Mūsų mitybos lentelė ir maisto pasirinkimas pradeda labai skirtis, kai pastojame. Dažniausiai dietos diagrama kuriama tiesiog remiantis tuo, kas naudinga motinai ir kūdikiui, tačiau kas vyksta tarp jų – staiga kylančios abejonės, tokios kaip „ar česnakai tinka nėštumui? Pasirodo, kad tai tikrai naudinga jums, kai esate nėščia. Česnakai yra praturtinti daugybe gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų ir gydomosios naudos, tačiau jei vis dar abejojate šiuo klausimu, siūlome pasinaudoti gydytojo patarimu. Allium sativumis tikrasis česnako pavadinimas. Tačiau regioninėmis kalbomis, tokiomis kaip hindi, jis žinomas kaip lasun.

Česnakai nėštumo metu Kokie yra jų privalumai & amp; Efektai

Ar galite turėti česnaką nėštumo metu?

Česnakai ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, pirmąjį trimestrą, reikalauja mažai dėmesio. Ribokite česnako vartojimą pirmąjį trimestrą. Net antrąjį ir trečiąjį trimestrą turite būti atsargūs valgydami česnaką, nes tai gali sukelti žemą kraujospūdį ir sumažinti kraują..

Dvi keturios česnako skiltelės nekenkia organizmui. Česnakai turi daug gydomųjų vertybių, todėl saikingas jų vartojimas yra naudingas organizmui.

Česnakai dažniausiai nevalgomi atskirai, nes česnako skonis yra gana aštrus ir paprastai naudojamas kaip priedas prie bet kokio valgio, siekiant pagerinti patiekalo skonį. Kad jis veiktų, jo nereikia valgyti dideliais kiekiais, nes net viename česnako mazge yra daug vitaminų, kurie yra labai naudingi keliems jūsų kūno sektoriams.

Česnako maistinės savybės:

Česnako ankštyje yra 4,5 kalorijos, 0,2 gramo baltymų ir vienas gramas angliavandenių. Jame yra labai mažai kalorijų, tačiau daug vitamino C, vitamino B6 ir mangano.

Česnako nauda nėštumo metu:

Žemiau yra keletas česnako privalumų nėštumo metu ir jų taikymo būdai, siekiant išlaikyti jus ir jūsų vaiką tinkamu nėštumo laikotarpiu.

1. Kalcio turtingas:

Česnakuose yra daug kalcio ir jie laikomi labai naudingais kaulų vystymuisi kūdikiui. Mes žinome, kad nėštumo metu kalcis yra neišvengiamas ingredientas. Be to, tai padeda išvengti dujų problemų.

2. Pagerina kraujo apytaką:

Įrodyta, kad česnakai yra puikus natūralios kraujotakos stimuliatorius dėl savo unikalių savybių. Jis stabilizuoja žemesnį kraujospūdį ir valdo cholesterolio kiekį, nes jame yra kalio. Sveikam nėštumui būtina pagerinti kraujotaką, nes didžioji dalis kūdikiui reikalingų maistinių medžiagų gaunama iš jūsų.

3. Kova su nuovargiu nėštumo metu:

Česnakai ir nėštumas

Česnakai padeda kovoti su vėmimu ir galvos svaigimu nėštumo metu. Kai kasdien vartojate česnaką, pašalinate visus nuovargio simptomus, net pasiekdami jus.

4. Išgelbėja nuo viruso grėsmės kūnui:

valgyti česnaką nėštumo metu

Česnakai gali kovoti su ligomis ir yra infekcija. Infekcijos ir ligos yra dažnos nėštumo metu, todėl įtraukus jas į savo mitybą bus puikus būdas jų išvengti.

5. Gydo peršalimą:

valgyti česnaką nėštumo metu

Vienas puikus ir tradicinis peršalimo gydymo būdas visada buvo česnakas. Jei esate nėščia, česnako vartojimas gali ne tik išgydyti peršalimą, bet ir išgelbėti jus nuo tolesnio peršalimo.

Šalutinis česnako poveikis nėštumo metu:

Kokio šalutinio česnako poveikio turėtumėte atkreipti dėmesį?

  1. Per didelis česnako vartojimas nėštumo metu gali praskiesti kraują. Be to, gimdymo metu tai sukels daug kraujavimo, todėl gali prireikti C sekcijos.
  2. Nėštumo metu valgant žalią česnaką taip pat gali padidėti kraujospūdžio sumažėjimo rizika.
  3. Per didelis vartojimas gali sumažinti cukraus kiekį organizme, taip padidindamas insulino išsiskyrimą.

Česnakai ir nėštumas: kokius receptus galite pagaminti iš česnako?

Štai keletas lūpų gurkšnojimo česnaku receptų, kuriuos galite pasigaminti, jei nepakenčiate žalio česnako skonio.

1. Žirniai maišant kepti:

Į dubenį su vandeniu įpilkite sniego žirnių, kelis lašus aliejaus ir druskos pagal skonį. Leiskite jam užvirti, ilgiau nei minutę ir laikykite nuošalyje. Į atskirą keptuvę įpilkite kelis lašus aliejaus, suberkite maltą česnaką ir šiek tiek maltų pipirų. Žirnius nukoškite ir suberkite į keptuvę. Papuošimui pabarstykite šiek tiek sezamo sėklų.

2. Žiedinių kopūstų sriuba:

Štai dar vienas būdas valgyti česnaką nėštumo metu. Į keptuvę įkaitinkite kelis lašus aliejaus, geriausia alyvuogių aliejaus. Į tai suberkite maltą česnaką ir pakepinkite, kol įgaus gerą aromatą. Dabar palikite tai nuošalyje. Į kitą puodą įpilkite vištienos sultinio, žiedinių kopūstų, čiobrelių grūstų juodųjų pipirų ir druskos. Leiskite tai virti 15 minučių arba kol žiediniai kopūstai taps minkšti. Po to, kai jis atvės, sumaišykite maišytuve. Sriubą papuoškite čiobreliais ir žiediniais kopūstais.

Česnako poveikis nėštumui yra daugialypis. Nors kvapas gali būti didelis „ne-ne“, jame yra daug būtinų maistinių medžiagų, kurios yra svarbios organizmui kasdien. Tai taip pat buvo senas vaistas nuo įvairių sveikatos sutrikimų. Tačiau tai taip pat padeda pasikonsultuoti su gydytoju dėl rekomenduojamos dozės.