Abrikosas yra auksinės oranžinės spalvos vaisius, labai panašus į persiką. Abrikosai priskiriami kaulavaisių kategorijai, tai reiškia, kad juos galima vartoti tiek sausoje, tiek šviežioje formoje. Tai skanūs ir saldaus skonio vaisiai, kurie gali būti patiekiami kaip desertas po valgio. Abrikosai turi didelę maistinę vertę ir gali pasiūlyti nėščioms moterims pagrindinių vitaminų ir mineralų, reikalingų fazės metu. Sausi abrikosai yra populiariausia vaisių forma Indijoje, nes šviežios versijos nėra lengvai prieinamos. Juose gausu geležies, magnio, kalcio ir net maistinių skaidulų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie abrikosų naudą nėštumo metu.

Abrikosų valgymo nauda nėštumo metu

Ar abrikosai yra saugūs nėštumo metu?

Dažnas klausimas, ar nėštumo metu saugu vartoti abrikosus. Abrikosai yra saugūs vartoti nėštumo metu ir gali būti gana naudingi reguliariai. Tačiau būtinai pašalinkite kartaus skonio abrikosų galiuką, kuriame yra kenksmingo ingrediento, vadinamo „amigdalinu“, kuris gali sukelti skrandžio sutrikimus ir pykinimą.

Abrikosų nauda nėštumo metu:

1. Džiovintuose abrikosuose yra daug geležies ir vario. Nėštumo metu moteris yra linkusi į anemiją ir oksidacinį stresą. Džiovinti abrikosai nėštumo metu padeda gaminti hemoglobiną ir geležį, nes jame gausu vario.

2.Folio rūgštis abrikosuose padeda išvengti tam tikrų naujagimių apsigimimų, tokių kaip spina bifida.

3. Besilaukiančiai moteriai reikia apie 300 kalorijų, kad palaikytų besivystantį vaisių. Abrikosai kasdieniame racione padeda tolygiai paskirstyti tokias kalorijas motinos organizme.

4. Didelis ląstelienos ir krakmolo kiekis šiuose vaisiuose padeda tinkamai virškinti ir kontroliuoti hemorojus bei vidurių užkietėjimą besilaukiančioms motinoms.

5. Turtingas vitaminų ir mineralų kiekis prisideda prie bendro vaisiaus vystymosi. Abrikosuose taip pat gausu retinolio.

6. Sausų abrikosų vaisiai nėštumo metu taip pat kontroliuoja gliukozės kiekį kraujyje, taip išvengdami nėštumo diabeto.

Abrikosų rizika nėščioms moterims:

1. Abrikosuose taip pat yra kenksmingo ingrediento „amigdalino“, kuris virškinimo metu išsiskiria iš glikozido amigdalino. Taigi per didelis abrikosų vartojimas gali sukelti nervų sistemos depresiją, vėmimą, mėšlungį ar net kvėpavimo nepakankamumą.

2. Skrandis jau yra dažnas nėščių moterų diskomfortas. Jei abrikosai nėra visiškai prinokę, jie gali apsunkinti besilaukiančių skrandžio sulčių išsiskyrimą.

3. Siera yra abrikosai, kurie gali sukelti anafilaksinį šoką arba alergiją sierai jautrioms moterims..

4. Abrikosų sėklų galiukuose yra cheminė medžiaga „laetrilas“, kurios per didelis kiekis gali sutrikdyti kūno funkcijas..

5. Nereikalingas abrikosų vartojimas taip pat sukelia galvos svaigimą ir dažną galvos skausmą.

Džiovinti abrikosų vaisiai nėštumo metu:

Jau seniai žinoma, kad džiovinti abrikosai nėštumo metu buvo augalinių vaistų šaltinis. Manoma, kad abrikosų žievės yra veiksmingos nevaisingumo problemoms, spazmams ir kraujavimams. Šio vaisiaus branduolio pasta gydo makšties infekcijas ir minkštimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Džiovintuose abrikosuose gausu kalcio, folio rūgšties, geležies ir skaidulų; taip idealiai pakeis besilaukiančios motinos potraukį maistui. Tačiau, kaip teigia kai kurie sveikatos patarėjai, per daug suvartojamų branduolių gali padidėti apsigimimų tikimybė.

Viskas gali būti gerai tik saikingai vartojant. Nors abrikosai yra naudingi žmogaus organizmui, jų persivalgymas tikrai gali sukelti nemažai sveikatos komplikacijų. Abrikosų, ypač sausų, galima rasti visose vaisių rinkose. Jie gali būti valgomi kaip visuma arba susmulkinami ir naudojami salotoms, kokteiliams ar net kartu su dribsniais. Garsusis saldus „Khubani ka Meetha“ taip pat gaminamas naudojant šiuos skanius džiovintus vaisius. Taigi, ko jūs laukiate? Griebkite savo dienos abrikosų dozę nėštumo metu ir mėgaukitės jos nauda sveikatai.

DUK:

1. Koks yra geriausias laikas valgyti abrikosus nėštumo metu?

Nors nėra specialaus laiko valgyti abrikosus, rekomenduojama juos vartoti kartu su pusryčiais arba kaip užkandį tarp valgymų. Ypač sausus abrikosus naktį gali būti sunku virškinti. Todėl valgykite juos bent 1–2 valandas prieš miegą.

2. Kaip namuose paruošti sausus abrikosus?

Sausi abrikosai gali būti pagaminti iš šviežių vaisių, tačiau yra tam tikras procesas. Abrikosai pirmiausia kruopščiai nuplaunami, išimami iš kauliukų ir dehidratuojami orkaitėje. Paprastai užtrunka apie 10 valandų, kol vaisiai visiškai išdžiūsta, tačiau yra kramtomos, odingos tekstūros.

3. Ar yra tinkama alternatyva abrikosams, jei jie yra alergiški?

Nors labai retai kas nors susiduria su alerginėmis reakcijomis su abrikosais, yra tinkamų alternatyvų. Persikai, nektarinas ir net mango gali būti naudojami kaip abrikosų pakaitalas. Jie turi panašią maistinę vertę ir puikų skonį.