Dabar įprastos nėštumo dienos jau baigėsi, o 10-ąjį nėštumo mėnesį galite įsivaizduoti kaip naują etapą, panašų į tai, kad dirbate viršvalandžius. Šis trimestras atneš daug simptomų ir pokyčių. Jūs pradėjote tapti sąmoningesnis ir jūsų kūdikis pradėjo rodyti visus interaktyvumo simptomus. Netrukus jis išvys pasaulio šviesą.

Ką galvoti apie šį mėnesį:

Pastebėsite, kad jūsų gyvenimo būdas tapo sveikesnis nei anksčiau. Maždaug taip pat galite padėkoti savo kūdikiui. Taip pat pagalvosite apie tai, kaip jūsų kūdikiui netrukus gimdys ir ką norite su juo daryti. 10 -asis nėštumo mėnuo jums dabar yra puiki pradžia pradėti planuoti kūdikio lovelę ar vietą, kurioje jis gyvens, o galbūt taip pat galite pradėti pirkti kūdikio drabužius, jei jų dar nenusipirkote. Tai reiškia, kad jūs jau nustatėte savo kūdikio lytį ir nusprendėte, kokius drabužius vaikas ketins dėvėti.

Kūdikio vaisiaus vystymasis:

Inkstai:

Šį mėnesį amniono skysčio kiekis sumažės, o tai reiškia, kad jūsų vaiko inkstai pradėjo tinkamai veikti. Kortizolis gaminamas dabar, o situacija progresuoja per mėnesį ir jaučiate, kad jūsų pilvas yra mažiau išpūstas.

Kūnas:

Šiame etape jūsų mažylio kūnas pradėjo kurti antikūnus, kurie apsaugo jį nuo linkusios ligos. Galbūt pastebėjote, kad jūsų svoris auga lėtai ir taip atsitinka todėl, kad kūdikio kūnas dabar yra pakankamai stiprus. Jam išaugo stiprios rankos ir raumenys, o galva pradeda progresuoti į jūsų dubens sritį. Tačiau, kadangi jūsų gimdos kaklelis nėra pakankamai išsiplėtęs, šis procesas užtrunka, kad sukeltų susitraukimą. Kūdikių kaulai yra išsivystę, bet ne tokie stiprūs, kad pakenktų jūsų vidaus organams, kai jis išeina.

Odos priežiūra:

Praėjo paskutinis mėnuo, ir jūsų kūdikis pradėjo ryškiai vystytis skeletui. Jo oda pradėjo putėti kiekvieną trumpą dieną, o minkštos lanugos, kurios atsitiko jo kūne, dabar buvo apsaugotos. Plaukai, esantys jo galvos odoje, pradėjo įgauti spalvą, taip pat dėl ​​pigmentų. Kairė oda, kurią jis kažkada turėjo, dabar pradėjo gerėti.

Pozicija:

Jūsų kūnas gali leisti jūsų mažyliui būti bet kurioje padėtyje. Jūs miegate į šoną arba pakreiptas ir net kelnės. Esmė ta, kad gimimo padėtis žinoma tik paskutinę nėštumo savaitę. Iki tol jūsų kūdikiui bus šventinis laikas gimdos maišelyje.

Svoris:

Kai jūsų kūdikis visiškai išaugs į žmogaus struktūrą, kai jis išeis, tačiau jis vis tiek auga net po 9 mėnesių. Jis sveria kažkur mažiau nei kilogramą, bet dažniausiai jis gali būti maždaug 900 gramų. Scenoje jam dar ilgas kelias, tačiau paskutinį mėnesį jūsų nemalonumai baigsis, kai jis išeis iš jūsų įsčių.

Kvėpavimas:

Iki šiol iki 9 mėnesio daugiausia dėmesio buvo skiriama jūsų mažylio plaučiams ir jų vystymuisi. Tačiau dabar, kai jūsų kūdikis visiškai išsivystė, galite tikėtis, kad jis įvaldys normalų kvėpavimą, naudodamas šnerves. Jie atsiveria trumpam laikui, kurį jam liko prisitaikyti, kol jis išeis. Čiaudėdami galite tikėtis mažiau, nes jo burnos kvėpavimo dienos baigėsi.

10 -ojo nėštumo mėnesio simptomai ir kaip juos įveikti?

Nemiga:

Šiame etape jūs lengvai pavargsite, kaip ir anksčiau, taip pat turėsite problemų užmigdami. Naktys gali atrodyti keistos, nes būsite bemiegės, praleisite laiką, žiūrėsite į lubas ir nerimausite dėl gyvenimo problemų. Be to, nuolatinis diskomfortas ir skausmas nepaliks jūsų ramybėje ir bandys kovoti su tinkama miego padėtimi. Norėdami išspręsti šias problemas, turite pasirūpinti savo bendra sveikata ir vykdyti savo šeimos narių, kurie anksčiau buvo šioje situacijoje, nurodymus. Visiškai venkite migdomųjų tablečių.

10 -ojo mėnesio veikla:

Šio mėnesio veikla bus ribota, nes pilvo guzas yra skirtas tam, kad priverstumėte sunkiai dirbti ir nenuvargintumėte. Be to, pilvo guzas suteiks jums galimybę didžiąją laiko dalį prausykloje, šlapintis visą laiką. Tikitės, kad jūsų veikla, praleisdama daug laiko virtuvėje, ieškos maisto, kad išvengtumėte nuovargio. Šį mėnesį pridedama daugiau patikrinimų ir daugiau testų. Galite įsitraukti į mėgstamus pratimus, kol nesate pavargę. Tinkamai pailsėkite ir laikykitės dietos, kuri yra labai svarbi jūsų situacijai ir turite ją išlaikyti.

Dieta ir mankšta 10 -tą mėnesį:

Dieta:

 • Kadangi kalcis yra labai svarbus jūsų vaiko ir jūsų vystymosi produktas. Tai arichinis visų sveikų kūno vystymosi šaltinių, pvz., Dantų ir kaulų, šaltinis, todėl iš tiesų tai yra milžiniškas maistas, kurį gydytojai pataria nuo pat pradžių. Visi pieno produktai, tokie kaip jogurtas, sūris ir grietinėlė, yra daug kalcio ir yra saugūs vartoti du kartus per savaitę, bet ne daugiau.
 • 10 -ajame nėštumo mėnesio etape organizmui reikia daug magnio. Jūs galite jaustis keistai, tačiau yra priežastis, dėl kurios magnis padeda jūsų organizmui įsisavinti jam reikalingą kalcį. Magnio galima rasti migdoluose, uogose ir pupelėse.
 • Viena iš svarbiausių maistinių medžiagų, kurią reikia įtraukti į savo mitybą, yra folio rūgštis. Folio rūgštis padeda sumažinti jūsų vaiko apsigimimus.

Seksas nėštumo metu 10 -tą mėnesį:

Nors intymumas gali būti ne visai tai, kas jūsų lėkštė šiuo metu, kai vyksta viskas, kas beprotiška, tačiau kalbėjimas su savo partneriu šioje situacijoje gali jums padaryti stebuklų. Tai tikrai atitrauks jūsų mintis nuo viso to streso, kuris bent jau kurį laiką jus nuvilia, niekas neveikia geriau, ar ne? Žinoma, pirmiausia pagalvosite apie savo vaiko sveikatą, tačiau nereikia jaudintis, nes maišelis visada yra šalia, kad jis būtų apsaugotas visą laiką. Galų gale, seksas jums gali sukelti susitraukimus, o kai jau vėluojate, tai jums turėtų veikti kaip žavesys, ar ne??

Patarimai, kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Finansiniams klausimams reikia nedelsiant atkreipti jūsų dėmesį, o dešimtas mėnuo jau čia, o tai reiškia, kad jau vėluojate pasiekti diagramas ir dabar būtų tinkamas laikas pradėti.
 • Turite kuo daugiau ilsėtis, nes šiame etape jūsų hormonai pasikeis vystantis kūdikiui. Įsitikinkite, kad stresas neturi įtakos jūsų miego rutinai.
 • Neleisk, kad technologijos užvaldytų tave. Taip, internetas yra smagi vieta diskusijoms internete ir kiekvienos problemos sprendimui ieškoti; tačiau atminkite, kad kiekvienas nėštumas yra skirtingas ir traktuojamas vienodai. Neleisk sau patirti streso vien todėl, kad tai yra 10 -asis mėnuo, kuris nėra vienas iš visų.
 • Sėdėkite su savo partneriu ir pradėkite nuo tėvų plano sudarymo. Dabar tinkamas laikas visoms diskusijoms – nuo vaiko vardo sprendimo iki to, kaip norite gimdyti.
 • Kūdikiui patikrinkite namus, jei to dar nepadarėte, nes tai padės išspręsti jūsų rūpesčius dėl kūdikio saugumo po gimimo.

Medicininis gydymas ir patikrinimas:

Sveikatos problemos ir patikrinimai, kuriuos visada reikia turėti omenyje, tačiau kadangi jums 10 -asis mėnuo, galima drąsiai manyti, kad jūs to privalote laikytis. Kraujo tyrimai yra įprasti, todėl jums viskas aišku, o per tą laiką kartais atliekamas ultragarsas. Netgi stuburo ir HCG skysčiai yra tiriami, siekiant nustatyti vaisiaus anomalijas, nes jis vėluoja gimdyti. Štai keletas vaistų, kuriuos turite laikyti prie lovos:

 1. Skausmai- acetaminofenas. Venkite ibuprofeno ir naprokseno.
 2. Alergija- antihistamininiai vaistai ir ioratidinas. Stenkitės vengti pseudofedrino ir dekongestantų, tokių kaip fenilefrinas.
 3. Kosulys- dekstrometorfanas ir guaifenesinas.
 4. Vidurių užkietėjimas- Metamucil ir Colace. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.
 5. Rėmuo- antacidiniai vaistai ir famotidinas.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

 1. Jūsų laikysena turėtų būti pataisyta, nes net menkiausia jūsų kūno klaida gali sutrikdyti jūsų pusiausvyrą ir pakenkti jūsų kūdikiui.
 2. Jei miegate mažiau nei 10 valandų, tai gali kelti grėsmę jūsų kūdikio svoriui, o kūdikis yra per mažas.
 3. Dabar susitraukimus patirsite dažniau nei dažnai. Išmokite atpažinti skirtumą tarp klaidingų susitraukimų, tikrojo ir Braxtono Hickso.
 4. Jūs visada turite išlaikyti hidrataciją. Jei skystis išpūtė, išbandykite vaisius, kuriuose yra daug vandens.
 5. Praneškite savo gydytojui apie kiekvieną neįprastą simptomą, kad ji galėtų išanalizuoti, kokia yra jūsų situacija šiuo metu, nes dabar, kai vėluojate ir baigsite 10 -ąjį mėnesį, tai gali skirtis.

Nėštumas šiame etape su laiku gerėja. Dabar jūs ruošiatės susidoroti su visa miela atsakomybe ir situacijos rimtumu. Linkiu jums gero, kaip ir ankstesniais trimestrais, sklandžiai judate toliau. Jau dešimtas mėnuo, ir jūs taip pat nerimaujate dėl naujų pokyčių ir kaip su jais susitvarkysite, tačiau nesijaudinkite! Nėštumo metu mama tampa atsakingesnė, stipresnė ir pamatysite, kaip jūsų nuojauta niekada neleis jums sumenkinti savo sprendimo, kad būtumėte tokia pat puiki nėščia moteris kaip ir praėjusį mėnesį. Pakilkite aukštai ir gerai susitvarkykite su nėštumu!