancı simgeler ve bu tasarımın anlamı da öyledir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve kollarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint kıyafetleri veya ağır kıyafetlerle iyi uyum sağlar.

102. Trendy Çift Renkli Mehendi:

Trendy Çift Renkli Mehdi

Çift renkli bir Mehndi tasarımı, düğünlerde ve bazı dini işlevlerde taşındığında harika görünüyor. Arapça Tasarım siyah Mehendi ve normal kına mehndi ile yapılır. Dış şekiller veya uzun Asma dalları siyah mehndiden yapılmıştır. Kına mehndi ile çeşitli tasarımlara sahip dolgular yapılır. Tasarımı tam tersi şekilde de taşıyabilirsiniz. Ortadaki çiçek tasarımı ve arkadaki dairesel tasarım akılda kalıcı görünüyor.

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve düğün etkinlikleri veya etkinlikleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Eşleşen Süsler: Görünmek için etnik veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

103. Gençler İçin Basit Mehandi Tasarımları:

Gençler için Basit Mehndi Tasarımları

Şimdi bir günlük kına uygulamak, hiçbir nedene gerek duymayan bir trendin parçası haline geliyor. Birçok topluluk veya okul-kolej, Mehandi’yi yarışmalar tasarlamada tutmaya başladı. Bu tür etkinlikler, gençlerin yaratıcılıklarını sergilemelerine ve daha da geliştirmelerine yardımcı olur. Easy Mehendi tasarımları her geçen gün popüler hale geliyor. Mehndi, kızların veya kadınların ellerini ve ayaklarını güzelleştirmenin en önemli unsurlarından biridir..

 • Uygun Durum: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin

104. Basit Çiçekler Mehndi Tasarımları:

Basit Çiçekler Mehndi Tasarımları

Çocuklar da Mehndi’yi küçük avuçlarında denemeyi sevdiklerinden, yukarıdaki resim uygundur. O kadar dolu değil ve birçok basit çiçekle oluşturmak kolaydır. Veya seçtikleri tasarımı uygulamalarına izin verin! Bu, tüm festivaller için çok uygun olan yeni başlayanlar için mükemmel mehndi tasarımlarından biridir..

 • Uygun Durum: Düzenli uygulama veya aile içindeki küçük etkinlikler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınızın arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik giyim ve kurtalarla iyi uyum sağlar.

105. Basit Uzun Kol Boyu Mehndi Tasarımı:

Basit Uzun Kol Boyu Mehndi Tasarımı

Basit ama uzun bir mehndi tasarımına sahip olmak için çiçek motifleri kullanılabilir. Ellerinizi doldurmak için birkaç çiçek kullanabilirsiniz. Tasarımı tamamlamak için birkaç yaprak ve nokta ekleyin. Tasarımınıza yarım çiçeklerle başlayın, ardından yavaş yavaş birkaç tam çiçek yapın. Hatta biraz daha dramatik bir görünüm vermek için çiçekleri ve yaprakları gölgeleyebilirsiniz. Bu çok, çok basit mehndi tasarımlarından biri..

 • Uygun Durum: Aile işlevleri ve diğer küçük etkinlikler için uygun olabilir.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınızın ve kollarınızın arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint kıyafetleriyle eşleştirin.

106. Her İki Taraf Arka El Mehandi Tasarımları:

Mehndi iki el için tasarımlar

Bu, her kızın elini güzelleştirebilecek basit mehndi tasarımlarından biridir. Eğer çiçeklere o kadar düşkün değilse, birkaç çapraz çizgili tasarım yapmayı deneyebilir. Yukarıdaki tasarımda parmak uçları ana odak noktasıdır. Bu nedenle, bu basit ve kolay mehndi tasarımını gerçekleştirmek için avuç içi alanını serbest bırakmak ve parmaklar kullanılır..

 • Uygun Durum: Herhangi bir festival veya aile etkinliği için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik giyim ve kurtalarla eşleştirin.

107. Kızlar için Kolay Mehandi Tasarımları:

Kızlar için Kolay Mehndi Tasarımları

Çiçek desenlerinden kaçınarak, basit mehndi tasarımınızda farklı boyut ve yaprak desenlerini basitçe detaylandırabilirsiniz. Yukarıdaki mehndi tasarımı, yaprakları ana unsuru olarak sergiliyor. Tamamen örtülü ve gölgeli yapraklar bu sade ve zarif tasarımı hem kız gibi hem de çok geleneksel hale getiriyor..

 • Uygun Durum: Boş zaman için bile düzenli kullanım için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınızın arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı veya geleneksel kıyafetler olsun, herhangi bir kıyafetle eşleştirin.

108. Yarı Dairesel Mehndi Tasarımı Basit:

Yarı Dairesel Mehndi Tasarımı Basit

Bu tasarım, çiçek, yaprak veya kuş motifi olmadığı için basittir. Yarım daire kenarlıklı düz çizgiler, bu tasarımın karmaşık görünmesini sağlar, ancak yeniden oluşturulması çok kolaydır. Bu tür basit mehndi tasarımı, düğün el takılarını tamamlar..

 • Uygun Durum: Festivaller veya küçük durumlar için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ellerinize ve avuçlarınızın arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Etnik giyim ile eşleştirin.

109. Güzel Çiçek Basit Mehendi Tasarımı:

Çiçek Basit Mehendi Tasarımı

Bu başka bir basit ama muhteşem çiçek tabanlı tasarım. Bu güzel tasarımı oluşturmak için avucun ortasındaki çiçek motiflerinin nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. Parmaklar temiz bırakılır, bu da elin daha modern görünmesini sağlar. Bu son kolay mehndi tasarımı, basit ve küçük durumlar için uygundur.

 • Uygun Durum: Festivaller ve benzeri durumlar için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza ve ayaklarınıza da uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Bu basit mehndi tasarımını normal kıyafetler veya etnik kurtalarla eşleştirmeyi seçebilirsiniz..

110. Tekil Vuruşlar Mehndi Tasarımları:

arka yandan basit Mehndi Tasarım

İşte bu basit mehndi tasarımında, büyük çiçek motifleri koyulaştırıldıktan sonra kullanılır. Bu desenler daha sonra tekil vuruşlarla doldurulur ve onları daha sanatsal hale getirir. Bu tür tasarımlar için parmakları temiz ve boş bırakmak en iyisidir, çünkü onları doldurmak karmaşık görünebilir.

 • Uygun Durum: Bu, aile işlevleri ve benzeri etkinlikler için ideal olabilir..
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuçlarınıza, kollarınıza, ellerinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hint-batı veya geleneksel/etnik kıyafetlerle eşleştirin.

111. Küçük Çiçekler Mehendi Tasarımı:

Basit Mehdi Tasarımı

Bazen Mehandi’yi elin önüne uygulamak çok zorlaşıyor. Bu nedenle, kolay mehndi tasarımınızı konfor bölgenize göre oluşturmaktan çekinmeyin. Bu resimdeki gibi tasarım parmaklardan başlamıyor. Tasarıma küçük, sade bir çiçek oluşturularak başlanır ve tasarım bilek kısmında sonlanır..

 • Uygun Durum: Düzenli durumlar için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve avuç içlerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Hem etnik hem de batı giyimiyle eşleştirin.

112. Yeni Başlayanlar İçin Basit Kına Tasarımı:

Yeni Başlayanlar İçin Basit Kına Tasarımı

İşte yine birinin alabileceği en kolay ve basit mehndi tasarımlarından biri. Çiçeğin çizilmesi zor olabilir, ancak bu soru işareti tasarımı herkes için kolaydır. Sadece birkaç soru işareti ile bu tasarım eksiksiz görünüyor ve size iyi bir görünüm kazandırıyor. Birkaç nokta ekleyerek soru işaretlerinizi detaylandırabilirsiniz..

 • Uygun Durum: Gündelik uygulama oturumları veya partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Eşleşen Süsler: Herhangi bir kıyafet türü ile eşleştirilebilir.

Daha Mehndi Tasarımları Son Koleksiyon:

En Yeni Mehndi Tasarımı

Yeni Mehndi Deseni

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Bacaklar için Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Kolay Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Siyah Kına Tasarımı

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Kalp Mehndi Tasarımı

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Basit Mehdi

Mehndi çiçek desenli

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Ayak Mehndi Tasarım

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

çiçek Mehndi

Basit ve Kolay Mehndi Tasarımları

Tam El Mehndi Tasarımı

Mehndi Yeni Başlayanlar İçin Uygulama İpuçları:

Mehendi’ye yeni başlıyorsanız, bu denenmiş ve test edilmiş tüyolar, işleri sizin için kolaylaştıracaktır:

 • Kullanımı ve karmaşık desenler çizmesi kolay olduğundan, daha keskin uçlu daha küçük koniler kullanın.
 • Kendinizi güvende hissetmek ve elinizi özgürce hareket ettirmek için bir kağıt veya bez üzerinde uygulamanız olmak.
 • Mehendi’yi her zaman temiz ve kuru ellerde başlatın. Kına pigmentini engelleyebilecekleri için herhangi bir krem ​​veya yağ kullanmaktan kaçının..
 • İlk denemede kendinizi karmaşık tasarımlara boğmayın. Önce daha küçük öğelerde ustalaşarak yavaş yavaş, adım adım yapın.
 • Alıştıktan sonra, seçtiğiniz tasarımı düzgün bir şekilde çizin ve temiz tutun..
 • Daha koyu lekeler için Mehendi’yi daha uzun süre bırakın. Boyanın çıkması için en az 2 saat bekletin..
 • Mehendi’yi karartmak için şeker ve limon karışımı, karanfil dumanı veya hindistancevizi yağı da uygulayabilirsiniz..
 • Kuruduktan sonra elinizdeki Kına izlerini kazıyın ve en az 24 saat su veya sabunla yıkamaktan kaçının..

Son düşünceler:

Yani kızlar! Umarız bu kolay Mehandi tasarımlarını sevmişsinizdir. Zaman veya bütçe eksikliği nedeniyle profesyonel bir Mehendi sanatçısına paranızın yetmediği günlerde, kendi becerilerinize güvenebilirsiniz. Ayrıntıların görünmesi için bu resimleri indirin ve yakınlaştırın. Bunları bir kalem kullanarak kağıda çizin ve bir Mehendi konisi kullanarak çizmeye çalışın. Biraz çabayla, mahalledeki güzellik uzmanına parası için bir şans vereceğinizden emin olabilirsiniz.!