Indijoje gausu žalumos ir nuostabių miškų. Būdama vienintelė žemė, Indija apibūdina vieną iš įvairiausių grožių savo natūralioje vietoje su įvairia patrauklumu. Ne tik kultūros, ar net festivalio ir išraiškingų istorijos paminklų požiūriu; tačiau šią neįtikėtiną motinos Indijos šalį geriausiai vertina įvairūs laukiniai gyvūnai, gyvenantys tarp daugybės gražaus kraštovaizdžio ir daugybės gėlių bei faunos grožio. Indijoje yra įvairių laukinės gamtos draustinių. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte Indijos laukinės gamtos draustinių pavadinimus.

Šiame straipsnyje rasite Indijos laukinių gyvūnų draustinių sąrašą su valstijomis. Manoma, kad kelių rūšių varliagyvių, tokių kaip Annamalai varlė ir Anamudi varlės, per daug sumažėjo. Taip pat yra kitų rūšių, tokių kaip Nilgiri Tahr ir Gharial, kurios dabar yra saugomos šiose nuostabiose Indijos laukinės gamtos draustiniuose.

20 svarbiausių Indijos laukinės gamtos draustinių

1. Kazirangos nacionalinis parkas:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Jis įsikūręs Brahmaputros upės krante Asame. Tai garsi šventovė, kuri laikoma geriausia tarp visų Indijos laukinių gyvūnų draustinių, kur aptinkamos kelios elnių, tigrų, šernų ir net dramblių veislės. Taip pat populiarus dėl kelių rūšių varliagyvių ir paukščių rūšių. Jame yra gėlo vandens upelių, o pelkių elniai čia yra mėgstamiausias gyvūnas.

2. Bandipuro nacionalinis parkas:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai yra keli kilometrai nuo Mysore ir net dar keli kilometrai nuo garsiojo Bangaloro miesto. Tai mėgstamiausia vieta, kurioje saugomos kelios laukinių gyvūnų ir varliagyvių rūšys. Čia taip pat yra dideli ežerai ir žaluma, kuri yra populiari daugelio žmonių atrakcija. Žmogus taip pat gali rasti Himalajų aras ir kitus paukščius, tokius kaip žvirbliai ir putpelės.

3. Bandhavgarh nacionalinis parkas:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai mėgstamiausia vieta, kur žmogus gali pamatyti elnius. Tai yra viena iš pagrindinių Indijos laukinių gyvūnų šventovių, taip pat populiari dėl mažų upelių ir ežerų. Vešli žaluma traukia žmones, kurie mėgsta stebėti paukščius, o į šią miško teritoriją atvyksta daugybė paukščių rūšių, pavyzdžiui, flamingos ir daugybė spalvingų parakeitų.

4. Kumarakomo paukščių draustinis:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Žmogus natūralioje buveinėje gali rasti vešlios žalumos ir Brahminy aitvaro. Asmuo taip pat gali pasivažinėti valtimis čia arba apsistoti valčių nameliuose. Vandens paukščiai taip pat yra gana paplitę čia ir garnys. Tai madinga egretų ir Himalajų gandrų vieta.

5. Gir šventovė:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai vieta, kur žmogus natūralioje buveinėje gali rasti keletą laukinių elnių veislių. Tai yra Gudžarato valstijoje, taip pat yra nemažai ežerų, esančių gretimose vietovėse. Yra parko zonų, kuriose paukščiai taip pat saugomi natūralioje buveinėje. Čia taip pat galima rasti keletą „Kraits“ ir kitų roplių veislių.

6. Narcondam laukinės gamtos draustinis:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai nedidelė sala Andamanų ir Nikobarų salose. Čia galima rasti kai kurių paukščių rūšių. Šioje srityje taip pat yra vešli žaluma ir vaizdingas vaizdas į žmones. Čia taip pat yra ežerų teritorijų, kuriose galima pamatyti įvairių rūšių vandens gyvūnų.

7. Keoladeo Ganos nacionalinis parkas:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai populiaru Radžastano valstijoje, ir daugelis žmonių mėgsta pamatyti įvairias paukščių rūšis, gyvenančias jų natūralioje buveinėje. Šalia teritorijos esantys ežerai ir gėlo vandens upeliai taip pat gali rasti kai kuriuos varliagyvius ir kitas vandens rūšis.

8. Sultanpuro paukščių draustinis:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai garsi miško teritorija, kurią išsaugojo Gurgaono vyriausybė. Čia yra gėlo vandens upelių ir ežerų, kuriuose galima pamatyti keletą paukščių rūšių veislių.

9. Krišnos laukinės gamtos draustinis:

laukinės gamtos draustiniai Indijoje

Tai yra Andhra Pradeše ir yra mangrovių zona. Tai taip pat madinga vieta įvairioms gyvūnų rūšims, tokioms kaip putpelių flamingos ir elniai. Čia žmogus taip pat gali pamatyti šernus ir gaurus.

10. Penčo nacionalinis parkas:

Penčo nacionalinis parkas

Tai yra Madhja Pradeše. Tai garsėja vešlia žaluma. Žmogus čia gali važiuoti transporto priemonėmis, taip pat pamatyti gyvūnus jų natūraliose buveinėse. Tarp populiariausių tigrai, liūtai, gepardai ir pumos yra gana populiarūs. Čia galima rasti šernų ir hijenų.

11. Činaro nacionalinis parkas:

Chinnaro nacionalinis parkas

Tai viena iš geriausių laukinės gamtos draustinių Pietų Indijoje. Populiariausios rūšys čia yra krokodilai, kurie yra Muggar. Tai taip pat populiaru „Nilgiri Tahr“. Žmogus čia taip pat gali rasti pelkių elnių ir net pačių įvairiausių paukščių rūšių. Tai yra Vakarų Ghatuose.

12. Bandhavgarh nacionalinis parkas:

Bandhavgarh nacionalinis parkas

Tai populiari vietovė Madhja Pradeše, kur žmogus natūralioje buveinėje gali rasti tigrų ir pumų. Tai buvo mėgstamiausias šalies vyriausybės projektas. Taip pat yra gėlo vandens upelių ir kitų gretimų mažų ežerų žalumos.

13. Khangchendzonga nacionalinis parkas:

Khangchendzonga nacionalinis parkas

Tai yra Sikkime ir yra gana žinoma dėl daugybės laukinių gyvūnų, tokių kaip Raudonoji panda, šernai, tigrai ir liūtai. Čia taip pat yra paukščių ir kitų varliagyvių.

14. Ranthambore nacionalinis parkas:

Ranthambore nacionalinis parkas

Tai yra Radžastane ir yra viena geriausių laukinės gamtos draustinių Šiaurės Indijoje. Tai gana populiari vieta tarp turistų. Čia yra vešli žaluma ir kai kurie laukiniai gyvūnai, kuriuos galima pamatyti čia. Tarp populiariausių yra tigrai. Teigiama, kad tai yra didžiausias tigrų rezervas šiaurinėse dalyse. Tai taip pat garsėja įvairiais kraitais ir kitomis roplių rūšimis. Taip pat yra paukščių, tokių kaip ara, putpelės ir įvairių rūšių varlės, kurias galima pamatyti ežerų gretimose vietose.

15. Manaso šventovė:

Mano šventovė

Tai yra Asame ir yra madinga vieta daugeliui žmonių, kurie nori pamatyti gyvūnus savo natūraliose buveinėse. Čia žmogus gali sportuoti įvairias skraidančias Himalajų rūšis ir roplius. Taip pat yra vietų, kuriose žmogus gali pamatyti krokodilus ir kitus varliagyvius, besiribojančius su gėlo vandens ežerais. Taip pat yra tokių gyvūnų kaip Auksinis Languras ir čia matomi šernai. Čia galima pamatyti įvairių nykstančių vėžlių rūšių. Tai virusinis Asamo vyriausybės projektas.

16. Hazaribagh nacionalinis parkas:

Hazaribagh nacionalinis parkas

Hazaribagh nacionalinis vaizdingas draustinis, esantis 135 km atstumu nuo Ranchi, yra pagrįstai vertinamas Jharkhand žemės. Jis yra žinomas dėl savo turtingos biologinės įvairovės. Hazaribagh nacionalinis parkas laikomas vienu geriausių Indijos laukinio gyvenimo šimtmečio. Tai puikus Kakaro, gepardo, nilgai ir sambar bei kitų nykstančių rūšių centras. Norėdami ištirti šį gražų parką, galite lengvai išsinuomoti automobilį. Tačiau jis idealiai tinka kelionių paketui į Hazaribagh nacionalinį parką, kad tyrinėjimas būtų mažiau varginantis ir linksmesnis.

17. Madhavo nacionalinis parkas:

Madhavo nacionalinis parkas

Puikus miško regiono ir geros ežero ekosistemos mišinys laukia turistų Madhavo nacionaliniame parke, esančiame Shivpuri mieste, Madhja Pradeše. Nacionalinis parkas tikrai suteiks jums jaudinančių įspūdžių ir gali būti teisingai vadinamas Krokodilų kraštu, nes jame gyvena daugybė krokodilų. Mėgaukitės laukinėmis pastangomis, susidūrę su vienu didžiausių roplių ir plėšrūnų. Žaliai apsirengęs ponas Krokas ir jo šeima pritraukia daugiausiai dėmesio, tačiau leopardas, šakalis, lapė ir kiaulė sulaukia savo dėmesio centre garsiajame Madhavo nacionaliniame parke. Šio nacionalinio parko pakraštyje yra gražus ežeras, vadinamas Sakhya Sagar, kuriame gyvena daug migruojančių paukščių. Taigi, galite tikėtis puikios nuotykių kupinos kelionės tobulai!

18. Indravati nacionalinis parkas:

Indravati nacionalinis parkas

Žaliojoje Indijos valstijoje Chhatisgarh yra vienas geriausių Indijos nacionalinių parkų. Indravati nacionalinis parkas kviečia jus į įspūdingą žvalgymo patirtį centrinėje Indijoje. Įsikūręs Dantewada rajone, tai yra vienintelis valstijos tigrų draustinis. Pagrindiniai parko lankytini objektai yra nykstantys gyvūnai, tokie kaip laukiniai buivolai, Barasinghas, tigrai, leopardai, Chausingha (keturių ragų antilopė), Gaursas (Indijos bizonas), Nilgai, Sambar, tinginys lokys, Dhole (laukinis šuo) ir kt..

19. Čilkos laukinės gamtos draustinis:

Čilkos laukinės gamtos draustinis

Rytinėje pakrantėje gyvena ši klestinti laukinė gamta, kurioje gausu floros. Garsioji Chilka laukinės gamtos draustinis Odišoje yra vienas geriausių to paties pavyzdžių. Jei planuojate aplankyti Odišą, būtinai apsilankykite Čilkos laukinės gamtos draustinyje, esančiame Puri pietvakariuose. Šventovė, kurioje gyvena tokie gyvūnai kaip „Blackbuck“, hienos, dėmėtieji elniai, auksiniai šakalai ir įvairūs kiti vandens gyvūnai, suteikia prieglobstį delfinams, krevetėms, krabams, bežalnėms driežoms ir vėžiagyviams, o „Chilka Wildlife Sanctuary“ yra viena geriausių šventovių, esančių Rytų Indijoje. „Chilka Wildlife Sanctuary“, kuriame gyvena daugiau nei 225 žuvų rūšys ir kiti įspūdingi saulėlydžiai bei saulėtekiai, tikrai kviečia jus mėgautis palaima būti tokioje turtingoje biologinės įvairovės šalyje..

20. Jaldapara nacionalinis parkas:

Jaldapara nacionalinis parkas

Jei radote priežasčių aplankyti rytinę šalies dalį, šią konkrečią laukinės gamtos draustinį būtina aplankyti. Jaldapara nacionalinis parkas yra viena iš geriausių nacionalinių laukinės gamtos draustinių Indijoje ir yra Jalpaiguri rajone Vakarų Bengalijoje, ir tai gali būti gana viliojanti, nes čia gyvena įvairūs nykstantys gyvūnai ir paukščiai. Parkas yra vienas iš labiausiai žinomų laukinės gamtos draustinių Indijoje daugiausia gyvena drambliai, taip pat siūlomas safario dramblys, kuris tikrai atneš puikią atmintį. „Jaldapara“ yra saugūs namai vieno rago raganosiams, elniams, sambharams, lojantiems elniams, dėmėtiesiems ir šernams, laukinėms kiaulėms ir bizonams. Jaldaparos nacionaliniame parke tikrai turėsite vieną įdomiausių kelionių po nacionalinius parkus.

Dabar jūs žinote, kad laukinės gamtos draustinis yra daugiau nei tik laukinės gamtos draustinis su įvairiomis ribomis ir sienomis. Šis laukinių gyvenimo šimtmečių Indijoje sąrašas ne tik suteiks jums įdomių pramogų, kurių ir ieškojote, bet ir padės jums juos aplankyti kitos kelionės į Indiją metu. Įsitikinkite, kad kitą kartą, kai keliaujate į bet kurią Indijos dalį, į savo maršrutą įtraukėte nacionalinį parką, kad gautumėte vieną geriausių savo gyvenimo kelionių potyrių. Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums rasti keletą geriausių Indijos laukinės gamtos draustinių

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. kas yra Šventovė?

Ans: Laukinės gamtos draustinis-tai vieta, kuri nykstantiems gyvūnams ir paukščiams suteikia saugius, visą gyvenimą trunkančius namus, o gyventojai yra oriai, atjaučiami ir gerbiami nuo atvykimo dienos iki jų dienų pabaigos. Šventovės egzistuoja mūsų laukinės gamtos labui.

2. Kokios yra visos laukinės gamtos draustinės Indijoje?

Ans: Jei jums įdomu, kiek laukinių gyvūnų šventovių yra Indijoje, tada laukinių gyvūnų draustinių skaičius Indijoje yra543. Esamos laukinės gamtos draustiniai Indijoje užima 118 918 km plotą, tai yra 3,62 % šalies geografinės teritorijos. The

3. Kodėl Nemačiau kai kurių gyvūnų?

Ans: Gyvūnams reikia šiek tiek laiko pabūti vienam. Jiems reikia laiko, kol jie susimaišo naujoje aplinkoje. Be to, lėtinis stresas gali sukelti rimtų gyvūnų sveikatos problemų; todėl jie linkę kurį laiką ilsėtis paslėptose vietose. Laukinės gamtos draustiniuose gyvenančių gyvūnų sveikata ir saugumas yra nepaprastai svarbūs, o tai kartais reiškia, kad jie turi suteikti jiems galimybę pasislėpti.

4. Kodėl kai kurie gyvūnai atrodo seni ar sužeisti?

Ans: Kadangi kai kurie Indijos nacionalinių parkų ir laukinės gamtos draustinių gyvūnai yra seni ar sužeisti. Kaip šventovė jie neturi galimybės pasirinkti jaunų, gražių gyvūnų. Daugelis gyvūnų laukinėje gamtoje gyveno gerokai ilgiau nei tikėtasi, tuo pat metu daugelis jų dėl rimtų sužalojimų yra atvežami į laukinės gamtos draustinius. Saugi aplinka, kruopšti mitybos kontrolė, reguliari sveikatos priežiūra, elgesio praturtinimas, streso valdymas ir daugelis kitų veiksnių ilgą laiką palaiko laukinės gamtos draustiniuose gyvenančius gyvūnus sveikus ir laimingus. Tačiau seni gyvūnai natūraliai sulėtės. Jie nejuda kaip jauni ir stiprūs. Greičiau jie mėgsta tinginiauti Gyvūnams, patyrusiems rimtų sužalojimų, reikia papildomos priežiūros ir kartais jie neatrodo taip gerai, kaip jų sveiki kolegos.

5. Koks šių gyvūnų ir paukščių valgymo grafikas, esantis laukinės gamtos draustiniuose?

Ans: Nesvarbu, kiek laukinių gyvūnų rezervatų yra Indijoje, visi jie yra gerai prižiūrimi. Laukiniai gyvūnai nevalgo pagal nustatytą grafiką. Tyrimai rodo, kad jei laukinės gamtos draustiniai pakartoja tas sąlygas nelaisvėje, kasdien maišydami mitybą ir programą, tai padeda išlaikyti gyvūnus labiau įtrauktus ir aktyvesnius. Dėl įvairios praturtinimo veiklos gyvūnai linkę tapti sveikesni tiek fiziškai, tiek psichiškai.