Nėštumas gali būti laikas kiekvienai moteriai džiaugtis. Pirma, tai suteikia jai naują motinystės jausmą, antra, ji turi daug galimybių pasirinkti maistą. Be viso meilės dėmesio, jai taip pat reikia pasakyti, kokius vaisius valgyti nėštumo metu.

Nėštumo metu turėsite pasirinkti daugybę sveikų produktų, tokių kaip daržovės, vaisiai ir kt. Vaisiai yra su vitaminais, mineralais ir kitomis maistinėmis medžiagomis, kurios yra gyvybiškai svarbios jūsų pastojimo metu. Nėštumui naudingų vaisių yra daug, o tai užtikrina, kad organizmas gaus sveikatos papildų ne tik kūdikiui, bet ir mamai.

Geriausias vaisių pasirinkimas nėštumo metu

Kodėl vaisiai apskritai svarbūs nėštumo metu??

Viena iš paprasčiausių priežasčių, kodėl nėštumo metu patariama valgyti vaisius, yra jų teikiamų maistinių medžiagų kiekis. Juose yra daug skaidulų, folio rūgšties, vitaminų ir mineralų, kurie yra būtini sveikam kūdikiui ir sveikai mamai. Kai kurie vaisiai taip pat veiksmingai padeda atleisti motinas nuo bendrų problemų, su kuriomis jie susiduria nėštumo metu. Vienas iš svarbiausių sveiką gimdymą lemiančių veiksnių bus vaisių suvartojimas. Nepamirškite, kad šalia savęs visada turi kai kurių šių būtinų vaisių.

Maistingi vaisiai, kuriuos reikia valgyti nėštumo metu:

Žemiau yra keletas geriausių vaisių nėščioms moterims, kuriuos turėtumėte valgyti nėštumo metu. Vaisių, kuriuos reikia valgyti nėštumo metu, sąrašas bus naudingesnis, jei laikysite juos po ranka.

1. Avokadai:

Avokadai yra pripildyti folio rūgšties. Folio rūgštis yra vienas iš būtinų elementų, kurių reikia nėščioms moterims. Šiuose vaisiuose taip pat yra antioksidantų, vitaminų, maistinių skaidulų ir kt. Tai padės jums gauti tokį kalorijų kiekį, kurio jums prireiks žindant. Šis vaisius taip pat palengvins ligas, kurias netrukus patirsite rytais. Tai laikoma vaisiu nėščioms moterims.

2. Abrikosai:

nėštumo vaisiai valgyti abrikosus

Abrikosai yra vaisiai, tinkami nėščioms moterims ir nėščioms moterims. Jame gausu mineralų, fosforo, geležies ir kt., Kurie jums labai naudingi nėštumo metu. Šis vaisius padės išvengti anemijos ir kitų mirtinų gedimų nėštumo metu. Tai padeda išlaikyti kalorijų lygį. Abrikosas yra dar vienas sveikas vaisius nėščioms moterims. Geriausia dalis yra jo siūlomas švelnus saldumas. Abrikosai paprastai valgomi žali, po pusryčių. Išbandykite tai.

3. Mangai:

Kas nemėgsta mangų? Ne karbido mango versija laikoma sveika nėščių moterų porcija. Šis skanus vaisius yra labai naudingas nėščioms moterims. Tai padeda virškinti ir liežuviui suteikia natūraliai saldaus skonio. Kalbant apie maistinę vertę, mango yra pripildytas vitamino A ir C, kuris nėštumo metu buvo įrodyta. Mėgaukitės mangais kaip sultimis arba kubeliais.

4. Mėlynės:

vaisius valgyti, kai nėščios mėlynės

Mėlynės yra dar vienas geriausias pasirinkimas. Mėlynės yra vaisiai, kuriuos reikia valgyti nėštumo laikotarpiu, nes juose gausu folio rūgšties ir jie pagerina virškinimą. Žalios mėlynės turi plačią naudą. Net nėščios moterys gali duoti savo kūdikiui ir sau reikiamą kalorijų kiekį, gaunamą iš saldžiųjų mėlynių. Kadangi šis vaisius yra mažai sočiųjų riebalų, jis laikomas vienu iš pagrindinių maistinių skaidulų šaltinių. Be to, mėlynėse yra daug vitamino K ir C. Mėlynes geriausia vartoti kaip kokteilį su migdolų pienu. Gerkite jį tarp pusryčių ir pietų valandos.

5. Supjaustytas bananas:

Bananas yra vienas iš pagrindinių kalio šaltinių, kuris yra būtinas nėščioms moterims. Jame yra gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų ir jis laikomas vienu iš geriausių vaisių nėščioms moterims kasdien. Juose gausu vitamino B-6 ir ląstelienos, todėl tai yra vienas iš vaisių, kuriuos galima valgyti nėštumo trimestrą. Tiesiog valgykite bananus po valgio arba pasigaminkite iš jų kokteilį. Bet kokiu atveju jūsų kūnas pasiims tai, ko jam reikia.

6. Vynuogės:

Daugelis ekspertų, turintys daug vitamino A, aiškiai nurodė, kad vynuogės iš tikrųjų yra naudingos nėščioms moterims, nes daugelis iš mūsų mano, kad tai nesaugu. Vynuogės padeda sureguliuoti medžiagų apykaitą. Taigi, jei jūsų medžiagų apykaita yra maža, šis vaisius padės jums pagerinti žarnyno judėjimą. Be to, vynuogės yra praturtintos kaliu, magniu ir tt, todėl jos yra populiariausių nėščių moterų vaisių sąraše. Turėkite dubenį vynuogių, nuplaukite.

7. Citrina:

Nėštumo metu daugelis moterų turi virškinimo problemų. Citrina yra čia, kad palengvintų juos nuo virškinimo problemų. Citrinos padeda geriau virškinti. Tai taip pat neleidžia jums patirti rytinio pykinimo. Be viso to, citrinos yra puikus vaisius iš organizmo išplauti toksinus ir išlaikyti jį švarų. Kartu su valymu jis apkrauna organizmą geru mineralų kiekiu, todėl mes įtraukėme jį į vaisių sąrašą nėštumo metu, kuriuos galbūt norėsite išbandyti. Į šiltą vandenį išspauskite citrinos lašus ir gerkite tuščiu skrandžiu kiekvieną dieną. Stebėkite, kaip jūsų kūno medžiagų apykaita didėja kiekvieną dieną.

8. „Apple“:

Tai yra labai sveiki vaisiai nėščioms moterims ir juose yra vitaminų, reikalingų moterims, kurios netrukus turės gimdyti. Obuoliuose gausu ląstelienos ir jie laikomi turtingais maistinių medžiagų šaltiniais, todėl jie yra nepaprastai naudingi motinai ir kūdikiui. Tiesiog nulupkite obuolius ir valgykite žalius. Tikriausiai nėščioms moterims nėra geresnio sveiko vaisiaus. Paimkite dubenį šviežiai supjaustytų obuolių. Jei norite papildomo saldumo, įberkite žiupsnelį cukraus, tačiau nepamirškite prieš naudojimą jį nulupti.

9. Kiviai:

Kiviai yra labai naudingi vaisiai, kuriuos galima valgyti nėštumo metu, norint gerai išsimiegoti. Vaisiai taip pat naudingi širdžiai. Taigi nepamirškite šio vaisiaus įtraukti į savo mitybos planą. Yra žinoma, kad kiviai yra naudingi kūdikio smegenims ir pažinimo vystymuisi. Kiviai paprastai rekomenduojami kaip vienas geras vaisius nėščioms moterims. Padarykite dubenį sveikų vaisių salotų. Ant viršaus uždėkite supjaustytų kivių.

10. Granatas:

geri vaisiai, kuriuos galima valgyti nėštumo metu granatai

Granatai yra laikomi daug maistinių medžiagų turinčiais vaisiais, todėl motinai dažnai siūlomi kaip vaisiai, tinkami nėštumui. Jame yra vitamino K, kuris yra būtinas sveikiems kaulams palaikyti. Taip pat pastebėta, kad granatų sultys gali sumažinti sužalojimo ar placentos pažeidimo riziką. Nuplaukite ir išimkite branduolius ir valgykite kiekvieną dieną. Taip pat galite iš jo pasigaminti sultis arba sumaišyti su savo salotų dubeniu.

11. Gvajava:

Didžiausias gvajavos vaidmuo organizme yra padėti atpalaiduoti raumenis ir padėti virškinti, taip sumažinant vidurių užkietėjimo galimybę. Jame yra įvairių maistinių medžiagų derinys ir jis padeda subalansuoti kūno kraujospūdį. Vartojimui visada naudokite prinokusius. Gerai nulupkite ir suvartokite tik apie 100–125 gramus.

12. Arbūzas:

Arbūzas yra vaisius, kuris rekomenduojamas kasdien mums visiems, ypač vasarą. Vaisiuose gausu vandens, todėl jie palaiko kūno hidrataciją. Jis rekomenduojamas kaip dar vienas sveikas vaisius nėštumo metu, daugiausia dėl to, kad sumažina rėmenį ir gali palengvinti rytinį pykinimą bei dehidrataciją. Arbūzą geriausia valgyti kaip žalius supjaustytus vaisius, o ne kaip sultis. Didelis dubuo arbūzo nepakenks.

14. Chikoo:

„Chikoo“ yra daug antioksidantų, todėl rekomenduojama vartoti kaip vaisius nėštumo metu. Sveikos kalorijos chikoo suteiks jums energijos, o jame esančios mineralinės medžiagos apsaugos jus ir kūdikį. Tai yra geros energijos šaltinis motinai. Nėštumo metu saugu valgyti 100–120 gramų chikoo. Tačiau per didelis jo vartojimas gali padidinti cukraus kiekį kraujyje, o tai nėra saugu motinai.

15. Oranžinė:

Vienas iš būtinų papildų nėščioms moterims yra reguliari vitamino C dozė. Apelsinas yra turtingas vitamino C šaltinis, todėl yra vienas geriausių vaisių valgyti nėštumo metu. Apelsinuose taip pat gausu folio rūgšties, kuri yra dar vienas svarbus ingredientas, įtraukiamas į motinos maisto papildus. Vienas vidutinio dydžio apelsinas per dieną bus labai naudingas motinoms.

16. Džiovinti vaisiai:

nėštumo vaisius valgyti

Džiovinti vaisiai yra dar vienas maisto papildų rinkinys, siūlomas kaip sveikas pasirinkimas. Džiovinti vaisiai laikomi mineralų, skaidulų, vitaminų ir amino rūgščių sandėliu. Tai daro juos esminiu jūsų kasdienės mitybos ingredientu. Jie taip pat suteikia daug energijos, kad galėtumėte tęsti visą dieną. Nevartokite jų dideliais kiekiais. Kalbant apie džiovintus vaisius, geriausia paprašyti gydytojo tinkamo kiekio.

Patarimai, kurių reikia laikytis laikantis vaisių dietos nėštumo metu:

Dabar, kai mes išvardijome pagrindinius vaisius, kuriuos reikia valgyti nėštumo metu, čia yra dar keletas dalykų, kuriuos reikia nepamiršti.

  1. Nepamirškite valgyti vaisių, kuriuose gausu ląstelienos. Bananai, melionai ir kt. Yra vaisiai, kuriuose gausu ląstelienos. Kartu rinkitės daržoves, kuriose gausu ląstelienos.
  2. 2-4 porcijos siūlomų vaisių yra būtinos sveikam nėštumui.
  3. Žinoma, ne visi vaisiai tiks visoms mamoms. Prieš nuspręsdami juos valgyti, visada geriausia pasitarti su gydytoju.

Šis vaisių sąrašas nėštumo metu padės jums saugiai ir sveikai keliauti. Dažniausiai mes praleidžiame šias dozes, nes manome, kad jos nėra labai svarbios, tačiau iš tikrųjų jos yra natūralūs visų jūsų organizmui reikalingų ingredientų šaltiniai. Jums nereikia toli ieškoti kitų šaltinių.