Ar kada susimąstėte, kodėl jūsų kūnas karšta, kai karščiuojate? Karščiavimas yra būklė, kai jūsų kūnas pakelia temperatūrą nuo įprastos 98,6o F iki 99oF ar daugiau. Tai ženklas, kad organizmas kovoja su pagrindine infekcija ar liga. Laimei, yra daug namų vaistų nuo karščiavimo, kurie gali sumažinti šilumą ir greitai palengvinti.

Prieš juos išbandant, rekomenduojama patikrinti kūno temperatūrą naudojant tikslų termometrą. Dabar galite palyginti rodmenis su įprastomis skirtingų amžiaus grupių temperatūros intervalais, kad nustatytumėte, ar tai karščiavimas:

 • Kūdikiams: Nuo 97,9o F (36,6o C) iki 99oF (37,2o C)
 • Suaugusiesiems: Nuo 97 ° F (36,1 ° C) iki 99 ° F (37,2 ° C)
 • Suaugusieji +65 metai: Šiek tiek žemesnė nei arba maždaug 36,2o C (98,6o F)

Jei kūno temperatūra užregistruojama aukščiau nei šis vidurkis, būklė laikoma karščiavimu. Dauguma karščiavimų išnyksta per 2–3 dienas vartojant karščiavimą mažinančius vaistus, tokius kaip paracetamolis, kartu su karščiavimą mažinančiais namų gynimo būdais..

Tačiau jei simptomai išlieka ilgiau nei 3 dienas, būtina skubi medicininė pagalba.

Namų vaistai nuo karščiavimo

Karščiavimo priežastys:

Karščiavimas nėra liga! Tai natūrali jūsų kūno reakcija į vidinius ir išorinius pokyčius. Daugeliu atvejų karščiavimas veikia kaip gynybos mechanizmas nuo kovos su infekcijomis. Per tą laiką jūsų smegenų sritis, vadinama „hipotalamu“, signalizuoja apie grėsmę ir padidina kūno temperatūrą.

Dabar pažvelkime į pagrindines karščiavimo priežastis:

Dažni:

 • Mikrobinės infekcijos (tiek bakterijos, tiek virusai).
 • Didelio karščio poveikis.
 • Uždegiminės ligos, tokios kaip reumatoidinis artritas.
 • Vakcinos (pvz., Stabligė, DTaP, pneumokokas).
 • Vaistai, tokie kaip antibiotikai, vaistai nuo hipertenzijos ir kt.

Kitos priežastys:

 • Nelegalūs narkotikai, tokie kaip kokainas.
 • Skydliaukės sutrikimai, tokie kaip hipertiroidizmas.
 • Vidiniai kraujo krešuliai.
 • Piktybiniai navikai.

Retais atvejais karščiavimo priežastis gali būti sunku nustatyti, o tai gali atidėti gydymą ir galiausiai kelti rimtą grėsmę gyvybei.

Karščiavimo simptomai:

Kartu su aukšta kūno temperatūra karščiuojantis pacientas taip pat gali patirti vieną ar kelis iš šių simptomų:

 • Nuovargis.
 • Stiprūs kūno skausmai.
 • Gerklės skausmas.
 • Galvos skausmas.
 • Sąnarių, kaklo ir pečių sustingimas.
 • Ausų skausmas (ypač vaikams).
 • Apetito praradimas.
 • Metalo skonis liežuvyje.
 • Akių paraudimas.

Jei atsiranda šie simptomai, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją:

 • Sunkumas kvėpuoti.
 • Nekontroliuojamas sausas kosulys.
 • Nuolatinis vėmimas.
 • Skausmas šlapinantis.
 • Traukuliai ar traukuliai.

Karščiavimo prevencijos metodai:

Daugumos karščiavimų galima lengvai išvengti imantis paprastų atsargumo priemonių, tokių kaip:

1. Geros asmeninės higienos palaikymas:

Nuvalykite rankas muilu iš karto po to, kai grįšite namo iš išorės arba paliesite bet kokius paviršius, pvz., Durų rankenas, pakėlimo mygtukus, tualetus, naminius gyvūnėlius ir pan. Jei netoliese neturite skalbimo įrangos, naudokite ne mažiau kaip 60% alkoholio turinčią dezinfekavimo priemonę, kad sunaikintumėte savo mikrobus. rankas.

2. Socialinis atsiribojimas:

Padidėjus virusinėms infekcijoms, geriau išlaikyti saugų atstumą nuo sergančių žmonių. Venkite eiti į perkrautas vietas ir kuo mažiau naudokitės viešuoju transportu.

3. Naudokite kaukę:

Uždenkite nosį ir burną 3 sluoksnių kauke. Tai padeda filtruoti daugumą mikrobų ir saugo jus. Be to, kai esate patalpoje, įpratę kosėti ar čiaudėdami užsidengti veidą servetėle.

4. Pasakykite „Ne“ bendrinimui:

Dalijimasis nebesvarbus! Nesidalinkite asmeniniais daiktais, tokiais kaip puodeliai, šepečiai, servetėlės, vidiniai drabužiai, vandens buteliai ir pan..

5. Stiprinkite imunitetą:

Valgykite gerai subalansuotą mitybą, kurioje gausu imunitetą stiprinančių maisto produktų, tokių kaip vitaminas C. Padidinkite savo natūralią ištvermę kovojant su ligomis, imdamiesi bet kokių pratimų programų, tokių kaip joga.

Namų vaistai nuo karščiavimo:

Štai keletas geriausių natūralių vaistų nuo karščiavimo, kurie gali greitai sumažinti temperatūrą ir greitai jaustis patogiai:

1. Acto kompresas:

Acto kompresas yra viena iš geriausių buitinių vaistų nuo karščiavimo. Remiantis tyrimu, nustatyta, kad acto kompresas efektyviau mažina kūno temperatūrą, palyginti su šalto vandens kompresu (1). Tai gali būti dėl skysčio rūgštingumo, kuris sugeria kūno perteklių.

Ingridientai:

 • Actas – nuo 2 iki 3 šaukštų.
 • Šaltas vanduo – 1 kubilas.
 • Nuplaukite audinį.

Kaip paruošti ir naudoti:

 1. Pamerkite rankšluostį į šalto vandens vonelę.
 2. Dabar ant audinio užpilkite šiek tiek acto.
 3. Išleiskite skysčio perteklių.
 4. Uždėkite audinį ant karštų kūno vietų, tokių kaip pažastys, kaktos, šlaunys ir kt.
 5. Jei audinys išdžiūsta, pakartokite aukščiau nurodytus veiksmus, kol simptomai išnyks.

Atsargiai: Nenaudokite acto jautriai kūdikių ir kūdikių odai. Be to, jei turite atvirų pjūvių ar žaizdų, ši priemonė gali sukelti deginimo pojūtį.

2. Šaltas vanduo:

Šaltas vanduo arba ledo kompresas yra geriausias būdas sumažinti aukštą temperatūrą. Dėl šilumos mainų tarp kompreso ir korpuso temperatūra greitai nukris. Tyrimas taip pat rodo, kad šalto vandens valymas vaikams labai veiksmingai sumažina temperatūrą per 30 minučių (2). Kartu su paracetamoliu jis gali veikti kaip palaikomasis karščiavimo mažinimo mechanizmas.

Ingridientai:

 • Nuplaukite audinį.
 • Ledo kubeliai arba šaltas vanduo.
 • Kubilas.

Kaip paruošti ir naudoti:

 1. Pamerkite rankšluostį į šalto vandens vonelę ir susukite.
 2. Uždėkite kompresą/audinį ant kaktos, šlaunų sąnarių ir pažastų.
 3. Jei reikia, pakartokite.

Atsargiai: Nedėkite ledo kompreso ant vienos vietos ilgą laiką. Tai gali sukelti nušalimą ar jautrumo praradimą. Be to, jei pacientas jaučia šaltkrėtis, šaltas vanduo gali pabloginti būklę.

3. Būkite hidratuotas:

Geriamasis vanduo yra viena iš būtinų namų vaistų nuo vaikų karščiavimo. Karščiavimas gali sukelti kūno dehidrataciją dėl vandens lygio sumažėjimo. Dėl šios priežasties daugumai vaikų, esant aukštai temperatūrai, pasireiškia burnos džiūvimas, lūžių įtrūkimai ir įdubusios akys (3). Norėdami kovoti su šia problema, turite juos drėkinti vandeniu arba geriamaisiais rehidratacijos tirpalais (ORS).

4. Luko šilto vandens vonia:

Drungno vandens vonia yra geriausia namų priemonė nuo karščiavimo kūdikiams ir kūdikiams. Šis metodas ne tik padeda sumažinti temperatūrą, bet ir užtikrina patogumą. Tiesiog įdėkite juos į kūdikių maudymosi vonelę ir švelniai užpilkite drungnu vandeniu kūną. Padarykite tai porą minučių.

PASTABA: Nemaišykite acto, alkoholio ar ledo kubelių į šią vandens vonią, nes tai gali per greitai sumažinti temperatūrą. Tai gali būti pavojinga kūdikiams.

5. Moringa lapas:

Buvo atliktas tyrimas su 18 mėnesių vaiku, siekiant nustatyti Moringa lapų veiksmingumą karščiuojant. Įdomu tai, kad vaikas normaliai išgyveno vos per valandą išgėręs 40 ml virinto Moringa lapų vandens tirpalo. Tai rodo, kad Moringa lapai gali būti naudojami kaip saugi natūrali priemonė nuo karščiavimo mažiems vaikams, kurie yra jautrūs karščiavimą mažinantiems vaistams (4).

6. Tulsi:

Tulsi yra vienas iš geriausių vaistažolių preparatų, skirtų lengvam karščiavimui gydyti. Antibakterinės ir antivirusinės savybės mažina karščiavimą sukeliančias organizmo infekcijas. Be to, Tulsi gali palengvinti kitus susijusius simptomus, tokius kaip gerklės skausmas, galvos skausmas ir neramumas.

Ingridientai:

 • Tulsi lapai – 1 krūva.
 • Vanduo – 1 puodelis.
 • Imbieras – ½ colio.
 • Medus – 1 valgomasis šaukštas.

Kaip paruošti ir naudoti:

 1. Puodelyje vandens išvirkite keletą tulsi lapų ir imbiero.
 2. Arbatą perkošti.
 3. Įpilkite šiek tiek medaus.
 4. Gerkite šiltą bent 2-3 kartus per dieną, kad greičiau palengvėtų.

Atsargiai: Jei turite problemų, susijusių su skrandžiu, praleiskite imbierą.

7. Tamarindas:

Tamarindas yra natūralus aušinimo skystis, galintis sumažinti kūno temperatūrą. Geriausias būdas jį gauti yra Pietų Indijos Rasam forma. Šis kvapnus sultinys pagamintas iš tamarindo minkštimo, pipirų, ciberžolės, česnako ir kitų ingredientų, kurie stiprina jūsų imunitetą ir kovoja su infekcijomis organizme (5).

Tam tikrose Pietryčių Azijos dalyse Tamarind minkštimas dedamas ant karščiuojančių pacientų kaktos, kad būtų greitai palengvintas.

8. Eteriniai aliejai:

Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti augalų ekstraktai. Jie yra gana stiprūs ir suteikia daug naudos gydant daugelį ligų, įskaitant karščiavimą. Kai kurie iš jų yra pipirmėčių aliejus, eukalipto aliejus, imbiero aliejus ir kt. Šie aliejai turi įvairių junginių, kurie mažina karščiavimą ir mažina kitus simptomus, pvz..

Kaip naudoti:

 1. Praskieskite kelis lašus eterinio aliejaus nešiklyje ir naudokite vonioje.
 2. Įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus į nosinę ir įkvėpkite garus.
 3. Naudokite difuzorių, kad šie aliejai natūraliai pasiskirstytų ore.

Pastaba: Visada atskieskite bet kokį eterinį aliejų nešikliu, pavyzdžiui, kokosu. Niekada netepkite jo tiesiai ant odos ir nevartokite į vidų. Ši natūrali priemonė nuo karščiavimo nerekomenduojama vaikams, nėščioms moterims.

9. Poilsis:

Miego metu kūnas gydo pats. Štai kodėl gydytojai rekomenduoja pakankamai pailsėti karščiavimui gydyti. Miegas taip pat padeda taupyti energiją ir stiprinti imuninę sistemą. Labai tikėtina, kad jausitės geriau vartodami paracetamolio ir kelias valandas gero miego.

10. Nereceptiniai vaistai:

Daugeliu atvejų karščiavimą galima gydyti namuose, naudojant ne biržos vaistus. Tai yra lengvi vaistai, kurie gali sumažinti temperatūrą ir gydyti kūno skausmus, galvos skausmą ir tt.

Prieš pradėdami savarankiškus vaistus, geriau pasitarti su gydytoju dėl dozės, vaisto tinkamumo jūsų sveikatos būklei.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei nepajusite jokio palengvėjimo net po dviejų dienų, kai vartojote ne biržos vaistus ar karščiavimą mažinančias namų gynimo priemones, geriau pasitarkite su gydytoju. Be to, jei pastebėjote kokių nors neįprastų simptomų, tokių kaip melsva oda, dusulys, traukuliai, psichinė sumišimas ir pan., Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jūs tikrai neturite paspausti panikos mygtuko, jei jūs ar jūsų vaikas jaučiasi karšta. Tiesiog laikykitės šių namų karščiavimo priemonių, kad sumažintumėte temperatūrą ir vėl jaustumėtės patogiai. Jei vis dar abejojate, paskambinkite savo gydytojui ir pasikalbėkite su jais apie savo simptomus, kad įsitikintumėte, jog einate teisingu keliu.

ATSISAKYMAS: Šiame straipsnyje nėra jokių medicininių patarimų, diagnozių ar gydymo. Čia pateikta informacija negali būti traktuojama kaip profesionalios medicinos pagalbos ar recepto pakaitalas. Visada kreipkitės į gydytoją patarimo, jei turite klausimų šia tema ar apskritai dėl savo sveikatos.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kas yra žemo laipsnio karščiavimas?

Ans: Mažas karščiavimas yra būklė, kai kūno temperatūra viršija 98,6 ° F (37 ° C), bet yra žemesnė nei 100,4 ° F (38 ° C). Ši šiek tiek pakilusi temperatūra trunka apie 24 valandas ir suaugusiems vaikams nekelia didelio susirūpinimo. Priežastys gali būti kvėpavimo takų problemos, šlapimo takų infekcija ar kiti vaistai.

2. Kodėl vaikai karščiuoja po skiepijimo?

Ans: Įprasta, kad 1 vakcinacijos dieną vaikams pasireiškia lengvi bėrimai ir karščiavimas. Tai natūrali organizmo reakcija į naujus į jį suleistus antikūnus. Tačiau jei karščiavimas išlieka net ir po 48 valandų ir vaikui atsiranda nenormalių simptomų, tokių kaip liga, odos paraudimas ir pan., Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

3. Ar aukšta temperatūra gali sukelti vidinę žalą?

Ans: Ne! Labai retai pacientai patiria nuolatinį kūno pažeidimą dėl aukštų karščiavimų. Nereikia dėl to jaudintis, nes sumažėjus temperatūrai kūnas atkuria savo normalumą. Tačiau saugokitės kitų simptomų, tokių kaip dusulys, bėrimas ir pan., Kad įsitikintumėte, jog tai nėra rimta būklė.