Mukula Mudra! Aynı zamanda ‘Gaga el mudra’ olarak da adlandırılan, çeşitli fiziksel artı zihinsel faydalar için yürütülen son derece basit bir mudradır. Lotus çiçeğinin çiçeğini temsil eder. Hepsi arasında etkili Yoga Mudralarından biri olarak ölçülür. Aynı zamanda etkili bir şifa aracı olabilir. Mukula mudra, organın üzerine yerleştirilir, aksi takdirde vücut kısmı ağrır veya strese girer. Enerjiyi kesin bir yere yönlendirir. Bu mudra, enerji veren ve sakinleştirici bir mudradır..

Mukula Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Mukula Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Burada erişilebilen makalenin tamamı Mukula Mudra duruşu ile ilgili ayrıntılar, anlamlar, adımlar ve faydalar hakkında ayrıntılar ve ayrıca resimlerle takip etmek için talimatlar.

Mukula Mudra Anlamı:

Mukula Tomurcuk demektir. Beş parmağın tamamı bir araya getirildiğinde ve uçta birbirine değdiğinde Mukula hastasını elde ederiz. Mukula mudra ayrıca Gaga el mudrası olarak da adlandırılır. Hastalıklı organa yönelik bu mudranın yapılması, aksi takdirde alan anında sonuç verecektir. Mukula Mudra, enerjiyi zorlu bir alana yönlendirmeye yardımcı olur..

Mukula Mudra veya Gaga El Mudra Nasıl Yapılır:

Mukula mudra oturma pozisyonunda eğitilmelidir. Bu çamuru asla çıplak ayaklarınız yere değecek şekilde yapmayın. Bir yoga matına / yatağına veya başka bir sandalyeye oturun.

Yöntem 1:

Bunda uygulayıcı, bir gagayı şekillendirmek için beş parmağın ucunu birleştirmelidir. Uygulayıcı bir dakika içinde gaganın ucunda enerji biriktirecek mi? Şu anda bu enerjiyi kürlenmesi gereken herhangi bir vücut parçasına iletebilir. Bireyin sadece o kısımla temasa geçmesi ve ilgili vücut kısmına akan enerjiyi görselleştirmesi gerekir..

Yöntem 2:

Bu mudrayı her öğünden 5 dakika önce tutun. Bu, toksinleri ortadan kaldıracak ve Çakraları temizleyecektir. bu mudrayı yaptıktan sonra kişi canlanmış hissedecek.

Her gün en az 5-10 dakika uygulayın. Dört parmağınızı başparmağınıza koyun, ayrıca parmak uçlarınızı vücudunuzun ekstra enerji isteyen kısmına yerleştirin. Bunu her elinizle gerçekleştirin. Gerektiği gibi hareket edin veya 5 dakika boyunca günde 5 kez.

Her sağlık bozukluğu, tanımlanamayan birçok acının ötesinde, bireysel elektrik alanı da zayıf olduğu için neden olur..

1. Böbrekler: İki elin parmaklarını arkaya belin iki inç üzerine koyun..

2. Akciğerler: parmaklarınızı köprücük kemiğinin 2 inç altında olacak şekilde sağ ve sol tarafa yerleştirin.

3. Mesane: Her iki elin parmaklarını karnın sol tarafıyla birlikte kasık kemiğine bitişik olarak sağ tarafa koyun..

4. Mide: Her iki elin parmaklarını doğrudan göğüs kemiğinin altına koyun.

5. Bağırsaklar: Bir elin parmaklarını göbeğe koyun ve sağdan sola doğru giderek büyüyen bir daire çizin (spiral gibi).

6. Dalak Artı Pankreas: Sağ elinizi sternumun alt ucuna koyun – sol elinizle sol taraftaki kaburgaların uçlarına 21 kez vurun, çünkü bir kibrit sırıtmak istiyorsanız.

Mukula Mudra’nın Faydaları:

  • Bu mudra, kürlemenin gerekli olduğu doğrudan enerji.
  • Konsantrasyonu geri kazandırır ve meditasyon gücünü güçlendirir.
  • Bu mudranın uygulanması, vücudun her bölümünün doğal güçlerini geri kazanmasına yardımcı olur..
  • Bu mudra, abartılı vücut kısmında lazer ışını gibi çalışır..
  • Zihni sakinleştirir, ayrıca olumsuz inançtan kurtulmaya yardımcı olur..
  • Bu mudranın normal uygulaması, sağlam bir bağışıklık sistemi sağlar.
  • Her türlü hastalığı tedavi edebilir.
  • Yüze ek parlaklık artı parlaklık sağlar.

Mukula Mudra’nın nasıl yapılacağı ile ilgili tüm detayları tanımak istediğinizde, başvurabileceğiniz yer burasıdır. Ayrıca bu, rejimi izlemeyi daha kolay bulmanızı sağlayacak tüm ipuçlarını ve önlemleri içerir..