Galvos skausmas nėštumo metu gali būti dažna situacija, apie kurią dažnai girdime. Bet ar kada nors bandėte išsiaiškinti, kas gali sukelti šią būklę, ir ar yra ko nerimauti ?! Nepaisymas bet kokios nedidelės ligos ar problemos gali būti gana pavojingas būsimoms motinoms. Panašus atvejis yra galvos skausmas.

Jei dažnai nėštumo metu vargina galvos skausmas, būtinai žinokite priežastis, simptomus ir išsiaiškinkite, ar dėl šios būklės reikia pasitarti su gydytoju. Padėkime ir pažiūrėkime, ar galvos skausmas normalus, ar ne!

Galvos skausmas nėštumo metu

Ar normalu skaudėti galvą nėštumo metu??

Galvos skausmą nėščioms moterims gali sukelti įvairios problemos. Jei jūsų galvos skausmas nėra dažnas ir kasdien, ir jei jis nesukelia jokių gyvenimo būdo problemų, tokių kaip silpnumas, galvos svaigimas, tuomet galite pailsėti ir sugrįžti į normalią būseną. Bet jei kasdien jaučiate aštrų skausmą ir blogai matote, ir svaigsta galva, jums gali nebūti reguliaraus galvos skausmo.

Galvos skausmo tipai nėštumo metu:

Dauguma nėščių moterų galvos skausmų šiuo metu yra normalūs ir pirminiai. Tai ne visada gali būti ženklas ar simptomas viskam, kas susiję su sveikata. Jie apima,

 • Įtampos ar streso galvos skausmai nėštumo metu.
 • Migrena.
 • Klasterinis galvos skausmas.

Sakoma, kad maždaug 26% bėdų per šį laiką yra įtampos galvos skausmas. Tačiau neignoruokite to paties, jei juos gausite reguliariai ir kasdien. Be įtampos galvos skausmo, migrena taip pat dažnai pasitaiko nėštumo metu. Tačiau skausmas yra kitoks ir labiau erzina, palyginti su įtampos galvos skausmu. Migrena dažniausiai sukelia pulsuojantį, nepakeliamą skausmą, dažniausiai tik vienoje galvos pusėje. Migrena taip pat gali sukelti pykinimą ir vėmimą, taip pat jautrumą šviesai ir jautrumą triukšmui. Jei ilgą laiką turite migrenos problemą, turite pasitarti su gydytoju, nes vėliau tai taip pat gali sukelti komplikacijų. Panašiai nėštumo metu taip pat gali būti sinusų galvos skausmas, jei jau kenčiate nuo jo.

Jei per tą laiką turite galvos skausmo priepuolių ciklą, tai yra klasteriniai galvos skausmai. Jei jie yra ilgalaikiai, turite pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Galvos skausmo simptomai nėštumo metu:

Dažniausi požymiai ir būdai sužinoti, kad nėštumo metu skauda galvą, yra šie,

 • Nuobodus skausmas iki stipraus skausmo.
 • Pulsuojantis skausmas.
 • Stiprus skausmas kairėje arba dešinėje galvos pusėje, nesvarbu, ar tai būtų abiejose galvos pusėse.
 • Pykinimas.
 • Vėmimas (kartais).
 • Aštrus skausmas šalia akių.

Jei matote neryškų akių matymą ir aklas vietas, tai reiškia, kad turėtumėte rimtai žiūrėti į savo situaciją ir pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Galvos skausmo priežastys nėštumo metu:

Priežastys ir priežastys, kodėl nėštumo metu vargina lengvas ar stiprus galvos skausmas, gali labai skirtis priklausomai nuo nėštumo trimestro.

Pirmasis trimestras:

Nors dažniausiai galvos skausmą ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu sukelia hormoniniai sutrikimai, svorio pokyčiai ir pakitimai kartu su dideliu kraujo kiekiu, kitos priežastys yra šios:,

 • Galvoje nuolatinis stresas, sukeliantis kaklo raumenų įtampą, sukeliančią galvos skausmą ir migreną.
 • Jei praleidžiate valgį arba per dieną negeriate pakankamai vandens, kūnas jaučiasi silpnas ir yra viena iš galvos ir migrenos skausmo priežasčių.
 • Mažiau miegoti ir net permiegoti yra dvi esminės priežastys, sukeliančios nepakeliamą galvos skausmą. Per dieną reikia miegoti 7-8 valandas, ne daugiau ir ne mažiau.
 • Kofeino pašalinimas taip pat gali būti viena iš priežasčių. Jei prieš nėštumą buvote priklausomas nuo kofeino, jo sumažinimas gali sukelti galvos skausmą, nes organizmui reikia laiko prisitaikyti prie naujų sąlygų.
 • Netinkama mityba ir sveikos mitybos stoka taip pat gali sukelti nuolatinius ir lėtinius galvos skausmus.
 • Jei turite mažą cukraus kiekį kraujyje, pirmąjį trimestrą taip pat galite turėti galvos skausmą.
 • Nebūk per daug tingus. Jei vaikščiojate mažai arba visai neturite fizinio aktyvumo, būsite šokiruoti žinodami, kad tai taip pat gali sukelti galvos skausmą.
Antrasis ir trečiasis trimestras:

Galvos skausmai nėštumo pabaigoje ir šiuo trimestru gali turėti skirtingas priežastis,

 • Netinkama laikysena sėdint dar labiau sustiprina galvos skausmą.
 • Jei mankštinatės daug ir tai taip pat, nereguliariai, tai gali sukelti stresą organizme ir sukelti galvos skausmą.
 • Tam tikras maistas ar gėrimas, pvz., Ledai, taip pat gali sukelti galvos skausmą per kelias valandas po jo valgymo. Ledai sukelia smegenų užšalimą, o tai gali būti viena iš problemų priežasčių.
 • Migrena taip pat gali būti paveldima. Taigi, jei jūsų mama ar sesuo turi migrenos problemų, yra labai didelė tikimybė, kad ir jūs ją išsivystysite.
 • Jei sergate cukriniu diabetu, gali būti, kad per dažnai linkę į galvos skausmus.

Be šių bendrų priežasčių, aukštas kraujospūdis yra viena iš labiausiai žinomų ir populiariausių nėštumo galvos skausmo priežasčių. Pranešama, kad apie 8% moterų Jungtinėse Valstijose dėl šios problemos kenčia galvos skausmą. To nereikėtų daryti ramiai, nes aukštas kraujospūdis gali sukelti galimų komplikacijų, tokių kaip preeklampsija, eklampsija, placentos atsiskyrimas ir mažas kūdikio gimimo svoris.

Maistas, sukeliantis galvos skausmą:

Ar žinote, kad galvos skausmas gali atsirasti net dėl ​​alergijos maistui ar netinkamo maisto kai kuriems kūno tipams? Taip, jūs teisingai girdėjote! Suaktyvinkite tokius maisto produktus kaip pienas, šokoladas, sūris ir mielės, jei jūsų organizmas jų nepriims teigiamai.

Galvos skausmo gydymas nėštumo metu:

Jei dažnai skauda galvą, tai gali būti ne geras ženklas būsimoms mamoms. Be gydytojo paskirtų vaistų, netgi galite pamatyti per mažai namų gynimo priemonių, o tai gali būti lengva pasiekti stebuklingų rezultatų.

Namų gynimo priemonės galvos skausmui nėštumo metu:

Štai keletas nesudėtingų namų gynimo priemonių, kurios gali veikti kaip stebuklai.

1. Cool Compress:

Atsigulkite tiesiai ir uždėkite šaltą kompresą ant galvos. Vėsumas labai palengvina skausmą.

2. Venkite galvos skausmo sukėlėjų:

Jei tam tikri maisto produktai ar kvapai kadaise galėjo sukelti galvos skausmą ir migreną, geriausia jų vengti. Galvos skausmo dienoraštis yra būtinas norint nustatyti migrenos sukėlėjus.

3. Pratimai kasdien:

Kasdien eikite pasivaikščioti arba atlikite aerobiką, kad išlaikytumėte savo formą. Sportuokite reguliariai, nedarydami pertraukų, nes jie sugadina pratimų grafiką. Pratimai padeda reguliuoti cukraus kiekį organizme, taip pat gerina kūno kvėpavimo sistemą. Tai taip pat skatina endorfinų, vadinamųjų „geros savijautos“ cheminių medžiagų išsiskyrimą organizme.

4. Valdykite stresą:

Valdykite stresą, sudarydami darbų sąrašą ir baigdami kiekvieną darbą po vieną. Nespauskite savęs prie depresijos slenksčio, nes tai gali paveikti tiek motiną, tiek vaiką. Išlaikykite savo tikslus realistiškus, kad juos pasiektumėte, ir visada būkite ramūs.

5. Praktikos atsipalaidavimo metodai:

Išbandykite kvėpavimo pratimus, jogą, masažo terapiją ir vizualizaciją. Visada būkite ramūs ir atsipalaidavę.

6. Valgykite reguliariai:

Visada valgykite subalansuotą mitybą, reguliariai suplanuodami valgius. Sveika mityba gali greitai išgydyti daugelį negalavimų. Be to, gerkite daug skysčių, kad jūsų kūnas būtų hidratuotas visą dieną. Nepraleiskite valgymo atsitiktinai.

7. Laikykitės įprasto miego grafiko:

Miego trūkumas ar net per didelis miegas gali sukelti galvos ir migrenos skausmus nėštumo metu. Pabandykite laikytis fiksuoto miego režimo, kad jūsų biologinis laikrodis būtų nepažeistas.

8. Aromaterapija:

Aromaterapiniai aliejai yra neįtikėtinai veiksmingi nuo galvos skausmo. Įlašinkite kelis lašus pipirmėčių ar levandų aliejaus į audinį ir giliai įkvėpkite. Taip pat galite įlašinti po vieną lašą į savo šventyklas abiejose kaktos pusėse ir tada gerai masažuoti. Tai greitai sumažina galvos skausmą!

9. Bacho gėlių gynimo priemonės:

Jei esate pavargęs ar patiriate daug streso, galvos skausmas paprastai sustiprėja. Geriausia priemonė tokioje situacijoje yra Bacho gėlių priemonė.

Norėdami atsikratyti nuovargio, įlašinkite keturis lašus gelbėjimo priemonės ant liežuvio arba išbandykite du lašus alyvuogių, kitą Bacho gėlių vaistą, ištirpintą stiklinėje vandens..

Vaistai:

Prieš vartodami bet kokius vaistus nuo galvos skausmo ar tablečių nėštumo metu, pasitarkite su gydytoju. Neturėkite jų visų patys. Venkite standartinių tablečių, tokių kaip aspirinas ir ibuprofenas, nes jie šiame etape gali būti netinkami. Taip yra todėl, kad skausmą malšinantys vaistai nėštumo metu gali sukelti neigiamą poveikį ir gimdymo defektus. Nuo šiol geriau pirmiausia išbandyti namų gynimo būdus, kaip išgydyti galvos skausmą nėštumo metu, ir tada pradėti gydyti vaistais, jei jie neišgydyti.

Prieš pradedant gydymą, gydytojai gali patikrinti jūsų kraujospūdį, atlikti kraujo tyrimą, ultragarsą ir regos tyrimą. Štai keletas bendrų gydymo būdų, be vaistų, kuriuos siūlo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas; tačiau jie turi būti atliekami tik savo nuožiūra.

1. Biofeedback:

Naudodami šią proto ir kūno techniką, galite kontroliuoti tam tikras kūno funkcijas, pvz., Raumenų įtampą, širdies ritmą ir kraujospūdį, kad išvengtumėte galvos skausmo ar sumažintumėte migrenos skausmą. Jei norite išbandyti biologinį grįžtamąjį ryšį galvos skausmui gydyti nėštumo metu, pasitarkite su gydytoju ir kreipkitės į biofeedback terapeutą. Tai veiksmingas būdas atsikratyti galvos skausmo. Taip pat galite išbandyti akupunktūrą, kuri yra saugus galvos skausmo gydymo ir skausmo malšinimo būdas.

2. Homeopatija:

Homeopatija gali būti geriausia alternatyva. Be jokio šalutinio poveikio, jie yra labai rekomenduojami galvos skausmui gydyti ir gali būti naudojami tik pasitarus su kvalifikuotu gydytoju.

3. Osteopatija ir chiropraktika:

Osteopatija siekiama pertvarkyti raumenis, kaulus ir sąnarius. Tai gali padėti nuo peties ir kaklo skausmo, todėl jei tai jums būdingi įtampos taškai, galbūt verta pabandyti.

Chiropraktikos terapija gali būti naudinga esant užsispyrusiam galvos skausmui. Ši technika naudoja stuburo manipuliaciją, kad sumažintų skausmą.

4. Refleksologija:

Esant nedideliems galvos skausmams, rekomenduojama naudoti paprastą refleksologijos metodą. Masažuojant didelius pirštus, spaudžiamos galvos ir kaklas, o tai padeda atsikratyti problemų ir migrenos skausmų.

Kada turėčiau kreiptis pagalbos dėl galvos skausmo nėštumo metu?

Dauguma galvos skausmų nėštumo metu yra nemalonūs, tačiau nesukelia jokios žalos. Tačiau, jei atsiranda kitų neįprastų simptomų, pvz., Neryškus matymas, stiprus vėmimas ar staigus patinimas ir uždegimas, traukuliai, alpimas, tai gali būti preeklampsijos, sunkios su nėštumu susijusios aukšto kraujospūdžio formos, simptomai. Esant tokiai situacijai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Patarimai, kaip išvengti galvos skausmo:

Visada laikykitės principo, o prevencija yra geriau nei gydymas,

 1. Valgykite reguliariai ir laikykitės sveikos, maistingos dietos. Praleiskite maisto produktus, kurie sukelia triukšmą.
 2. Laikykitės reguliaraus miego grafiko ir nesijaudinkite.
 3. Įtraukite lengvą ar kasdienį fizinį aktyvumą savo namuose. Galite atlikti įprastus pasivaikščiojimus ar vidutinio sunkumo aerobikos pratimus.
 4. Stebėkite savo laikyseną. Nesilenkite, nedirbkite ir nevaikščiokite. Sėdėkite tiesiai ir eikite tiesiai.
 5. Gerai pailsėkite ir atsipalaiduokite ramiu protu. Įtampa ir stresas gali tik pabloginti galvos skausmą.

Apie bet kokį nuolatinį ir lėtinį galvos skausmą reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Nevartokite vaistų už savo kainą ir visada pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte geriausius patarimus ir pasiūlymus dėl geriamųjų vaistų ir gydymo būdų.

Nors galvos skausmas nėštumo metu yra dažnas reiškinys, jie gali labai erzinti. Įsitikinkite, kad visada liekate sveiki, naudodami sveiką gyvenimo būdą. Niekada nepamirškite skausmo ir galvos skausmo. Prieš vartodami geriamuosius vaistus, išbandykite šias paprastas namų gynimo priemones, kad gautumėte geriausius rezultatus. Jei kas nors iš jų pavyko, pasidalykite savo mintimis su mumis!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks skirtumas tarp galvos skausmo ir migrenos nėštumo metu?

Ans: Migreniniai galvos skausmai visiškai skiriasi nuo įtampos ar streso. Tokie stipresni galvos skausmai gali atsirasti, jei jau esate linkę į migreną. Tai yra smegenų kraujagyslių išsiplėtimo rezultatas ir gali sukelti aštrius skausmus.

Q2. Kada kreiptis į gydytoją dėl galvos skausmo nėštumo metu?

Ans: Jei galvos skausmas yra lėtinis ir turi kitų simptomų, tokių kaip neryškus matymas, galvos svaigimas, nuovargis, alpimas ir pan., Geriau pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Q3. Ar moterys gali patirti galvos skausmą po gimdymo ir gimdymo??

Ans: Netgi po gimdymo dažnai skauda galvą. Tai gali sukelti estrogeno lygis, kai jis smarkiai sumažėja. Be to, moterys taip pat patiria galvos skausmą gimdymo metu, kuris gali būti stiprus skausmas dėl stuburo skysčio praradimo.