Nėštumas gali sukelti drastiškų pokyčių jūsų kūne ir apskritai gyvenime. Tai nuostabus laikotarpis moteriai ir jos šeimai. Praėjus devyniems mėnesiams, tenka spręsti daugybę dalykų. Šiame etape jūsų organizmui gali atsirasti daug anomalijų.

Per šį laikotarpį labai dažnai skauda galvą, skrandžio sutrikimus, galvos svaigimą, nerimą, pykinimą, nuovargį ir silpnumą. Patinimas yra dar viena problema, su kuria susiduria nėščios moterys. Nėštumo metu rankos, kojos ir rankos gali patinti. Tai, ką patiriate, yra edema.

Patinimas nėštumo metu

Priežastis – kodėl taip atsitinka??

Edema yra tada, kai skysčių perteklius kaupiasi jūsų audiniuose. Nėštumo metu normalu turėti tam tikrą patinimą. Taip yra todėl, kad sulaiko daugiau vandens. Be to, dėl kraujo chemijos pokyčių šiek tiek skysčio gali patekti į jūsų audinį. Be to, auganti gimda spaudžia jūsų dubens venas ir tuščiąją veną, tai yra didelę veną dešinėje kūno pusėje, iš kurios kraujas iš apatinių galūnių grįžta į širdį..

Slėgis lėtina kraujo grįžimą iš jūsų kojų, todėl jis susikaupia vienoje vietoje, o tai verčia skystį iš venų patekti į pėdų ir kulkšnių audinius. Taigi patinimas nėštumo metu tampa dažna moterų bėda.

Daugelis nėščių moterų pavargo nuo patinimo, kuris atsiranda nėštumo metu, nes yra tikrai mažiau žinomų būdų, kaip jį išgydyti. Tačiau šiandien aptarsime nėščių moterų patinimų priežastis, prevenciją ir gydymą. Rūpindamiesi kūdikiu ir savimi, abu yra vienodai svarbūs geram ir sėkmingam nėštumui.

Kada labiausiai paveikiama?

Edema greičiausiai jus vargina trečiąjį trimestrą. Tai gali būti ypač sunku moterims, turinčioms per daug vaisiaus vandenų, arba toms, kurios nešioja dvynukus ar kelis kūdikius. Edema paprastai būna blogesnė dienos pabaigoje. Tai ypač paveikia per karščius vasarą. Taigi, tai yra tada, kai patinimas nėštumo metu tampa pagrindine daugelio moterų problema.

Gimus kūdikiui, patinimas išnyks gana greitai, nes jūsų kūnas palaipsniui pašalins skysčių perteklių. Per pirmas kelias dienas po gimdymo galite dažnai šlapintis ir labai prakaituoti.

Kaip tai veikia?

Nėštumo metu kulkšnėse ir pėdose yra tam tikra edema ar patinimas. Taip pat gali atsirasti nedidelis rankų patinimas. Jei pastebėjote veido patinimą ar paburkimą aplink akis, daugiau nei nežymų rankų patinimą ar pernelyg didelį ar staigų pėdų ar kulkšnių patinimą, tai gali būti sunkus preeklampsijos atvejis, sunki būklė.

Jei pastebėjote, kad viena jūsų koja yra žymiai labiau patinusi nei kita arba jaučiate ryškų skausmą ar jautrumą blauzdoje ar šlaunyse, geriausia apsilankyti pas gydytoją ir pasikonsultuoti su specialistu. Tokie simptomai gali rodyti kraujo krešulį, dar vieną labai sunkią būklę. Apsilankymas pas gydytoją visada yra naudingas jūsų ir kūdikio sveikatai.

Kaip ja pasirūpinti?

Pėdų ir kulkšnių patinimas yra dažnas nėštumo simptomas. Tai yra keletas būdų, kaip sumažinti patinimą nėštumo metu.

 1.  Atsigulkite ir atsigulkite ant šono. Padėdami sumažinti spaudimą venoms, galite padėti gulėdami ant šono. Nors bet kuri pusė tai padarys, nes tuščiavidurė vena yra dešinėje kūno pusėje, geriausiai tinka poilsis ant kairės pusės.
 2.  Kai tik įmanoma, laikykite kojas aukštyn. Darbo metu po stalu laikykite taburetę ar krūvą knygų. Tai padės nesukelti skysčio šlaunims ir kojoms.
 3.  Sėdėdami nekryžiuokite kojų ar kulkšnių ir neužrakinkite sąnarių.
 4.  Sėdėdami dažnai ištieskite ir sulenkite kojas. Galite atlikti paprastus pratimus, pavyzdžiui, ištiesti koją, pirmiausia kulną ir švelniai sulenkti koją, kad ištemptumėte blauzdos raumenis. Taip pat pasukite kulkšnis ir sukite kojų pirštus.
 5.  Reguliariai darykite pertraukas sėdėdami ar stovėdami, kad jūsų raumenys neišsimiegotų.
 6.  Retkarčiais trumpai pasivaikščiokite. Tai padės išvengti kraujo kaupimosi apatinėse kūno dalyse.
 7.  Turėtumėte dėvėti patogius batus, kurie būtų ištempti, kad sumažintų pėdų patinimą.
 8.  Venkite mūvėti kojines ar kojines, kurios aplink kulkšnis ar blauzdas turi tvirtas juostas.
 9.  Pabandykite dėvėti kojines iki juosmens iki gimdymo. Užsidėkite juos vos atsikėlę ryte, kad kraujas neturėtų galimybės kauptis aplink kulkšnis.
 10.  Gerkite daug vandens. Keista, tai padeda jūsų kūnui išlaikyti mažiau vandens.
 11.  Reguliariai mankštinkitės, ypač vaikščiodami, plaukdami ar važiuodami dviračiu.
 12.  Išbandykite vandens aerobikos užsiėmimus. Čia jūs esate panardintas į vandenį, kuris gali laikinai padėti sumažinti patinimą, ypač jei vandens lygis yra aukštyn prie pečių.
 13.  Visada valgykite gerai ir venkite greito maisto.

Nėštumo metu gali kilti daug problemų. Edema yra tik viena iš jų. Tai laikina problema, kuri praeis pasibaigus laikotarpiui. Tai yra nedidelės kovos, kurias turite išgyventi šiame etape. Visos kovos ir aukos tampa vertos turėti, kai ant rankų turi gražų kūdikį. Motinystės džiaugsmas kompensuoja visą stresą ir diskomfortą, su kuriuo tenka susidurti nėštumo laikotarpiu.