Jūsų rytinis pykinimas tikriausiai jau atslūgo, ir jūs atėjote į geriausią nėštumo laikotarpį, antrąjį trimestrą, kai yra labai mažai apribojimų ir daug lepinamasi. Tačiau tai yra labai svarbus etapas, nes kūdikis šioje fazėje auga labiausiai, ir kaip jis augs, priklausys nuo jūsų suvartojamų maistinių medžiagų. Taigi 4-ojo nėštumo mėnesio dietoje turėtų būti visos maistinės medžiagos, kurios yra labai svarbios kūdikio augimui ir vystymuisi.

Planuodami ketvirto nėštumo mėnesio maistą, turėtumėte sutelkti dėmesį į tai, ką valgyti ir kiek valgyti. Svarbu pažymėti, kad besaikis valgymas tik padidins jūsų svorį, bet niekada neprisidės prie to, kad jūsų kūdikis augtų greičiau. Todėl labai svarbu griežtai laikytis subalansuotos mitybos, kurioje yra pakankamai skaidulų, kalcio, geležies ir folio rūgšties, kad kūdikis galėtų gauti visą sveikam augimui ir vystymuisi reikalingą mitybą.

4 nėštumo mėnesio dieta

Ketvirto mėnesio nėštumo dietos diagrama:

Svarbu suplanuoti savo mitybą antrame trimestre. Toliau pateikiamas maistinių medžiagų, kurios turėtų būti jūsų 4 mėnesių nėštumo dietinio maisto dalis, sąrašas.

 • Geležies turtingas maistas – Ketvirtą mėnesį padidėja kraujo tūris. Norint patenkinti padidėjusius geležies poreikius kraujyje, labai svarbu padidinti geležies kiekį maiste. Maisto produktai, kuriuose yra daug geležies, yra tofu, sojos pupelės, žuvis, mėsa, rudieji ryžiai, žalios lapinės daržovės, riešutai ir sėklos, džiovinti vaisiai ir kiaušiniai.
 • Maistas, kuriame gausu skaidulų – 4 -ąjį nėštumo mėnesį progesteronas sulėtina virškinimo procesą, o gimda pradeda augti, kad tilptų augantis kūdikis, kuriam baigiasi vidurių užkietėjimas. Valgydami maistą, kuriame gausu skaidulų, tuštinsitės sklandžiai. Maisto produktai, kuriuose gausu ląstelienos, apima javus, tokius kaip avižiniai dribsniai, miežiai, sėlenos, sėklos, tokios kaip linų sėklos, chia sėklos, džiovinti vaisiai, tokie kaip migdolai, pekano riešutai, pistacijos ir daržovės, tokios kaip brokoliai, artišokai, saldieji kukurūzai, Briuselio kopūstai, žalieji žirniai ir vaisiai, tokie kaip avietės, figos, braškės, bananai, obuoliai ir kriaušės.
 • Kalcio turtingas maistas – Kad kūdikio kaulai būtų stiprūs, svarbu, kad organizmas būtų aprūpintas pakankamu kalcio kiekiu. Maisto produktai, iš kurių galite gauti kalcio, yra pienas, migdolai, sūris, jogurtas, brokoliai ir okra.
 • Baltymai ir angliavandeniai – Baltymai veikia kaip audinių ir raumenų statybinė medžiaga, o angliavandeniai suteikia kūnui energijos. Maistas, kuriame gausu baltymų, yra ankštiniai augalai, riešutai, lęšiai, mėsa, vištiena ir kt., O angliavandenius galima gauti iš kumpių, nesmulkintų kviečių ir krakmolingų maisto produktų, tokių kaip bulvės, duona, ryžiai ir makaronai.

Ketvirto nėštumo mėnesio dieta Ką valgyti?

Pieno produktai:

Kalcis yra būtina maistinė medžiaga tinkamam kūdikio augimui ir vystymuisi. Pienas yra viena iš maistinių medžiagų, užtikrinančių maksimalų kalcio kiekį. Turėtumėte reguliariai įtraukti pieno produktus. Maisto produktai, tokie kaip pienas, varškė, neriebi varškė, yra geri kalcio papildai. Prieš valgydami, turėtumėte patikrinti riebalų kiekį.

Mėsa:

Mėsą galima valgyti tik nesant pykinimo. Įtraukite mėsą į dienos racioną 4 -ąjį nėštumo mėnesį, kai jos nebeliks. Labai svarbu valgyti mėsą, kuri yra labai tinkamai iškepta higienos sąlygomis. Nepakankamai virta mėsa kartais gali turėti įvairių bakterijų. Svarbiausia maistinė medžiaga, kurią tiekia mėsa, yra geležis. Geležies vartojimas yra labai naudingas kūdikio augimui.

Pluoštas:

Labai svarbu į dienos racioną įtraukti optimalų skaidulų kiekį. Tokiuose maisto produktuose kaip sveiki grūdai, kvietinė duona ir avižos yra daug skaidulų. Ketvirtą nėštumo mėnesį į savo racioną galite įtraukti ląstelienos – tai labai naudinga. Rekomenduojama, kad kiekviena dienos skaidulų dalis būtų ne mažesnė kaip 25 gramai. Tai padeda sumažinti vidurių užkietėjimą, taip pat sumažina kraujospūdį.

Vaisiai:

Visi jie turi daug vitaminų ir svarbių mineralų. Šį mėnesį yra rūgštingumo ar rėmens atvejų. Todėl patartina valgyti visų rūšių šviežius vaisius. Vaisiai, tokie kaip kantalupė, braškės, abrikosai, vynuogės ir kt., Suteikia kūdikiui optimalių vitaminų ir mineralų. Tai padeda išlaikyti jūsų kūdikio sveikatą. Vaisiai taip pat skatina jūsų kūdikio vystymąsi.

Maisto produktai, turintys daug geležies:

Geležis palengvina vaisiaus augimą ir šį mėnesį reikalauja daugiau šios maistinės medžiagos. Geležis taip pat padeda organizmui gaminti kraują. Nėštumo metu jūsų organizmui labai svarbu pagaminti papildomai 3–6 litrus kraujo. Taigi, norėdami palengvinti kraujo gamybą, valgykite daug mėsos, žalių lapinių daržovių, nesmulkintų grūdų.

Riebalų rūgštys:

Kartu su aukščiau minėtais maisto produktais taip pat turėtumėte turėti riebalų turinčių maisto produktų, tokių kaip alyvuogių aliejus, riešutai ir šviežia žuvis. Tai yra vienas iš svarbiausių 4 mėnesių nėštumo maisto produktų, kuris yra labai svarbus siekiant sumažinti nėštumo riziką. Rizika, susijusi su priešlaikiniu gimdymu, mažas svoris gimdymo metu, sumažėja dėl šių rūgščių vartojimo. Taip pat sumažėja rizika, susijusi su bet kokiu pažinimo ir protiniu atsilikimu.

Baltymas:

Mes gauname amino rūgščių iš baltymų ir tai yra pagrindinė kūno ląstelių vystymosi sudedamoji dalis. Reikia reguliariai valgyti optimalų maisto produktų, kurių sudėtyje yra baltymų, pvz., Vištienos, pupelių ir kiaušinių, kiekį. Tai užtikrins optimalų amino rūgščių papildymą jūsų organizmui. Taigi įtraukite baltymus į savo įprastą mitybą.

Pilno grūdo:

Visi grūdai yra atsakingi už energijos tiekimą organizmui. Jūs taip pat gaunate skaidulų, B grupės vitaminų ir geležies iš nesmulkintų grūdų. Įtraukite jį į 4 -ojo nėštumo mėnesio maisto racioną savo gerovei. Jie yra tikri jūsų kūdikio energijos šaltiniai, taip pat padeda kurti placentą. Turėtumėte stengtis kasdien valgyti ne mažiau kaip 48 gramų grūdų.

Daržovės:

Daržovių vartojimas nėštumo metu duoda daug ilgalaikės naudos. Jis turėtų būti įtrauktas į 4 -ojo nėštumo mėnesio dietą dėl jo naudos sveikatai. Tai taip pat padeda sumažinti bet kokią riziką, susijusią su sveikatos komplikacijomis ar bet kokiomis ligomis. Daržovės, tokios kaip morkos, moliūgai, špinatai, brokoliai, ropės ir kt., Puikiai tinka nėštumo laikotarpiui.

Pupelės ir lęšiai:

Pupelės ir lęšiai yra gerai žinomi dėl savo maistinės vertės. Juose yra daug folio rūgšties, geležies, baltymų ir ląstelienos. Tai padeda išvengti apsigimimų. Dažna problema nėštumo metu yra vidurių užkietėjimas ir tai gali išspręsti lęšiai, nes jie turi ląstelienos. Tai taip pat sumažina migrenos skausmą ir stresą nėštumo metu.

4 mėnuo apie Nėštumo dieta Ko nevalgyti?

Minkštas sūris:

Vienas iš svarbiausių maisto produktų, kurių reikėtų vengti nėštumo metu, yra minkštas sūris. Kadangi jie pagaminti iš nepasterizuoto pieno, juose gali būti bakterijų. Kadangi juose yra mažai vandens, yra mažesnė tikimybė susirgti bet kokia liga, kurią sukelia mikroorganizmai. Galite valgyti maisto produktų, kuriuose yra kieto sūrio.

Greitas maistas/ gatvės maistas:

Greitas maistas ar gatvės maistas yra vienas iš mūsų blogų įpročių, o nėštumo metu – blogiausias. Higienos koeficientas yra mažas ir jame yra perteklinis riebalų kiekis. Labai svarbu kontroliuoti savo svorį nėštumo metu ir po nėštumo. Gatvės maisto vartojimas taip pat gali sukelti apsinuodijimą maistu ir kitas ligas.

Jūros žuvys:

Šiuo laikotarpiu turėtumėte vengti vartoti jūros žuvį, nes joje yra metilo gyvsidabrio. Tai junginys, dažnai sukeliantis protinį atsilikimą. Todėl reikėtų vengti jūros žuvų, kad būtų išvengta bet kokios su gimimu susijusios rizikos. Reikėtų visiškai vengti tokių žuvų kaip baltasis tunas, nes jose yra daug gyvsidabrio.

Kofeinas:

Tai dažnai kerta placentą ir neigiamai veikia kūdikio širdies ritmą. Tai kenkia sveikatai, jei per dieną suvartojate daugiau nei 200 mg kofeino. Nors vidutinis kofeino kiekis neturi įtakos jūsų sveikatai, tačiau ilgas jo vartojimas dideliais kiekiais yra žalingas.

Alkoholis:

Alkoholis daro įtaką jūsų kūdikiui daug labiau nei jums. Alkoholio vartojimas sukelia tokius sutrikimus kaip vaisiaus alkoholio spektras. Tai gali sukelti įvairius apsigimimus, todėl jos reikia vengti bet kokia kaina. Alkoholis patenka į jūsų kūdikio kraują ir taip daro neigiamą poveikį jūsų vaikui.

Indijos dietos planas 4 mėnesiams:

Toliau pateikiamas pavyzdinis Indijos dietos planas, skirtas 4 nėštumo mėnesiui. Galite atlikti papildymus ir pakeitimus pagal savo poreikius. Dieta čia suskirstyta į 6 mažesnius patiekalus ir įtraukta įvairių produktų:

1. Prieš pusryčius:

Bet kuris iš šių patiekalų yra vienodai maistingas ir būtinas prieš pusryčius.

 1. Stiklinė A2 karvės pieno.
 2. Migdolų pienas.
 3. Pieno kokteilis.
 4. Sausi vaisiai.
 5. obuolių sultys.
 6. Pomidorų sultys.

2. Pusryčiai:

 • Sveiki pusryčiai aštuntą nėštumo mėnesį gali būti.
 • Dubenėlis šviežių vaisių.
 • Daržovės Daliya.
 • Avižinė košė.
 • Viso kviečių sviesto skrebučiai su omlete.
 • Įdaryta paratha su varške.
 • Kotletas.
 • Daržovių sumuštinis.
 • Bambino Upma.
 • Pusryčio užkandis.
 • Bet kokios rūšies sriuba, tokia kaip:

  Pomidorų sriuba.

  Špinatų sriuba.

  Vištienos sriuba.

  Morkų, burokėlių ir blauzdelių sriuba.

3. Pietūs:

Pietūs turėtų būti bet kuris iš šių derinių arba jų derinys:

 1. Roti su dubeniu daržovių, dal ir ryžių.
 2. Paratha su dubeniu daržovių, dal ir ryžiais.
 3. Įdaryta paratha su varškės dubeniu.
 4. Dal tadka ir jeera ryžiai.
 5. Vištienos sriuba su ryžiais.
 6. Varškės ryžiai.
 7. Sveika arbata.
 8. Kukurūzų sūrio sumuštinis.
 9. Įdaryti idiliai.
 10. Samosa.
 11. Daržovių kotletas.
 12. Sūrio ar daržovių sumuštinis.
 13. Žemės riešutų pokalbis.
 14. Daržovių uttapam.
 15. Daržovių upma.

4. Vakarienė:

 • Dal, ryžiai ir žalios salotos.
 • Roti, Dal, khichdi.
 • Daržovių khichdi.
 • Įdaryta paratha ir dubuo varškės.

Papildai per 4 nėštumo mėnesio dietą:

Jūsų gydytojas nurodys, kokį papildą turėtumėte vartoti, atsižvelgdamas į jūsų būklę. Toliau pateikiami papildai, kuriuos reikia vartoti nėštumo metu.

 • Geležies papildas – Tai yra vienas priedas, kurį gydytojas rekomenduoja kiekvienai nėščiai moteriai. Geležies papildas užtikrins, kad organizmas gaus pakankamai kraujo ir nesijausite mažai energijos.
 • Folio rūgštis – Šis priedas yra būtinas kiekvienai nėščiai moteriai, kad būtų išvengta bet kokio tipo, ypač nervinio vamzdelio. Tačiau šis priedas bus skiriamas tik baigus 12 nėštumo savaičių.

Jei reikia, bet kokius kitus papildus skirs gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę, pvz., Gestacinį diabetą, aukštą kraujospūdį, anemiją ir kt..

Svorio padidėjimas 4 nėštumo mėnesį:

Nėštumo metu reikia iš viso priaugti 25–30 svarų, kuriuos per pirmąjį trimestrą galima padalyti į 2–4 svarus, o po to-1 svarą per savaitę. Taigi per ketvirtą mėnesį idealiai reikia priaugti 1 svarą per savaitę, o tai iš viso yra 4 svarai. Tačiau, jei turite antsvorio, gydytojas gali patarti, kad priaugtumėte šiek tiek mažiau.

Keletas papildomų patarimų, kaip laikytis 4-ojo nėštumo mėnesio dietos:

Nėštumo metu labai svarbu būti budriems ir sąmoningiems vartojant bet kokį maistą. Šie patarimai padės jums valdyti savo mitybos įpročius nėštumo metu:

 1. Prieš pradėdami vartoti bet kokį naują maistą nėštumo metu, pasitarkite su gydytoju. Kiekvienas nėštumas yra skirtingas, taip pat ir valgymo būdas. Maistas, kuris gali tikti vienam, gali būti netinkamas kitam.
 2. Jei valgydami bet kokį maistą jaučiatės nepatogiai arba atsiranda alerginė reakcija, pvz., Bėrimas, venkite tokio maisto vėl valgyti, kol nepasitiksite su savo ginekologu.
 3. Nepasiduokite ghee bijodami priaugti svorio. Jūsų kūdikio vystymuisi reikia tam tikro kiekio riebalų, todėl kiekvieną dieną turėtumėte suvartoti nedidelę porciją.
 4. Nepamirškite savo dienos racione džiovintų vaisių.
 5. Valgykite namuose ir higienos tikslais stenkitės vengti maisto lauke.
 6. Valgydami prieš užsakydami patikrinkite ruošimui naudojamus ingredientus.
 7. Nebūk alkanas. Valgykite mažesnes porcijas, bet valgykite bent 6 kartus per dieną.

Trumpai tariant, 4-ojo mėnesio nėštumo dieta yra labai svarbi, nes kūdikio augimas ir sveikata priklausys nuo to, kokį maistą valgote šį trimestrą. Būkite budrūs, valgykite sveikai, venkite šlamšto ir gatvės maisto ir būkite tikri, kad jūs ir jūsų kūdikis būsite sveiki ir sveiki.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ko nėščia moteris neturėtų valgyti?

Ans: Štai maisto produktai, kurių nėščia moteris turėtų vengti nėštumo metu:

 • Saldymedis – jūsų vaikas gali turėti žemesnį intelekto koeficientą.
 • Rafinuoti miltai – daug rafinuotų miltų dietoje sukels vidurių užkietėjimą.
 • Vandenyno žuvys – jose yra daug gyvsidabrio, kuris gali pažeisti vaisiaus smegenų ląsteles.
 • Neapdoroti kiaušiniai arba nepakankamai virta mėsa – žaliuose kiaušiniuose ar nepakankamai termiškai apdorotoje mėsoje gali būti tam tikros rūšies bakterijų, vadinamų salmonelėmis, kurios gali sukelti apsinuodijimą maistu.
 • Kinų maistas – kinų maiste yra MSG, kuris nėščiai moteriai yra didelis „ne“.

Q2. Ką turėčiau daryti ketvirtą nėštumo mėnesį??

Ans: Antrasis trimestras yra geriausias ir svarbiausias nėštumo laikotarpis, nes kūdikis šiuo laikotarpiu auga maksimaliai. Šie veiksmai, atlikti ketvirtą nėštumo mėnesį, padės jums išlikti sveikiems:

 1. Mankštinkitės reguliariai
 2. Valgykite daug jūros gėrybių
 3. Dažnai valgykite mažas porcijas maisto
 4. Mėgaukitės seksu
 5. Pasiskiepykite nuo gripo, kad išvengtumėte bet kokios ligos

Q3. Kokie pokyčiai atsiranda per ketvirtąjį nėštumo mėnesį?

Ans: Ketvirtąjį nėštumo mėnesį krūties dydis padidėja dėl hormoninių pokyčių. Kai kuriems žmonėms gali padidėti vidurių užkietėjimas ir pilvo pūtimas dėl per didelio hormono, vadinamo progesteronu, gamybos. Kai kurios moterys taip pat gali patirti rėmenį.