Hiç Mushti mudra yaptın mı? Mushti mudra ayrıca yumruk mudra olarak tanınır. Mushti, kapalı el, aksi takdirde yumruk anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Vücudumuz, örneğin öfke, korku, saldırganlık, sıkıntı ve hayal kırıklığı gibi olumsuz duygulara son yumrukla yanıt verme konusunda doğal bir eğilime sahiptir. Bugün bu yazıda size Mushti Mudra hakkında tüm bilgileri anlatacağız..

Mushti Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Mushti Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Buradan erişilebilen makalenin tamamı Mushti Mudra duruşu ile ilgili ayrıntılar, resimlerle birlikte tanım, adımlar ve faydalar hakkında ayrıntılar ve bunun için izlenecek talimatlar.

Mushti Mudra’nın Tanımı:

Mushti Sanskritçe bir sözdür. Mushti ‘kapalı el’, aksi halde ‘yumruk’ anlamına gelir. Vücudumuz, bir yumruk oluşturmak için parmaklarımızı sıkmamızı sağlayarak korkuya ek olarak öfke gibi duygulara açıkça tepki verir. Mushti Mudra, biriken duyguları atmanıza yardımcı olur. Gizli öfke, şiddet, sürekli tahriş ve olumsuz duygular, Mushti mudra’nın normal uygulamasıyla güvence altına alınabilir. Farklılığı sadece 5 dakika içinde hissedeceksiniz.

Aşağıdakileri Belirtmek İçin Kullanılır:

 • Güreşçilerin mücadeleci konumu.
 • nesneleri kavramak.
 • Bir kişinin sabit haslığı.

Mushti Mudra Adımları Nasıl Gerçekleştirilir:

 • Uyluklarda uyuyan ellerin sırtlarından vücuttan 3 cm uzakta, avuç içleri önde yukarıya bakacak şekilde rahat bir oturma pozisyonuna geçin. Vücudun rahat ve hareketsiz kalması için gözleri kilitleyin ve gerekirse yeri ayarlayın..
 • Bırakma hissini, “Hayır” deme hissini geliştirirken nefesin biraz daha uzun olmasına izin verin. Ayrıca, belirli bir kişi için, aksi halde kendinizi içinde bulduğunuz zorlu bir durum için bazı sınırlar koymanız mı gerekiyor? Bu sınırları belirleyin.
 • Parmak uçlarını avuç içine alarak iki elin parmaklarını bükün. Başparmakları yüzük parmağına koyun, sabit hafif basınç uygulayın.
 • Soluma solar pleksustaki Manipura Çakra’ya doğru yönlendirilirken ve ekshalasyon tüm vücutta dışa doğru giderken, ellerdeki herhangi bir fiziksel duyumu ve herhangi bir duygusal değişimi izleyin..
 • Her nefes, ateşin karşısına pozitif enerji getirir; her ekshalasyon derin bir gerginlik ve gizli tahrişi alır.
 • 15 dakikaya kadar devam edin, istediğiniz zaman artı istediğiniz yerde.
 • Eller, büyük duygu anları boyunca mekanik olarak yumruklar oluşturur, bir saldırı sembolü olarak görülse de, bu işaret yalnızca vücudun sınırlı duyguları serbest bırakma yolu olabilir, çünkü tüm unsurlar dizginlenir ve avuç içinde dengelenir..
 • Olumsuz duyguları bırakmak için 5 dakika basılı tutun, aksi halde gerektiği gibi, günde 3 kez 15 dakika boyunca alışkanlıkla.
 • Sindirime yardımcı olması için yemeklerden 10 dakika sonra kucaklayın.

Mushti Mudra’nın Faydaları:

1. Mushti Mudra karaciğer artı mide enerjisini harekete geçirir, sindirimi destekler ve ayrıca kabızlığın tedavisine yardımcı olur.

2. Bu, biriken olumsuz duygulardan kurtulmamıza yardımcı olur..

3. Yumruk, öfke, öfke veya başka bir tehdidin işaretidir.

4. Bu çamurun normal uygulaması, tahrişi serbest bırakmaya ve öfkeyi bastırmaya yardımcı olur, ardından karaciğer sağlığını iyileştirir, yüksek tansiyonu düşürür ve kalp şikayetlerini azaltır..

5. Mushti mudra ayrıca sindirimi teşvik eder, mideyi tetikler ve kabızlığı hafifletir.

6. Mushti Mudra, ifade edilmemiş duyguların boşaltılması için pratiktir. Karaciğer artı mideyi aktif hale getirir, kabızlığın yanı sıra dahil ederek hizmet eder..

Daha önce Mushti Mudra’nın nasıl yapılacağı konusundaki tüm detaylara aşina olmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz yer burasıdır. Ayrıca bu, rejimi izlemeyi daha kolay bulmanızı sağlayacak tüm ipuçlarını ve önlemleri içerir..