Jei esate nėščia, labai svarbu valgyti maistą, kuriame gausu būtinų vitaminų ir mineralų. Šios maistinės medžiagos reikalingos norint išsaugoti jūsų sveikatą ir užtikrinti tinkamą kūdikio vystymąsi. Kalcis yra viena iš svarbių maistinių medžiagų, lemiančių sveiką nėštumą. Tai būtina kūdikio kaulų, nervų ir kitų svarbių organų vystymuisi. Tai taip pat labai svarbi maistinė medžiaga, palaikanti motinos sveikatą nėštumo metu. Nėštumo metu kalcio turtingas maistas yra geriausias būdas užtikrinti, kad jūs ir jūsų kūdikis gausite pakankamą šio svarbaus mineralo kiekį.

Leiskite mums geriau suprasti šį svarbų mineralą ir geriausius maisto produktus, kuriuose gausu kalcio.

maistas, kuriame gausu kalcio nėštumo metu

Kiek kalcio reikia nėščioms moterims?

Nėščiai moteriai reikia pastovaus 1200–1400 mg kalcio kiekio per dieną. Kalcis yra svarbiausias mineralas kūdikio kaulų sistemai kurti. Jis taip pat reikalingas augančio kūdikio širdžiai, nervų sistemai ir raumenų sistemai vystytis ir funkcionuoti. Daugiau kalcio reikia trečiąjį trimestrą, kai kūdikio kaulai sparčiai vystosi, kad galėtų pasiruošti gimdymui. Per tą laiką augančiam vaisiui reikia ne mažiau kaip 30 g kalcio per dieną.

Kalcis padeda išvengti su nėštumu susijusių komplikacijų ir kitų problemų, su kuriomis gali susidurti motinos. Tai būtina maistinė medžiaga, palaikanti motinos sveikatą visą nėštumo laikotarpį, kai organizmas turi pasirūpinti kūdikiu ir taip pat gerai funkcionuoti..

Kalcio nauda nėščiai motinai ir negimusiam kūdikiui:

Pažvelkime į kalcio naudą nėštumo metu,

  1. Kalcis padeda tinkamai augti vaisiui visą nėštumo laikotarpį.
  2. Tai svarbiausias kūdikio kaulų ir kaulų sistemos vystymosi mineralas.
  3. Tai padeda vystytis kūdikio nervams. Ir jis reikalingas tinkamam nervų sistemos funkcionavimui, nes padeda perduoti nervinius impulsus.
  4. Jis reikalingas stipriems širdies raumenims formuoti ir normaliam širdies plakimui bei širdies veiklai vystyti.
  5. Kalcis yra būtinas augančio kūdikio raumenų vystymuisi ir veikimui. Tai užtikrina tinkamus kūdikio raumenų susitraukimus.
  6. Pakankamas kalcio kiekis yra labai svarbus nėščiai mamai, nes padeda reguliuoti kraujospūdį. Aukštas kraujospūdis ar hipertenzija gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip preeklampsija, kuri gali būti mirtina kūdikiui.
  7. Pakankamas kalcio vartojimas užtikrina, kad motina nepraras kaulų, aprūpindama vaisius. Kaulų netekimas nėštumo metu gali sukelti tokias sąlygas kaip osteoporozė vėliau.
  8. Tai apsaugo nuo tokių sąlygų kaip raumenų mėšlungis, stabligė, silpni dantys ir motinos kaulai.
  9. Nepakankamas kalcio kiekis gali lemti nepakankamai išsivysčiusius vaisius, silpnas galūnes, sulėtėjusį augimą, mažą gimimo svorį, blogą vaisiaus mineralizaciją ir kt..

Maistas, kuriame gausu kalcio nėštumo metu:

Žemiau yra sąrašas maisto produktų, kuriuose yra daug kalcio, kuriuos galima saugiai vartoti nėštumo metu,

1. Pieno produktai:

Pieno produktai, tokie kaip pienas, sūris ir jogurtas, yra puikus kalcio šaltinis. Stiklinėje pieno yra apie 300 mg kalcio, o pusėje puodelio sūrio – nuo 300 iki 335 mg. Jogurtas yra geriausias kasdienis kalcio turtingas produktas, nes jame gausu probiotinių bakterijų, naudingų žarnyno sveikatai ir virškinimui. Viename puodelyje varškės arba jogurto yra 450 mg kalcio.

2. Tofu:

Tofu yra vienas didžiausių natūralių kalcio šaltinių. Viename puodelyje tofu yra 434–861 mg kalcio. Jūs galite lengvai įtraukti tofu į savo dienos racioną, pridėdami jį prie salotų arba pakeisdami panerį tofu karijuose.

3. Chia sėklos:

Chia sėklos yra puikus kalcio šaltinis. Tai taip pat turi daug naudos sveikatai. Du šaukštai chia sėklų turi 179 mg kalcio. Chia sėklas galite vartoti įmaišę į kokteilius, pieno kokteilius, vaisių sultis, avižinius dribsnius ar jogurtą.

4. Migdolai:

Migdolai yra labai maistingi ir turtingi kalciu. Pusėje puodelio migdolų yra 189 mg kalcio. Migdolus galite mirkyti per naktį ir vartoti ryte. Taip pat galite juos dėti į salotas arba valgyti visą.

5. Sezamo sėklos:

Sezamo sėklos yra labai sveikas kalcio šaltinis. Galite juos suvartoti pridėję kario sėklų, paruošdami chikki, įberdami rotis ar duonos ir pan. Du šaukštai sezamo sėklų turi 180 mg kalcio.

6. Džiovintos figos:

Džiovintos figos yra labai maistingos. Juose taip pat gausu antioksidantų ir skaidulų, kurios padeda išlaikyti kūną sveiką. Pusėje puodelio džiovintų figų yra 120 mg kalcio. Prieš valgydami ryte, galite valgyti visą arba mirkyti vandenyje per naktį.

7. Saulėgrąžų sėklos:

Saulėgrąžų sėklose gausu vitaminų ir mineralų, tokių kaip kalcis, magnis, varis ir vitaminas E. Šios maistinės medžiagos yra labai naudingos nėštumo metu. Viename puodelyje saulėgrąžų sėklų yra 110 mg kalcio. Saulėgrąžų sėklas galite valgyti visas arba dėti į salotas.

8. Lapinės žalios daržovės:

Lapiniai žalumynai yra turtingas kalcio ir įvairių kitų maistinių medžiagų, naudingų nėštumo metu, šaltinis. Lapinius žalumynus galite lengvai suvartoti įdėdami juos į karius, salotas ir kokteilius. Viename puodelyje virtų špinatų yra 245 mg kalcio. Kadangi garstyčių, žalumynų, ropių ir kopūstų žalumynuose yra atitinkamai 284 mg, 357 mg, 198 mg ir 94 mg.

9. Pupelės:

Virtose pupelėse, pavyzdžiui, baltosiose ir juodosiose pupelėse, viename puodelyje yra 211 mg ir 294 mg kalcio. Pupas galite valgyti gamindami karį arba dėdami į salotas. Pupelėse taip pat gausu kitų maistinių medžiagų, naudingų nėštumo metu.

10. Apelsinai:

Apelsinuose gausu antioksidantų ir maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis. Viename puodelyje apelsinų vaisių yra 40 mg kalcio. Galite juos valgyti visą arba gaminti sultis. Į salotas taip pat galite pridėti apelsinų gabalėlių.

11. Kiviai:

Kiviai yra maistingi ir turtingi antioksidantais. Tai labai geras vaisius nėštumo metu. Viename puodelyje kivių yra 34 mg kalcio. Kivius galite valgyti nesmulkintus arba dėti į kokteilius. Taip pat yra daug receptų, kuriuose kiviai yra skanus priedas.

12. Braškės:

Braškės yra skanus kalcio vartojimo būdas. Viename puodelyje braškių yra 16 mg kalcio. Braškes geriausia valgyti visas. Taip pat galite būti jais kokteiliuose ar jogurte.

Per didelio kalcio vartojimo nėštumo metu poveikis:

Kaip ir bet kuris kitas maistas, kalcio vartojimas taip pat turi apribojimų, todėl turite neviršyti 2500 mg per parą. Per didelis vartojimas gali sukelti neigiamą poveikį, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimą ir inkstų akmenligę. Tai taip pat trukdo organizmui įsisavinti kitus svarbius mineralus, tokius kaip geležis ir cinkas.

Esame tikri, kad šiame straipsnyje pateikta visa jūsų ieškoma informacija apie kalcio svarbą nėštumo metu. Ką valgyti nėštumo metu – ne daugiau klausimų! Padidinkite kalcio vartojimą valgydami aukščiau minėtus skanius kalcio šaltinius. Praneškite mums apie savo nėštumo patirtį ir kaip šis straipsnis padėjo jums toliau pateiktose pastabose. Saugaus ir laimingo nėštumo!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar galiu vartoti kalcio papildus nėštumo metu??

Ans: Kalcio papildai yra geriausias būdas užtikrinti, kad per dieną gausite pakankamai kalcio. Tai geriausiai tinka žmonėms, kurie nevalgo pieno ar mėsos. Indijoje kalcio papildai yra kalcio citrato ir kalcio karbonato pavidalu. Jūs taip pat turite apriboti suvartojimą iki 500 mg vienu metu, viršijus šį kiekį, organizmas sunkiai įsisavina ir gali sukelti šalutinį poveikį.

Kalcio karbonatas turi didžiausią kalcio kiekį, tačiau jo absorbcijai reikia skrandžio rūgščių, todėl jį reikia vartoti kartu su maistu.

Kalcio citratas lengvai absorbuojamas organizme be skrandžio rūgščių, todėl jį galima vartoti ir tuščiu skrandžiu. Tačiau kalcio citrato papilduose yra mažiau kalcio.

Q2. Kuo naudinga valgyti kalcio turinčius maisto produktus po gimdymo ar nėštumo?

Ans: Kiekvienai moteriai reikia mažiausiai 1000 mg kalcio per dieną, net jei ji nėra nėščia. Žindančiai moteriai reikia 1200–1400 mg kalcio per dieną. Ji kiekvieną dieną valgo daug kalcio turinčių maisto produktų, net ir po nėštumo, yra būtina sveikam kūnui ir siekiant išvengti ligų, tokių kaip osteoporozė ir kt..

Kalcis reikalingas stipriems kaulams ir dantims formuoti, palaikyti ir taisyti. Jis taip pat yra svarbus mineralas tinkamam daugelio organų, tokių kaip širdis, nervai, raumenys, kraujas ir kt., Funkcionavimui. Kalcio trūkumas kelia daug pavojų, pavyzdžiui, kaulų masės praradimą, organų disfunkciją, neefektyvią medžiagų apykaitą ir kt..

Q3. Kokį geriausią kalcio ir geležies turtingą maistą gali valgyti nėščia moteris?

Ans: Geležis ir kalcis yra labai svarbūs mineralai, reikalingi nėštumo metu. Liesoje mėsoje, piene, sūryje, jūros gėrybėse, jogurte, tofu, lapiniuose žalumynuose, pupelėse, kruopose, brokoliuose, špinatuose, kopūstuose gausu geležies ir kalcio.