Göğüs yağını nasıl azaltacağınızı biliyor musunuz? Göğüsler, adipoz, glandüler ve bağ dokuları dahil olmak üzere farklı doku türlerinin katmanlarından oluşan meme bezleridir. Bu dokularda hormon reseptörleri bulunurken, vücuttaki hormonal değişikliklere bağlı olarak meme boyutlarında ve hacimlerinde sıklıkla dalgalanmalar olur..

Göğüsler, kadınlık ve güzelliğin bir sembolü olmasına özen gösterdiğinden, kadınlar göğüslerinin mükemmel şekil ve büyüklükte olmasını isterler. Yine de bazen göğüsler daha büyük boyutlara ulaşır, bu da obezite, genetik, hamilelik, emzirme, vücuttaki hormonal değişiklikler ve bazı ilaçların yan etkileri gibi sayısız faktör nedeniyle olabilir..

Göğüs Yağını Doğal Olarak Nasıl Azaltabilirsiniz Basit İpuçları & yöntemler

Evde Göğüs Yağı Nasıl Azaltılır:

Bu makale, farklı basit ipuçlarını etkili bir şekilde kullanarak evde meme yağını doğal olarak nasıl azaltabileceğiniz konusunda sizi eğitecektir..

1. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Masaj:

Masaj, genel vücut yağını meme boyutunun üzerinde ve üzerinde azaltmak için eski bir terapidir. Göğüslerinize masaj yaparken her memeye eşit süre verin. Göğüslerinize ılık zeytin, aksi takdirde hindistancevizi yağı sürün. Orta parmağınız ve yüzük parmağınızla her iki memeyi küresel hareketlerle artı yukarı yönde 10 dakika boyunca ovalayın. Boyut küçülmesini fark etmek için masajı en az 3 ay boyunca her gün iki kez tekrarlayın. Göğüs küçültme kremiyle de masaj yapabilirsiniz, aksi halde losyon.

2. Daha Fazla Yeşil Tüketin:

Meyve ve Sebzeler, üstün besin kaynakları ve antioksidanlardır. Turpgillerden sebzeler, örneğin, lahana, ıspanak, brokoli, karnabahar ve nişasta içermeyen diğerleri, evde göğüs boyutunu küçültmek için üstün öğünlerdir..

3. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Aerobik Egzersizleri Kullanın:

Göğsünüzdeki yağı azaltamasanız da, vücudunuzdaki kiloları kaybetmek aynı zamanda göğüslerinizin boyutunu da küçültür. Kürek, kros kayağı, yüzme ve eliptik antrenmanı gibi egzersiz yaparken göğüslerinize zarar vermeyecek egzersizler yapın. Yürüme, koşma, dans etme veya ip atlama gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız, göğüs ağrısından kaçınmak için üzerinize oturan bir spor sutyeni alın..

4. Kremalı Haplar:

Bu meme küçültme hapları artı kremler, gerçekten göğsünüzdeki yağ dokusunu hedefleyen ve azaltan, aynı zamanda daha sıkı ve daha küçük hale getiren elementten oluşur. Göğüs küçültme hapları göğüslerinizi küçültmenize yardımcı olabilir, ancak uygun bir tavsiye olmadan almayın. Bu konuda önce doktorunuza danışın.

5. Zencefil:

Birçok geleneksel tıpta, meme boyutunu doğal olarak azaltmak için zencefil kullanılır. Daha fazla yağ yakmaya yardımcı olmak için vücudun metabolik hızını artırır. Bu, tipik olarak yağlı dokulardan oluştuğu için meme boyutunu da içerir. 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefili 1 su bardağı suda 10 dakika kaynatın. Süzme biraz bal koydu ve yavaşça iç. Her gün 2 ila 3 bardak zencefil çayı yutun.

6. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Yoga:

Vücudunuzu zinde tutmak için en iyi çözümlerden biridir. Yogada göğüs yağını azaltmanıza ve göğüslerinizi daha sıkı hale getirmenize yardımcı olacak çok sayıda asana vardır. Yoga ayrıca zihninizi rahatlatır. Bu, meme boyutunu doğal olarak küçültmenin yollarından biridir..

7. Meme Yağ Küçültme Ameliyatı:

Göğüs yağını atmak için en hızlı yöntem için meme küçültme ameliyatı, aksi halde küçültme mamoplasti hakkında doktorunuzla görüşün. Bu tür bir ameliyat, rahatsızlığınızı hafifletmeye, özgüveninizi artırmaya ve fiziksel aktivitelere ekstra katkı sağlamaya yardımcı olabilir. Doktorunuz sizi bu tür bir ameliyattan ne bekleyebileceğinizin yanı sıra riskleri ve faydaları açıklayabilecek bir plastik cerraha yönlendirebilir. Plastik cerrahınız, ameliyatın maliyetini ve işlemden sonra ihtiyaç duyacağınız iyileşme süresini belirlemenize yardımcı olabilir..

8. Şeker Artı Kalorileri Düşük Bir Diyet Yapın:

Süslü kahvelerden, hamur işlerinden, gazlı içeceklerden, keklerden ve diyetinize gereksiz kalori ekleyen işlenmiş gıdalardan kaçının. Metabolizmanızı artırmak ve aşırı yemekten kaçınmak için gün boyunca daha küçük porsiyonlar tüketin..

9. Kalorilerinizi Hesaplayın:

Sadece kalori alımınıza dikkat edin. Gereken miktardan fazla tüketmekten kaçının. Kilo kaybına yardımcı olabilecek tüm B vitamini açısından zengin gıdaları alın. Badem almak da cildinizi daha iyi hale getirecektir..

10. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Yüzme:

Evde meme yağını nasıl azaltacağınızı arıyorsanız, yüzme, kaçırmayı göze alamayacağınız sağlıklı bir seçimdir. Bu, kollardaki fazla yağı azaltarak göğüslerinizi sıkılaştırdığı için, kiloları üst tarafta olan kadınlar için en iyi şekilde işe yarayabilir, ancak üzerinde çalışacak hiçbir şeyi olmayan kadınlar için daha az etkili olduğu anlamına gelmez. -göğüsler, başlamak ve hala anlaşma azaltmak istiyorum. Yüzme bölgesindeki en iyi egzersizler, özellikle omuz ve göğüs için iyi olduğu bilinen ön ve sırt hareketleridir..

11. Yeşil Çay:

Memeden yağ nasıl azaltılır merak ediyor musunuz? Yeşil çay bir sonraki mucizevi çözümümüz. Öyleyse önce her şeyin nasıl çalıştığını çözelim. Çayda esas olarak bulunan kateşinlerin vücudunuzu uyararak kalorileri yaktığı bilinmektedir. Bu, zaten anlamadıysanız, kilo kaybını teşvik eder. Herhangi bir biçimde kilo kaybı, göğüslerden yağ kaybını da içerir. Yeşil çay, meme kanseri riskiyle mücadelede en iyi yardımcıdır. Bu, her sabah çay ve kahve rutininizi geride bırakarak bu çayı seçmeniz için çok daha fazla neden. Tadı arttırmak için bal ve limon suyu iyidir, ancak çaya şeker eklemeyin..

12. Keten tohumu:

Göğüslerden doğal olarak yağ kaybetmenin bu listesindeki bir sonraki keten tohumu. Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olduklarından vücudunuzdaki östrojen seviyelerinin düzenlenmesinde kolayca yardımcı olabilirler. Ve öyle olur ki, çoğu zaman yüksek kadınlık hormonu seviyeleri, bu kadar endişe duyduğunuz büyük göğüslerin arkasındaki ana suçludur. Buna gelince, tohumlar iyi haber. Sadece östrojeni azaltmaya yardımcı olduğu için değil, aynı zamanda çok korkunç olan ve vücut kilo verme rejiminize müdahale eden tüm toksinlerden kurtulmanın hızlı olduğu için..

13. Guarana:

Guarana size göğüslerinizdeki yağları nasıl kolayca kaybedeceğinizi gösterecek. Kilo verme haplarının ortaya çıkmasıyla, bunun gibi bitkilerin hala piyasada dolaştığını bilmek sizi şaşırtabilir. Doğrudan bu bitkinin faydalarına gelince, genellikle zihinsel dengenizi yeniden sağlamak için kullanılır, böylece tüm kaygılarla savaşmaya ve vücudunuzdaki östrojen hareketini iyileştirmeye yardımcı olur. Genel olarak kilo vermeye yardımcı olan en yaygın bileşenlerden biridir, listedeki diğerlerinden çok daha fazladır..

14. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Ağırlık Kaldırma:

Bulabildiğiniz halterleri getirin. Hafif olanlarla güzel ve yavaş başlayın, ancak bir süredir halter yapıyorsanız, göğüs yağını azaltmak için bu ilk önceliğiniz olmalıdır. Ağır ağırlık kaldırma alışkanlığınız varsa, kaslarınızı güçlendirmek daha da kolaylaşacaktır. Peki, önce bankta yatmaya başlayın ve halterleri elinizde tutun ve ardından kollarınızı göğsünüze kaldırın. Bunu yaparken nefes alın ve sonunda kollarınızı yere paralel hale getirin. Daha sonra kollarınızı düz bir şekilde uzatırken nefes verin ve başlangıç ​​pozisyonuna geri getirin. En az üç kez tekrarlayın.

15. Göğüs Yağını Azaltmak İçin Koşu:

Koşu, göğüslerdeki yağın nasıl azaltılacağına dair son egzersizdir. Göğüsleriniz de dahil olmak üzere elbette her yerden yağları düşürmedeki etkinliği nedeniyle oldukça popüler olanıdır. Koşmaya başladığınızda tüm vücudunuzdaki hareketi görebilirsiniz, bu nedenle fazla yağları kaybetmek istediğinizde lehinize çalışır..

Bunlar, tüm dünyada en çok tercih edilen kilo verme rejimlerinden bazılarıdır ve meme yağını en etkili şekilde azaltmaya yardımcı olur. Öyleyse, almak istediğiniz doğal yol buysa, neden başkalarının önerdiği olağan yollardan vazgeçesiniz??