Nereikia nė sakyti, kad mityba yra svarbiausias dalykas per visą nėštumo laikotarpį. Nors daugelis maisto produktų, kuriuos valgote, turi įvairių mitybos šaltinių, datulės ypač gali subrandinti gimdos kaklelį. Tai reiškia, kad pasimatymų nėštumo metu nauda yra gimdymo skausmo mažinimas. Tai palengvina jūsų raumenis ir taip užtikrina saugų ir neskausmingą gimdymą.

Kitas datulių variantas yra džiovinta jos versija. Sausos datos nėštumo metu gali atleisti nuo vidurių užkietėjimo, susijusio su nėštumu. Džiovintos datos taip pat žinomos kaip khajoor. Tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir apsaugo jus nuo bet kokių infekcijų.

Datos nėštumo metu:

Datos nėštumo metu

Ar saugu valgyti datas (Khajoor) nėštumo metu??

Datos ar khajoor buvo išbandytos su kai kuriomis nėščiomis moterimis. Grupė buvo suskirstyta į dvi; vienas, kuris reguliariai valgė pasimatymus, o kita – nevalgė. Pasibaigus tyrimui buvo nustatyta, kad grupė, kuri valgė datas, reguliariai brandina gimdos kaklelį ir taip gana neskausmingai gimdo. Kita vertus, kita grupė to nepatyrė. Ar datos tinka nėštumui? Tai tikrai yra!

Sudėtinis maistinių medžiagų sąrašas:

Galimas maistinių medžiagų procentas datose aprašomas po vieną. Šimtui gramų datulių yra 200 kilogramų kalorijų energijos. Atitinkamai, kitos medžiagos yra baltymai, ląsteliena, riebalai, folio rūgštis, geležis, vitaminas k, magnis ir kalis, kurių yra atitinkamai 2,5 g, 8 g, 0,4 g, 19 mu g, 1,09 mg, 2,7 ml g, 43 mg ir 656 mg.

Datų nauda nėštumo metu:

1. Datos neprideda kalorijų. Jie tiesiog tiekia jums reikiamą energiją ir geležį, taip palaikydami energiją visą dieną.

2. Datos ar khajoor nauda nėštumo metu. Jie padeda išvengti vidurių užkietėjimo. Juose gausu skaidulų, todėl jie suteikia sveiką virškinimo sistemą ir sudaro sąlygas gerai tuštintis.

3. Datulėse yra vitamino K, kuris yra esminis kaulų vystymosi komponentas.

4. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių dalykų nėštumo metu yra anemija. Datos padeda išvengti anemijos, nes kontroliuoja hemoglobino kiekį. Tai taip pat skatina jūsų kūdikio vystymąsi.

Kada turėtumėte pradėti valgyti datas? Nėštumo metu valgymo etapai:

Ankstyvo nėštumo datos padės išvengti vidurių užkietėjimo. Tačiau tai turi būti ribota. Sausos datos nėštumo metu, ypač trečiąjį trimestrą, padės palengvinti gimdymo skausmus. Taip pat bus naudingos juodos datos nėštumo metu ir raudonos datos nėštumo metu.

Kada reikėtų vengti datų?

Antrame trimestre visiškai venkite pasimatymų, nes tai gali padidinti cukraus kiekį, o antrasis trimestras yra linkęs į nėštumo diabetą.

Datų maistinė vertė nėštumo metu:

Štai keletas būdų, kaip datos maitins jūsų kūną.

1. Cukraus šaltinis:

Cukrus suteikia reikiamos energijos motinai ir jos kūdikiui. Tai yra pagrindinė sudedamoji dalis, kurią būtina suvartoti per dieną su tinkamu gydytojo rekomendacija. Jis suteikia energijos iš karto po to, kai jį suvartojate.

2. Baltymų šaltinis:

Nėštumo metu organizmui reikia daug baltymų. Tai suteikia pagrindinę energiją ir galią gimdai, kad galėtų sukurti mažo kūdikio kūną. Baltymai yra įvairių aminorūgščių sudėtis, kuri inicijuoja kūdikio ląstelių formavimąsi. Nėštumo datos vaisių kolekcijoje yra vidutinis baltymų procentas. Galite jį vartoti kasdien.

3. Pluošto šaltinis:

Datulėse esantis pluoštas padeda išlaikyti skirtingus mamos organizmo reikalavimus. Tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį, kuris padeda jums atsispirti įvairioms infekcijoms. „Khajur“ taip pat padeda kontroliuoti kraujospūdį ir diabeto pavojų. Jis kontroliuoja jūsų svorį nėštumo metu, pakoreguodamas alkį ilgam tarpui. Pagrindinis datulės pluošto poveikis yra tas, kad jis padeda sumažinti vidurių užkietėjimą nėštumo metu.

4. Folio šaltinis:

Folio rūgštis arba folio rūgštis yra svarbios kūdikio smegenų vystymuisi gimdoje. Tai padeda sukurti nervų sistemą. Tai taip pat gyvybiškai svarbi medžiaga, apsauganti kūdikį ir motiną nuo hemoglobino trūkumo. Trūkstant folio rūgšties, gali atsirasti įvairių apsigimimų. Tai gali sukelti keletą nugaros smegenų struktūros defektų ir pažeisti smegenų funkciją.

5. B komplekso vitamino šaltinis:

Datos yra puikus vitamino B komplekso šaltinis. Tai vertinga raumenų augimui ir nervų struktūrai kūdikio kūne. Šio ingrediento vartojimas yra įmanomas atsižvelgiant į datas pagal bet kurio profesionalaus gydytojo rekomendaciją.

6. Vitamino K šaltinis:

Vitaminas K yra viena iš pagrindinių maistinių medžiagų, kurias mama turi suvartoti iš išorės, kad kūdikio kūne būtų pakankamai atsargų. Iki gimimo jiems trūksta vitamino K, kuris yra labai svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų struktūrai. Norėdami apsaugoti kūdikį nuo bet kokios sudėtingos situacijos, motinos turi jį vartoti per pasimatymus.

7. Geležies šaltinis:

Geležis turi tinkamą vaidmenį motinos kūne ir kūdikio įsčiose. Jis pagreitina medžiagų apykaitos procesą ir veikia kaip ginklas mažinant anemijos simptomus. Khajur yra geresnis komponentas nei bet kuris kitas ingredientas, kuris ląstelėms suteikia imunitetą ir pakankamai deguonies. Tai cheminė globino, hemoglobino, fermentų ir kolageno sudėtis, kurią galima gauti vartojant datas.

8. Kalio šaltinis:

Šis elektrolitas vaidina svarbų vaidmenį kontroliuojant kraujospūdį kūdikio organizme kartu su nėščia motina. Jis taip pat subalansuoja vandens kiekį, širdies sveikatą, raumenų funkciją ir virškinimo procesą. Mažiau pasisavinus kalį, kūdikiui gali pasireikšti inkstų sutrikimas. Datulėse esantis kalis taip pat labai svarbus nervų sistemos vystymuisi.

9. Magnio šaltinis:

Magnis padeda sukurti kaulų struktūrą, dantis ir kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tai taip pat labai svarbu kalcio ir geležies perdavimo į kūno ląsteles požiūriu. Datulėse esantis magnis sumažina kepenų ligų ir inkstų sutrikimų tikimybę.

Trumpesnio darbo datos:

Datų suvartojimas turi esminės įtakos pristatymui. Įvairūs šio maisto tyrimai parodė teoriją, kad moterys, kurios kasdien rinkdavosi pasimatymus, nėštumo metu patiria trumpesnį gimdymą nei kitos. Jie turi daugiau procentų nepažeistų membranų nei kiti, kurie niekada neimdavo datulių. Tie, kurie vartoja datas, tinka nėštumui, susidurs su 510 minučių vidutinio ilgo pirmojo etapo gimdymu, o kiti – 906 minučių pirmojo etapo vidurkio.

datų nauda nėštumo metu

Kaip valgyti datas nėštumo metu:

Yra daug būdų, kaip valgyti datas nėštumo metu.

1. Smoothie: Geriausias būdas yra tikriausiai tiesiog išgerti jį kokteilio pavidalu. Paimkite maždaug šešias datas ir sumalkite jas su jogurtu maišytuve. Išgerkite iš karto.

2. Pyrago pluta: Dėl įvairovės galite išbandyti pyrago plutą. Maišytuve sumaišykite datas ir riešutus. Gausite puikią tyrę. Šią tyrę sumaišykite su pyrago tešla. Tam taip pat galite naudoti khajoor. Khajoor valgymas nėštumo metu suteikia jums tokią pačią naudą kaip ir datos.

3. Salotų užpilas: Kitas geriausias būdas valgyti datas nėštumo metu yra pridėti salotų dubenį iš sėklų. Supjaustykite maždaug šešias datas ir pridėkite jas prie savo salotų.

Datulių ir migdolų mišinys:

Nėštumo metu datulių ir migdolų mišinys yra geriausias suvartojamas ingredientas, kuris neleis nėščiai mamai išvengti streso. Tai padeda pagerinti imunitetą, psichinę sveikatą ir kūdikio atmintį.

Nėštumo datų šalutinis poveikis:

Kiekvienas maistas turi savo šalutinį poveikį. Be daugybės datų nėštumo metu privalumų, persivalgymas gali sukelti panikos sutrikimą ir anomalijas nėštumo metu. Tai gali būti pagrindinė antsvorio priežastis. Gliukozės kiekis gali padidėti dėl to, taip pat padidėjus nėštumo diabetui.

Šeši pasimatymai per dieną buvo laikomi sveika. Į savo kasdienę mitybą įtraukite datas. Jūs būsite nustebinti pamatę daugybę jo teikiamų privalumų jūsų kūnui, ypač nėštumo metu. Valgyti datas nėštumo metu tikrai svarbu! Dabar, kai žinote jo naudą, laikas atnaujinti savo mitybos planą!