Hiç tarçın tohumu kullandınız mı? Faydalarını biliyor musunuz? Tarçın tohumları artı Çubuk Tarçın, uzun zamandır pişirmede olduğu kadar pişirmede de beğenilen bir baharat olmuştur. Tarçın, çeşitli sağlık bozukluklarını durdurmaya yardımcı olan anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir. Güçlü baharat, sağlığınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Muhteşem tarçın kazancını elde etmek için baharatı günlük diyetinize ve güzellik rejiminize dahil etmeye çalışın. Tarçın tohumları büyük bir lif, manganez, demir ve kalsiyum kaynağıdır..

Sağlık, Saç ve Saç İçin En İyi Tarçın Tohumlarının Faydaları; Deri

Tarçın Tohumlarının En İyi Faydaları:

Burada sağlık, cilt ve saç için en iyi 9 tarçın tohumu faydasını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Soğuk Tedavisi:

Tarçın, soğuk algınlığının yanı sıra yaygın gribi tedavi etmek için kullanılan ısıtıcı bir bitkidir. Zencefil çayı ile karıştırıldığında tarçın tohumları olağanüstü bir soğuk algınlığı gidericidir. Bir başka terapi, bir çorba kaşığı bala çeyrek çay kaşığı tarçın tozu eklenmesini içerir. En iyi sonuçlar için karışımı 3 gün boyunca günde 2 kez yiyin.

2. Artritten Kaçının:

Artrit kökü ağrısı, ayrıca eklemlerin şişkinliği artı tarçın, işareti hafifletmeye yardımcı olur. Bir bardak sıcak suya 2 kaşık bal ve bir çay kaşığı tarçın tozu ekleyin. Artritik ağrıyı hafifletmek için karışımı günde iki kez kahvaltıdan önce yutun..

3. Nöron-Dejeneratif Hastalığı Önleyin:

Tarçın tohumları, Alzheimer, Parkinson hastalığı gibi nörodejeneratif hastalıkların yanı sıra çok sayıda skleroz ile bağlantılı kronik inflamasyonu azaltmada etkili bir rol oynar..

4. Kontrol Diyabet:

Sürekli yüksek kan şekeri hastalığı olan diyabet, atardamarlara ve damarlara saldırır ve kalp hastalığı tehlikesini artırır. Tarçın, kısa ifadede de kan şekeri seviyelerini düzenlemek için çok yararlıdır. Bazı araştırmalarda tarçınlı baharatlı yemeğin kan şekerini önemli ölçüde düşürdüğü gözlemlenmiştir..

5. Kısırlığı Tedavi Edin:

Tarçın tohumları, progesteron seviyesini arttırdığı ve kadınlarda testosteron seviyelerini düşürdüğü kabul edilen sinnamaldehit adlı bir besin maddesini içerir. Hormonal denge kadınlarda kısırlık olasılığını azaltır.

6. Kilo Kaybını Destekleyin:

Tarçın tohumları, insülin direncini azaltmada ve insülinin kan şekerini metabolize etme yeteneğini üç katına çıkarmada fayda sağlar. Bu nedenle, bu baharat, kilo kaybına neden olan açlığın yanı sıra şeker isteğini azaltmaya yardımcı olur..

7. Akne, Lekeler ve Sivilce Tedavisi:

Tarçın, yüz hareketsiz vücuttaki sivilce artı sivilcelerin düzenlenmesini kolaylaştırır. Bu, cildin kurutulması ve dış cilt yüzeyine kanın yanı sıra oksijen taşınmasıyla hazırdır. Yapımı basit bir tarif, 3 yemek kaşığı eklemeyi içerir. 1 yemek kaşığı tarçın ile bal. Macunu abartılı bölgelere sürün ve bütün gece bırakın. Öte yandan, su ile yıkayarak 20 dakika boyunca devam edin. haftaya tekrar yap.

8. Kalp Sağlığına İyi Gelir:

Tarçın ile kolon fonksiyonunu iyileştirmenin yanı sıra kalp hastalığını azaltın. Tarçın, olağanüstü bir kalsiyum artı lif temelidir. 2 bileşenin karışımı, vücuttan itibaren safra tuzlarını bağlar ve uzaklaştırır – kolon üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olan tuzlar. Safra vücuttan ayrıldığında, yeni safra üretmek için kolesterolü parçalamak zorundadır, ateroskleroz ve kalp hastalığından kaçınma üzerinde pozitif bir çarpışmaya sahiptir..

9. Saç Sağlığına İyi Gelir:

Tarçın, saç derisini eksfoliye eder ve besler. Bir çay kaşığı öğütülmüş tarçın, 1 yemek kaşığı bal ve ¼ su bardağı ılık zeytinyağı karıştırıldıktan sonra saç derisine masaj yapılarak temizlik hissi uyandırır. Karışımı normal bir şampuanla yıkamadan 20 dakika önce saça uygulayın. Gerekirse tarçın saç rengini azaltabilir. Eşit büyüklükte saç kremi ile tarçın tozunu karıştırın. Saçın tüm uzunluğunu karışımla sarın. Çizilmeyi önlemek için karışımı sakince sürün. Saçı tarayın, tüm karışıklıkları giderin ve bir duş başlığı ile sarın. Karışımı gece boyunca bırakın ve sabahları saçı temizleyin..