Kai koncepcija bus padaryta, jūsų viduje vyksta daug. Daug daugiau, nei gali suprasti tavo protas. Nuo pirmosios nėštumo savaitės, kai namuose atliekant nėštumo testą matote rožinę liniją, jūsų kūne vyksta daug ir esate laukianti mama, jūs tikrai turėtumėte žinoti apie kūdikio augimą nėštumo metu.

kūdikio augimas nėštumo metu

Gydytojai paprastai skiria tris trimestrus visoms būsimoms mamoms. Skirstymas yra toks:

♦ Pirmasis trimestras apima nuo 1 savaitės iki 12 savaitės

♦ Antrasis trimestras apima nuo 13 iki 26 savaitės

♦ Trečiasis trimestras yra nuo 27 savaitės iki gimimo.

Kūdikių augimo procesas nėštumo metu:

Nėštumo kūdikio augimas yra unikalus vystymosi procesas ir yra unikali kiekvienos būsimos motinos patirtis.

Po apvaisinimo susidaro embrionas. Embrionas yra besivystantis nėštumas nuo apvaisinimo iki aštuonių nėštumo savaičių pabaigos. Kai pradedate savo pirmąjį mėnesį, kūdikis yra embrionas, turintis du ląstelių sluoksnius ir visi organai pradės vystytis iš šių dviejų ląstelių sluoksnių. Per pirmąsias tris savaites po paskutinių mėnesinių apvaisintas kiaušinis pradeda judėti iš kiaušintakio į gimdą, nes būtent gimdoje kūdikis gaus visą maistą per amniono maišelį, būtiną vystymuisi.

Antrą mėnesį kūdikis yra toks pat didelis kaip pupelės. Jis nuolat juda ir turi diržinius pirštus. Šis nuolatinis judesys padeda kūdikiui pasiekti gimdą.

Kūdikio augimas nėštumo metu trečiąjį mėnesį sukuria unikalų piršto atspaudą jūsų vaikui. Kūdikio dydis dabar yra panašus į žirnių ankštį. Dabar veidas pradės lėtėti. Palaipsniui veido raumenys pradės judėti. Tačiau kūdikis negalės kontroliuoti šio judesio. Taip pat vystysis nervų sistema, leisdama jūsų kūdikiui sulenkti galūnes. Jos rankos galės suformuoti kumštį ir liesti viena kitą, taip pat liesti abi rankas. Ketvirtą kūdikio augimo mėnesį nėštumo metu iki šiol guminiai skeletai pamažu pradės kietėti. Akys pradės formuotis ir, jei mama nuolat jautė pykinimą ir nuovargį, jausmas turėtų išnykti iki šio mėnesio pabaigos. Nuo ketvirto mėnesio matomas garsus kūdikio guzas, nes gimdos dydis didėja, kad tilptų augantis kūdikis. Pastarųjų trijų mėnesių dominuojantis noras dažniau šlapintis pradės mažėti. Taip atsitinka todėl, kad per pirmuosius tris nėštumo mėnesius gimda spaudžia jūsų šlapimo pūslę, o tai sumažina jos laikymo pajėgumą. Kai gimda juda aukštyn, jūsų šlapimo pūslė atleidžiama nuo slėgio.

Pasibaigus penkių nėštumo mėnesių kūdikiui, jo antakiai ir vokai bus gerai išvystyti. Jei norite sužinoti savo kūdikio dydį, ištiesus kojas, jis būtų maždaug 27 cm. Kūdikio kūnas taip pat pradeda augti ir apskritai prisiima tinkamą proporciją tarp galvos ir kūno. Šiame etape organai vystosi ir kūdikis pradės nuryti amniono skystį, kurį inkstai apdoros, ir jis išeis kaip šlapimas..

Šeštą kūdikio augimo mėnesį nėštumo metu kūdikis pradeda kauptis riebalais, kurie išlygina iki šiol raukšlėtą odą. Kūdikiai, gimę per anksti, turi galimybę išgyventi tik tada, kai gimdoje praleido apie 24 savaites. Kūdikiams, gimusiems iki 24 savaitės, nėra didelių šansų išgyventi, nes jų gyvybiškai svarbūs organai, tokie kaip plaučiai ir inkstai, nėra gerai išvystyti.

Septintąjį kūdikio augimo mėnesį nėštumo metu kūdikiai gali matyti aplinkinį pasaulį, kuris yra gimda, ir jie taip pat gali girdėti garsus iš išorės. Jis skleis išorinio pasaulio garsus, tačiau gali išgirsti bet kokį triukšmą motinos kūno viduje, įskaitant jos pačios balsą ir širdies plakimą. Kūdikis taip pat gali suvokti šviesą, nes jo akys dabar yra gerai išvystytos ir jautrios. Jis gali jausti ryškią šviesą už motinos įsčių. Taip pat dabar kūdikis turi savo miego modelį. Tačiau tai gali smarkiai skirtis nuo jūsų! Beveik paaiškina, kodėl jūsų kūdikis pradeda spardytis, kai tik pataikote į lovą. Jis ką tik prabudo ryškiai naujai dienai jo gyvenime!

Iki aštuonių nėštumo mėnesių kūdikio plaučiai bus visiškai išvystyti ir, jei gims dabar, kūdikis gali išgyventi pasaulyje. Ant jo pradeda kauptis riebalų sluoksniai, todėl jūsų kūdikis tampa sveikas ir putlus. Kaulai dažniausiai yra kieti, išskyrus kaukolę, kuri vis dar yra atskirta, kad būtų lengviau praeiti per gimdymo kanalą. Be to, šiame vaisiaus augimo etape jūsų amniono maišelyje esantis skystis pradės virsti mekoniu, o kūno plaukai (žinomi kaip lanugo), kurie iki šiol dengė kūdikio kūną, pradės nykti. Kai įvedate devintą ir paskutinį mėnesį, kūdikis jau beveik gimė ir sveria apie 3 kilogramus. Kūdikis dabar padėjo galvą žemyn ir perskaitė savo naują kelionę šiame dideliame pasaulyje.

Tai buvo apie neįtikėtiniausius ir nepakartojamus devynis jūsų gyvenimo mėnesius. Tikiuosi, kad tai sugebėjo šiek tiek paaiškinti, kaip kūdikiai auga ir vystosi. Kiekvienas nėštumas skiriasi nuo kito, taip pat ir kiekvienos motinos kūnas. Rūpinkitės savimi ir savo kūnu ir automatiškai pasirūpinsite savo vaiku. Laiminga ir sveika mama veda į laimingą ir sveiką vaiką. Taigi, linkiu jums labai laimingo nėštumo!