Žinoma, kad aštrus maistas sukelia problemų nėštumo metu. Nors jūsų instinktai išprovokuos ką nors išskirtinai pikantiško, jūsų virškinimo sistema turės kitų jūsų kūno planų. Nėštumo metu valgyti aštrų maistą yra blogas pasirinkimas, ypač kai esate nėščia. Šis straipsnis jums pasakys, kokių indiškų prieskonių reikėtų vengti nėštumo metu ir kodėl.

prieskoniai nėštumo metu

Kas yra prieskoniai? Ar prieskoniai tinka nėštumui?

Prieskoniai yra aromatinės medžiagos, kurios yra miltelių pavidalo arba mažos gabaliukai, paimti iš medžių žievės. Yra žinoma, kad jie jūsų maistui suteikia skonio ir žymiai pagerina patiekalo skonį. Dažniausiai jose yra natūralaus aštrumo, kuris taip pat gali turėti įtakos organizmui, kai esate nėščia

Buvo žinoma, kad aštrus maistas sukelia rėmenį ir sukelia diskomfortą. Aštrus maistas nėštumo metu gali sustiprinti rėmenį. Rėmuo ypač dažnas paskutiniame trimestre, kai augantis kūdikis sukelia skrandžio rūgščių patekimą į stemplę, todėl jaučiatės labai nepatogiai.

Prieskoniai, kurių negalima valgyti nėštumo metu:

Čia yra trumpas sąrašas, kuris pravers kuriant dietos planą.

1. Vaistinė ožragė:

Vaistinė ožragė

Vaistinių ožragių sėklų vartojimas turi atvirkštinį poveikį gimdai, todėl nėščioms moterims jų vartoti nepatariama. Kai ožragės vartojamos žalios, tai gali sukelti pilvo pūtimą, rūgštingumo sutrikimus, dujų problemas ir viduriavimą. Labai didelė ožragės sėklų dozė taip pat gali sulėtinti vaikų augimą.

2. Česnakai:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 2

Česnakai yra potencialiai toksiški, todėl nėštumo metu jų vartoti nepatariama. Česnakai gali pakenkti jums ir jūsų kūdikiui, nes gali sukelti kraujavimą ir rėmenį. Saugokitės suvartojamo kiekio.

3. Pipirmėčių arbata:

Pipirmėčių arbata

Pipirmėčių arbata padeda atsipalaiduoti gimdai, tačiau tai padidina persileidimo riziką. Pipirmėčių aliejaus naudojimas šiuo laikotarpiu gali sukelti menstruacijas, todėl prieš naudojant bet kokios formos pipirmėtę reikia būti ypač atsargiems. Viskas, kas turi pipirmėčių dozę, gali kelti grėsmę kūdikiui.

4. Asafoetida:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 4

Paprastai žinomas kaip hing, asafoetida yra įprastas prieskonis, kurį lengvai galima įsigyti rinkoje. Tai griežtas ne nėštumo metu, nes šio prieskonio vartojimas taip pat gali sukelti persileidimą. Tai taip pat gali sukelti kraujo netekimą. Tai taip pat gali sukelti kraujospūdžio problemų.

Nėštumo metu valgyti aštriai: kokie yra prieskoniai?

Čia yra sąrašas prieskonių, kurie nėštumo metu negali pakenkti kūnui ir kuriuos galima saugiai vartoti.

1. Imbieras:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 5

Vienas iš labiausiai naudingų namų gynimo būdų, kuriuos galima rasti mūsų virtuvėje, yra imbieras. Imbieras gali išgydyti rytinį pykinimą, pykinimą ir vėmimą nėštumo metu, kai kurias įprastas nėštumo problemas.

Kaip įtraukti: 1 gramas imbiero maždaug keturias dienas gali palengvinti. Įtraukite tai į savo kasdienį maisto ruošimą arba paimkite juos į savo chai.

2. Ciberžolė:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 6

Ciberžolė yra dar vienas labai naudingas prieskonis nėštumo metu. Ciberžolė yra patvirtintas skausmą malšinantis vaistas. Žinoma, kad ciberžolėje esantis kurkuminas yra natūralus detoksikatorius, galintis apsaugoti kepenis nuo bet kokios alkoholio vartojimo ir kitų cheminių medžiagų žalos. Ciberžolė taip pat gali padėti sumažinti oksidacinį stresą.

Kaip įtraukti: Nėštumo metu gera dozė yra 8 gramai per dieną. Įtraukite tai, kai kasdien gaminate indišką maistą.

3. Kardamonas:

Kardamonas

Kardamonas niekada negali būti įtrauktas į jūsų prieskonių, kurių reikia vengti nėštumo metu, sąrašą. Kardamonas yra pagrindinis pykinimo priedas. Tai gali palengvinti rytinį pykinimą.

Kaip įtraukti: Į rytinę arbatos taurę naudokite apie 3-4 ankštis kardamono. Pridėkite tai virimo metu. Arba galite tai naudoti, kad pagerintumėte savo maisto skonį.

4. Juodieji pipirai:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 8

Juodieji pipirai yra daug chromo, taip pat padeda išvengti diabeto ar širdies ligų. Jei padidinsite juodųjų pipirų vartojimą, padidės chromo kiekis, taigi sumažės tikimybė susirgti diabetu.

Kaip įtrauktiRekomenduojama juodųjų pipirų dozė yra 30 mcg. Geriausias būdas jį naudoti yra įtraukti jį į karį ar kitus jūsų paruoštus patiekalus.

5. Česnakai:

Prieskoniai, kurių reikia vengti nėštumo metu 9

Česnakai yra natūralus agentas, kuriame gausu folio rūgšties. Nėščioms moterims folio rūgšties reikia vaisiaus smegenų vystymuisi, ląstelių dalijimuisi ir kitam kūno vystymuisi. Jei jūsų racione yra pakankamai folio rūgšties, tai gali užkirsti kelią nervinio vamzdelio defektams.

Kaip įtraukti: Kiekvieną dieną sriuboje ar salotose naudokite šaukštelį susmulkintų laiškinių česnakų.

Šalutinis poveikis vartojant prieskonius nėštumo metu:

Štai keletas dalykų, kurie gali atsitikti jums ir jūsų kūdikiui, kai leidžiate valgyti prieskonius.

1. Rėmuo:

Dažniausias dalykas, kuris gali atsitikti, kai nėštumo metu valgote aštrų maistą, yra rėmuo. Augantis kūdikis stumia skrandžio rūgštį į stemplę, taip sukeldamas diskomfortą. Be to, valgant aštrų maistą paskutiniais nėštumo mėnesiais padidės rūgšties refliuksas.

2. Rytinė liga:

Kitas paplitęs dalykas yra rytinis pykinimas. Tam tikri skonio ir kvapo tipai gali sukelti rytinį pykinimą, taip sukeldami galimą diskomfortą.

Jei nėštumo metu trokštate aštraus maisto, atminkite, kad nesate vieni. Tačiau tai yra didelis ne dėl daugelio aukščiau paminėtų priežasčių. Saikingai rekomenduojama naudoti visus prieskonius. Tačiau turite būti atsargūs, kiek ir kaip jų vartoti.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar žindymo metu galite valgyti aštrų maistą??

Ans: Švelnus aštrus maistas laikomas tinkamu maitinant krūtimi, tačiau atminkite, ką taip pat atspindėsite piene. Taigi, jei pastebite, kad jūsų kūdikis yra irzlus žindymo metu, atminkite, kad tai jūsų aštrus maistas.

Q2. Ar aštrus maistas gali sukelti persileidimą??

Ans: Tai buvo laikoma mitu. Per didelis tam tikrų rūšių prieskonių vartojimas gali sukelti persileidimą. Tačiau aštraus maisto valgymas nieko nesukelia. Svarbiausia yra stebėti, kiek valgote. Viskas saikingai yra saugu jums ir kūdikiui.

Q3. Kokie mitai apie prieskonių valgymą nėštumo metu?

Ans: Na, yra du. Pirmasis mitas yra tas, kad aštrus maistas gali sukelti priešlaikinį gimdymą. Antrasis mitas, kurį norime paneigti, yra tas, kad prieskoniai gali sukelti persileidimą ir įgimtus sugebėjimus. Trečias mitas yra tai, kad aštrus maistas gali sukelti aklumą kūdikiui.