Džaipuras geriau žinomas kaip Rožinis miestas. Jame yra daugybė didingų rūmų ir fortų. Jo pavadinimas „rožinis miestas“ kilo dėl to, kad dauguma čia esančių fortų ir rūmų yra pastatyti iš raudono smiltainio, kuris suteikia visam miestui rausvą atspalvį, taigi ir pavadinimą. Miestą įkūrė Maharadžas Jai Singhas ir jis buvo pavadintas jo vardu. Hawa Mahal, Jantar Mantar, Nahargarh fortas yra tik keletas istorinių paminklų, kuriuose yra šis miestas.

Populiariausi Džaipuro parkai su vaizdais:

Čia yra keletas puikių Džaipūro parkų sąrašas.

1. Jawahar ratas:

parkai Džaipuras

Šis parkas, kaip rodo pavadinimas, yra visiškai apskrito formos. Tačiau jo patrauklumas slypi tame, kad tai didžiausias apskritas parkas ne tik Indijoje, bet ir Azijoje! Be didžiulio dydžio ir formos, parke taip pat yra gražių rožių sodų ir muzikinių fontanų! Neseniai pridėtos bėgimo trasos daro šį parką puikia vieta ryto bėgimui. Jis yra netoli Sanganer oro uosto. Sukurta Džaipuro plėtros tarnybos, tai yra viena garsiausių vietų Džaipure.

2. Kanakas Vrindavanas:

parks-in-jaipur-kanak-vrindavan

Šis sodas yra pastatytas slėnyje tarp Aravalli kalvų. Parke yra vešlūs sodai su gerai prižiūrimais medžiais ir augalais bei gėlių krūmais. Jame taip pat yra daug unikalių konstrukcijų, tokių kaip „chhatris“ ir sudėtinga architektūra. Šios struktūros apima tipiškas konstrukcijas, randamas visame Džaipūre, jo rūmuose ir mahaluose. Prie jo taip pat pridėta gražių fontanų. jos sienose yra Govind Devji šventykla. Sodas iš pradžių buvo pastatytas daugiau nei prieš 200 metų, todėl turi turtingą asmenybę.

3. Ram Nivas sodas:

parks-in-jaipur-ram-niwas-garden

Tai dar vienas istorinis sodas, kurį prieš daugelį metų pastatė kai kurie Rajput Maharaja. Sode, be kita ko, taip pat yra zoologijos sodas ir paukščių parkas! Čia taip pat yra sporto salė, meno galerija ir „Ravindra Rang Manch“ teatras. Kaip ir akivaizdu, jis plečiasi didžiuliame 76 arų plote. Centrinis muziejus taip pat buvo pastatytas tarp jo sienų. Tai įdomi vieta aplankyti ir tikrai verta jūsų laiko.

4. Sisodiya Rani Bagh:

parks-in-jaipur-sisodia-rani-garden

Šis išskirtinis sodas buvo pavadintas karalienės, kurios rūmus jis puošia, vardu Sisodija. Ji buvo didinga karalienė, kilusi iš Suryavanshi Rajputs linijos. Sodas yra už kelių kilometrų nuo Džaipuro. Dažyti paviljonai, vandens telkiniai ir fontanai yra visi elementai, dėl kurių šis daugiapakopis fontanas yra gražus. Virš sodo esantys rūmai yra tokie pat išskirtiniai, kaip ir pats sodas su puikiais architektūriniais statiniais.

5. Vidyadharo sodas:

parks-in-jaipur-vidyadhar-ka-bagh

Šis sodas taip pat yra vos už kelių kilometrų nuo Džaipuro, netoli Sisodia sodų. Kaip ir daugelis kitų kerinčių Džaipuro sodų, „Vidyadhar“ sodas taip pat yra įmantrus ir gražus. Jis buvo pavadintas jo architekto vardu ir turi pakopinę struktūrą, panašią į Sisodia sodą. Čia esantys paviljonai vaizduoja įspūdingas Viešpaties Krišnos freskas ir konkrečius jo gyvenimo įvykius. Tai ideali vieta nuvykti, kad pajustumėte, kokie buvo mušalų ir Radžputo rūmų sodai.

6. Centrinis parkas:

parks-in-jaipur-central-park

Šiame parke, kurį sukūrė Džaipuro plėtros tarnyba, yra didžiulis vešlus sodas, golfo aikštynas ir netgi yra Rambagh Polo aikštė. Jame yra atskiras betoninis takelis, skirtas bėgiojantiems ir rytiniams vaikštynėms. Aplinkinė flora ir fauna suteikia ramią aplinką minėtai veiklai. Džaipuras yra miestas, kuriame gausu rūmų ir beveik visi iš jų sportuoja lydintys sodai ir parkai, kuriuos sukūrė senovės maharadžai. Tačiau centrinis parkas buvo atidarytas neseniai, todėl jis yra modernesnis. Jame netgi yra keletas paukščių rūšių, kurios retkarčiais pritraukia kelis paukščių mylėtojus.

Tikimės, kad jums patiko šie gražūs parkai Džaipure. Palikite savo komentarą žemiau.