Raumenų įtempimas, mes visi bent kartą gyvenime patyrėme raumenų įtampą. Kėlus sunkius svorius, atliekant staigius judesius ir net netaisyklingą miego pozą, raumenys gali patempti. Tai sukelia stiprų skausmą, patinimą šioje srityje ir ribotą galimybę judėti. Nors raumenų įtampa yra laikina, jie gali sukelti didelį diskomfortą. Ypač sportininkams ir dirbantiems žmonėms įtempti raumenys gali reikšti, kad nėra darbo ir nėra atlyginimo! Bet atsipalaiduok! Viskas neprarasta! Šie 25 natūralūs namų gynimo būdai raumenų įtampai gali padėti įveikti šią problemą be šalutinio skausmo malšintuvo poveikio.

Geriausios namų gynimo priemonės raumenų įtempimui gydyti

Raumenų patempimo priežastys:

Yra daug raumenų įtempimo priežasčių. Viskas, kas daro spaudimą raumeniui ir sukelia jo pertempimą, yra atsakinga už būklę. Kai kurie iš jų yra:

 • Raumenų perteklius
 • Trauma
 • Lankstumo stoka
 • Nuovargis
 • Stresas
 • Fizinio pasirengimo trūkumas
 • Netinkama laikysena

Raumenų patempimo simptomai:

Šie simptomai gali padėti nustatyti paprastą raumenų skausmą nuo raumenų įtampos:

 • Staigus ir stiprus skausmas
 • Ribotas mobilumas
 • Odos spalvos pasikeitimas
 • Raumenų patinimas
 • Sustingimas
 • Skausmas apylinkėse

Rimtas raumenų įtempimas gali sukelti raumenų plyšimą, kuris gali visiškai apriboti judėjimą ir sukelti nepakeliamą skausmą.

Raumenų patempimo prevencija:

Raumenų patempimai mums gali būti nežinomi dėl kai kurių dažniausiai daromų klaidų. Štai kaip galite išvengti raumenų įtempimo:

 • Užtikrinkite gerą fizinį pasirengimą
 • Mankštinkitės reguliariai
 • Neapsiribokite viena pozicija
 • Atsargiai elkitės su sunkiais daiktais
 • Būkite atsargūs su laiptais ir stačiomis vietomis
 • Laikykite grindis sausas, kad išvengtumėte kritimo

Natūralios namų gynimo priemonės raumenų įtempimui gydyti:

Vartotojų patogumui šis toliau pateiktas vadovas yra sveikas ir su aukščiausios klasės namų gynimo priemonėmis, skirtomis raumenų įtempimui gydyti. Patikrinkite juos ir pasirinkite. Jis turi duoti puikių rezultatų ir atleisti nuo raumenų skausmo.

1. Pailsėkite tinkamai:

Tinkamai ilsėkitės dėl raumenų įtempimo

Suteikdami kūnui ir paveiktai zonai tinkamą poilsį, jūs suteikiate jam laiko išgydyti ir išgydyti. Tai padeda lengvai ir be vargo gydyti raumenų įtampą. Kuo daugiau suteiksite jam poilsio, tuo greičiau jis bus gydomas. Laikykite pagalvę ar atraminę pagalvėlę po pažeistu raumeniu, kad galėtumėte geriau palaikyti ir skatinti geresnį gijimą. Tai geriausia raumenų įtempimo priemonė.

Patarimai: Atsikelkite ar atsistokite ant lovos. Imkitės tinkamos paramos.

2. Būkite hidratuotas:

Geras vandens kiekis kartu su kitais sveikais skysčiais pagerins kraujotaką organizme, taip pat sumažins įtampą sukeliantį raumenų sustingimą. Yra daug būdų, kaip išgėrus 10–12 stiklinių paprasto ir filtruoto vandens, galima išgydyti raumenų įtampą.

Patarimai: Kitų skysčių, tokių kaip sultys, vartojimas taip pat drėkina jūsų kūną ir tiekia gyvybiškai svarbias maistines medžiagas

3. Ledo gydymas raumenų įtampai:

Ledas raumenų įtempimui

Paimkite maišą, pilną ledo kubelių, ir padėkite jį per rankšluostį ant pažeistos vietos. Tai padeda sumažinti srities skausmą ir patinimą bei skausmą ir palaipsniui padeda sumažinti raumenų įtampą. Tai turėtų būti daroma 15-20 minučių ir kelis kartus per dieną. Šilumos paketai paprastai nerekomenduojami, nes jie gali pažeisti apatinius audinius.

Patarimai: Laikykite audinį tarp odos ir ledo pakuotės, kad išvengtumėte šalčio įkandimų

4. Pakelkite plotą:

Bet kuri raumenų įtampos sritis gali būti padidinta, ypač miegant naktį. Tai užtikrins gerą raumenų skausmo, skausmo ir raumenų įtampos gydymą. Tai gerai ištirta idėja ir per porą dienų duoda nuostabių rezultatų.

Patarimai: Tvirtai pagalvei ar pagalvei galima pakelti lovą.

5. Tempimas:

namų gynimo priemonė nuo raumenų įtempimo: tempimas

Dėl švelnaus raumenų tempimo būdo reikėtų pasitarti su specialistu. Jie padės jums atlikti tempimo pratimus, kuriuos galima atlikti norint pagerinti kraujotaką toje srityje, taip pat gydyti standumą tinkamais judesiais. Tempimas yra viena iš saugių namų priemonių raumenų įtempimui nugaros srityje.

Patarimai: Netempkite įtemptų raumenų, kai jie vis dar skauda. Turite palaukti, kol skausmas išnyks, kitaip tai gali pabloginti būklę.

6. Kalcio ir kalio suvartojimas:

vitaminas ca ir k 1

Kalcis ir kalis yra dvi pagrindinės maistinės medžiagos, kurių racione turėtų būti padidinta raumenų įtampos metu. Šios maistinės medžiagos padeda stiprinti kaulus, raumenis ir sąnarius. Tai neabejotinai padeda siekti tikslų.

Patarimai: Stenkitės vartoti maistines medžiagas iš natūralių šaltinių arba vartoti geros kokybės papildus

7. Česnako aliejaus masažas:

Namų gynimo priemonė nuo raumenų įtempimo Česnakų aliejus

Česnakų aliejuje yra sieros ir seleno – dviejų medžiagų, kurios gali veiksmingai sumažinti raumenų mėšlungį ir įtampą. Priešuždegiminės česnako savybės gali sumažinti raumenų patinimą, taip pat veikia kaip vietinis analgetikas. Taip pat nesunku paruošti česnako aliejų namuose pagal žemiau pateiktą receptą. Tai galite padaryti patys kiekvieną dieną arba pasamdyti profesionalų. Kartu su kraujotakos gerinimu jis taip pat padeda išgydyti uždegimą.

Kaip daryti?

 • Paruoškite šiek tiek česnako aliejaus namuose, virindami susmulkintą česnaką su alyvuogių aliejumi.
 • Tai turėtų būti masažuojama paveiktoje zonoje bent 2 kartus per dieną.

Kam vengti?

Venkite to, jei turite jautrią odą arba naudojate praskiestą versiją

8. Sezamų aliejus ir pipirai:

Sezamų aliejus ir pipirai

Česnakų aliejuje yra sieros ir seleno – dviejų medžiagų, kurios gali veiksmingai sumažinti raumenų mėšlungį ir įtampą. Priešuždegiminės česnako savybės gali sumažinti raumenų patinimą, taip pat veikia kaip vietinis analgetikas. Taip pat nesunku paruošti česnako aliejų namuose pagal žemiau pateiktą receptą. Tai galite padaryti patys kiekvieną dieną arba pasamdyti profesionalų. Kartu su kraujotakos gerinimu jis taip pat padeda išgydyti uždegimą.

Kaip daryti?

 • Paruoškite šiek tiek česnako aliejaus namuose, virindami susmulkintą česnaką su alyvuogių aliejumi.
 • Tai turi būti masažuojama paveiktoje zonoje bent 2 kartus per dieną.

Kam vengti?

Venkite to, jei turite jautrią odą arba naudojate praskiestą versiją

9. Gvazdikėlių aliejus raumenų įtampai:

Gvazdikėlių aliejus

PIRKITE ČIA

Kitas efektyvus namų gynimo būdas yra gvazdikėlių aliejus, naudojamas raumenų įtampai. Gvazdikėlių aliejus yra natūralus analgetikas, turintis ir anestezijos savybių. IT gali nutirpinti sritį ir sumažinti skausmo signalus. Galite naudoti gryną eterinį gvazdikėlių aliejų, kad sumažintumėte raumenų sustingimą ir vėl jį atlaisvintumėte.

Kaip daryti?

 • Gvazdikėlių aliejų galima sumaišyti su trupučiu nešiklio aliejaus ir tepti ant raumenų.
 • Padarykite tai 1-2 kartus per dieną, kad rezultatas būtų maždaug per savaitę. tai tikrai duoda nuostabių rezultatų.

Kas turėtų vengti?

Gvazdikėlių aliejaus reikia vengti, jei turite jautrią odą

10. Karšta vonia:

Karšta vonia

Sakoma, kad jei po traumos praėjo net viena diena, ledas gali būti nenaudingas nugaros raumenų įtempimui. Norėdami tai padaryti, turėsite kaitinti, o tai savo ruožtu padės padidinti nugaros raumenų tempimo jėgą. Galite mirkyti arba sėdėti karšto vandens vonioje. Tačiau nėščios moterys turi susilaikyti nuo to, kad išvengtų persileidimo ar apsigimimų.

Patarimai: Venkite naudoti itin karštą vandenį, nes jis dehidratuoja odą ir sukelia didesnę raumenų įtampą

11. Masažas gali išgydyti raumenų įtampą:

Vienas iš geriausių raumenų įtempimo gydymo būdų yra pažeistos galūnės masažas. Labai gera idėja pasakyti savo partneriui ar tiems, kurie lieka su jumis šeimoje ar kambaryje, kad leistų jums gulėti veidu žemyn ir nugarai, jie gali įtrinti tą dalį, kad skausmas tolygiai pasiskirstytų ir sumažėtų. dideliu mastu.

Patarimai: Įsitikinkite, kad pasinaudojote apmokyto personalo pagalba ir atlikite švelnų masažą, kad išvengtumėte tolesnio raumenų įtempimo.

12. Meditacija:

Meditacija

Įrodyta, kad susirūpinimas skausmu daro jį dar skausmingesnį. Viena iš geriausių namų priemonių raumenų įtampai yra medituoti atlikus reikiamą masažą. Turite lėtai sėdėti ir stengtis atsipalaiduoti bei nustoti daugiau galvoti apie skausmą. Tai leis jūsų protui ir raumenims atsipalaiduoti ir šiek tiek palengvins.

Patarimai: Mėgaukitės atpalaiduojančia meditacine muzika, kad akimirksniu nuramintumėte savo mintis

13. Aspirinai:

Aspirinai

Vartokite du aspirinus kaip raumenų įtampos gydymo būdą, nes kartais reikia sumažinti skausmą, kad būtų galima nustatyti tolesnę diagnozę. Patartina, kad atlikę reikiamą pirmąją pagalbą galite tiesiog išgerti aspirino tablečių ir pabandyti tinkamai pailsėti, nesukeliant daug streso skausmingai kūno daliai..

Patarimai: Nevartokite daugiau nei rekomenduojama dozė, nes tai kenkia kepenims

14. Pagalvėlė:

Pagalvėlė

PIRKITE ČIA

Tai yra labiausiai paplitusi nugaros raumenų įtampos prevencijos priemonė ir dažniausiai naudojama žmonėms, kuriems tenka ilgai sėdėti ir dirbti arba vairuoti pasvirusiose sėdynėse. Dauguma šių sėdimų vietų nėra patogios pagalvės, tačiau patartina laikyti pagalvėlę už juosmens srities, kad būtų patogiau.

Patarimai: Į šią problemą verta investuoti atminties putų pagalvėles

15. Raumenų įtampos plaukimo gydymas:

Plaukti

Daugelis ekspertų mano, kad plaukimas yra puiki raumenų įtempimo priemonė visiems. Sakoma, kad plaukimas net trumpą laiką ir būtini šuoliai bei judesiai baseine gali suteikti nugarai reikiamą tempimą ir taip palengvinti nugaros skausmą. Plaukimo ruožai bet kokiu atveju yra labai naudingi.

Patarimai: Venkite maudytis, kol jūsų raumenys negrįš į savo vėžes!

16. Lenkimo pratimas:

Lenkimo pratimas

Tai yra įprastas pratimas, skirtas palengvinti sužeistą nugarą. Norėdami tai padaryti, turite laikyti abi rankas tiesiai iš abiejų pusių, o nugarą laikyti tiesią ir tiesiog sulenkti kelius. Turėsite tiesiog įsivaizduoti, kad turite kažką ant galvos ir turėsite tai subalansuoti ir neleisti jam nukristi.

Patarimai: Niekada negalima lenkti, kai įtempti nugaros raumenys.

17. Nešiojami daiktai:

Nešiojami daiktai

Kai bandote pakelti sunkų daiktą, būtinai pakelkite jį ir laikykite jį prie savo kūno. Įsitikinkite, kad neleidžiate jam kabėti nuo rankų, nes taip dar labiau skaudės pečius ir nugarą. Net jei norite pakelti kokį nors daiktą iš aukščio, turėtumėte įsitikinti, kad jį remiatės ant galvos, kad apkrova būtų subalansuota visai nugaros smegenims.

Patarimai: Venkite staigių judesių, kad išvengtumėte ašarų ar lūžių. Niekada nenuvertinkite svorio!

18. Svorio problemos:

Svorio problemos

Turite gerai stebėti savo svorį, nes per didelis svoris gali sukelti milžiniškų nugaros problemų. Netgi svorio disbalansas, pvz., Svorio padidėjimas keistose vietose, gali sukelti didžiulius nugaros skausmo sutrikimus, todėl labai svarbu nuolat stebėti savo svorį.

Patarimai: Reguliarus pratimas ir sveikas gyvenimo būdas neabejotinai gali kontroliuoti jūsų svorį!

19. Epsom druska raumenų įtampai:

Druskos epsom raumenų įtampai

PIRKITE ČIA

Tai tarsi stebuklinga priemonė raumenų traukimui ir įtempimui. Tinkamai atlikę šį gydymą, gerą efektą pamatysite vos per savaitę ar dvi. Norėdami tai padaryti, tiesiog paimkite šiek tiek Epsom druskos ir tiesiog sumaišykite su vonios vandeniu, kurį naudosite. Įsitikinkite, kad vanduo yra šiltas, ir dabar gerai su juo išsimaudykite. Epsom druska gali sumažinti raumenų skausmą.

Patarimai: Norėdami nuraminti, galite pridėti keletą lašų eterinių aliejų

20. Obuolių sidro actas:

Obuolių sidro actas

Obuolių sidro actas yra puiki priemonė daugeliui problemų ir viena iš visų yra ši. Jums reikia paimti apie du arbatinius šaukštelius obuolių sidro acto ir sumaišyti su stikline šalto vandens. Norėdami tai padaryti, turėsite pridėti medaus ir šiek tiek mėtų ir paruošti paprastą mišinį, kurį turite reguliariai gerti.

Patarimai: Venkite šios priemonės, jei turite jautrų skrandį

21. Joga:

Namų gynimo priemonės raumenų įtampai

Tai yra vienas iš būdų, kaip galite tikėtis patikimų rezultatų. Pabandykite kiekvieną dieną anksti ryte praktikuoti jogą ir pranajamą, kad ištemptumėte raumenis. Dėl to padidėja ir jūsų kūno kraujotaka, todėl jausitės žvalesni ir energingesni. Joga yra vienas iš geriausių namų gydymo būdų raumenų įtampai gydyti.

Patarimai: Venkite pozų, kurios gali dar labiau įtempti raumenis. Iš anksto aptarkite savo problemas su Guru.

22. Venkite greito maisto:

Nesveikas maistas

Ne tik kalbant apie raumenų įtampą, bet ir kitais atvejais geriau vengti bet kokio greito maisto. Taip yra todėl, kad jie tik padidina svorį ir beveik neturi mitybos faktoriaus. Dėl to jūsų svoris padidėja, o tai taip pat sukelia skausmą ir raumenų problemas.

Patarimai: Pasilepinkite sveikais užkandžiais, pavyzdžiui, riešutais ar vaisiais, kad nevalgytumėte šiukšlių.

23. Nedarykite per daug pratimų:

fiziniai pratimai

Tiesa, kad organizmui reguliariai reikia tam tikrų fizinių pratimų, tačiau, norėdami tai padaryti, turite įsitikinti, kad netempiate raumenų. Mankštintis yra gerai, tačiau sportavimas yra labai žalingas jūsų kūnui, ir jūs visada turite tuo įsitikinti.

Patarimai: Jei tai darysite pas apmokytą specialistą, galite sužinoti, ką ir ką daryti

24. Nustokite rūkyti ir vartoti alkoholį:

Rūkymas ir alkoholis

Tai gali jus šiek tiek nustebinti, nes visada turėjote perskaityti, kad rūkymas ir gėrimas veikia tik kitas kūno dalis, o ne raumenis. Faktas yra tas, kad raumenys yra neatskiriama viso to dalis, kuri nukenčia dėl impulsyvaus rūkymo ir alkoholio, todėl geriau pradėti jų vengti nuo pat šio momento.

25. Akupresūros gydymas raumenų įtampai:

Namų akupresūros priemonė raumenų įtampai

Akupresūra kartu su masažu yra puikus būdas nuraminti raumenų patempimus. Ekspertų spaudimas absoliučiai teisingoms kūno dalims leidžia jaustis daug geriau. Teisingas slėgis jautriems taškams veikia labai gerai. Tačiau neturėtumėte jų išbandyti vieni.

Patarimai: Tai turėtų atlikti tik patyręs specialistas ir namuose!

Tikimės, kad šios 25 natūralios raumenų įtempimo priemonės padės įveikti rūpesčius! Raumenų įtempimas yra ne tik fizinė trauma, bet ir sukelia psichinę kančią. Dėl stipraus skausmo, kurį lydi kaltės jausmas, kad jis nėra produktyvus, tai tampa viena labiausiai slegiančių sąlygų. Taigi, kiek įmanoma, venkite šių sužalojimų. Net jei tai patiriate, nesijaudinkite! Tiesiog būkite ramūs ir vykdykite šiuos patarimus!

Dažnai užduodami klausimai:

1. Turiu raumenų įtampą. Kada galiu tikėtis, kad jis išgydys?

Atsakymas priklauso nuo sukeltos įtampos sunkumo. Lengvos įtampos, atsiradusios dėl paprastų sužalojimų, gali būti išgydomos per kelias dienas. Ūminės įtampos ar sunkūs raumenų sužalojimai gali būti daug rimtesni ir gali užtrukti ilgiau nei kelis mėnesius. Taip pat reikės vaistų intervencijos.

2. Ar galiu sportuoti po raumenų įtempimo?

Iškart po raumenų įtempimo sritis tampa gana silpna ir jautri tolesnei žalai. Pratimai gali tik apsunkinti problemą. Norint visiškai išgydyti, geriau laikytis poilsio, ledo, suspaudimo ir pakilimo koncepcijos. Sumažėjus skausmui, galite vėl lėtai imtis pratimų.

3. Ar gerai gerti skausmą malšinančius vaistus raumenų įtampai?

Įprastas raumenų įtampos skausmo malšinimo būdas yra skausmo malšinimas! Šie vaistai turi tik laikiną poveikį, trunkantį ne ilgiau kaip kelias valandas. Jei nesijaučiate kankinančio skausmo, geriau nesiimti šių vaistų. Be to, per didelis skausmą malšinančių vaistų vartojimas gali pažeisti kepenis ir sukelti rimtų komplikacijų.